DIENAS LOZUNGS
Ech 3:16–21; Rm 10:10–18; Mt 4:18–22
Krāsa: sarkana
Mīli Kungu, savu Dievu, ar visu sirdi, visu dvēseli un visu spēku!
5Moz 6:5
Mīlestība tuvākajam ļaunu nedara, tātad bauslības piepildījums ir mīlestība.
Rm 13:10
Zah 14:12–21
Flp 2:1–11
Lk 19:41–48
lasīt vairāk >
SVĒTDARBĪBAS
Barikadopēdijā var lasīt arī daļu no Baznīcas vēstures
Barikadopēdijas mājas lapā var izzināt mūsu neseno un aizraujošo pagātni mazliet neparastā formātā - lasīt tā laika avīžu rakstus. Pagaidām ir pieejami ap 800 «Padomju Jaunatnes» un «Latvijas Jaunatnes» rakstu un ap pusotra simta 1991. gada Barikāžu muzeja sarūpēto aculiecinieku atmiņu, bet ar laiku te piepulcēsies raksti no daudziem laikrakstiem, žurnāliem, audio un videoieraksti, plašas fotogalerijas, kā arī atmiņas, ko ievietot varēs paši tā laika notikumu dalībnieki, viņu bērni un mazbērni.
Daudzi ir dzirdējuši par 4. maija Deklarāciju, bet nezina, ka 1989. gada 28. jūlijā tika pieņemta Deklarācija par Latvijas valsts suverenitāti un 1990. gada 15. februārī – Deklarācija jautājumā par Latvijas valstisko neatkarību. Svarīgi akcentēt, ka juridiskais pamatojums mūsu valsts neatkarības atjaunošanai tika ielikts 1989. gada Ziemassvētkos, kad PSRS tautas deputātu II kongress pieņēma lēmumu «Par PSRS un Vācijas 1989. gada neuzbraukšanas līguma politisko un tiesisko novērtējumu».
Lasītājiem būs interesanti uzzināt arī faktus, kā pēc daudzu gadu nomāktības sabiedriskajā apritē atgriezās Baznīca.
Barikadopēdijas hronoloģijā var lasīt, ka 1987. gada 28. jūlijā notika kristīgās kustības «Atdzimšana un atjaunotne» pirmā sapulce, bet 1988. gada 27. augustā — "Padomju Jaunatne" pirmo reizi pēckara gados laicīgajā presē publicēja ordinēta garīdznieka publicistisku rakstu - mācītāja, teoloģijas maģistra Jura Rubeņa rakstu «Kāds ceļš ved uz dievnamu?». Papildus var piebilst, ka tas bija kā signāls — uzreiz arī citi mācītāji ieguva publicitātes iespējas gandrīz itin visos preses izdevumos. Pēc nepilniem diviem mēnešiem – 1988. gada 9. oktobrī pēc 29 gadu pārtraukuma Doma baznīcā notika aizlūgums, kas veltīts LTF dibināšanas kongresam. Šo dievkalpojuma tiešraidē translēja Latvijas Radio un Televīzija. Latvijas tautai tas bija patiesi dziļš un emocionāls pārdzīvojums.
Barikadopēdijā ir atrodami Latvijas evaņģēliski luteriskās Baznīcas arhibīskapa Kārļa Gailīša, arhibīskapa emeritus Ērika Mestera un citu garīdznieku raksti. Šo publikāciju ievietošana turpināsies. Daudzajās atmiņās var lasīt par Doma baznīcu, kas Barikāžu dienās bija patvēruma vieta, kur cilvēki dziļi aizdomājās par Mūžības lietām.
Atver www.barikadopedija.lv !