2022. gada 03. oktobris
Vārda dienas: Elza, Ilizana


     16. g.s. pārmaiņu vēsts sāk izskanēt pār Eiropu. Tā ir patiesā Dieva vārda vēsts kuru, pateicoties Mārtiņa Lutera aizsāktajai reformācijai, var sākt sludināt tautām nacionālajās valodās. Kur šī vēsts nonāk, sākas pārmaiņas.

     1522. gadā šī vēsts sasniedz arī Latvijas teritoriju un izdzīvotās Evaņģēlija vēsts iespaidā, mainās arī latviešu pašapziņa, notiek nacionālās literatūras uzplaukums, izglītības attīstība, tiek veidoti dziesmu teksti latviešu valodā un 1694.g.tiek izdota arī Ernsta Glika pirmā latviešu valodā tulkotā Bībele.

     2022.gadā mūsu Baznīca atzīmē Reformācijai Latvijā 500. gadi un LELB dibināšanas 100. jubileju. LELB kā vēstnesis turpina sludināt Evaņģēlija vēsti, atgādinot, ka Jēzus ir teicis: “Kas pie manis nāk, to es patiešām neatstumšu”.
     Šie ir mūsu visu svētki, svinēsim tos kopā, piedaloties jubilejas pasākumos un iesaistoties to tapšanā!
.......................................................................................

‍Par godu Reformācijas Latvijā 500.jubilejai, 12.jūnijā plkst. 12:00 notiks svinīgs svētku dievkalpojums Rīgas Svētā Pētera baznīcā.
Plkst. 15:00 ikvienam ir iespēja turpat Sv.Pētera baznīcā apmeklēt konferenci "Reformācijas krāsas", ko organizē Latvijas Evaņģēliskā alianse.

Pierakstīties ziņām e-pastā
Iesūtīt ziņas redaktoram
 

© 2022 Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca. Visas tiesības aizsargātas.
Mājas lapas izstrāde: MB Studija
Dizains: Graftik »