2024. gada 28. marts
Vārda dienas: Gunta, Ginta, Gunda

Pieminamus Viņš darījis Savus brīnumus, žēlīgs un žēlsirdīgs Kungs.
Ps 111:4

Viridum – Zaļā ceturtdiena

Rītā: 2Moz 30:22–31; Jk 5:13–16; Mk 6:7–13

Vakarā: 1Moz 14:18–19; 1Kor 11:20–29; Jņ 13:1–15
Ps 116:1–2, 12–19; 2Moz 12:1–14; 1Kor 11:23–26; Jņ 13:1–17, 31b–35

Krāsa: balta

Taisnīgums paaugstina tautu, ik ciltij nes negodu grēks.
Sak 14:34

Jēzus, kā ieradis, devās uz Olīvkalnu, un arī mācekļi viņam sekoja. Un, tajā vietā nonācis, viņš tiem sacīja:
"Lūdziet Dievu, ka jūs nekrītat kārdināšanā." Lk 22:39–40

Rdz 2:10–18
1Kor 10:14–17, 11:27–32
Mk 14:12–25

Studentu uzņemšana studijām Lutera Akadēmijā 2020./2021.akadēmiskajā gadā

iesūtīts: 2020.07.01 09:15
Lutera Akadēmija (LA) ir Latvijas evaņģēliski luteriskās baznīcas dibināta un Latvijas valsts akreditēta augstskola. Studijas Lutera Akadēmijā ir iespēja atsaukties sirds ticības un cilvēku aicinājumam, uzņemties savā dzīvē darīt lietas ar pievienotu vērtību, lai pēc LA absolvēšanas kalpotu, galvenokārt, kā mācītāji, evaņģēlisti, kapelāni un draudžu darbinieki.

2020.gadā no 13.-30.jūlijam notiek dokumentu pieņemšana reflektantiem, kuri vēlas studēt Lutera Akadēmijā ar jauno 2020./2021.akadēmisko gadu.

Sagatavotos dokumentus laika posmā no 13.-30.jūlijam pieņem otrdienās un piektdienās no plkst.12:00-17:00 Lutera Akadēmijas Studiju daļā (Alksnāja ielā 3, Rīgā).

Ar informāciju par iestājeksāmeniem, studiju ilgumu, maksu un dokumentu iesniegšanu var iepazīties šeit UZŅEMŠANAS NOTEIKUMI akreditētajām programmām un PIETEIKŠANĀS Draudžu darbinieku izglītības programmā.

Papildus informācijai un jautājumiem: e-pasts academy@latnet.lv un tālr. 29128655

Lutera Akadēmija realizē trīs mācību programmas:

1. Bakalaura studiju programma “TEOLOĢIJA” sniedz Latvijas valsts akreditētu un LELB atzītu teoloģisko un praktisko izglītību, kas nepieciešama garīdznieka amata pildīšanai.

Mācību programma ir veidota tā, lai pēc sekmīga pirmā mācību gada students varētu pretendēt uz evaņģēlista eksāmena kārtošanu LELB.

Pateicoties studiju procesa organizācijai darba dienu vakaros un attālināto studiju iespējām ( Skype, atsevišķu studiju kursu lekciju video un audio ieraksti) LA piedāvā pilna laika studijas Teoloģijas programmā, kas ir apvienojamas ar darbu.

1. Bakalaura studiju programma “BAZNĪCAS MŪZIKA” sniedz Latvijas valsts akreditētu profesionālo augstāko izglītību ar bakalaura grādu.

Šajā programmā var iegūt profesionālo kvalifikāciju “Baznīcas mūziķis”,  kura uzdevums ir nodrošināt draudzes muzikāli liturģisko kalpošanu. Studenti tiek sagatavoti vadīt draudzes muzikālo dzīvi.

1. Draudžu darbinieku izglītības programma ir izveidota tā, lai LELB ietvaros apmācītu un sagatavotu dažāda aicinājuma kalpotājus un nozaru vadītājus draudzē. Draudžu darbinieku izglītības programmas studenti izvēlas savām interesēm atbilstošus studiju programmas “Teoloģija” priekšmetus.

Šī programma ir lieliska iespēja cilvēkiem, kuri grib paplašināt savu zināšanu apvārsni, bet šobrīd vēl nevēlas vai nevar uzņemties nopietnas studijas akadēmiskā grāda iegūšanai. Pēc studijām absolvents savu izvēlēto kalpošanu īsteno ar lielāku izpratni Svētajos Rakstos, Ticības pamatpatiesībās un praktiskajā teoloģijā.

Draudžu darbinieku programma dod iespēju pārliecināties par savu aicinājumu potenciāliem Teoloģijas programmas studentiem jeb nākamiem garīdzniekiem.

LA piedāvā arī iespēju pēc izvēles apmeklēt sev interesējošus studiju kursus kā brīvklausītājam.

Kā salīdzinoši neliela augstskola LA:

• spēj būt pietiekami elastīga, lai katram dotu iespēju studēt sev vēlamā studiju programmā, mācību formātā un ilgumā;
  • spēj studentu vidū veidot draudzīgas un ciešas attiecības un kopības izjūtu.