2024. gada 19. marts
Vārda dienas: Jāzeps

Apbalvojums "Uzticības vairogs"

LELB apbalvojums “Uzticības vairogs” dibināts 2005. gada 2. oktobrī, Pļaujas svētkos. Tā devīze ir vārdi no 3. Jāņa vēstules 1:5, “… ar uzticību tu visu esi darījis”.

Ar “Uzticības vairogu” apbalvo personas par sevišķiem nopelniem draudzes un Baznīcas darbā. Par nopelniem uzskatāma ilgstoša uzticīga un uzcītīga kalpošana Baznīcas vai draudzes darbā, priekšzīmīga un godīga pienākumu izpilde, ikviena kalpošana Baznīcas, savas draudzes un sabiedrības garīgās izaugsmes labā. Ar “Uzticības vairogu” var apbalvot fiziskās personas – draudžu darbiniekus, ilggadīgus draudžu locekļus, kas uzticīgi kalpojuši savai draudzei un Baznīcai.

Ierosinājumus par personām, kam piešķirams apbalvojums, var iesniegt arhibīskaps, bīskapi, prāvesti, komisiju vadītāji, draudžu mācītāji, draudžu padomes, draudžu priekšnieki. Pieteikumi jāiesniedz Baznīcas apbalvojuma domei, kas pārrauga LELB apbalvojumu lietas. Baznīcas apbalvojuma domē ietilpst arhibīskaps un Kapitula ieceltas personas.

Baznīcas apbalvojuma domes sastāvs:
arhibīskaps Jānis Vanags, bīskaps Einārs Alpe, prāvests Dzintars Laugalis, prāvests Ainārs Jaunskalže un evaņģēliste Indra Evamois.

“Uzticības vairoga” zīme
ir sudraba vairogs ar zelta krustu un LELB emblēmu vidū. Tā izmēri ir 15 X 17 mm. Piestiprinājums divos variantos: 1) ar piekariņu; 2) piespraude.

Uzticības vairoga pieteikumus aicinām sūtīt Mārai Jensonei, Apbalvojuma domes priekšsēdētāja sekretārei, e-pasts: mara.jensone[at]lelb.lv vai pa pastu: M.Pils 4, Rīga, LV-1050.

Apbalvojuma „Uzticības vairogs” domes nolikums >

Apbalvojuma „Uzticības vairogs” pieteikuma anketa >