atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Kristīgā meditācija muļķības?
Kaarlis
Iesūtīts: 2009.11.23 12:18:33
LKR 20. novembra raidījumā "Aktuāla diskusija" Tālbergs kristīgo meditāciju nosauc par muļķībām. Vai tas nav vandālisms, kas būtu bāla pravieša cienīgs ?
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 25 . 26 . >>
AutorsZiņas teksts
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2009.11.30 17:09:50
Tu nepiekrīti, ka ir kādi kristietības aspekti, kas cilvēkiem no malas varētu būt redzami labāk?

Es ne par to ko Ivo teica, bet par tavu textu tīri pašu par sevi...

Redzi Kristietība ir pašpietiekams pasaules skatījums, līdz ar to tavs apgalvojums principā implicē, ka "no malas" - tātad nekristīga paradigma - ir labāka, lai aplūkot kristietības paradigmu!

Taču te ir fundamentāls flaw... paradigmas nav iespējams salīdzināt principā! Tādējādi, tavs apgalvojums būs patiess tavā paradigmā un būs nepatiess Kristietības paradigmā... Jo arī teixim materiālism "no malas" ir apskatāms labāk Taču, materiālistam no iekšpuses šāds apgalvojums šķitīs absurds, tāpat arī diez vai Ivo vai Mulders vai cits Kristietis piekritīs, ka "no malas" tu Kristietību labāk izvērtēsi... jo vērtēsi jau tāpat ar savu collštoku, kuru par arbitru neatzīs Kristieši!

Praksē gan parasti mums kā cilvēkiem šīs paradigmas pārklājās, tādējādi mēs tomēr ikdienā gan varam gan drīxtam gan pat vajag vienam otru gan nosodīt, ja otrs dara ļaunu gan paslavēt, ja dara labu tajā mūsu paradigmu operāciju zonā, kas abām paradigmām sakrīt... Pietam Kristietība pēc būtības ir aicināta iet "tur ārā pie vilkiem" un overraidot pagānu pasaules skatījumu ar mūsējo... tipiski to var redzēt kaut vai tajā kā x-mas Kristīgie svētiki overraido pagāniskos saulgriežus!
Ivo Pavlovičs
# Iesūtīts: 2009.11.30 17:11:46
Georgs Indulēns Katrā ziņā šī ir nekristīga prakse. Ja cilvēks pieder pie RKB vai Ortodoxiem, tad nesanāk pēc kanoniem. Lūgties ar nekristiešiem kopā nedrīkst. Un vēl, viens no jūsu kustības dibinātājiem celebrēja privāto misi pagānu templī starp elku tēliem. Citādi kā zaimošanu to grūti uztvert.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2009.11.30 17:14:56
Ctulhu, EM nevar vērtēt bez kaut kāda kritēriju kopuma attiecībā pret kuru viņš izrēķina "labs vai slikts", arī viņam ir kaut kādi fundamentāli priekšstati par labs slikts taisnīgs netaisnīgs...

Piemeŗam, viena lieta, kur es un EM atšķiramies ir tas, ka viņš par taisnīgāku uzskata vienādas starta pozīcijas dažādiem cilvēkiem, es savukārt uzskatu par daudz taisnīgāku alga pēc delta pieauguma izejot no sākotnējām starta pozīcijām!

Ivo Pavlovičs
# Iesūtīts: 2009.11.30 17:23:22
Georgs Indulēns
Redziet, universālas garīgās prakses neeksistē.
Jēzus saka:
No viņu augļiem jums tos būs pazīt. Vai gan var lasīt vīnogas no ērkšķiem vai vīģes no dadžiem? Tā katrs labs koks nes labus augļus, bet nelabs koks nevar nest labus augļus. Labs koks nevar nest nelabus augļus, un nelāga koks nevar nest labus augļus.
Mat.7:16-18

Hinduisms un budisms nes savus augļus, bet kristietība - savus. Viņu šķietami universālās tehniskas balstās gadu simtos noslīpētā elku pielūgšanas praksē. Kāds koks, tādi augļi. Gribat pagānisma kultu augļus baudīt, jūsu darīšana, bet nesauciet to par universālu garīgu praksi un nemēģiniet to integrēt kristietībā.

Un par to pagānu lūgšanas tehniku Pestītājs tā saka:
Bet, Dievu lūdzot, nepļāpājiet kā pagāni; jo tie domā, ka tie savas pļāpāšanas dēļ taps paklausīti. Tad nu netopiet tiem līdzīgi; jo jūsu Tēvs jau zina, kā jums vajag, pirms jūs Viņu lūdzat. Tāpēc jums būs tā lūgt: mūsu Tēvs debesīs! Svētīts lai top Tavs Vārds... Mat. 6:7-9




incognito
# Iesūtīts: 2009.11.30 17:24:32
apgalvojums principā implicē, ka "no malas" - tātad nekristīga paradigma - ir labāka, lai aplūkot kristietības paradigmu...

Ne gluži. Ko es gribēju teikt, ir - cilvēks jau pats par sevi un to, kam pieķēries ne vienmēr var spriest pietiekoši daudzpusīgi un reizēm nenāk par ļaunu skats no malas.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2009.11.30 17:25:35
Ivo Pavlovič, te man ir jāceļās un jāsaka, tas ko es saku visiem, kas piesauc šo rakstu vietu... Ir svarīgi kas ir tie "Viņi" par ko runā... Citus "Viņus" Kristus šeit nepiemin... Nemaldini neticīgos un nevajag Rakstus izmantot šādi! Nav labi! Pietiek ka visādi darbu teologi jau uz šīs rakstu vietas veido visu savu teoloģiju!
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2009.11.30 17:26:46
Ne gluži. Ko es gribēju teikt, ir - cilvēks jau pats par sevi un to, kam pieķēries ne vienmēr var spriest pietiekoši daudzpusīgi un reizēm nenāk par ļaunu skats no malas.

Nu tas ir tas par to praktisko ikdienu... tad piekrītu, jo nav jau tā, ka jūs uz marsa mēs uz Venēras... šis tas jau mums ir kopīgs un par šo to mēs varam spriest un pārmest un pamācīt pat "citticīgos"... kaut vai elementārā pieklājība un cieņa vienam pret otru... visādos aspektos!
Ivo Pavlovičs
# Iesūtīts: 2009.11.30 17:26:55
Jošs Mulders par ko sašutums? Nesapratu?
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2009.11.30 17:27:59
Ivo Pavolvičs, par to ka Rakstu Vietu, kas runā par Viltus Praviešiem tu attiecini uz vienkārši tev netīkamiem citu viedokļu paudējiem... Jo ŠĀDI kāreiz spriež neticīgie par to pašu Kristietību tepat Īrijā... Pēc darbības augļiem mums jāvērtē Pravieši, kas sevi uzdod par tiem, kas runā Dieva Vārdā... Kas nepretendē uz šādu statusu, viņu darbus mums nebūs vispār vērtēt no teoloģiskā viedokļa... bet tīri no ikdienas viedokļa... Tāpēc tavs skatījums būs visai vājš, jo jebkurš varēs atrast kādus labus un morālus budistus hinduistus iepretīm amorāliem un sliktiem kristiešiem!
Ivo Pavlovičs
# Labojis Ivo Pavlovičs: 2009.11.30 17:28:57
Jošs Mulders Varbūt pārlasi kontextu un sapratīsi ka runa ir nevis par viltus praviešiem, bet par koku un augļiem, OK?
N.B. Es apzināti saīsināju citātu, lai norādītu tieši uz to!!!
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2009.11.30 17:31:43
Varbūt pārlasi kontextu un sapratīsi ka runa ir nevis par viltus praviešiem, bet par koku un augļiem, OK?

Ivo, pats uzprasījies!

15 Sargaities no viltus praviešiem, kas pie jums nāk avju drēbēs, bet no iekšpuses tie ir plēsīgi vilki.
16 No viņu augļiem jums tos būs pazīt. Vai gan var lasīt vīnogas no ērkšķiem vai vīģes no dadžiem?
17 Tā katrs labs koks nes labus augļus, bet nelabs koks nevar nest labus augļus.

Kotnexts runā par viltus praviešiem, nevis par vienkārši kuru katru, kuram sanācis kādu ķezu sataisīt vai savu maldu dēļ sastrādāt ziepes... Šī rakstu vieta un viss kontexts vairāk attiecas kāreiz uz Kristiešiem un "Kristiešiem" nekā uz pagāniem un citticīgajiem un neticīgajiem!

Šis Rakstu vieta būtu uz cigun attiecināma tajā brīdī, kad tiešām caur cigun sāktu sludināt kādu "Vārdu", vedot cilvēku pie kādām garīgām autoritātēm - dzīvām vai mirušām, reālām vai iedomātām!
Ivo Pavlovičs
# Iesūtīts: 2009.11.30 17:33:43
Jošs Mulders Es runāju par mana komenta kontextu, Mulder!
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.11.30 17:35:12
Jošs Mulders
EM nevar vērtēt bez kaut kāda kritēriju kopuma attiecībā pret kuru viņš izrēķina "labs vai slikts"
Es mēģinu, "kas būtu, ja pareizi būtu tā", un tad skatos, kas sanāk. Varu aizstāvēt dažādus viedokļus, tiesa, ne līdz galam.

arī viņam ir kaut kādi fundamentāli priekšstati par labs slikts taisnīgs netaisnīgs...
Ir, bet tie tādi, ne visai apzināti sanāk, kaut kur dziļi iekšā ierakušies. Uz āru var sanākt pat liela mainība.

ka viņš par taisnīgāku uzskata vienādas starta pozīcijas dažādiem cilvēkiem, es savukārt uzskatu par daudz taisnīgāku alga pēc delta pieauguma izejot no sākotnējām starta pozīcijām!
Vienādas ... drīzāk jau taisnīgas. Vājākam būs vieglāks uzdevums, stiprākam grūtāks. Tas nozīmē "vienādi", bet pareizāk būtu teikt - "taisnīgi".

Šķiet, viens fundaments, kas mums nesakrīt, ir tava sistēma "alga - sods - izpirkšana - tiesa". Man tur labāk patīk "mācības - kļūdas - kļūdu labošana - atkārtošana kamēr sanāk". Kaut kā tā.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2009.11.30 17:35:14
Ivo Pavlovičs, bet tu nedrīxti Rakstus, kas runā par citu kontextu, "rekrutēt" lai tie apstiprinātu tavu domu. Vai nu pārfrāzē savu domu, lai tie būtu Rakstu kotnextā, ja tu piesauc Dieva Vārdu, jeb nevalkā nelietīgi Dieva Vārdu... bet runā no sevis!
Ivo Pavlovičs
# Labojis Ivo Pavlovičs: 2009.11.30 17:35:43
Mulder Nu rdzi, saprati mani tomēr. To viņi arī dara.
P.S. Kontexts ir OK. Varu arī citu Rakstu vietu piesaukt:
Jo nāks laiks, kad viņi nepanesīs veselīgo mācību, bet uzkraus sev mācītājus pēc pašu iegribām, kā nu ausis niez, un novērsīs ausis no patiesības, bet piegriezīsies pasakām. 2.Tim.4:3-4
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2009.11.30 17:36:51
EM, nu whatever... bet galu begiās tu esi tu, un vienmēr kad tu "no malas" vērtēsi, tu pac sēdēsi kādā paradigmā... pat ja tā nav tava... tā tomēr "būs"
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.11.30 17:37:29
Jošs Mulders
Šis Rakstu vieta būtu uz cigun attiecināma tajā brīdī, kad tiešām caur cigun sāktu sludināt kādu "Vārdu"
Varbūt, pietiek jau ar "enerģijām"? Vārdā nevienu nesauc, bet nu, tādas kosmiskās enerģijas utml? Bezmaz vai kā fizikālie lauki. Tad jau tālāk - meridiāni, pa kuriem tās enerģijas plūst, ēteriskais ķermenis kurā tie meridiāni atrodās, ...
Nezinu, cik tas kristīgi.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.11.30 17:38:38
Jošs Mulders
Paradigma būs, bet vienmēr apšaubāma un gatava salīdzinoši ātri nomainīties.
Droši es ticu tam, ka eksistēju, kaut kādā veidā. Kādā, to jau vairs droši nezinu.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2009.11.30 17:39:01
EM, nuja... tāpēc Kristietim vienmēr jāfilmē bazars... kad pa kādu kanālu sāk tirgot kaut ko dīvainu, vajag pārbaudīt... Citreiz tas ir sen pazīstamais prosto - nosaukts Ķīniski - bet citreiz tas ir kaut kas, kas mēģina tevi pārveidot iekšēji un pārtaisīt tevi par kaut ko citu... par citu trauku, kurā pēc tam ielies citu saturu!
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2009.11.30 17:40:50
EM, nuja... bet lēkāšana pa grimstošiem ledusgabaliem jau neko nedod... Iesaku Dekarta Meditācijas pārdomāt (ha viņš tās tieši tā nosauc) kur viņš no "Es Domāju, tātad Esmu" loģiski spriež par visām citām lietām pasaulē... Galu galā, uzskatu, ka ikvienam, kas piesauc racionālo savā pusē, būtu jāiepazīst Racionālisma Tēva paša argumentāciju un spriedumus... kā viņš spriež un pārspriež... tai skaitā arī par to "Kā Tu Existē" un ko vispār nozīmē "existē"
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 25 . 26 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 66 , pavisam kopa bijuši: 7378