atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Kristīgā meditācija muļķības?
Kaarlis
Iesūtīts: 2009.11.23 12:18:33
LKR 20. novembra raidījumā "Aktuāla diskusija" Tālbergs kristīgo meditāciju nosauc par muļķībām. Vai tas nav vandālisms, kas būtu bāla pravieša cienīgs ?
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 25 . 26 . >>
AutorsZiņas teksts
Kaarlis
# Labojis Kaarlis: 2009.11.24 14:30:46
-Jona-, tieshi nosaukums nav pakartots jautajums, bet ljoti svarigs jautajums. Nevar tachu vienu atomobilja modeli aprakstit kaa autobili visparigi. Pirmbaznica "zen" meditacija noteikti netika piekopta. To saaka Rietumos praktizet tikai 20. gs, kur taa ari kljuva par (nu jau) visparpienjemtu lugshanas veidu. Un hesihasms ari nav tas pats kas zen.
-Jona-
# Iesūtīts: 2009.11.24 14:36:34
Kaarlis

Es tik smalki nemaz ar nezinu, bet ja tas ir jau tik vispārpieņemts, nu tad ko vispār cepties. Džinsi arī ir vispārpieņemti, tak katrs tikpat liek tur iekšā sevi.
Forma ir un paliek forma, ja ienāk prātā kas latviskāks, varētu arī latviskot.
Kaarlis
# Iesūtīts: 2009.11.24 14:43:23
-Jona-, tad cepties tu varetu pec tam, kad gribetu nopirkt par bargu naudu dzinsu, bet preti dabutu lateksu - to pat nezinot - tipa - bikses tachu paliek bikses!
-Jona-
# Labojis -Jona-: 2009.11.24 15:26:10
Kaarlis

Nūūu... vnk vingrināties klusumā, tas nevarētu būt nekas peļams jebkurā gadījumā. Ja pēc tam nav ko likt tur iekšā, tad jau nelīdzēs nekāda metode...

vispārpieņemtas metodes tāpēc jau ir vispārpieņemtas, ka strādā un tas ir attaisnojies praksē.
Georgs Indulēns
# Iesūtīts: 2009.11.24 15:43:00
Paldies diskusiju dalībniekiem par pacietību un labām manierem!
Ar Kristīgo meditāciju mēs, laikam, esam tikuši skaidrībā. Tagād pāriesim pie cigun, fen šui utt. Mēģināšu pēc kārtas:
1. Es nepraktizēju budismu, jogu un dzen un nemācu citus.
2. Savā personīgā garīgā dzīvē es esmu romas katolis, īpaši saistīts ar sv.Benedikta ordeņa garīgumu.
3. Es nepraktizēju arī nekādas citas reliģijas, izņemot kristietību.
4. Cigun nav reliģija. Cigun prakses ir daļa no Tradicionālās ķīniešu medicīnas, kas rietumos tiek oficiāli vairāk un vairāk atzīta. Akupunktūru eiropieši sāka studēt un pielietot no 1960-x g. Cigun ir atveseļošanas un cilvēka attistoša prakse. (Ka aerobika, vai atmiņas uzlabošanas treniņi.)
5. Tas fakts ka kaut kāds sports (cigun, ušu, karate, aikido, teikvondo utt.) nāk no austrumiem (kur ir austrumu filozofija un austrumu reliģijas, no kurām daži kriestieši baidās, ka no elles uguns , kaut gan mums ir jābistās no Dieva), nepadara šo sportu par paganiskāku par Olimpiskiem dieviem veltītus sporta veidus, caur kuriem mūsu seņči-eiropieši godināja Olimpijas dievus. Ja mēs gribam būt konsekventi, mums būtu jāatsakās arī no skriešanas, diska mešanas un citām olimpiskiem sporta veidiem. (A ja jūs palasītu, ko daži baznīcas tēvi raksta par hippodromu vai romiešu pirtīm... )
6. Par enerģiju. Visa enerģija pasaulē, protams, ir Dieva radīta. Un apgalvojums, ka pastāv kaut kāda ļaunā enerģija, norāda uz dualistisko filozofiju, kas ir pretrunā ar kristietību.
7. Jā kāds sāka, ka mēs nedrīkstam izmantot nezināmo enerģiju, tad tas būs pretrunā ar cilvēces progresu, jo daudzus enerģijas veidus, ko mēs izmantojam XXI gs., nezināja Kristus laikmetā. Elektrība, atoma enerģija, viļņi utt. Ķīnieši enerģiju sauc par "ci". "Cigun" nozīmē darbs ar enerģiju. Un nodarboties ar cigun kristiešiem ir tik pat bīstami, ka studēt Elektro-tehniskā fakultātē RTU. (joks). Iedomājaties, kas ar jums notiktu ja jūs izmantotu kādu elektrisko vai radio ierīci viduslaikos Eiropā?
8. "Priekš kam viss tas ir, vai nepietiek tikai ar Dievu?" - daži jautā. Un priekš kam tad jūs tīras savus zobus no rīta un vakarā, ārstejaties un kopjat savu ķermeni, rūpējaties par savu emocionālo veselību. Es strādāju ar sevi, jo esmu atbildīgs par Svēta Gara mājokļa kopšanu, kas esmu es pats un citi cilvēki.
9. Ir daudz priesteru, mūku un laju, kas nodarbojas ar karate, cigun, ušu, jogu, teikvondo utt. un tas netīkai netraucē viņu ticībai Jēzum, bet palīdz piekopt aktīvu lūgšanas un kalpošanas dzīvi.
Piemēram pr.Edgaram Cakulam interesē kyokušinkai karate.
www.draugiem.lv/friend/?131000
Dr. Kudrjavcevs ir jau minēts. Un ja jūs uzzināsiet cik daudz pasaulē katoļi praktizē un pasniedz jogu katoļu mācību iestādēs (skolās un univesritātēs), rekolekciju namos un klosteros, jūs varbūt zaudēsiet savu ticību. (joks)
www.christianspracticingyoga.com/altsite/index.htm
www.kripafoundation.org/Itinerary_Inside_page.html
monasticdialog.com/a.php?id=398 www.catholicheraldsacramento.org/articles/080503yoga.html www.catholicheraldsacramento.org/articles/080322parishactivities.html
10. Par fen šui. Tā vispār ir atsevišķa dziesma. Fen šui, ko es praktizēju, noliedz 99,9% no tā fen šui, kas ir grāmatu plauktos. Formu skolas Bluemountain institūta fen šui ir zinātne, kas ir ļoti tuvu arhitektūrai un dizainam, tikai ar ķīniešu izcelsmi.
11. Kristiešiem ir pamatotas bažas par lietam, kas ir saistītas ar New Age. Vatikāns ir izdevis speciālo dokumentu, kuram es cenšos sekot. www.vatican.va/roman_curia/pontifical_councils/inter.. elg/documents/rc_pc_interelg_doc_2003020.. 3_new-age_en.html
12. Tā ir mana personīgā kalpošana un mans aicinājums, ka kristietim, nest Kristus gaismu cilvēkiem, kas praktizē dažādas austrumu izcelsmes prakses un ezotēriku. Kalpošana kurā es kopā ar ap. Pāvilu
"20 Jūdiem esmu tapis kā jūds, lai mantotu jūdus; tiem, kas zem bauslības, esmu tapis kā tāds, kas stāv zem bauslības, pats nebūdams zem bauslības, lai mantotu tos, kas stāv zem bauslības.
21 Tiem, kas bez bauslības, esmu tapis kā tāds, kas bez bauslības, kaut patiesībā nebūdams bez Dieva bauslības, bet stāvēdams Kristus bauslībā, lai mantotu tos, kas bez bauslības.
22 Vājajiem esmu tapis kā vājš, lai mantotu vājos; visiem esmu tapis viss, lai katrā gadījumā kādus izglābtu.
23 Bet to visu es daru evaņģēlija dēļ, lai man būtu daļa pie tā.
24 Vai nezināt, ka skrējēji stadionā gan visi skrien, bet tikai viens dabū goda algu. Skrieniet tā, ka jūs to dabūjat.
25 Kas piedalās sacīkstēs, tas ir atturīgs visā, viņi tāpēc, lai dabūtu iznīcīgu vainagu, bet mēs neiznīcīgu.
26 Tātad es skrienu ne kā uz ko nezināmu, es cīnos ne kā gaisu sizdams.
27 Bet es norūdu un kalpinu savu miesu, lai, citiem sludinādams, pats nekļūstu atmetams." 1.Kor.9:20-27
"Gluži kā arī visās lietās mēģinu tīkams būt visiem, nevis savu, bet daudzu citu labumu meklēdams, lai tie taptu izglābti!" 1.Kor.10:33
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2009.11.24 16:19:00
Mulders dziļdomīgi verās uz savu laulības rinķi - riktīgs pagānu simbols! Ij garšo man rīsi... hmmm...

Aņuks... ar morāli!

Pie Poncija Pilāta atnāk attiecīgi saredzes priekšnieks un saka
SP : Pilāt, ir problēma...
P: Kas atkal...
SP : Nevaram to "Jūdu Ķēniņu" sist krustā
P: Piķis un Zevs, kāpēc ne... ??
SP: Nu saprotiet, Krusts tas tomēr ir pagānu simbols...
Georgs Indulēns
# Iesūtīts: 2009.11.24 16:21:30
S.R.(katole)
# Iesūtīts: 2009.11.24 16:28:58
Georgs Indulēns
neuzticos es jums, Indulēn, neuzticos. bet tā ir mana privāta problēma. bet to, ka māciet arī jogu es noteikti pastāstīšu savam priesterim, lai viņs pats tad arī izvērtē.
Georgs Indulēns
# Iesūtīts: 2009.11.24 16:30:02
S.R.
Es nepraktizēju pats un arī nemācu citiem jogu.
Aivars
# Iesūtīts: 2009.11.24 16:47:15
Gnidrologs
Tieši JK citāti ir tie, ap kas visvairāk norāda uz atšķirību no budisma, jo VIŅŠ pats Sevi apliecina par DIEVU, vēl vairāk, Viņš ir tas, kas nāk klajā ar Tēva, Dēla un Sv. Gara konceptu, ap ko pēc tam nabaga baznīctēvi ir mocījušies.

Protams, Tev varbūt, labā kontaktā ar Gautamu esošam, ka tā `pielūdzēju` rakstītais netraucē, ir pēkšņi zināms, ka Buda patiesībā nemācīja to, kas par budismu tiek uzskatīts, bet bija viens kārtīgs pravietis, kas norādīja uz Kristu?
Aivars
# Iesūtīts: 2009.11.24 16:53:32
Ctulhu
Mocījās ar to, kā to saprast un kā filosofiski formulēt, ar visiem `persona` un`hipostasis`, kamēr līdz Trīsvienībai tika, ko joprojām teologi mēģina aptvert .
Un ja ne Kristus uzstādījums, tad sen jau būtu gājuši vieglākās pretestības ceļu kā muslimi vai Jehovas liecinieki.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2009.11.24 16:53:40
Ctulhu, Einshteins arii naaca ar vienu otru koncepciju kur veel shodien fizikji mocaas. A peec tam visaadi Nili Bori un Heezenbergi naaca klajaa ar koncepcijaam, pie kuraam pat Einshteins izmezhgjiija smadzenes... Taakaa nekaadas pretrunas... prosto kaads gudraaks pasaka kaut ko, ko peecaak vinja sekotaaji ilgi un dikti censhaas saprast!
S.R.(katole)
# Iesūtīts: 2009.11.24 16:57:15
Georgs Indulēns
labi,labi. es tikai izkopēju to reklāmas lapiņu kur esat priekšā stādīts kā skolotājs džun juaņ cigun skolai. un vēl tur kaut kam, gan jau priesteris tiks galā ar šo informāciju. to jūs nenoliedzat?
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2009.11.24 16:58:04
Redz, visi Jēzus citāti ir kriptiski. Tie neko konkrētu nepasaka, tikai dzeju. Skaita dzeja bez definīcijas. Tieši tāpēc jau tā teoloģija radās. Jo nekas tā līdz galam nebija protams.

Kriptiski cilveekam kas domaa nepareizaas koncepcijaas... Logjiski, tas jau Kristus textu meerkjis, iepraviti domaashanu... kad saac domaat vinja Paradigmaa, kriptiskais stipri mazinaas! Taa jau arii fizikas viljnja vienaadojumus var nosaukt par kriptisku dzeju tikai taapeec, ka TU nesaproti!

Vot pasaki kā tev šāda trīsvienības interpretācija:
tēvs = vakardiena, dēlš = šodiena, svētais gars = vakardiena +šodiena. Un to visu interpretēt kā mūžību.

A meegjinaat aptvert Triisvieniibu vienmeer "aplauziisies" ne mazaak kaa aplauziisies meegjinot makro-pasaulee domaat par kvantu pasauli! Vieniigi var visaadaas liidziibaas un "kriptiskaas" formulaas izteikties, ko saprot taapat labi ja iesveetiitie... A tiem no malas tas jaaboree ar zekju lelliiteem raadot teijaateri!

Tas, ka vidējais kristietis cenšas visu antropomorfizēt ir tikai cilvēka ierobežotās apziņas auglis. Neviens pat nav tā īsti izzelējis kāpēc Dievs ir vīrietis. Kāds viņa ķeseli vīzijā redzējis?
A Jeezus bij Viirietis, tas arii viss... a Dievs Teevs vai Sv. Gars nav ar konkreetu dzimumu Tb does not apply...

Es varētu baigo traktātu sarasktīt par to kā Jēzus citāti tieši korelē ar daudzām Vēdu vārsmām, bet pārāk apātisks priekš tā esmu. Nebūs no manis pravieša.

Nevareetu viss
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2009.11.24 16:59:22
Ctulhu, kaa jau teicu... ja visu muuzhu paarbaudiisi vai zaljaa gaisma tieshaam ir zalja, celjam paari netiksi... Cilveeks sasniedz kaut kaadu ticamiibas pakaapi par dajebkaadu faktu un tad ir laiks riiciibai... Veelaak jau, kad/ja riiciiba ieved strupceljaa, tad arii risinaas probleemas... nafig risinaat to, kas veel netraucee dziivot?
Georgs Indulēns
# Labojis Georgs Indulēns: 2009.11.24 17:03:34
S.R.
Nē, nē. Nenoliedzu.
Klāt var vēl pielikt manu paskajdrojuma palagu. Vienālga tās man būs pēc tam jānes tam priesterim. Starp citu, par kuru priesteri iet runa?
Aivars
# Iesūtīts: 2009.11.24 17:04:16
Gnidrologs
Zini:
1) Te ir cita tēma, tā kā netaisīsim te troksni
2) Ja gribi sarunu, lūdzu, pacenties nebūt tik haotisks! Pirms brīža noblīkšķēja paziņojums, ka Kristus mācīja to pašu ko Buda, ne kristietība. Tagad stāsti, ka Kristus pārāk kriptiski izteicies utt.utjpr. Bet laikam to, ka Buda ir izteicies pa visam savādāk jau aizmirsi.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2009.11.24 17:08:34
Ctulhu, nesanaaks apziimeet, jo redzi taadi jeedzieni kaa "persona" "apzinja" un "BG" visi ir izpluudushi un savaa starpaa kaut kaa saistiiti... kaa? Pietam shajaa gadiijumaa "persona" jau kljuust viegli maldinoshss jeedziens, jo pareizais vaards ir "hipostaaze", tik tas ir veel lielaaks bardaks...

Es jau prieksh sevis un citiem lietoju taa... Persona un HiperPersona... Tas ir par jeedzienu "Persona" mees guustam priekshstatus nu taa skatoties viens uz otru u.c. mums zinaamaam BG (citplaneetieshi, dator-sci-fi-apzinjas etc) Savukaart Dievs ir vairaak kaa shii persona... tb kvalitatiivi nevis kvantitatiivi! Taapat kaa kubs ir kvalitatiivi vairaak kaa kvadraats... Bet lai veiktu sho "mappingu" no HiperX uz X sanaak vot 3X Dieva/Personas gadiijumaa un 6x Kuba/Kvadraata gadiijumaa... Un kvadraats nevar saprast kaa kaut kas var buut vienlaiciigi 6i kvadraati un tai pat laikaa nebuut griidas klaajums... bet kaut kas tik diivains (no kuba viedoklja) kaa kubs! Kur visi tie 6i kvadraati ir perfektaa kopiibaa un tas ir tas kubs...
izlog.S.R. [95.68.33.126]
# Iesūtīts: 2009.11.24 17:13:32
Georgs Indulēns
runa iet par Bauskas monsinjoru J. Zviedrānu. variet pats tos palagus viņam piesūtīt.
incognito
# Labojis incognito: 2009.11.24 17:20:56
Vai tiešām S.R. taisās stučīt pa partijas līniju ?

Bet man ir viens jautājums cien.Indulēna kungam- kas jūsu dzīvē nāca pirmais - kristietība vai cigun?
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 25 . 26 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 184 , pavisam kopa bijuši: 17003