2024. gada 29. marts
Vārda dienas: Aldonis, Agija

Jo Dievs tā pasauli mīlēja, ka deva Savu Vienpiedzimušo Dēlu, lai ikviens,
kas Viņam tic, nepazustu, bet tam būtu mūžīgā dzīvība.
Jņ 3:16

Pasha – Lielā piektdiena

Hoz 6:1–6; 2Moz 12:1–13; Jņ 18:1–19:42
Ps 22; Jes 52:13–53:12; Ebr 10:16–25 vai Ebr 4:14–16, 5:7–9; Jņ 18:1–19:42

Krāsa: melna vai purpursarkana

Un to vietu, kur Dievs ar viņu bija runājis, Jēkabs nosauca vārdā Bētele – Dieva nams.
1Moz 35:15

Bet centurions un tie, kas kopā ar viņu sargāja Jēzu, redzēdami zemestrīci un visu, kas notiek, ļoti sabijās
un teica: "Patiesi šis bija Dieva Dēls!"
Mt 27:54

Rdz 3:1–9, 19–33
1Pēt 1:10–20
Jn 13:36–38

Galerijas » Prāvesta amatā ieved Ati Grīnbergu (31.03.2007.)

Saulainajā 31. martā, dienu pirms Pūpolsvētdienas, Gulbenes dievnams pulcēja ļaudis no visa Gulbenes iecirkņa – Alūksnes, Apes, Gulbenes, Jaungulbenes, Lejas, Liepnas, Opekalna, Tirzas, Velēnas un Zeltiņiem, jo amatā tika ievests jaunais iecirkņa prāvests – Alūksnes mācītājs Atis Grīnbergs. Iecirknis aptver desmit draudzes un tajā bez prāvesta kalpo arī mācītājs Māris Sarma, palīgmācītāji – Valdis Strazdiņš un Ivo Šmits.

Jauno prāvestu amatā ieveda arhibīskaps Jānis Vanags, uzsvērdams,ka prāvesta kalpošana ir īpaša kalpošana, kas nav veicama sev vai savam labumam, bet Dieva tautai, un tas ir grūts pienākums, kas jāmācās dienu no dienas. Sprediķi sacīja jaunais prāvests Atis Grīnbergs, runājot par Benedictus lūgšanu – "Lai slavēts ir, kas nāk!" un, salīdzinot savas darbības sākumu ar rītu, kad viss vēl priekšā.

Dievkalpojumā svētību saņēma arī Apes svētdienas skolas skolotāja Dita Laicena, kas tagad ir Gulbenes iecirkņa Svētdienas skolu koordinatore. Pēc dievkalpojuma pie baznīcas izveidojās gara jo gara rinda, jo vai ikkatrs dievkalpojuma apmeklētājs gribēja apsveikt jauno prāvestu, apsveicināties ar mācītājiem.

Lai jaunajam prāvestam Atim Grīnbergam Dieva svētība viņa kalpošanā!

Teksts un foto: Ingrīda Briede