2023. gada 27. janvāris
Vārda dienas: Ilze, Ildze, Izolde

Senās mūzikas ansambļa "Riga Baroque Ensemble" koncerts

iesūtīts: 2020.08.06 10:43
Svētdien, 2020. gada 16. augustā, pl. 16 Ugāles evaņğēliski luteriskā draudze aicina uz senās mūzikas ansambļa "Riga Baroque Ensemble" koncertu.

"RBE" ir senās mūzikas grupa Latvijā, kuras dalībnieki ir specializējušies vēsturiskās mūzikas atskaņošanas interpretācijā studijās un meistarklasēs gan JVLMA, gan citās Eiropas zemēs. Ar dažādām spilgtām programmām ansamblis regulāri uzstājas senās mūzikas koncertos Latvijā un ārpus Latvijas robežām.

Koncertā tiks atskaņota gan mūsdienās zināmu vācu un franču baroka laika komponistu mūzika, gan mūzika, kas īpaši Latvijā ir maz zināma un atskaņota. Klausītājiem tiks sniegta reta iespēja dzirdēt mūziku, kas tieši vai netieši saistīta ar tā laika Kurzemes hercogisti. Skanēs mūzika, kas kādreiz skanējusi vai varēja būt skanējusi Kurzemes hercogistē.

Daļa koncertā iekļauto dziesmu ir ņemtas no Kurzemes - Zemgales hercogienes Luīzes Šarlotes (1617- 1676) personīgi viņai izveidotās dziesmu grāmatas, kuras hercogiene izmantojusi kā mācību līdzekli, lai izkoptu improvizācijas māku, uzlabotu klavesīna spēli un dziedāt prasmi.

Koncertā būs iespēja novērtēt tikko Ugāles ērģeļbūves darbnīcā tapušo pozitīvu, kā arī Latvijas koncertu vidē retāk dzirdamus tādus instrumentus kā traversflautu un blokflautu, kā arī stīgu instrumentus teorbu un baroka čellu.

Koncertā piedalās:
"Riga Baroque Ensemble" daudzsološais baroka soprāns Aija Veismane-Garkeviča, Kristīne Stumbure ( traversflauta, blokflauta), Danuta Ločmele( baroka čells), Veronika Rinkule (pozitīvs) un Mārtiņš Garkevičs ( teorba).  

Koncerts tapis ar Latvijas Valsts Mežu Kurzemes reģiona programma atbalstu.

« atpakaļ
Pierakstīties ziņām e-pastā
Iesūtīt ziņas redaktoram
 

© 2023 Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca. Visas tiesības aizsargātas.
Mājas lapas izstrāde: MB Studija
Dizains: Graftik »