atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Kristīgā meditācija muļķības?
Kaarlis
Iesūtīts: 2009.11.23 12:18:33
LKR 20. novembra raidījumā "Aktuāla diskusija" Tālbergs kristīgo meditāciju nosauc par muļķībām. Vai tas nav vandālisms, kas būtu bāla pravieša cienīgs ?
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 25 . 26 . >>
AutorsZiņas teksts
-Jona-
# Labojis -Jona-: 2009.11.24 17:24:33
Georgs Indulēns
Ja mēs gribam būt konsekventi, mums būtu jāatsakās arī no skriešanas, diska mešanas un citām olimpiskiem sporta veidiem.

Nu ja... tad mums (latviešiem un kristiešiem) paliek vienīgi nūjošana...
Georgs Indulēns
# Iesūtīts: 2009.11.24 17:36:33
incognito
Kristietība.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2009.11.24 18:33:23
Gnidrologs
Budisti ir pieticīgi un pazmīgi. Kristiesī, kā tu, ir lepni un vīsdegunīgi.

Vispār šitas par budistu (vai tādu birku nēsājošu sazin-ko-ticošo) labestību ir eiropiešu mīts. Tāpat kā par šīs reliģijas oficiozu (atbilstoši tai ticībai piederīgo valdnieku, iekārtu utt.) ekskluzīvo miermīlību.
Kaarlis
# Iesūtīts: 2009.11.24 19:00:55
Gnidrologs, tev tomer ir zinamas grutibas atrast piemerotu diskusiju sev neskaidro jautajumu noskaidroshanai.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2009.11.24 19:20:28
Ctulhu
Tāpēc es rakstīju iekavās to paskaidrojumu.
Aivars
# Iesūtīts: 2009.11.24 21:56:00
Gnidrologs
Gan jau arī tevi reiz kāds samīļos, neskumsti!
Bet tēma joprojām te ir par KRISTĪGO MEDITĀCIJU.
S.R.(katole)
# Iesūtīts: 2009.11.25 10:37:32
man te pie Trilo ir iestrēgusi viena filmiņa - Šokējošā Āzija. iespējams, tā ir pietiekami objektīva un pārliecinoši norauj noslēpumainības plīvuru no kā mazāk zināma-.. žēl, neesmu vēl noskatījusies. (tāpat kā to skandalozo interviju ar G. Indulēnu)
par stučīšanu - es vēl padomāšu, mūsu priesteris ir cienījamos gados un pārcietis smagu sirds operāciju. vispirms labāk aprunāšos ar jau pieminēto pr. E. Cakulu.
Pagāns [85.15.232.34]
# Iesūtīts: 2009.11.25 12:13:03
S.R.
Varbūt pie viena aizraksti kādu kļauzu arī Benediktam, par to, kādi mums te austrumu reliģijas prakatizējoši katoļu mācītāji, kas peisārņo baznīcēnu nevainīgos prātus.
To tekstu par par skriešanu stučīt tu raksti ar tādu lepnumu un gandarījumu, ka šķiet Dieva misija tiek izpildīta. Šādus cilvēkus uzlūkojot man nav ne mazāko ilūziju, par to, kādi stukači padomju gados ir bijuši latvieši. Nedod ēst, tik ļauj kādam ko nejauku izdarīt.
S.R.(katole)
# Labojis S.R.(katole): 2009.11.25 12:17:30
Pagāns [85.15.232.34]
nomierinies, es konsultējos ar zinošiem cilvēkiem, kuri man sliktus padomus nedos. un pirms ko daru, skaidri un gaiši to pasaku gan Indulēnam, gan citiem. tā ir Baznīcas iekšēja lieta, ne tev tur degunu bāzt.
vai tad Indulēns ir mācītājs, vai priesteris?
un.
tu man savu senču asinis nepiešuj. iespējams, mani senči no tavējiem cieta tieši šajā sakarā.
Pagāns [85.15.232.34]
# Iesūtīts: 2009.11.25 12:33:38
S.R.
"tu man savu senču asinis nepiešuj. iespējams, mani senči no tavējiem cieta tieši šajā sakarā."
Varbūt mūsu kopīgie senči krietni vairāk savulaik no taviem ticības brāļiem ir cietuši, hmmm? bet nē, man senčos stukaču nav bijis, esi bez bēdu, tavējos būs nodevis kāds cits.
izlog.S.R. [95.68.32.58]
# Iesūtīts: 2009.11.25 12:46:01
Pagāns [85.15.232.34]
lai viņi dus Dieva mierā. katrs atbildēs par sevi. tajā skaitā arī es.
pr. Edgars [86.63.168.2]
# Iesūtīts: 2009.11.25 16:21:08
Ja jau šeit tika pieminēts mans vārds...

Visu cieņu Georgam, taču tas, ka man ir zināma pieredze kyokushinkai karatē novirzienā (man ir 1. dans), nenozīmē, ka tam būtu ietekme uz manu garīgo dzīvi. Tas ir sports, iespēja veikt fiziskas aktivitātes, kuras nāk par labu veselībai, tieši tāpat kā vieglatlētika, peldēšana vai arī jebkurš cits sporta veids. Bez tam, pārvarot grūtības un fiziskās sāpes norūdās raksturs. Mans treneris ir katolis, visu 12 gadu garumā, kopš es nodarbojos ar šo cīņas sportu mēs nekad neesam veikuši "meditācijas" vai kaut ko tamlīdzīgu, ja neskaita 2 veidu elpošanas vingrinājumus, kuru mērķis ir stabilizēt organisma reakciju pēc intensīvas slodzes. Ja es sajustu kaut mazāko netiešo norādi uz budismu, es nekavējoties pamestu šīs nodarbības.

Es kategoriski norobežojos no mēģinājumiem tradicionāli kristīgajā lūgšanā mākslīgi iepludināt austrumu reliģiju elementus, īpaši saistībā
pr. Edgars [86.63.168.2]
# Iesūtīts: 2009.11.25 18:07:53
Nu, es tīri tā, garāmejot. Te, kā dzirdēju, man tika gods laupīts!

Apsveicu, ar mantinieku! (flower) Ja kas!
-Jona-
# Labojis -Jona-: 2009.11.25 18:10:35
Visai tā netīkami pārsteidzoša priestera reakcija ... (tipa: tikai ne es!), intereses pēc pačekoju arī viņa hobiju , un kas izrādās?

Кёкусинкай — контактный стиль каратэ, созданный в 50-е годы XX-го века Масутацу Оямой ... Ояма решительно отделял всю систему воинского воспитания и практики от спорта, следуя воинской традиции Востока и духу Бусидо . ...

savukārt šis te duhs pavisam jau interesants:

Корни бусидо следует искать в догмах конфуцианства, буддизма и синтоизма. Конфуцианство является морально-этической основой бусидо. ... Однако подлинное основание бусидо покоится на синтоистских культах природы и предков, взрастивших у японцев особое чувство принадлежности к японской нации.

Мораль синтоизма в том, чтобы познать самого себя, заглянуть в глубь своей души и ощутить божество (ками) , которое там якобы живет.... Согласно синтоизму, человеку надо слушаться веления этого божества...

nu re, ja labi grib, arī te var piezīmēt ragus, un visai tādus nevājus!


būs vien dažai labai jādiebj tālāk pa koridori lai stučītu nākamajam, un nu jau divus gab.


pr. Edgars [86.63.168.2]

Godu nevar atņemt, to var tikai pazaudēt, tā mani mācīja.
-Jona-
# Iesūtīts: 2009.11.25 20:45:55
Gnidrologs

Visdrīzāk tas arī ir tas pats gars, par ko acīmredzot nojausma bijusi jau senajiem cilvēkiem arī citās reliģijās... - tiktāl viss sakarīgi. galu galā Radītājam jau visi cilvēki būvēti vienādi.
kas tur pa virsu vēlāk uzslāņojies un Dieva godu piesavinājies - nu to elku putru lai strēbj katrs pats. Kristiešiem ir Jēzus un tikai Viņš.

bet tagad ej un ieskaidro Pujatam, ka tas kamis varētu būt nekāds ne dēmons, bet tas, kas katram no dzimšanas jau pūrā, rsp., mūsu pašu gars.
Ka nemet ar Bībeles apkalto stūri pa pieri.
pr. Edgars [86.63.168.2]
# Iesūtīts: 2009.11.25 21:05:05
Anonīmie teorētiķi var paust savu viedokli, kā vien vēlas, es vienkārši pateicu, kas kyokushinkai ir manā dzīvē, kā to praktizējam mēs, nevis kā par to raksta internetā. Tas ir sports, fiziski prasīgs un audzinošs. Nekas vairāk. Es zinu, ka Krievijā ir vairāki pareizticīgo priesteri, kuri nodarbojas tieši ar kyokushinkai, tā ka nevajag man "piezīmēt ragus". Kaut gan... kā gribat.
Vēl gribu teikt, ka, ja kādam cilvēkam nav humora izjūtas, tad arī viņa izpratne par goda jēdzienu šķiet apšaubāma.
Dzīvojiet veseli, dārgie brāļi luterāņi, atrodiet laiku ne tikai sēdēšanai pie datora, bet arī sporta zālei!
ņu,ņu [80.233.132.139]
# Iesūtīts: 2009.11.25 21:12:24
ka nesanak kā dziesmā: BIJ IESAKUMĀ VĀRDS,bet beigās tikai dziļa klusēšana...
Balsstiesības
# Iesūtīts: 2009.11.25 21:22:12
God. pr. Edgar [86.63.168.2]!

Šajā forumā LELB luterāņi ir galīga minoritāte. Te ir ļoti raiba publika - katoļi, ezotēriķi, musulmaņi,neticīgie, mazticīgie, sektanti, paretam kāds luterānis un - ateisma ticīgie.
-Jona-
# Iesūtīts: 2009.11.25 21:23:47
pr. Edgars [86.63.168.2]
Tas ir sports, fiziski prasīgs un audzinošs. Nekas vairāk

Tieši tā, gluži kā arī meditācijas sakarā kristietībā neviens nepludina nekādus austrumu reliģiju elementus... ... vismaz ne vairāk kā viens priesteris, piekopdams austrumu cīņas veidu.

PS.
man ir humora izjūta, un arī man tur beigās bija smaidiņš, ja kas. Lūk, šāds


Akebono
# Iesūtīts: 2009.11.26 06:44:55
pr. Edgars [86.63.168.2]

"atrodiet laiku ne tikai sēdēšanai pie datora, bet arī sporta zālei!" - labs padoms! Es tam esmu sekojis vismaz tik daudz, ka reizēm paskatos kanālu "Боец". Kyokusinkai man tāds jocīgs izskatās - vīri, pilnīgi neaizsargājot galvu, vālē viens otram pa krūšu kurvi, kurš ilgāk izturēs. Vai nav tā, ka K-1 ringā cīņa ilgtu augstākais 20 sekundes?

<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 25 . 26 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 52 , pavisam kopa bijuši: 6473