atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Kristīgā meditācija muļķības?
Kaarlis
Iesūtīts: 2009.11.23 12:18:33
LKR 20. novembra raidījumā "Aktuāla diskusija" Tālbergs kristīgo meditāciju nosauc par muļķībām. Vai tas nav vandālisms, kas būtu bāla pravieša cienīgs ?
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 25 . 26 . >>
AutorsZiņas teksts
Georgs Indulēns
# Labojis Georgs Indulēns: 2009.11.29 22:17:18
A ja jūs palasītu, ko karojošie pareizticīgie raksta par harizmatiķiem, brīvbaznīcām, luterāņiem, baptistiem, katoļiem (ir tāda bēdīgi slavena grāmatiņa "Православный анти-католический катехизис" ) vai austrumu cīņam, jogu, cigun vai kristīgo dzen...
Kristīgo meditāciju viņi arī uzskata vismaz par "прелесть" (maldi, ilūzija).
armilo
# Iesūtīts: 2009.11.29 23:10:38
G.I., 1) Paskaidrojiet lūdzu, ko nozīmē „opcija”? Vai tas ir tā, ka Jūsu meistars liek Jums praktizēt mantru, bet Jūs, kā pirmās pakāpes instruktors, brīvi varat atteikties to darīt? Vai Jūs pats praktizējat Cigun mantru, un vai apmācat to darīt arī saviem skolniekiem jogas skolā?
2) „vai mantra ir uz Jamu, tas vēl ir jautājums”. Vai jūs izlasījāt manis ievietoto bijušā cigun praktiķa liecību, kurā viņš stāsta, ka tieši viņa skolotājs pats atklāja, ka mantra ir veltīta Jamai.
3) „Ķīnas un Indijas mitoloģijas Jama nav viens un tas pats, kas kristietībā sātans. Sātani viņiem arī ir, un tās ir citās būtnes.” Sātans ir tūkstoš mākslu meistars, un Sātanam ir tūkstoš vārdu. Vienā daoistu tradīcijā Jama ir saules dievs, citā – pazemes dievs, vēl citā saules un pazemes kopā. Citur Jama atbild par trīs pasaulēm, citur – par sešām. Sātans ir izpalīdzīgs uz maldiem, un vienmēr gatavs pakalpot ar tituliem, kādus vien pasaules gudrie vēlās.
armilo
# Labojis armilo: 2009.11.29 23:56:45
Vēl piebilde pie otrā jautājuma "vai mantra ir uz Jamu, tas vēl ir jautājums". Georg, atvainojiet, bet Jūs esat vai nu ļoti naivs cilvēks, vai cinisks blefotājs. Vai tiešām Jūs neesat pazīstams ar savas sektas pamatmācībām un nekad nebijāt dzirdējis sava vadoņa Mintana uzskatus? Jūsu vadonim gan tas ir skaidrs, ka mantra nāves dievam Jamai ir pamatmantra Čžuņ Juaņ Cigun sektā, un ir obligāti visiem praktizējama.

Вот что по поводу основной мантры говорил Сюй Минтан на ретрите в Шаолине 2005 года (инфа с этого сайта).
"В Чжун Юань цигун существует основная мантра — Я-И-МА -СДЭ-СДЭ-ХУН. С прошлого года ее разрешено открывать всем. Для того, чтобы прикоснуться к сути жизни, нужно иметь возможность общаться с жизнями, которые находятся в нижних мирах и верхних мирах, а не только с теми видами жизни, которые присутствуют на Земле. Вы знаете, что сегодня многие людей не могут найти себе применения, найти себе место, они не знают, какова их миссия, не знают, что они должны здесь делать.

Как правильно произносить мантру Я-И-МА-СДЭ-СДЭ-ХУН? Во всех языках есть слово «мама». Его можно произносить по-разному: мама, мать, матушка, мамочка и т.д. Существует Яма — это император подземного мира. В мантре «Я и ма» — это вежливая форма обращения к Яме, примерно как обращение к маме — мамочка, мамуля. Яма — это император смерти , управляющий шестью мирами, в которых человек проходит цикл воплощений, реинкарнаций. Яма управляет и контролирует наши рождения, мир, в котором мы появляемся. Фактически нас контролирует не президент США, Украины, России или Китая, а Яма.

Обычно Яма показывается людям в очень страшном обличье. Следующая часть мантры — «сдэ сдэ» — означает развитие способностей. Последнее слово мантры — «хун» — это один из элементов Вселенной. Мантра «Ом мани падме хум» принадлежит миру Гуаньинь, буддийскому миру. (хум — так чаще произносят последнее слово в Китае, а хун — в Тибете). Хун — это один из видов энергии, вибраций.

Эта мантра принадлежит высшему миру. Люди, которые произносят эту мантру, приобретают силу. Цель этой мантры — помочь в вашем развитии. Слова «сдэ сдэ» — это как бы мост из нашего мира в высший, они означают развитие способностей. Что мы понимаем под развитием способностей? Во-первых, развитие наших чувств, каналов восприятия: Третьего глаза, Третьего уха, Второго сердца, и других чувств. Во-вторых, мантра повышает способность понимать. В-третьих, она помогает получать информацию, учение. В-четвертых, предоставляется защита от некоторых плохих существ. Это самая основная мантра для практикующих Чжун Юань цигун. Она поможет вам найти собственный путь, понять свою роль в этом мире, понять роль каждого из видов жизни.

С помощью мантры Я-И-МА-СДЭ-СДЭ-ХУН мы улучшаем наши чувства и понимание жизни, получаем информацию. Если что-то не в порядке, если почувствуете страх или присутствие кого-то/чего-то не желаемого, можете читать эту мантру, и все уйдет.

Чтобы получить ответы на вопросы, есть два пути — внешний и внутренний. При внешнем пути мы задаем вопросы кому-то, ищем ответы в книгах. Внутренний заключается в том, что вы должны спокойно сидеть, приходя в состояние тишины и ждать ответ. Не ложитесь, эта мантра читается только сидя. Закройте глаза, расслабьте тело, полностью расслабьтесь и читайте мантру."

Vēl tikai divi jautājumi:
1) Vai tas ir jūsu vadoņa teksts?
2) Vai jūs to bijāt agrāk lasījis?
Un vēl papildjautājums: Vai Jūs esat paklausīgs savam vadonim Sju Mintanam, vai arī melojat viņam tā pat kā mums, kristiešiem?
Georgs Indulēns
# Labojis Georgs Indulēns: 2009.11.30 00:38:40
Cienījāmais armilo.
Es nepraktizēju Jūsu norādīto mantru un nemācu citiem. (Tā nav obligāta cilvēkiem, kas vēlas praktizēt cigun.)
Meditācijā es lietoju lūgšanas vārdu "Maranatha" ("Nāc, Kungs, Jēzu" ) un māna garīgā prakse ir Kristocentriska.
Cigun nav relīģija un nav reliģiska sekta. Tas ir vingrojumu kompleks. Meistars Sju Mintans, kas nāk no Ķīnas, lieto ķīniešu filozofiskus jēdzienus, citus viņš nezin. Bet tā nav dogma, un katrs ir brīvs piekrist vai nepiekrist tam.
Georgs Indulēns
# Iesūtīts: 2009.11.30 01:20:21
Cigunistiem es liecinu par Kristu. Tā ir mana kalpošana.
Daudzie pēc tām nāk uz baznīcu, apmeklē kristīgās meditācijas grupas, nāk pie sakramentiem.
Es lūdzu arī jūsu lūgšanas par šiem cilvēkiem.
Kaarlis
# Labojis Kaarlis: 2009.11.30 10:09:24
Georgs Indulēns, a kapec tad tu nebrauc uz Kjinu misijaa? Kurs tad te LV tadu cigun praktize, ja atskaita cilvekus, kas pashi nezin, no kurienes nak un uz kurieni iet un kuri tadu Kristu varbut nemaz nav gatavi tvert, jo tas redz aiz katra stura katra vieteja baznicele tiek skandinats un neshkjiet interesants. Vai ari to dara tikai itkaa medicinisku apsverumu delj, pashi neko vairak ari nesaprotot. Nu labi, varbut kads ari atrodas. Bet Kjinaa taa gan buutu iistaa vieta, jo tur shadi vingrinajumi ir veids, kaa cilveeki ir, kustas un domaa. LV taa nekad nebuus. Butu tapat, kaa Kjiinaa kaads saktu intereseties par latvieshu folkloru un tad tu Pekina ar ligo dziesmam ietu Kristu sludinat.
Georgs Indulēns
# Labojis Georgs Indulēns: 2009.11.30 10:24:38
Kārlis
Laba idēja, tikai jāiemācās ķīniešu valoda.
Latvijā arī "druva ir liela", nominālo kristiešu, kas praktizē cigun un citas līdzīgās prakses ir daudz. Cigun māca, ka reliģija un tikumība ir vajadzīgi (ķīniešu jēdziens "De" ), tapēc cilvēki slāpst pēc ticības. Bet maz ir tādu kristiešu, kas ar viņiem var runāt viniem saprotāmā valodā.
Kaarlis
# Iesūtīts: 2009.11.30 10:37:43
Georgs Indulēns, tad sanak, ka Latvijas "vingrot gribetaji" ir spiesti sakt savu galvu nodarbinat ar ticibu, jo cigun teorija to paredz kaa priekshnosacijumu vinju talakajam vingroshanas nodarbibam?
Georgs Indulēns
# Iesūtīts: 2009.11.30 10:43:59
Jā, Kārli. Cigun saka, ka tālāka attistība cigun nav iespējama, ja cilvēks ir ļauns, netikumīgs. Un aicina praktizēt savu tradicionālo reliģiju, eiropiešiem tā ir kristietība, par ko es ar cigunistiem arī runāju.
Kaarlis
# Iesūtīts: 2009.11.30 10:49:22
Georgs Indulēns, tas, protams, izklausas ljoti jedzigi. Un kaa ir praksee - vai vingrotajiem tas aiziet jeb vinji meklee tomer eksotiku? Un ko domaa citi skolotaji "no biedribas" par to?
Georgs Indulēns
# Iesūtīts: 2009.11.30 10:59:44
Kārlis
Es nelielīšos, ka es esmu sv.Francis Ksavers, kas kristīja tūkstošus. (joks), bet tiešam ir cilvēki, kas sāk nākt uz Baznīcu, praktizēt lūgšanu, apmeklēt kristīgo meditāciju un iet pie sakramentiem. Pārējiem vizmaz veidojas pozitīvāka attieksme pret kristietību. Citi skolotāji pozitīvi attiecas pret manu darbu, piemēram cigun instruktors Aleksandrs Buse, kas vada lielas grupas Rīgā, izplata manus bukletiņus par kristīgo meditāciju.
armilo
# Iesūtīts: 2009.11.30 11:28:04
Georg, cigunā obligāta, jeb neatņemama sastāvdaļa ir meditācija. Bez meditācijas nav cigun. Savukārt cigun pamatmantra, ko izmanto meditācijā ir Jama mantra. Līdzīgi, kā kristietībā pamat mantra ir Mūsu Tēvs debesīs. No tā var skaidri izsecināt, kāds dievs, kuru mantru ir devis. Vienā gadījumā tas ir pazemes dievs, otrā gadījumā Tēvs debesīs. Ja tagad Tu zini, uz kā balstās Cigun, un uz kurieni tas ved, tad kādēļ vēļ būtu tajā jāpaliek? Kādēļ sevi ir jāreklamē kā aktīvu cigun instruktoru, un jāstrādā jogas personības pilnveides skolā? Labi, ja tas būtu, kā Jūs sakāt, ka evaņģelizējat cigunistus no iekšienes. Tomēr, ņemot vērā visu augšminēto, man ir sajūta, ka cigun Jums ir ļoti mīļš un tuvs, un Jūs vēl neesat gatavs no tā aiziet, izsūdzot grēksūdzē šo smago elkdievības kalpošanas grēku. Jūs lūdzat maranata mantru. Arī es pievienojos, jo tikai Jēzus var atvērt mūsu acis. Jēzu nāc Georga sirdī. Āmen.
Kaarlis
# Labojis Kaarlis: 2009.11.30 11:30:15
Georgs Indulēns, tiešām interesanti. Tur vienigi vajadzetu vel izstradat kadu teoretisko bazi par to, kaa Kristu ar shiem vingrinajumiem savienot, lai tas butu visiem saprotams. Jo tomer jau, kaa pats teici, shie vingrojumi nav "tikai vingrojumi", bet vingrojumi ar gariiga veida priekshnosacijumiem. Iespejams, ka to jau kads ir izdarijis un gramatinjas sarakstijis. Lidz shim ar shadiem un lidzigiem vingrojumiem kristiga konteksta esmu saskaries tikai kaa nodarbi STARP meditacijam vai no ritiem, lai kaulus palocitu.

Man LV konteksta nav skaidrs, kaapec latviski jalieto acimredzami slaviskotais Qigong variants Cigun. Man jau daudz latviskak liktos "čikun", piemeram.
Georgs Indulēns
# Labojis Georgs Indulēns: 2009.11.30 11:49:13
armilo
bez komentāriem

Kārlis
Jā, pie teoretiskās bāzes ir jāstrādā. Bet cigun praksem un tā saucamām "meditācijam" (dinamiskām un statiskām) nav tādas nozīmes, ko mēs lietojam runājot par kristīgo meditāciju. Kristīgā meditācija ir lūgšana. Cigun prakses un "meditācijas" ir ķermeņa un prāta vingrojumi. Un cilvēki tos arī lieto STARP kristīgām meditācijām vai no rītiem, lai kaulus palocītu.
Par "cigun" vārda latvisko transkripciju, man personīgi ir vienalga. Es esmu gatavs pakļauties filologu spriedumam.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2009.11.30 12:01:29
A es te tuuliit visus tomaatus izbradaashu!

Mana pieticiigaas zinaashanas/prakse Austrumu ciinjaas un Cigunos man ir atkalajushas to, ka tas "cigun" cilveekaa ir iekshaa neatkariigi vai tu vispaar zini kur Kjiina ir (to ka Kjiina ir, to gan visi zin)....

Elementaari... piedaavaaju jums experimentu... kaadreiz, kad esat noguris... taa vietaa lai noliktos garshljaukus gultaa, pamegjiniet pljavaa, svaigaa gaisaa (da pat maajaas uz balkona der) vienkaarshi "elpot" svaigu gaisu un tam klaat pielikt kustiibas... pashi savas, kaadas ienaak galvaa... samekleejiet peec sajuutaam taas, kas jums harmoniski shkjiet dabiigas... ja juus ljausaties savam kjermenim pasham sevi "aarsteet no noguruma", juus buusiet sasniegushi to, ko maaca Cigun... nezinot ne sho vaardu, ne Kjiinu neko... Jo kjermenis sevi speej aarsteet gan no gripas, gan fiziska/gariiga noguruma...

Aceros... CCCP laikos pa tv biezhi raadiija riita rosmes... taa bij normaals vingrojums... ieelpojot stiepties uz augshu un izelpojot noliekties lejaa... Cigun... nekas cic

Ivo Pavlovičs
# Iesūtīts: 2009.11.30 12:07:44
Jošs Mulders Tas prasa dvēseles nevainību - kā bērnam, kurš nezina vēl visus ļaunuma viltīgos līkločus.
Georgs Indulēns māca ko citu.
Raimonds
# Labojis Raimonds: 2009.11.30 12:23:43
Jošs Mulders

Ar to vingrošanu labs piemērs. Jo būs grūti rīta vingrošanu vienlaicīgi darīt sakot Tēvreizi. Varbūt var mēģināt recitēt kādus Dāvida cīņas psalmus. "Exsurge Domine... "
Georgs Indulēns
# Labojis Georgs Indulēns: 2009.11.30 12:26:18
Mulders
Jā! Precīzi!
Tas ir cigun mērķis, lai ķermenis pats sevi ārstē.
Ne visi pieaugušie prot to darīt (no bērnības ir aizmirsts), prāts traucē. Cilvēks domā, vai viņš neizskatīsies stulbi, ja darīs kaut ko tādu. Tāpēc sākumā var palīdzēt vingrojumi pēc noteiktās kārtības, un tad ķermenis pāriet uz šīm brivām kustībām.

kustiibas... pashi savas, kaadas ienaak galvaa... samekleejiet peec sajuutaam taas, kas jums harmoniski shkjiet dabiigas...
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2009.11.30 12:37:37
Ivo, nee nu es saprotu, ka dajebkuru mantu var padariit par ieroci! Es tik taa... juus visi saklupaat Georgam kraagaa par to, ka shis metaalkaleejs, jo redz kaa metaalkaleeji tachu zobenus kalj! Es taktiski noraadiiju, ka, taapeec, ka GI maaca kjiimiju, vinjsh veel nav dinamiita razhotaajs un sarazhotaa dinamiita spridzinaataajs veikalos!

Es saprotu, ka cigun taapat kaa visparastaakaa vingroshana var tikt "attiistiita" uz agresiivu formu, kas kopaa ar cigun apguutaam iemanjaam var tapt par reaaalu ieroci, ko CCCP pat bij aizliedzis, jo apzinaajaas taa biistamiibu "nepareizaas rokaas". Tie pashi urlas kas pa ielaam staigaa, domaajiet, ka vinji treneejoties kickboxu aizdomaajas, ka tas iespeejams ir deformeets un speciaali "izrobots" lauznis, kur saakotneeji tas varbuut ir bijis ljoti konstruktiivs instruments celtnieciibaa

GI nu pareizi tu runaa... kaa maaxlas skolaa, vispirms iemaacaas ziimeet taa kaa liek skolotaajs, un tikai peec tam, kad ierubii fishku, tu vari patieshaam SEVI izpaust tajaas bildees... Bet muusu 21 gadsimta voluntaaristiskajaa pasaulee cilveeki iedomaajas, ka jebkura "performancei" ir tiesiibas uz maaxlas statusu tikai taapeec, ka to kaads UNIKAALS cilveeks pindzeleejis, lai arii sajeega par to kaa tas jaadara vinjam ir no seerijas "redzeeju Discovery kaa rakjeti taisa... arii uztaisiiju" Un peec tam, kad shitaadi veejgraabshlji taas savas pashdarbiibas rezultaatus laizh gaisaa un uzspridzina pus pilseetu, taapeec iistos maaxliniekus un vinju skolas klapee ciet...

Ja cilveeki paintereseetos mazliet par visaadu lielo danu meistariem, tad vinji uzzinaatu, ka shie viiri iespeejams dziivee nekad uz ielas nav kaavushies... un nevis taapeec, ka nemaak kauties, bet taapeec ka MAAK nekauties! Un maaceet nekauties... tas ir Kristietiibas viena no skolaam...
armilo.. [78.84.135.166]
# Iesūtīts: 2009.11.30 12:43:21
Nu redziet draugi, "Tas ir cigun mērķis, lai ķermenis pats sevi ārstē." Kristitībā ķermenis nevar pats sevi izāestēt, jo Dievs nedziedinās bez grēka atziņas un nožēlas.
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 25 . 26 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 52 , pavisam kopa bijuši: 17632