2023. gada 27. janvāris
Vārda dienas: Ilze, Ildze, Izolde

Ceturtie Vēsturisko ērģeļu svētki "Latvija – ērģeļu zeme"

iesūtīts: 2020.07.08 09:50

Vasaras krāšņākajā pilnbriedā, no 25. jūlija līdz 9. augustam, pie klausītājiem jau ceturto gadu atgriezīsies Vēsturisko ērģeļu svētki "Latvija – ērģeļu zeme". Ik gadu gan Latvijas iedzīvotājiem, gan ārvalstu viesiem svētki dāvā neatkārtojamu iespēju apceļot Latvijas novadus, klausoties un salīdzinot vēsturisko instrumentu skanējumu, kā arī apzinot valsts kultūrvēsturisko lepnumu. Šis gads nebūs izņēmums, turklāt tradicionālā svētku norise vēl papildināta ar interesantiem jauninājumiem.

Sešos koncertos Cesvainē, Rīgā, Nautrēnos , Ugālē, Sesavā un Kalnciemā klausītāji tiks iepazīstināti ar visbagātīgāko ērģeļmūzikas repertuāru, sākot ar baroka laikmeta ģēniju paraugiem, līdz pat mūsdienu latviešu komponistu ērģeļtembra atklājumiem, turklāt svētku noslēguma koncertā pasaules pirmatskaņojumu piedzīvos Andreja Selicka himna ērģelēm un vijolei Križini. 25. jūlijā Cesvaines Luterāņu baznīcā pasaules un latviešu ērģeļmūzikas skaistākas lappuses atklās ērģelnieks Aigars Reinis un čellists Ivars Bezprozvanovs, 26. jūlijā Rīgas Jaunajā Svētās Ģertrūdes baznīcā programmā Baltā nakts muzicēsērģelniece Ilona Birģele un vijolniece Paula Šūmane, bet 2. Augustā Nautrēnu Jaunavas Marijas bezvainīgās ieņemšanas Romas katoļu baznīcā uzstāsies ērģeļu duets RIGA ORGANUM DUO.7. augustā Ugāles luterāņu baznīcā senās mūzikas noslēpumus atklās ērģelniece Larisa Bulava, 8. augustā Sesavas luterāņu baznīcā satiksies ērģelniece Diāna Jaunzeme-Portnaja un soprāns Viktorija Pakalniece, bet 9. augustā Kalnciema – Klīves luterāņu baznīcā norisināsies svētku noslēguma koncerts ar ērģelnieces Ilonas Birģeles, soprāna Ilzes Grēveles-Skaraines un vijolnieces Paulas Šūmanes piedalīšanos.

Projekta mākslinieciskā vadītāja un producente Ilona Birģele stāsta, ka arī šogad svētku ietvaros tiks atklātas atjaunotas ērģeles – šoreiz Kalnciema-Klīves dievnamā. Šo instrumentu būvējis latviešu ērģeļmeistars Andrejs Sūnāklis, un šodien tas ir vienīgais gandrīz pilnībā autentiski saglabātais meistara opuss. Šī gada svētku apmeklētāji pieredzēs arī īpašu iespēju – pirmo gadu projekta ietvaros, sadarbībā ar ceļojumu aģentūru Impro Ceļojumi, visiem svētku viesiem tiks organizēti braucieni no Rīgas, rodot iespēju apmeklēt koncertus reģionos. Katrā koncertā klausītājus gaidīs ērģelnieku sagatavota ievadlekcija par vēsturiskajām ērģelēm un to kultūru Latvijā, bet pēc koncertiem visi interesenti ērģelnieku un ērģeļmeistaru klātbūtnē varēs paši izmēģināt un pārliecināties par varenā instrumenta skanējumu. Arīdzan pirmo reizi, sadarbībā ar Rīgas Mākslas un mediju tehnikumu, dievnamos tiks rīkota audzēkņu foto izstāde "Latvija – ērģeļu zeme". Tā būs vienlaikus izglītojoša un elpu aizraujoša iepazīšanās ar Latvijas varenākajiem mūzikas instrumentiem. Uz tikšanos Ceturtajos Vēsturisko ērģeļu svētkos Latvija – ērģeļu zeme!

Ieeja visos koncertos par ziedojumiem. Svētkus atbalsta Ventspils novada pašvaldība, Cesvaines pilsēta, ceļojumu aģentūra Impro ceļojumi, Latvijas Valsts meži, Valsts kultūrkapitāla fonds, Zemgales Plānošanas reģions, Rīgas Mākslas un mediju tehnikums. Svētkus organizē biedrība mūzikas aktivitātēm Pleno. Detalizēta projekta norise apskatāma sociālajā tīklā Facebook – https://www.facebook.com/pg/LatvijaErgeluzeme/photos/


« atpakaļ
Pierakstīties ziņām e-pastā
Iesūtīt ziņas redaktoram
 

© 2023 Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca. Visas tiesības aizsargātas.
Mājas lapas izstrāde: MB Studija
Dizains: Graftik »