2021. gada 17. janvāris
Vārda dienas: Tenis, Dravis

DIENAS LOZUNGS

Otrā svētdiena pēc Zvaigznes dienas
Jes 61:1–3, 6a; Rm 12:6–16; Jņ 2:1–11
Ps 139:1–6, 13–18; 1Sam 3:1–19 (11–20); 1Kor 6:12–20; Jņ 1:43–51

Krāsa: zaļa

Neskumstiet, jūsu patvērums ir prieks, ko dod Kungs! (Neh 8:10)

Mēs visur parādām sevi kā Dieva kalpus: kā nobēdājušies, bet vienmēr priecīgi, kā nabagi, bet kas daudzus dara ba­gātus, kā tādi, kam nav nekā, bet kam ir viss.
(2Kor 6:4.10)

Jes 44:9–20; Ef 4:17–32; Mk 3:19–35

lasīt vairāk >

Nedēļas nogalē - Eiropas kultūras mantojuma un dzejas dienu notikums "Vertikāle V"

iesūtīts: 2019.09.03 11:45

Šogad notikums "Vertikāle V" aizsāksies 7. un 8.septembrī Liepājas Sv.Trīsvienības katedrālē, aicinot iepazīt katedrāli - Eiropas pērli priekšlasījumos, meistardarbnīcā un dzejas, mūzikas, mākslas un gaismas performancē.

Par tradīciju kļuvušais kultūras mantojuma un dzejas dienu notikums šogad atzīmē piecgadi. Piedzīvojot ilgi gaidītos dievnama fasādes atjaunošanas darbus, par dievnama lomu arhitektūras, sakrālās mākslas un pilsētvides kopainā priekšlasījumos un stāstījumos dalīsies profesori Jānis  Krastiņš un Daina Lāce, katedrāles dekāns Pēteris Kalks,  mūziķe Ieva Tālberga un  tēlnieks, dievnama kristāmtrauka autors Egons Peršēvics.

Trešo gadu notikuma vizuālo un māksliniecisko sadaļu papildina māksliniece Agnese Rudzīte. Viņas vadībā interesenti aicināti piedzīvot meditāciju „Glābt pasauli“ zīmēšanas un gleznošanas meistardarbnīcā.

Savukārt 7.septembra vakarā dievnama telpu piepildīs dzejas, mūzikas, mākslas un gaismas kopdarbs - performance "Dievkalpojums", atklājot dievnamu dziļākās būtības prizmu caur dzejnieku, mūziķu un mākslinieces skatījumu. Performances autori - dzejnieku grupa "KIP" – Laura Andersone, Gunita Boka, Inta Kampara, Gundega Rezevska, Gunta Šnipke un Sandra Vensko, mūziķes no Schola Trinitatis - Ieva Tālberga un  Diāna Jansone, kā arī bīskaps emeritus Pāvils Brūvers, Marija Timčenko, papildinot performanci ar vijoles spēli, gaismas spēles autors Jānis Vasilis un māksliniece Agnese Rudzīte.

Ieraudzīsim Liepājas garīguma vertikāli – atdzimstam jaunā veidolā, piedzīvojot ne tikai brīnumaino dievnama, bet katra liepājnieka atjaunošanos un stiprinājumu ticībā, cerībā un mīlestībā!

„Vertikāle V“ turpināsies 14. septembrī Alsungas Romas katoļu Sv.Miķeļa baznīcā un noslēgsies 22.septembrī Jaunpils, Lestenes un Apriķu luterāņu baznīcās.

Pasākuma programma apskatāma: www.trisvienibasfonds.lelb.lv

Pasākumi notiek bez maksas, pateicoties piešķirtajam līdzfinansējumam no VKKF un "Latvijas valsts meži" Kurzemes kultūras programmas 2019" un sadarbībā ar Liepājas Sv.Trīsvienības baznīcas atjaunošanas fondu. Pasākumu atbalsta Liepājas un Grobiņas pašvaldības.


« atpakaļ
Pierakstīties ziņām e-pastā
Iesūtīt ziņas redaktoram
 

© 2021 Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca. Visas tiesības aizsargātas.
Mājas lapas izstrāde: MB Studija
Dizains: Graftik »