2024. gada 19. marts
Vārda dienas: Jāzeps

No 2024.gada 17.februāra līdz 13.aprīlim notiks Apvienotās iecirkņu sapulces, kurās apspriešanai tiek nodoti Satversmes grozījumu priekšlikumi. Iecirkņa sapulces dalībnieki ir draudžu mācītāji vai to p.i., draudžu priekšnieki u.c. Sinodes dalībnieki.

Lūgums iepazīties ar 22 Satversmes grozījumu priekšlikumiem, kas sadalīti trīs blokos:
Līdz 2022.gada 6.augustam priekšlikumus Satversmes grozījumiem ir iesnieguši: mācītājs Andris Reiters, Virsvaldes sekretārs Romāns Ganiņš, prāvests Dzintars Laugalis, Baznīcas tiesību nozares vadītāja Anitra Vanaga.

Sakarā ar to, ka 2022.gada 30.oktobrī notika LELB ārkārtas 29.Sinode, visur, kur priekšlikumu pamatojumā ir norāde uz LELB 29.Sinodi, tas attiecas uz kārtējo LELB 30.Sinodi.

Priekšlikumu virzību (apkopošanu, apstrādi, rediģēšanu, publiskošanu, apspriešanas organizēšanu un attiecīgo Sinodes lēmumprojektu sagatavošanu) nodrošina Baznīcas tiesību nozare atbilstoši Baznīcas noteikumiem “Par kārtību, kādā tiek sagatavoti LELB Satversmes grozījumu priekšlikumi”.

Priekšlikumu iesniedzējam ir tiesības atsaukt savus priekšlikumus jebkurā laikā, par ko informācija viena mēneša laikā publicējama LELB mājas lapā. Sakarā ar to, ka daļa no priekšlikumiem Satversmes grozījumiem, kas attiecas uz Vācu nodaļu un Uzņēmumu reģistra formālajām prasībām, vairs nav aktuāli, tuvākajā laikā šo priekšlikumu iesniedzēja Baznīcas tiesību nozares vadītāja A.Vanaga atsauks šos priekšlikumus, jo par tiem jau ir nolemts LELB ārkārtas 29.Sinodē.

Baznīcas noteikumi “Par kārtību, kādā tiek sagatavoti LELB Satversmes grozījumu priekšlikumi”

A.Reitera priekšlikumi, 15.02.2022.
    R.Ganiņa priekšlikumi, 20.06.2022.