DIENAS LOZUNGS
Jes 45:15
Man dota žēlastība sludināt pagāniem Kristus neizdibināmo bagātību un celt gaismā, kā
jārīkojas ar noslēpumu, kas kopš mūžīgiem laikiem bija apslēpts visa radītājā Dievā.
Ef 3:8–9
Zah 11:4–17
1Kor 3:10–23
Lk 18:31–43
lasīt vairāk >
SVĒTDARBĪBAS
Unikāls atradums Lāčplēša dienas un Valsts svētku priekšvakarā
Šajā dienā notika mūsu valsts vēsturē nozīmīgo Piņķu kauju (1919.gada 22.-23.maijā) 20 gadu piemiņas pasākums, kurā Kārlis Ulmanis atklāja šīm kaujām veltīto pieminekli (tēlnieks Jānis Briedis). 1951. gadā to nopostīja. 2003. gadā Rīgas - Jūrmalas ielu krustojumā (gan ne tā vēsturiskajā atrašanās vietā, kas bija otrpus Rīgas ielai) uzstādīta pieminekļa kopija (autors Oļegs Skarainis).
Piemiņas pasākuma svinīgajā dievkalpojumā Valsts prezidents K.Ulmanis deva jaunu vārdu Piņķu baznīcai. Līdz tam tās nosaukums bija Piņķu Sv.Nikolaja baznīca. Prezidents to pārdēvēja par Sv.Jāņa baznīcu.
Par kaujām.
1919.gada 22. maijā atjaunojās uzbrukums ar mērķi atbrīvot galvaspilsētu Rīgu no lieliniekiem. Kopā ar pulkveža Baloža brigādi uzbrukumā bija jāpiedalās vācu landesvēram, krievu kņaza Līvena nodaļai un Vācijas dzelzs divīzijai. Lai gan pie Dzilnām likās, ka līdz Rīgai nopietnu kauju nebūs, tomēr pie Piņķiem Baloža brigāde negaidot sastapās ar jaunu sīvu pretestību, kas prasīja daudz laika un lielu spēku iesaistīšanu. Lieliniekiem nācās steigšus atkāpties. Kā nemirstīgu piemiņu šai kaujai, tās dalībniekiem, it sevišķi kaujās kritušajiem cīnītājiem par tēvzemi, Piņķos tika atklāts piemineklis, lai nākamajām paaudzēm vēstītu par brīvības cīnītāju varoņgaru un tēvzemes mīlestību.
Piemineklis Piņķu kaujai (1939.g.)
Piņķu kaujas piemiņai veltītais piemineklis šodien.
Informāciju sagatavoja: Andris Krauliņš, Piņķu Sv.Jāņa draudzes mācītājs, Jūrmalas iecirkņa prāvests