atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Kristīgā meditācija muļķības?
Kaarlis
Iesūtīts: 2009.11.23 12:18:33
LKR 20. novembra raidījumā "Aktuāla diskusija" Tālbergs kristīgo meditāciju nosauc par muļķībām. Vai tas nav vandālisms, kas būtu bāla pravieša cienīgs ?
<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . 26 . >>
AutorsZiņas teksts
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.12.07 17:40:33
Ctulhu
Ezītis mētājas pa miglu no viens stūra uz otru.
Bet, vispār, tuvāk jau sanāk.
Ezītis ir arī tuvāk ateismam nekā Mulders.

Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2009.12.07 17:42:24
Grindologs, hmmm pirmajaa uzmetienaa tas paradox ir forshss... Rodas jautaajums, a kaa vispaar piloti tad enlisteejas tajaa combat squadronaa!

Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2009.12.07 17:43:40
Ctulhu, hehe... tu kljuudies... "materiaalists/nemateriaalists".. ; ir tikai viens mazs aspekts...

Un viens Ctulhu var buut tuvaak Kristietiibai nekaa viens Budists... Svariigi jau ir arii cik daudz shkjeershlji buutu jaapaarvar tev/man/eziitim, lai notiktu konvertaacija!

Un man ir aizdomas ka mani un tevi shkjir mazaak shaadu propozaalju nekaa mani un eziiti...
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2009.12.07 17:45:10
Zin es saskaitiiju logiskaas kljuudas manis nupat uzraxtiitajaa teikumaa un , ee, pardon, kaa lai taa pieklaajiigaak pasaka, nu nesanaak v upor man teisms....

Jemot veeraa, ka es tavaa teikumaa saskaitiiju 6 koncepcijas, kur katru vien var izveerst par doktora disertaaciju filosofijas fakultaatee... es ij 2i kapeiki nedotu, ka kaut kad tas viss tev shkjitiis gana logjisks un sakariigs...

Kaa paaris gadu garumaa ir noskaidrojies, ka pat jautaajums par "mateerija/substance" muusu savstarpeejaas sarunaas ir tikai terminologjija! A bez redukcionistiskaas domaashanas pasaulee veel ir vesels leerums dazhaadu sheemu un veidu kaa kaartot koncepcijas, mateeriju un pashu pasauli... Un kaa liecina zinaatnes veesture, tad tieshi izmainjas cilveeka domaashanaa un skatiijumaa uz pasauli ir taas, kas ir vajadziigas lai buutu fundamentaali break-through! Kas noziimee - ka dazhkaart shkjietami hard-rock koncepcijas, kuras shkjiet visiem saprotamas, ir jaarevidee un taas kljuust par uudeni vai pat duumiem...
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.12.07 17:48:04
Ctulhu
Reāli dzīvē jau es rīkojos kā materiālists. Fenomeni eksistē vai nē, viņi taču mani neietekmē. Tāpat kā Dievs - ir/nav, tāpat es to nejūtu un nekas nemainās.

Nu tas sanaak liidziigi kaa potencialu materialistu, kas nezina elektriibas dabu, attureetu no materialisma paretam noveerojami zibenji, koronas izlaades...
Redz, tas materiālists jau by default pieņem, ka viss ir tikai materiāls, nu ka visām parādībām agri vai vēlu atradīsies materiāls izskaidrojums.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2009.12.07 17:59:33
Nju un kas tad ir kritiskais proposaalis, kas nelauj Mulderam pienjemt manu uzskatu sistemu?

1) Multiversa koncepcijas nezinaatniskaa daba... kaa arii mans priekshtats par to kas IR SB un Apzinja nekaadiigi neljauj man atdaliit lipiigo medu no saldaa medus! TB Es nevaru apvienot sevii koncepciju par radoshu speeku un tai pat laikaa sho radosho speeku, kas paarsit savos rezultaatos dajebkuru muusu Apzinjas darbiibu, pasludinaat par bezapzinjas aklu procesu! Tb "radoshs bezpersonisks" man izraisiitu kognitiivo disonansi un plaxtinju raustiishanos
2) Apzinjas kaa neizskaidrota un tomeer mateeriju organizeejosha fenomena neatziishana kaa legjitiimu kandidaatu uz skaidrojumiem shajaa Visumaa... Taa ievieshot papildus koncepcijas aka Evoluuciju! Te jociigi - arii gravitaaciju noveerojam, redzam kaa taa organizee mateeriju, bet izskaidrot to nevaram... Tas pac ir ar apzinju, tachu 1o atziistam (jo primitiivs un it kaa pat kvantizeejams un viegli - algoritmizeejams) bet otro neatziistam, jo algoritmizeet to nevar! Taapeec sanaak, ka tiek filosofisku iemeslu deelj ieveists faktorsX, kas ir liidziigs kaa gravitaacija, bet organizee mateeriju daudz smalkaak un sarezhtjiitaak - kaa apzinja, bet nav apzinja! Tas ir kaut kaa - braukt ar gaazes un bremzhu pedaali nospiestu!
3) Ne tik daudz tavu, cik vispaar Evolucionistu teoriju - Evoluucijas teorijas pilniiga ignorance pret matemaatiku un IT, kas ir vistieshaakie kandidaati valodai kuraa jaaizsaka dziiviibas origins un procesi dziivaas sisteemaas - Evoluucija no IT un matenes beeg kaa velns no krusta... un taadeejaadi faktiski nekvantizeejams speeks... Tik tiek out-of-thin-air pazinjots, ka taa speej dajebko dajebkur un dajebkaa... dod tik daudz laika! CIK daudz? Cik aatri? Kaadaa apjomaa? Kaapeec? Te Klusums!
Aivars
# Iesūtīts: 2009.12.07 18:02:04
Kopumā man jau nav nekas pretī, ja Ctulhu cērt kanti Mulderam, bet vispār sākotnējā diskusija bija par kristīgās meditācijas tēmu.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2009.12.07 18:02:10
Bet vai Mulders ir gatavs revideet savas ticiibas aplieciibas?

Ne tu ne es nemaz nezinaam kaa mees attiecamies pret jauniem datiem, jo arii TOS gan tu gan es incorporeejam un interpreteejam mees katrs savaa pasaules skatiijumaa...

Taakaa es atbildeet tev nevaru, ja esmu godiigs - jo es nezinu ko un kaa es spriestu, ja ienaaktos kaadi fundamentaali dati! Es ceru, ka es tomeer tiektos izzinaat patiesiibu, lai kaada taa buutu... No otras puses, es maaniitos, ja teiktu, ka esmu kaut kaads necilveeks vai paarcilveeks, kas nav pakljauts cilveeciskaam vaajiibaam - partikulaari - veelmei saglabaat status quo tad kad taapat ir eerti un ir ij kotletes ij alus!
Aivars
# Iesūtīts: 2009.12.07 18:12:00
Ctulhu
Runa ir par flūdošanu, ne greizsirdību
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2009.12.07 18:14:06
Tipa Multiverss ira vienkaarsjaakais skaidrojums.

Tas pat nav skaidrojums Pietam ja jau lasiiji to IZ, tad tur kaareiz multiverss tika atziimeets ka taa vaaja vieta ir tieshi nezinaatniskums...

2) Es nestriidos par to vai apzinja ir atdalaama no taas neseeja... bet gan par to, ka tiek pasludinaats speeks, kas dara vairaak kaa Apzinja, un tai pat laikaa tiek noliegts, ka taa ir Apzinja... Tb te tad ir jautaajums, kas ir Apzinjas tests? Tuuringa Tests ir vaajsh mierinaajums, iipashi 21 gadsimtaa ar visaadiem prikoliigiem chatu botiem (kurus pac esmu ziimeejis)... Jautaajums ir viegli paradoxaals shajaa vietaa... jo kas IR apzinja, nevar pateikt neviens ne teists ne ateists vnjatno... nu taa, tjipa nolikt priekshaa sarakstinju ar kriteerijiem vai kaa citaadi defineet, lai zaljsh marsietis no Marsa to panjemot rokaa un pieliekot visaadiem daiktiem un priekshmetiem un procesiem klaat vareetu pateikt - ir nav... Tb pateikt nevaram nezinaam peec buutiibas kas tas ir, bet apgalvojam, ka vot TAS TUR... noteikti NAV? Kaa tu to zini? Tb nav mums izpratnes par Apzinju, bet spriezham taa it kaa par to jau viss buutu skaidrs... Pat daudz vienkaarshaaki speeki mums tepat blakus ir nosleepums, tie arii visi tiek noveeroti peec to iedarbiibas uz mateeriju... un tomeer tie ir nosleepumaini un neizprotami pilniibaa...
3) materijas pasorganizaciju principaa var noveerot, bazars ir tikai par sjiis pasorganizacijas galiigumu/bezgaliigumu, griestiem vai to truukumu.

A par ko es runaaju.. juuseejie saka, griesti, galiigums u.c. parametri ir bezmazvai bezgaliigi, es saku - nee tas ir galiigs! Ir izveikti peetiijumi, meegjinaajumi... ID tieshi ar to nodarbojas, lai noskaidrotu ko mateerija var pati, un kad tai ir jaapaliidz...

Imo tas ir tas, kas buutu evolucionistiem jaadara... a shie seezh zilonjkaula tronii un saka - Evoluucija var visu! Tas ir tik pat bezjeedziigi kaa pazinjot, ka Debesu Kjermenjus orbiitaa ap sauli notur kaads neredzams speeks - Melots jau nebuus - tik jeega no zajavas ir visai tuvu 0, kaameer neesi saziimeejis ciparus, atkariibas, formulas, kvantizeejis sho procesu un taa teikt pdariijis to algoritmizeejamu!
Aivars
# Iesūtīts: 2009.12.07 18:18:05
Meditācijas un pļurināšanas sakarā varu nocitēt Salamana pamācības 10:19 Kur daudz vārdu, tur neiztiek bez grēka, bet, kas savu muti savalda, ir gudrs.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2009.12.07 18:26:38
2. Redz, bet struktuura ( apzinju veidojosa vai dajebkaada cita) nav atdalaama no neseeja, tad mums nevar buut situacija ``apzinja uztaisiija pasauli ( neseeju) `` kautvai taapeec, ka taa nevareeja uztaisiit neseeju pati prieksj sevis.

Jemot veeraa, ka tu NEZINI kas peec buutiibas ir Apzinja, tu nemaz nevari saakt spriest par taas neseeja mandatory iipashiibaam... Veel kas... iespeejams, ka neseejs un apzinja ir vienas moneetas divas puses... Kas gan vienalga tev neko nepasaka nedz par neseeja nedz apzinjas ja taa var izteikties "fizikaalajaam" iipashiibaam un atribuutiem! Citiem vaardiem, ziileet no kaa Multiverss uztaisiits tu nemaz nevari... PAT izejot no taa, ka tu zinaatu no kaa shitais universs ir uztaisiits, ko arii tu iisti nezini... also esi izpeetiijis gana daudz, bet kur laaciitim kaajas aug... iisti nezinaam!

Taakaa principaa taa daliishana nezinot par ko mees bazareejam, var izraadiities, ka mums te ir kaarteejais vilnis/daljinja "iluuzija" kas iisteniibaa ir viens stuffs! Ij kaa redzi es arii velku koncepcijas buutiibaa no savas netiiraas auss... saturs ir nu taa... pat ausii vairaak kaa deriiga imo! Es pat nezinu ko bez filosofijas un akuunaas metafizikas te var izdariit... neko... dzemdeet koncepcijas un cereet, ka kaadreiz tev kaut kas smags uz galvas uzkritiis un kaa Njuutonam vai Heezenbergam vai Einshteinam vai Nilam Boram pieleks!

`radiitaajs aarpus laika` jau ira nonsenss pac par sevi.
Bet tieshi tas ir BB - Visuma telpas un laika ceelonis, kas trascendee sho pashu visumu... BB gan ir silent attieciibaa uz sho ceeloni - teorija to nepasaka, jo pateikt nevar principaa... par iisu formulas! Tur saakaas spekulaacija, un pat flying spagetti monster derees!
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2009.12.07 18:28:52
Nu luuk un ar zajavu par dievu ira tiessi taapat

Nav viss...

Jo par Dievu tiek teikts - ka vinjsh vot taada super Apzinja... vot kaa tas tur vinjseetas Ontuuns... tikai stipri gudraaks un speeciigaak sun varenaaks! Izskaidrot Ontuuna speeju no spainja un lauzhnja radiit kvazisinhrofazatronu mees nevaram, nu un... zato tas ir noveerojams... ka inputaa ir lauznis un spainis, pa vidu mistiskais Ontuuns un izejaa mums ir fazatrons... Jaa nosleepumains Ontuuns, nealgoritmizeejams, zato vismaz noveerojams...

Vot ij to pashu es saku par Visumu... Inputaa hvz kaut kas... pa vidu MetaOntuuns... Izejaa mazinjsh Ontuuns, kas taisa fazatronus!
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2009.12.07 18:29:41
Ugu un taalab esmu monists, nevis dualists.

Svariigi ir neputroties ar identitaateem...
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2009.12.07 18:32:24

Jaa, bet nekas nepiepras, lai tas buutu noticis videe BEZ laika. Cita vide, cita slaiks - OK, bet ne jau stacionaara muuzjiiba/vienlaiciigums kaa jums monoteismaa.


Bet Monoteisms arii runaa par Sho Visumu un Sho laiku un Sho Telpu... Spreist par shii Visuma ceelonja "iekshaam" ir pagruuti... Mees sakaam, ka mees par Dieva iekshaam neko daudz nezinaam... kaameer shamam neienaak praataa sevi atklaat...
Tieshi taapat kaa tavs spriedums par to "meta-laiku/meta-telpu" ir tieshi meegjinaajums kaut kaa uz sho VisumaCeeloni projiceet Visuma iipashiibas...

Tachu atkal... pat shajaa visumaa prakse liecina, ka Ontuuns un vinja radiitais KvaziSinhroFazatrons var pat LJOTI atshkjirties, un par Ontuuna uzbuuvi un dabriibu spriest peec Fazatrona uzbuuves un darbiibas var izraadiities ljoti pat aplami un neaugliigi!
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2009.12.07 18:34:55
Apzinja X uztaisiija VISU neseeju`.

Nu a tu veel striidies, ka neesi Kristietis. Kristieshi jau arii maaca, ka Dievs ir muuzhiigs, vinjsh nav sevi pac radiijis, jo ir vienmeer bijis un vienmeer existeejis... Taa teikt DievaTronis ir muuzhiigs kaa pac Dievs

Prosto sheit seezhot un kuukojot mees redzam Dieva Apzinjas darbiibas rezultaatu, nevis vinja Apzinjas Neseeja kaut kaadas iipashiibas - ilji mosh taas arii redzam, tik neapzinaamies!

Taapat kaa shis pats posts - tu redzi Muldera apzinju darbojamies, no kuras tu nemaz nevari izsecinaat dajebko par Muldera kjiimisko sastaavu un darbiibas principiem... mosh es ieskatos naakotnee un rakstu shos komentus, bet posteeju ar atpakalejoshu datumu caur laika-telpas contiinumu, lai neradiitu paradoxu un tevi neievilktu lielajaa melnajaa caurumaa
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2009.12.07 18:39:46
Tb - parādību varēja izpētīt un saprast tikai tad, kad tika izpētīts un saprasts tās nesējs.

Burviigi, bet vot tu un es - jakobi Apzinja darbiibaa - a kaads ir neseeja iipashiibas? Kas ir vajadziigs apzinjai?

Pareizi tu saki - peetot elektriibu vot to visu uzraka... Apzinju nemaz tik ljoti nepeeta... jeb peeta liidziigi kaa elektronu, tik vai taa vajag, vai tas ir pareizi?
Redz tieshi taapeec savaa laikaa par Eeeteri sprieda... jo liidz tam viss kusteejaas savaa videe... bij it kaa pat ok... kaameer vechi ar gaismas experimentiem visu nenojauca... un izraadiijaas, ka var taa arii nebuut "kaa pie cilveekiem"

Pie elektriibas neseeja jau tu tiec tikai tad, kad tev ir pati elektriiba. Analogjiski, mums ir Apzinja... vai mees esam pietuvojushies Apzinjas izpratnei attieciibaa uz taas neseeju? Hardly!

Kas interesanti, zinot visaadus placebo, nocebo u.c. jociigus efektus, rodas kaut kaada sireraala sajuuta, jo nav skaidrs vai suns asti vai aste suni vicina un VAI vispaar shaadi uzstaadiits jatuaajums ir korekts... Tb pati rekursijas formula rada savu atsevishkju ontologjiju! (sorry es arii nesarpatu ko es nupat pateicu)
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2009.12.07 18:41:02
Multiverss ne obligaati eksistee aarpus laika, tur der dajebkura cita koncepcija.

Multiverss nav shii Visuma mateerijas darbiibas funkcija... ja vien tu nepienjem ka x var buut pac sev ceelonis existencei! Liidz ar to, lai kur tas Multiverss existee, shams trascendee sho Visumu!

Dinamiskumu joprojaam tu neesi sapratis... tu visu laiku domaa sekvenciaali! Pameegjini domaat fraktaali... jeb matemaatiski... Pameegjini domaat kaa domaa GjeometrijasDievi - kad vinji ierauga gjoemetrijas axiomas vinji redz visu gjeometriju vienlaiciigi... statiski... kur TEV taa ir jaatraversee sekvenciaali! Un jebkuraa gadiijumaa attieciibaa pret teviim GjeometrijasDievs ir pilniigs Gjeometrs!
incognito
# Iesūtīts: 2009.12.07 22:19:05
Jums tiešām jāiedzer.
izlog. Memekija [195.13.195.161]
# Iesūtīts: 2009.12.08 13:26:22
??? kā tas attiecas uz tēmu???
<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . 26 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 55 , pavisam kopa bijuši: 10777