2020. gada 07. jūlijs
Vārda dienas: Alda, Maruta

Es sacīju mulsumā: Tu esi atrāvis skatienu no manis! Tomēr Tu dzirdēji manu gaušanos, kad es brēcu uz Tevi!
(Ps 31:23)

Ceļa malā sēdēja kāds akls ubags, Timeja dēls Bartimejs. Izdzirdis, ka tas ir Jēzus no Nācaretes, viņš sāka kliegt un sauca: “Jēzu, Dāvida dēls, apžēlojies par mani!” Un daudzi to apsauca, lai viņš apklustu. Jēzus apstājies sacīja: “Sauciet viņu šurp!”
(Mk 10:46–48.49)

4Moz 11:1–23; Rm 1:16–25; Mt 17:22–27

Diecēzes un prāvesta iecirkņi

Diecēze ir Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas draudžu apgabals, kuru vada kāds no LELB bīskapiem. Prāvesta iecirknis ir LELB administratīvais rajons, kurā apvienotas 8 līdz 30 draudzes. Prāvesta iecirknim ir pašnoteikšanās tiesības, nosakot iemaksas iecirkņa vajadzībām, ievēlot iecirkņa prāvestu un, ja tas nepieciešams, arī iecirkņa valdi.

Pavisam LELB Latvijā ir 16 prāvesta iecirkņi: Balvu, Bauskas, Cēsu, Daugavpils, Grobiņas, Gulbenes, Ikšķiles, Jelgavas, Jūrmalas, Kandavas, Kuldīgas, Madonas, Piltenes, Rīgas, Sēlpils un Valmieras.

RĪGAS ARHIDIECĒZE
Rīgas iecirknis (RAd/RI)
Jūrmalas iecirknis (RAd/JU)
Ikšķiles iecirknis (RAd/IK)
Cēsu iecirknis (RAd/CE)
Valmieras iecirknis (RAd/VA)
Madonas iecirknis (RAd/MA)
Gulbenes iecirknis (RAd/GU)

DAUGAVPILS DIECĒZE
Balvu iecirknis (Dd/BAL)
Daugavpils iecirknis (Dd/DA)
Sēlpils iecirknis (Dd/SE)

LIEPĀJAS DIECĒZE
Bauskas iecirknis (Ld/BA)
Grobiņas iecirknis (Ld/GR)
Jelgavas iecirknis (Ld/JE)
Kandavas iecirknis (Ld/KA)
Kuldīgas iecirknis (Ld/KU)
Piltenes iecirknis (Ld/PI)

© 2020 Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca. Visas tiesības aizsargātas.