2024. gada 20. aprīlis
Vārda dienas: Mirta, Ziedīte

Aicinājums Lāčplēša dienā skandināt baznīcu zvanus

iesūtīts: 2022.11.08 16:54
Bīskapu kolēģija ir atsaukusies Aizsardzības ministra Dr. Arta Pabrika aicinājumam visu konfesiju baznīcām visā Latvijā š.g. 11. novembrī plkst. 9.00 trīs minūtes skandināt zvanus.

Tāpat šajā nedēļā baznīcu draudzes īpaši aicina aizlūgt par karavīriem un visiem dienestiem, kas gādā par drošību, kā arī aizlūgt par Latvijas valsti un tās vadītājiem.

Vēstures liecības vēsta, ka 1919. gada 11. novembrī par godu Latvijas armijai, kas atbrīvoja galvaspilsētu no sīksta un daudz labāk apbruņota pretinieka – Rietumu brīvprātīgās armijas jeb Bermonta kara spēka-, skanēja visi Rīgas baznīcu zvani. Aicinājuma nolūks ir atgādināt par šo notikumu, kas līdzi nes svarīgo vēsti par to, ka, vienoti cīnoties pret ienaidnieku, uzvara ir sasniedzama.

Aizsardzības ministrs A.Pabriks pateicas visu konfesiju baznīcu draudzēm par atsaucību un iesaistīšanos šajā akcijā iepriekšējos gados.