2023. gada 29. maijs
Vārda dienas: Maksis, Raivis, Raivo

Aicinājums palīdzēt atjaunot Baldones baznīcas jumtu pēc ugunsgrēka

iesūtīts: 2022.06.06 10:20

Pēc Baldones baznīcas ugunsgrēka 20.martā pagājuši jau vairāk nekā 2 mēneši. Mēs esam procesā, kuru diemžēl nevar paātrināt.

Darām visu iespējamo, lai dievnams atkal būtu atvērts dievkalpojumiem, koncertiem un apmeklējumiem. Lai gan ārēji nemanāma, notiek aktīva baznīcas atjaunošanas darbu organizēšana. Šajā laikā baznīcu apsekojuši vairāki eksperti, kā rezultātā ir novērtēts nodarīto bojājumu un nepieciešamā finansējuma apmērs. Diemžēl nepieciešama gan jumta seguma maiņa, gan jumta konstrukciju stiprināšana un daļēja nomaiņa. Nopietni bojāti arī griesti un balkons. Lai visu atjaunotu vismaz sākotnējā izskatā, ir nepieciešami apmēram 160 000 eiro. 50 000 eiro draudze ir saņēmusi no apdrošināšanas sabiedrības “Balta”. Iesniedzot projekta pieteikumu, 30 000 eiro ceram saņemt no Nacionālā mantojuma kultūras pārvaldes, jo Baldones baznīca ir valsts nozīmes kultūras piemineklis. Tātad apmēram 80 000 ir summa, kura draudzei vēl vajadzīga ugunsgrēka seku likvidēšanai. Līdz šim iekrātie draudzes līdzekļi tiks izlietoti palīgēkas/kurinātavas būvniecībai, lai baznīcā turpmāk būtu centrālā apkure. Un tas viss jāpaspēj izdarīt līdz ziemai!

Ļoti ceram uz cilvēku un arī pašvaldības atbalstu! Esam no sirds pateicīgi visiem, kas jau ziedojuši savu artavu baznīcas atjaunošanai!

Pāri visam Dieva labais prāts lai notiek! Pat tad, ja nezinām, kādēļ viss notiek tā, kā notiek, mēs paļaujamies, ka Viņš palīdz un izglābj.

Lai mums visiem skaista, labu domu un darbu piepildīta, vasara!

‍Baldones evaņģēliski luteriskās draudze
Reģistrācijas Nr. 90000739936
Konts: LV81RIKO0000083423691
Mērķis: baznīcas jumta atjaunošanai

« atpakaļ
Pierakstīties ziņām e-pastā
Iesūtīt ziņas redaktoram
 

© 2023 Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca. Visas tiesības aizsargātas.
Mājas lapas izstrāde: MB Studija
Dizains: Graftik »