2024. gada 20. aprīlis
Vārda dienas: Mirta, Ziedīte

Mirdz visam pāri...

iesūtīts: 2019.12.08 11:23

7. decembrī arhibīskaps Jānis Vanags, Rīgas Vecās sv. Ģertrūdes draudzes mācītājs, prāvests Rinalds Grants, Piņķu sv. Jāņa draudzes mācītājs Andris Krauliņš un Svētdienas Rīta redaktore Inga Reča piedalījās Baznīcas mūzikas direktora emeritus Johannesa Baumaņa (1925-2019) bēru dievkalpojumā Hildeshaimas sv. Mihaēla baznīcā.

Dievkalpojums iesākās latviešu valodā Sv. Mihaēla draudzes korim dziedot K.Kundziņa korāli "Ir tomēr Viens" ar J. Baumaņa melodiju. Dievkalpojumu vadīja Hildeshaimas-Getingenes bīskaps (Landessuperintendent) Erkhards Gorka. Arhibīskaps Vanags dievkalpojumā uzrunāja klātesošos godinot J. Baumaņa piemiņu un veikumu LELB un tās draudžu labā.
(Arhibīskapa Jāņa Vanaga atvadu runu lasiet, lūdzu, šeit.)

‍Dievkalpojumā klāt bija Baumaņkunga plašā ģimene, skolnieki un kolēģi, kā arī Baznīcu pārstāvji-ilggadējais sadarbības partneris Hennings Krāmera kungs no Ziemeļu Baznīcas, ekumēnes referents, mācītājs Frīdemans Ēme no Saksijas Baznīcas un Volfgangs Pankaca kungs no Amelungsbornas klostera baznīcas, kura kapitulārs bija J.Baumans.

‍Dieva vīram Johannesam Baumanim mūžīgo mieru Kungs dod, mūžīgā gaisma lai atspīd pār viņu!

Informāciju sagatavoja LELB Ārlietu nozare, A.Krauliņa foto.