atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Kristīgā meditācija muļķības?
Kaarlis
Iesūtīts: 2009.11.23 12:18:33
LKR 20. novembra raidījumā "Aktuāla diskusija" Tālbergs kristīgo meditāciju nosauc par muļķībām. Vai tas nav vandālisms, kas būtu bāla pravieša cienīgs ?
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 25 . 26 . >>
AutorsZiņas teksts
ak, vai [78.84.220.69]
# Iesūtīts: 2009.11.23 22:56:18

Pilsons Indulēns diemžēl vēl nav satvēris kristietības būtību, tādēļ arī joprojām "meklējas". Diemžēl viņam līdzi bedrē iekrīt arī citi neprātīgie.
Neielogojies [78.84.194.11]
# Iesūtīts: 2009.11.23 23:36:26
Atkal nekriškoņi sanākuši. Man šķiet ka Mulders darbojas kā pievilkšanas spēks viņiem. Varbūt ejat diskutēt citur. Vai atverat sadaļu Nekirškoņi versus Mulders.
Paulus
# Iesūtīts: 2009.11.24 09:06:14
Tas ko Gnidrologs sauc par "burta kalpību, bezjēdzīgiem rituāliem un ārišķību" ir kristīgās ticības pamatpatiesības, ko Baznīca gadsimtu gaitā ir nostiprinājusi, formulējusi ticības apliecībās utt. un tieši šī skaidrā kristīgā mācība padara kristietību par kristietību. Jebkāds sinkrētisms, sapludināšana ar New Age, jogas, budisma, cigun, fen šui vai citām idejām ir noraidāma, tāpat kā jau pirms gadsimtiem pirmie kristieši noraidīja visas citas maldu mācības, piemēram gnosticismu utt.
Bet Gnidrologam kā ateistam vai agnostiķim šie uzskati var nebūt saistoši
Jauku dienu!
S.R...
# Iesūtīts: 2009.11.24 09:31:21
Georgs Indulēns
ai,ai,ai - Indulēn, Indulēn...
vai tad tā ir smuki? mānīt sevi un citus?

Georgs Indulēns

Džun Juaņ Cigun skolas 1. pakāpes sertificēts instruktors (www.qigong.ru). Praktizē cigun kopš 2004. gada. Izgāja pilnu apmācības kursu pie skolas meistara Sjui Mintana (Xu Mintang), tulkoja meistara seminārus Rīgā un Maskavā. Praktizēja Šaoliņā un Udanā, Ķīnā.

Blue Mountain Fen Šui Formu skolas sertificēts konsultants un 1. pakāpes instruktors (www.bluemountainfengshui.com). Izgāja pilnu apmācības kursu pie skolas meistara Dr. Šentana Sju (Shantung Hsu), tulkoja meistara seminārus Rīgā. Dibināja un vadīja Latvijas Fen Šui klubu.

Latvijas Kristīgās meditācijas kopienas vadītājs (www.jesus.lv). Vada meditācijas grupas un seminārus Latvijā kopš 2006. gada. Praktizē isihasma tradīciju kopš 1990. gada.

Vēsturnieks, teologs. Žurnāla Lilit teoloģiskais konsultants.

ko varat par to visu teikt?

ar kādiem RKB katehisma gabaliem klāsiet ciet savu kaunu?

incognito
# Labojis incognito: 2009.11.24 09:39:27
Vai kristietis var nodarboties ar aerobiku, piemēram? Un ja var ar aerobiku, kāpēc nevar ar cigun?
Es īsti nesaprotu, par ko S.R. satraucas. Cigun jau nav reliģija. Tā ir vingrošana.
S.R.(katole)
# Iesūtīts: 2009.11.24 09:40:02
Aivars
mulsinoši? kas tevi vēl mulsina? viss ir skaidrāks par skaidru!
S.R.(katole)
# Labojis S.R.(katole): 2009.11.24 09:42:21
incognito
tev arī nav jāsaprot! man ir piegriezušies šitie puskoka lēcēji. paši nezin ko grib, lēkā kā circeņi pa karstiem pelniem. bet, nu lai Dievs viņiem ir žēlīgs....

Cigun jau nav reliģija.
tikai nevajag man tagad stāstīt... vingrošana, nevainīga vingrošana, elpošana u.tt. visam tam apakšā ir "smaga"garu pasaule. negribu te par to runāt, jo negribu te par to runāt . skaidrs?
incognito
# Iesūtīts: 2009.11.24 09:43:54
S.R.(katole)
Jūsu bībelē taču ir teikts, lai visu pārbauda un kas labs - patur, vai tad ne?
S.R.(katole)
# Iesūtīts: 2009.11.24 09:46:39
incognito
tieši tā, tādēļ arī pārbaudām.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2009.11.24 09:47:52
ak, vai [78.84.220.69]
Pilsons Indulēns diemžēl vēl nav satvēris kristietības būtību, tādēļ arī joprojām "meklējas". Diemžēl viņam līdzi bedrē iekrīt arī citi neprātīgie.
Paulus
Jā, Georgam Indulēnam tiešām ir garīga putra galvā, pilnīgs sinkrētisms, kāda atšķirība - joga, cigun, fen-šui, budisms vai kristietība.... Vairāk nerodas nekādi jautājumi.

Varbūt labāk pajautāsim pašam Georgam, lai komentē un paskaidro šo situāciju. Tas būtu kristīgi.

Savukārt no Georga, zinot plašos kristīgās sabiedrības aizspriedumus pret visu austrumniecisko, kā arī kristīgajai meditācijai veltītās tiešās apsūdzības bezdievīgā sinkrētismā, vēlētos dzirdēt tādu kā apstākļu izklāstu, tā teikt, lai citiem nav kur piedauzīties. Jo, esošajā situācijā (Latvija, 21.gs. sākums) ieviešot jaunu praksi (kristīgā meditācija), lai arī tā būtu labi aizmirsta vecā labā lieta, ir jārēķinās, ka cilvēki ir piesardzīgi, aizdomīgi, īpaši pie tik plaša pseidogarīguma piedāvājuma kāds tas ir šodien.

Man pašam liekas, ka no austrumu tradīcijām var ņemt daudz laba, kas palīdz mums pilnvērtīgi dzīvot šajā Dieva dotajā pasaulē, atbilstīgi katra patikšanai un vēlmēm. Tikai ir jāprot atdalīt ķermeņa un prāta kopšanas pasākumi no reliģijas.
Skeptiķiem piebildīšu, ka mēs tepat forumā redzam, tad gluži tradicionālās eiropeiskās intelektuālās prakses nebūt nepasargā no nekristīgas pārliecības izplatīšanās, pat veicina to. Arī apustuļi dabūja krietni nocīnīties ar pagānismu, ko pārstāvēja grieķu-romiešu intelektuālās un fiziskās kultūras praksēs rūdīti ļauži, kuru kultūras sfērā mēs vēl arvien atrodamies.
incognito
# Iesūtīts: 2009.11.24 09:48:52
S.R.(katole)
nu redzi un Georgs Indulēns arī pārbauda. Bet vai Tu esi kādreiz izmēģinājusi cigun vingrojumus vai koncentrēšanās meditāciju, atkārtojots kādu īsu lūgšanu?
zobenbracka
# Iesūtīts: 2009.11.24 09:49:34
man pirms gadiem 9.laikam galīgi sabojājies priekštatspar šo tēmu jo tā asocējas ar snaušanu semināra kapellā jo agrs rīts starp Laudēm un Misi laikam nav tas labākais laiks šai nodarbei
Kaarlis
# Iesūtīts: 2009.11.24 09:50:34
S.R.(katole) - varbut katrs savu dieniskjo maizi pelna kaa maak?
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2009.11.24 09:50:37
incognito
nu redzi un Georgs Indulēns arī pārbauda.

Klau, vai tu runā viņa vārdā?
Varbūt ļausim Georgam pašam atbildēt.
S.R.(katole)
# Labojis S.R.(katole): 2009.11.24 09:52:43
Mārtiņš
gluži tradicionālās eiropeiskās intelektuālās prakses nebūt nepasargā no nekristīgas pārliecības izplatīšanās, pat veicina to.
protams, lai Indulēns nāk un stāsta.
bet manuprāt mums patiešām pietiek savu biezputru. kam mums vēl svešas klāt jāvāc? ir tik neinteresanti pieturēties pie Baznīcas mācības ? ausis niez dzirdēt ko jaunu? es saku - nekā jauna nebūs! tikai Jēzus Kristus , un tas pats krustā sistais.
S.R.(katole)
# Iesūtīts: 2009.11.24 09:54:17
incognito
mīļumiņ, tici man, ja es nebūtu visam šim zaņķim cauri gājusi(paldies Dievam, mazās devās) tad varbūt arī nebūtu tik kategoriski pret to noskaņota.
Paulus
# Iesūtīts: 2009.11.24 09:56:59
Mārtiņš,
"Arī apustuļi dabūja krietni nocīnīties ar pagānismu, ko pārstāvēja grieķu-romiešu intelektuālās un fiziskās kultūras praksēs rūdīti ļauži, kuru kultūras sfērā mēs vēl arvien atrodamies."
Nu, precīzi Jūs rakstiet. Apustuļi cīnījās ar dažādām maldu mācībām un tas pats jādara arī šodien, kas sinkrētisma draudi kristīgajai ticībai ir īpaši lieli.

Mani īsti neuztrauc Georga Indulēna garīgā prakse un tas kā viņš spēj savienot kristietību ar fenšui, cigun, jogu utt. Tā ir viņa paša atbildība Dieva priekšā.
Mani vairāk uztrauc, ka tas nav skaidri pateikts jau no sākuma - Latvijas Kristigās meditācijas kopienas vadītājs ir arī cigun un fenšui skolotājs. Vienkārši skaidrībai, lai ticīgie kuri interesējas par kristīgo meditāciju, zinātu
S.R.(katole)
# Iesūtīts: 2009.11.24 09:58:45
Paulus
jā, un tagad es noteikti par to informēšu savas draudzes priesteri.
-Jona-
# Labojis -Jona-: 2009.11.24 09:59:47
S.R.(katole)
man ir piegriezušies šitie puskoka lēcēji. paši nezin ko grib, lēkā kā circeņi pa karstiem pelniem. bet, nu lai Dievs viņiem ir žēlīgs....


Ja tev tomēr šī tēma interesē, kāpēc vnk nepacenties celt savu izglītības limeni?
Tev jau no vārdiņa mantras zosāda metoties, bet tikpat labi to var aizstāt arī ar latvisku apzīmējumu... daudziem katoļu penšiem metas zosāda no vārda čakra , kaut gan tas ir nekas cits kā tas pats enerģētiskais centrs. Nu sauc par saules pinumu, nu!

Tas ir viens un tas pats, vnk pateicoties tam, ka austrumos medicīna gājusi atšķirīgu ceļu un daudz kur apsteigusi rietumus, attiecīgi arī iegājušies tur lietotie termini.
Tas arī viss bubulis..
Kaarlis
# Iesūtīts: 2009.11.24 10:00:48
*Duksis, terminu noskaidroshana meditacija/kontemplacija/apcere ir ljoti sarezhgjits uzdevums. Neesmu atradis vel nevienu vietu, kur tas butu sakarigi noskaidrots. Tas iespejams butu labs diplomdarba temats, ja kadam interese. No dzives esmu noverojis, ka katrs shos jedzienus lieto un saprot peec taa, kaa tos pats apguvis vai jo ipashi praktizejis. Vieniga sho jedzinu korekta lietoshana butu, ja sakuma nosauc skolu/virzienu/tradiciju un tad saka, par ko tieshi ir runa. Tada "kristiga meditacija" par sevi nemaz neeksistee.
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 25 . 26 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 91 , pavisam kopa bijuši: 35291