2024. gada 19. aprīlis
Vārda dienas: Vēsma, Fanija

LELB viesosies Luterāņu Baznīcas Misūrī Sinodes prezidents Metjū Harrisons

iesūtīts: 2019.10.09 23:59

Nedēļas nogalē 11-12.oktobrī LELB viesosies Luterāņu Baznīcas Misūrī Sinodes (LBMS) prezidents Metjū Harrisons. Šī ir viņa pirmā vizīte Latvijā prezidenta amatā. Š.g. jūlijā M.Harrisons ceturto reizi tika pārvēlēts prezidenta amatā un līdz ar to vada LBMS kopš 2010.gada. LBMS dibināta 1847.gadā, šobrīd ir otra lielākā luterāņu Baznīca ASV. Tā ir iedalīta 35 iecirkņos (mūsu izpratnē – diecēzēs).  2001.gadā LELB 20.Sinode pieņēma rezolūciju par LELB un LCMS attiecībām, apstiprinot altāra un kanceles kopību. LBMS ir daudzu dekāžu gaitā intensīvi atbalstījusi un turpina atbalstīt LELB, īpaši Lutera Akadēmiju. Prezidentu apmeklējumā pavadīs LBMS Slovāku iecirkņa prezidents (diecēzes bīskaps), latviešu izcelsmes mācītājs Valdemārs R. Vinovskis. Šis iecirknis ir turpinājums Slovāku evaņģēliski luteriskajai Sinodei, kura 1971.gadā pievienojās LBMS. Šis iecirknis nav teritoriāls, bet aptver 17000 ticīgos ASV un Kanādā. V.R.Vainovskis kopš 2018.gada ir šī iecirkņa prezidents.

Abi viesi piektdien tiksies ar LELB bīskapu kolēģiju, apmeklēs Rīgas Domu un tiksies ar Latvijas lielāko konfesiju vadītājiem, un LELB prāvestiem un nozaru vadītājiem. Sestdienā viesi apmeklēs Lutera akadēmiju, prezidents Harrisons lasīs lekciju LELB diakonijas darbiniekiem un viesosies sv. Gregora Izglītības centrā.

Informāciju sagatavoja LELB Ārlietu nozare