2019. gada 16. decembris
Vārda dienas: Alvīne

Vai sieva savu zīdaini aizmirst, vai nemīl to, kas no klēpja nācis? Pat ja tā tevi aizmirstu, Es tevi neaizmirsīšu!
(Jes 49:15)

Es esmu pārliecināts, ka nedz nāve, nedz dzīve, nedz eņģeļi, nedz varas, nedz tagadne, nedz nākotne, nedz spēki, nedz augstumi, nedz dziļumi, nedz kāda cita radīta lieta mūs nespēs šķirt no Dieva mīlestības, kas ir Kristū Jēzū, mūsu Kungā.
(Rm 8:38–39)

Zah 1:7–17; Atkl 3:7–13; Mt 24:15–31

Diecēzes un prāvesta iecirkņi

Diecēze ir Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas draudžu apgabals, kuru vada kāds no LELB bīskapiem. Prāvesta iecirknis ir LELB administratīvais rajons, kurā apvienotas 8 līdz 30 draudzes. Prāvesta iecirknim ir pašnoteikšanās tiesības, nosakot iemaksas iecirkņa vajadzībām, ievēlot iecirkņa prāvestu un, ja tas nepieciešams, arī iecirkņa valdi.

Pavisam LELB Latvijā ir 16 prāvesta iecirkņi: Balvu, Bauskas, Cēsu, Daugavpils, Grobiņas, Gulbenes, Ikšķiles, Jelgavas, Jūrmalas, Kandavas, Kuldīgas, Madonas, Piltenes, Rīgas, Sēlpils un Valmieras.

RĪGAS ARHIDIECĒZE
Rīgas iecirknis (RAd/RI)