2024. gada 20. jūnijs
Vārda dienas: Rasma, Rasa, Maira

Glika ozolu stādīšana Raunā 7.oktobrī

iesūtīts: 2022.10.12 23:48

7.oktobra rītā 10 ozoli tika aizvesti uz Raunu, kas ir viena no skaistākajām apdzīvotajām vietām Vidzemē un atgādina mazu pilsētiņu, kaut oficiālu pilsētas tiesību tai nav. Rauna atrodas tāda paša nosaukuma upītes krastā un vismaz piecu lielāku ceļu krustpunktā – 23 km no Cēsīm un Smiltenes, 30 km no Valmieras.

Tagad Raunā, līdz ar unikāliem dabas, arhitektūras un vēstures pieminekļiem, varēs apskatīt arī Glika ozolus. Viens Glika ozols tika iestādīts pie Raunas baznīcas, kuras pirmssākumi ir datēti ap 14.gadsimtu un kura ir ievērojama ar seniem plienakmeņu ciļniem tās fasādē. Četri ozoli tika iestādīti – lejas pļavā aiz baznīcas, bet vēl  5 ozoli gaida savu stādīšanu. Tie drīzumā tiks iestādīti pašvaldības zemē pilsētas teritorijā, kur šobrīd notiek sakopšana. Ozolu stādīšanu Raunā svētīja mācītājs Edijs Kalniņš.

Pateicība par aktīvu dalību LELB Glika ozolu stādīšanā Smiltenes novada Raunas pagasta Vides dizina speciālistei Solvitai Auziņai un viņas palīgiem, mācītājam Edijam Kalniņam un Raunas draudzei!


« atpakaļ
Pierakstīties ziņām e-pastā
Iesūtīt ziņas redaktoram
 

© 2024 Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca. Visas tiesības aizsargātas.
Mājas lapas izstrāde: MB Studija
Dizains: Graftik »