atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Viss ir Viens budismā vs kristietība
Mulders
Iesūtīts: 2007.11.23 10:25:47
Šitāda tēma ienācās!

Cik manas necilās zināšanas dod, tad budistiskā Nirvāna ir kā indivīds-piliens izšķīst lielajā visumā (vai kā tur to Budismā sauc) kā piliens jūrā!

Arī kristietībā ir koncepcija "Jūs visi būsiet viens kā Es un Tēvs esam viens" "Visi vienā Garā" "Visi ir Viens Kristū" etc.

Ar ko atšķiras jūsuprāt šīs koncepcijas?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.26 13:34:25
Ctulhu, mēs matērijā šodien novērojam konkrētas īpašības - ierobežotas ar planka konstantēm! Ja tu proponē citu Matēriju ar citām īpašībām, tad tu neko jau nepasaki!
Mēs tikai pasakām, ka šī būtība (lai kā tu to sauktu) kas atšķiras no novērojamās Matērijas un kas ir šīs matērijas īpašību un existences avots un cēlonis ir Dievs. Mēs neko daudz gan nepasakām par paša Dieva struktūru, jo to nezinām! Neviens Dievu nav pataustījis... Mēs par viņu spriežam pēc tā ko novērojam tagad un pēc tā ko viņš pats atklāj!

Un pēc tā ko novērojam tagad mēs varam droši teikt, Šis Visums nav existējis mūžīgi, itogo šī visuma matērija nav existējusi mūžīgi, pietam zinātnieki ir vienisprātīs šis Visums ar visu šo matēriju sāka existēt laikā t(0) un Zinātne klusē par šīs existneces cēloni!

Pasakot, ka šīs existences cēlonis ir Multiverss, kurš arī ir materiāls, nu tu jau neko nepasaki - tu tikai mēģini izbēgt no acīmredzamā slazda - no atziņas, ka var existēt kaut kas, kas definē Visumu.
Tā kā materiālisti nav pierādījuši ka Apziņas cēlonis ir ŠĪ Visuma matērija, godīgs zinātnieks nespēs izslēgt iespēju, ka Visuma cēlonis ir Apziņa!
Mulders
# Labojis Mulders: 2007.11.26 13:38:50
Ctulhu, bet tu neko nepasaki, ja tu Multiversam uzvelc zeķīti "matērija".

Jo ir skaidrs, ka tā matērija, kuru tu proponē, un kura nav saistīta ar laiktelpu ir CITA matērija būtiski atšķirīga no šajā Visumā novērojamas matērijas!

Tu viltīgi esi, gribi šo matērijuPRIM atbrīvot no laiktelpas ierobežojumiem, ko novērojam šā visuma matērijai, bet AIZLIEDZ (uz kāda pamata) šai matērijai pozesot Apziņu, lai gan Šā Visuma matērijā ir novērojama apziņas fenomens. Uz kāda pamata tu veic šo special pledging Multiversa pielocīšanu saviem filosofiskajiem priekšstatiem?
Jo ja MatērijuPRIM neierobežo laiks/telpa tad ir tikai normāli pieņemt, ka MatērijaPRIM ir Apziņa, jo ja jau galīgā laika periodā šis materiālais visums, kur matērija IR ierobežota ar telpu/laiku spēj radīt apziņu, tad MatērijaPRIM pat nepieciešami ir Apziņa! Jo Evolūcija tak ir fundamentāls likums, tātad Matērija kurai nav robežu laikā/telpā būtu sen ieņēmusi šo visaugstāko sarežģītības stāvokli - Apziņu! Tādējādi, ja tu proponē tādu Multioversu, kas sastāv no Matērijas kurai nav laiks/telpa UN tu proponē Evolūciju kā iespējamu, tad ar to tu esi definējis mūžīgu, ar laiku un telpu neierobežotu Apziņu! Pietam tādu, kas ir iemesls mūsu Visuma existencei!

Fū nebiju par to domājis, bet man ateisms sāk patikt, tas spēj pamatot Teismu zinātniski

q.e.d.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.26 13:44:45
Ctulhu, ņemot vērā ka tu lieto vārdu "matērija" izpratnē "substance" Tad jā... Dievs ir cits subtances existences forma nekā mēs un šis Visums! Saskarsmes punkts vēl būtu jāatrod... Es pieņemu ka tas ir informatīvs!

Kad Matērija ieņem konkrētu informatīvo stāvokli tā nonāk saskarsmē ar Dievu! Ja Dievs ieņem konkrētu informatīvo stāvokli, viņš var nonākt saskarsmē ar mums!

Nu tas ir tā, ja man un tev iedod vienādus uzdevumus ar vienādiem nosacījumiem, tad mēs varam nebūt pat tuvumā, bet rēķinot uzdevumu vienmēr būsim "vienuviet" un, piemēram, uzdevuma atrisinājums vai starprezultāti varētu būt kaut kādas norādes tev un man, tā mūsu saskarsme notiktos caur informāciju nevis ar kazuālām saiknēm. Entanglements saproties!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.26 13:49:06
Ctulhu, Viena tāpēc, ka ir tieši Viens visums! Viena Realitāte!

Tad kad tu ātkāpies tu iegūsti VIENU Multiversu! Vai vienu HiperMultiVersu... kad tu ej pa hierarhiju augšā tu iegūsti tieši VIENU whatever kā tu gribi to nosaukt!

Cita lieta ir definēt alternatīvus realitātes hierarhijas, bet tad TU iekrīti mijiedarbības paradoxā.

Pat taad... ir pilnīgi vienalga vai ri vai nav Multiversi, tu spēj operēt tikai šajā UniVersā, un šim UniVersam ir tieši Viens iemesls/cēlonis un teisti to sauc par Dievu!

Jo ja tu saki ka šo Universu izveidoja DIVI vai vairāk cēloņi, tad mēs no sava skatupunkta šo cēloņu kopumu uztveram kā Vienu vienotu cēloni - Dievu!
Mēs neskaldām Dievu daudzos Dievos kā to dara Hinduisti!

Jo ja tu gribi teikt, ka ir daudz dievu (apziņu) kā iemeslu šim visumam un tomēr tie nav saliekami vienotā nepretrunīgā sistēmā, tad tu atkal loģiku lauz, sakot, ka no pretrunīgām premisām var iegūt nepretrunīgu Visumu! Tas būs pretrunā tam ko meš par loģiku un mateni zinām!
Savukārt proponēt, ka tajā Multiversā arī PI ir citādāks, nu tad tu staigā pa tik dziļu purvu, ka pazaudē jebkuru saturu...
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.26 13:58:44
Ctulhu, matērija ir substance kurai ir kaut kādas konkrētas īpašības!

Piekam, vārdam "matērija" ir atšķirīgas nozīmes atšķirīgās disciplīnās. Līdzko tu iekāp fizikā tā tev darīšana ir ar matēriju, laukiem, enerģiju, bozoniem etc. jo matērija ir konkrētas īpašības - materiālas daļiņas nevar ieņemt vienu un to pašu kvantu stāvokli vienlaicīgi! Bozoni to var! Ko tas vispār nozīmē es nesaprotu godīgi!

Ja mēs iekāpjam citā laukā - filosofiskajā - tā mēs iekāpjam substancē, jo no filosofijas viedokļa man ar tevi pat nav kopīgas valodas ko runāt. Tu lieto vārdu "matērija" bet es lietoju "substance"! Acīmredzot tas ir viens un tas pats tikai, tad tu neesi īsts materiālists, jo materiālisms kā filosofija implicē ļoti konkrētu substances formu, atdalot to no gara/apziņas! Tak mēs noskaidrojām ka mēs varam runāt par divām dažādām lietām, par matēriju un par tās stāvokļiem (apziņu) lai arī šķiet praksē novērot vienu bez otra nav iespējams!

Tb "materiālisms" jau neizsakās ar to, ka tas proponē visu par matēriju saukt, bet tieši otrādi ka VISS ir tikai matērija, nevis sauc par matēriju! Tb tiek definētas konkrētas īpašības, kas piemīt matērijai un tad tiek paziņots, ka ar to izskaidrojams viss visums!

Tavs "materiālisms" ir kaut kāds citādāks... un būtībā neizslēdz ka šī visuma cēlonis ir tāda "substance" kura ir Apziņa un kurai prispičila tieši šādu visumu uzkonfigurēt! Tu vēl gribi pozesot, ka existē kaut kāda mijiedarbība starp šo "substanci" un to "substanci" ko mēs saucam par "matēriju"! Nu bet to jau arī nenoliedz teisti!
Teisti gan diez vai spēs atbildēt kas IR šīs mijiedarbības daļiņa! Jo kaut vai kvantu lauks ir labs kandidāts, tik reiz jau mēs te strīdējāmies, ka apziņa var ģenerēt mērķtiecīgu un jēdzīgu patternu, kuru tomēr cita apiņa redzēs kā haosu!

Moš kvantu lauks ir šī mijiedarbība, kas "diriģē" realitāti? Bet varbūt ir vēl kāds fundamentālāks lauks - piemēram jaukais kandidāts Higgsa lauks, jo ja viņš existē, viņš fundamentāli atšķiras un līdzinās ēterim!

Vai tie paši neitrino, tie ļoti maz ar matēriju mijiedarbojas, moš tie ir šī mijiedarbība?

Nu 100 un 1 iespēju...
Teisti nenoliedz Dieva un materiālās pasaules mijiedarbību! Tie kas to noliedz tie ir deisti!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.26 14:02:00
Ctulhu, ir cita ķeza!

Ja tu šādi atkāpjoties pa visuma hierarhiju iegūsti bezgalību, tā pati mijiedarbības ierobežotība! Ja mijiedarbība starp metaversuALFA un metaversuOMEGA prasa laiku, jeb ja mēs varam atšķirt divus atšķirīgus stāvokļus šais metaversos, tad tu iegūsti paradoxu ar bezgalību, tb tu nevarēsi sasgaidīt ka mijiedarbība no "augšas" jelkad sasniegs šo Visumu un no šāda viedokļa šis pirmais metaverss neexistē un par to runāt jēga ir maza!
Savukārt ja mijiedarbība ir momentāna, jeb viena metaversa stāvoklis TŪLĪT ir cita metaversa stāvokļa funkcija, tad mēs abus varam aplūkot kā vienu!

Es izvēlos runāt par tiem Metaversiem, ar kuriem ir mijiedarbība un es apgalvoju, ka existē šajā hierarhijā tieši viens tāds Metaverss, kas ietver sevī visus pārējos, un mēs to saucam par Realitāti!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.11.26 14:03:41
Ctulhu
Mūsu makropasaulē valda vieni fizikas likumi. Materiālas daļiņas nevar ieņemt vienu un to pašu stāvokli utt.
Kvantu pasaulē jau ir citi likumi.

Kāpēc lai "Dieva pasaulē" nevarētu būt vēl citi likumi, un tad atkrīt visas runas par struktūrām un vides īpašībām?
Mulders
# Labojis Mulders: 2007.11.26 14:06:06
KN, vovo... pats fakts, ka kvantu haoss ģenerē makropasaules kārtību, jau vien ir izbrīna vērts. A kas tur vēl zem kvantiem apakšā stāv... traks var palikt!

Kā teica kāds fiziķis!

Ja jūs pēc fizikas studijām nejūtaties mazliet apdullis, tad jūs nefiga no fizikas neesat sapratis!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.26 14:08:30
Ctulhu, bet te jau tā fīča, ka zem vārda "matērija" tu pabāz nedefinētu jēdzienu! Nu mēs sakām "substance"... pieņem to kā sinonīmu!

Tak jautājums nav par rosolu, bet par rosola sastāvdaļām!

Vot ir fermioni un ir bozoni, kas viņiem kopīgs? Vai ir kaut kas vispār kopīgs? Atdalām šo kopīgo un skatāmies kas tas tāds ir! Kas ir šie pamatķieģelīši visumam?
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.26 14:20:21
Ctulhu interesants texts:

However, this definition is not always satisfying when examined closely. In particular, under this definition things may have mass without being matter:

* W and Z bosons have mass, but are not elementary fermions.
* Any two photons which are not moving parallel to each other, taken as a system, have an invariant mass.
* Glueballs have mass due to their binding energy, but contain no particle with mass, nor any elementary fermions.

And they may be matter without having mass:

* Most of the mass of protons and neutrons comes from the binding energy between the quarks, not the masses of the quarks themselves.
* One of the three types of neutrinos may be massless.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.26 14:22:06
a_masiks, nu vot... tu to pašu ko Ctulhu izdarīji

a) Pateici ka Visuma cēlonsi ir no šī Visuma atšķirīga matērija
b) Tā noteikti nepozeso Apziņu?

Par #B tuvāk, kā to pamato?
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.26 14:43:53
Ctulhu, stop stop stop... Evolūcija ir ļoti precīzi definēts - RM+NS LAIKĀ!
Tu teici, ka tai "citai matērijai" var nebūt saistošs laiks/telpa! Tad arī Evolūcijas likums modificējas... pietam nenosakāmā virzienā, jo nezinot neko par šo MatērijPRIM īdēt par tās dabu ir tikai spekulācija!
Ij kā jau teicu, Teisms pasaka - ŠO Universu radīja Apziņa. A par Apziņu teisms ļoti ļoti maz ko pasaka! Tas tu tur centies ieborēt, ka vot tā Dieva Apziņa nemaz nav apziņa bet ir kaut kāda juhņa... da pofig. Svarīgi ir ka TU + Šis Visums ir šīs apziņjas darbības rezultāts ar visām no tā izrietošām sekām!

Tas gan būtu forši - Ctulhu kā Dieva radība nostājas Dieva priekšā un pasaka - pats ej ftopkā, jo tu pats esi MateŗijasPRIM evolūcijasPRIM rezultāts! Hehe!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.26 14:44:56
Ctulhu norāde ir no wikipēdijas (hardly labākais avots) - Wikipēdijā ieraksti "matter"

Un invariant mass ir pavisam kas cits nekā visas sistēmas masa! Ar to masas un enerģijas ekvivalenci nav tik vienkārši!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.26 14:47:34
a_masiks, uhh nu man atkal pa rinķi jāiet

1. Nav torsionveidīga visuma. Visums ir kvazihipermalariānisks! Lieto lūdz saprotamus vārdus!
2. Ko nozīmē BigBangi iet secīgi? Šis Visums nekad neatkārtos BigBangu, jo Enerģijas nepietiks... Ja šie sprādzieni ir secīgi, tad secīgi kādā kontextā? KUR Hipertelpā? Kas ir šo sprādzienu cēlonis?
BB apgalvo arī ka laiks tad sāka existēt, runāt par vienotu laika asi uz kuras uzkabināti BigBangi ir blefs
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2007.11.26 14:49:36
Ctulhu

Sorry, bet tas man galīgi nesniedz atbildi. 1. Tas nozīmē vien to, ka man sava rīcība jāsaskaņo ar personisko labumu. Ja to varu gūt, nenodarot citam ļaunumu , tātad OK? Ja man blakus kāds mirst ne manas vainas dēļ, tad es mierīgi eju garām, jo principā viņš netraucē man priecāties un es netraucēju viņam mirt, neesmu tam par iemeslu. tātad mana sirdsapziņa ir tīra! 2. A kāda jēga man no tā progresa, ja es neticu dzīvei pēc nāves un man pofig, vai kāds mani atdzīvinās vai nē. Bez tam, ja tiks atdzīvināti visi kādreiz dzīvojošie, pilnigi noteikti te pietrūks vietas! Un begās tiks sasniegts līmenis, kad visi tehnokrātiski dzīvos mūžīgi un tik un tā bērniem te nebūs vietas. Nu vai zini, tādu progresu man riktīgi nevajag!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.11.26 14:55:59
Jānis Kalniņš
1. Pastāv instinkts. Sugas izdzīvošana šai gadījumā. Vēlēšanās palīdzēt citam.
2. Progress dod iespēju tagad dzīvot arvien labāk, salīdzinot ar agrākiem laikiem. Arvien lielāks TV ekrāns ir jutams uzlabojums :-)

Bērni tāpat dzimst cilvēkiem arī instinktu dēļ, tāpat kā dzīvniekiem. Tam ir mazs sakars ar ticību un filozofiskām pārdomām.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.26 14:56:34
Ctulhu, nu lūk... un aplūkojot šo hiper-puper-fraktālo-mega-super-Apziņu, mes to nosaucam par Dievu, pasakām, ka attiecībā pret Šo Visumu viņš ir mūžīgs un nemainīgs, un ir šī Visuma Radīta`js ar visām no tā izrietošajām sekām!

Multiverss un "just-so" sci-fi cienīgi pastāsti neļauj tev konsekventi izbēgt no Dieva. Kā jau saku - materiālisms ir nepilnīga un sašaurināta sistēma. Ja to mēģina extrapolēt, tā tas paliek tik šķidrs, ka nekādīgi nepaglābj no Teisma!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.26 14:58:00
KarotesNav, bet ja man kāds atņem pīrādzīņu, drīxtu pakļauties instinktam - viņam galvaskausu ielauzt?
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.11.26 15:04:08
Mulders
Ja man atņem pīrādziņu, man negribas ielauzt kādam galvaskausu, bet tikai sasist sejā un paņemt savu pīrādziņu atpakaļ.
Tev tādi pārāk agresīvi instinkti.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.11.26 15:12:04
Ctulhu
Neatdos tev tāpat, nāksies ņemt ar varu nost.
Būs mācība, lai citrreiz pīrādziņus nost ņeņem.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 56 , pavisam kopa bijuši: 16731