2023. gada 27. janvāris
Vārda dienas: Ilze, Ildze, Izolde

Joprojām pieejami Limbažu draudzes izdotie Lekcionāriji

iesūtīts: 2020.06.04 23:01

Limbažu ev.lut.draudze sadarbībā ar izdevniecību „Sava grāmata” izdevusi Lekcionāriju, kas ir grāmata, kurā apkopoti Svēto Rakstu lasījumi katrai svētdienai – pēc pirmās perikopes rindas, kā arī svētku dienām, apustuļu piemiņas dienām, valsts svētku dievkalpojumiem. Lasījumi atbilst liturģiskajam kalendāram, kas atrodams Dziesmu grāmatā. Grāmata ir lielā formāta Dziesmu grāmatas lielumā, cietos vākos mākslīgās ādas iesējumā, ar biezām papīra lapām, ar lasīšanai piemērotu šriftu. To lieliski var izmantot Svēto Rakstu lasīšanai baznīcā un citviet, kur notiek svētbrīži. Lekcionārijā izmantots jaunā Bībeles tulkojuma (2012,gads) teksts.

Lekcionārija ievadā Lutera Akadēmijas pasniedzējs, LELB Mūzikas komisijas loceklis Vilis Kolms raksta: „Svēto Rakstu lasīšana ir Baznīcas dievkalpošanas sastāvdaļa jau kopš pašiem tās sākumiem. Par pirmdraudzi, kas kā Svētā Gara darbības rezultāts izveidojās 50 dienas pēc mūsu Kunga augšāmcelšanās, Apustuļu darbu 2.nodaļā vēstīts, ka tā «pastāvēja apustuļu mācībā un sadraudzībā, maizes laušanā un lūg­šanās» (Apd 2:42). Ja arī tobrīd apustuļu mācība vēl nebija uzrakstīta evaņģēlijos un vēstulēs, tad skaidrs, ka tās tālāknodošana bija būtiska un nepieciešama Baznīcas kā mūsu Kunga miesas un Svētā Gara darbavietas veidošanai zemes virsū. Vēlāk Svēto Rakstu lasījumu cikls kļuva par pamatu Baznīcas Liturģiskā gada izveidojumam.

Šodien katrā dievkalpojumā varbūt vairs nešķiet tikpat pašsaprotami kā pirmajā gadu tūkstotī lasīt priekšā vairākas Svēto Rakstu vietas, jo lasītprasmi ir apguvis katrs pats, un gandrīz katrās mājās ir Bībele. Tomēr dievkalpojuma ietvars ir citāds, nekā, ja Svētie Raksti tiek lasīti savās mājās vai arī, piemēram, Bībeles stundā. Dievkalpojumā mūsu Kungs ir apsolījis savu īpašo klātbūtni tiem, kas sapulcējušies ap Viņa vārdu, ap Viņa miesu un asinīm. Savai sapulcētajai draudzei ir dzīvi klātesošs pats Svēto Rakstu iedvesmotājs un galvenā persona, par ko tajos runā. Svētajos Rakstos aprakstītie notikumi un mācības dievkalpojumā tiek ne tik vien kā atgādināti. Te ir kas daudz vairāk – tie Svētā Gara spēkā notiek, jo, būdami mūžīgā Dieva atklāsme, tie ir pārlaicīgi un to darbība ir mūžīga. Tāpēc draudze šos Rakstus uzklausa ne vien kā atstāstījumu vai mācību par Dieva atklāsmi, bet arī kā pati būdama šīs atklāsmes lieciniece. Ticīgie, kļūdami par Svētajos Rakstos atklāto notikumu dalībniekiem, saņem arī no tiem nākošus augļus, tie ne vien uzzina par Dieva atklāsmi, bet tā pie viņiem notiek. Dievkalpojumā tā notiek priekš mums, PRO NOBIS.”

Lekcionāriju iespējams iegādāties, sazinoties ar Ingrīdu Briedi, tel.26163210.


« atpakaļ
Pierakstīties ziņām e-pastā
Iesūtīt ziņas redaktoram
 

© 2023 Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca. Visas tiesības aizsargātas.
Mājas lapas izstrāde: MB Studija
Dizains: Graftik »