2024. gada 19. marts
Vārda dienas: Jāzeps

“Reliģisks teksts kā laikmetīgās mākslas vides objekts” – šī ir sen sirdīs lolota iecere par Svēto Rakstu citātu vizualizēšanu. Projekta ideja paredz veidot unikālus vides objektus pamanāmās un publiski pieejamās vietās, lai cilvēki tos pamana un Dieva vārds viņus uzrunā.

Projektam tika izvēlēti vairāk kā 100 Svēto Rakstu citāti, kuriem LU Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes Mākslas tehnoloģiju nodaļas studenti mākslas zinātnieces un pedagoģijas doktores Austras Avotiņas vadībā, izstrādāja arī ideju vizualizācijas. Divi no objektiem jau ir atklāti (Rīgā un Talsos), vairāki citi ir tapšanas procesā (Cēsīs, Baltezerā, Alūksnē un Rīgā), savukārt, citi ir vēl tikai idejas līmenī. LELB aicina ikvienu draudzi būt atsaucīgai, izmantot iespēju iesaistīties vides objektu ar Svēto Rakstu tekstiem veidošanā, piedaloties Evaņģēlija pasludināšanā.

LELB aicina visas draudzes būt aktīviem un iesaistīties šajā projektā. Draudzes var izmantot studentu izstrādātās idejas, vai arī virzīt realizācijai savu ieceri, liekot lietā draudzes locekļiem Dieva dotās dāvanas. Lai Jūsu draudzes kopīga darbošanās šī objekta tapšanā pie Jūsu baznīcas, draudzes nama, vai citur Jūsu pilsētā vai ciemā, nes Dieva svētību Jūsu draudzei un ģimenēm!

Realizētie objekti:

Kristīgā Ģimeņu centra ēka Talsos Baznīckalnā
Autors – Kristaps Šulcs

Rīga, Mazā Pils iela 4. Sienas gleznojums pagalmā pie Virsvlades ēkas, pretī grāmatnīcai “IHTIS”.
Autore Viktorija Fofanova

‍Sestdien, 11. jūnijā, plkst. 14.00, uz Cēsu Sv. Jāņa lauku draudzes nama sienas tika atklāts Reformācijai Latvijā - 500 un Latvijas Evaņģēliski luteriskās Baznīcas simtgadei veltīts vides objekts -  gleznojums ar Dieva Vārdu.

Autore: Elīza Siliņa

Baneris Rīgas Biķera draudze.

Alūksne, Pils iela 25, Svēto Rakstu teksts virs Alūksnes Evaņģēliski luteriskās draudzes baznīcas ieejas.
Autors: Ritvars Puntūzis

‍Dieva godam tapis uzraksts uz Alūksnes Evaņģēliski luteriskās baznīcas sienas

Latvijas Evaņģēliski luteriskās Baznīcas (LELB) 100. un Reformācijas Latvijā 500. jubilejas gadā, ar Dieva svētību un Dieva godam Alūksnē 26.un 27.maijā tapa un un 28.maijā tika atklāts uzraksts – Svēto Rakstu citāts – uz Alūksnes Evaņģēliski luteriskās baznīcas sienas.

Uzraksts, kuram tika izvēlēts citāts no 33. psalma: “Svētīta tauta, kam kungs ir Dievs! ” (Ps 33:12a), ir tapis projekta “Reliģisks teksts kā laikmetīgs vides objekts” ietvaros. Uzraksta idejas un realizācijas autors ir Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes Mākslas un tehnoloģiju nodaļas 4. kursa students Ritvars Puntūzis. Alūksnes baznīcas uzraksts ir izvietots aptuveni 4 metru augstumā virs ieejas baznīcā. Tā atklāšanā piedalījās Alūksnes novada pašvaldības un LELB pārstāvji, Alūksnes Evaņģēliski luteriskā draudze un projekta „Reliģisks teksts kā laikmetīgs vides objekts” idejas autore LU asociētā profesore Austra Avotiņa. Svētību Alūksnes baznīcai un draudzei, uzrakstu virs baznīcas ieejas atklājot, deva Latvijas evaņģēliski luteriskās Baznīcas bīskaps Einārs Alpe un Alūksnes Evaņģēliski luteriskās draudzes mācītājs Magnuss Bengtsons.

Rakstu vietas tapšanu organizēja un atbalstīja Alūksnes draudze sava enerģiskā un darbīgā draudzes priekšnieka Normunda Gražanska vadībā. Pateicība Dievam par virsvadību, autoram par drosmi un draudzei par atsaucību!

‍‍Attēlā: bīskaps Einārs Alpe, mācītājs Magnuss Bengtsons, Alūksnes draudzes priekšnieks Normunds Gražanskis, LU profesore Austra Avotiņa un autors Ritvars Puntūzis

‍Projekts “Reliģisks teksts kā laikmetīgs vides objekts” tika aizsākts 2017. gadā. Projektu realizē Latvijas Evaņģēliski luteriskā Baznīca (LELB) un tās draudzes visā Latvijā sadarbībā ar Latvijas universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes Mākslas un tehnoloģiju nodaļu. Projektā Mākslas un tehnoloģiju nodaļas studenti radīja idejas konceptuāliem mākslas darbiem ainavā, vidē un interjerā, kas vizuāli, grafiski vai daudzdimensionāli ataino Svēto Rakstu un citu reliģisku tekstu citātus. Projekts radies, realizējot luterisko misiju sludināt Dieva Vārdu ikvienam.

Attēlā: bīskaps Einārs Alpe, mācītājs Magnuss Bengtsons, LU profesore Austra Avotiņa un autors Ritvars Puntūzis‍

‍Attēlā: bīskaps Einārs Alpe, mācītājs Magnuss Bengtsons, LU profesore Austra Avotiņa un autors Ritvars Puntūzis

‍Attēlā: bīskaps Einārs Alpe svēta Dieva vārda uzrakstu virs ieejas baznīcā
Šis ir ceturtais no projektā tapušajiem obejktiem. Līdz šim atklāts Svēto Rakstu teksts uz ēkas sienas Rīgā, Mazajā Pils ielā 4 (pagalmā, kur atrodas kristīgo grāmatu veikals “IHTIS” un kafejnīca “Parunāsim”) un Talsos, Baznīckalnā, uz Kristīgo ģimeņu centra ēkas sienas un lielformāta vides baneris pie Biķeru baznīcas Rīgā.

Brīvības iela 62‍‍

Aicinām arī citas LELB draudzes iesaistīties Dieva vārda sludināšanā, radot savus Svēto Rakstu tekstu vides objektus!

Informācijai: agita.krastiņa@lelb.lv; 29342266

‍Topošie objekti:

‍Ādažu (Baltezera) Evaņģēliski luteriskā baznīca. Svēto rakstu teksts Dievnama logā.
Autore: Raela Vītola