atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Viss ir Viens budismā vs kristietība
Mulders
Iesūtīts: 2007.11.23 10:25:47
Šitāda tēma ienācās!

Cik manas necilās zināšanas dod, tad budistiskā Nirvāna ir kā indivīds-piliens izšķīst lielajā visumā (vai kā tur to Budismā sauc) kā piliens jūrā!

Arī kristietībā ir koncepcija "Jūs visi būsiet viens kā Es un Tēvs esam viens" "Visi vienā Garā" "Visi ir Viens Kristū" etc.

Ar ko atšķiras jūsuprāt šīs koncepcijas?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.23 16:55:43
Ctulhu tuvāk par #2 kāpēc domā, ka progresam ir robeža?
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.11.23 16:56:13
Kristieši pareizi dara, ka neko nesaka par to, kā tur būs. Musulmaņi totāli izgāžās ar savu primitīvo baudu paradīzi - Maslova piramīdas zemākie līmeņi.
Krišnaīti gan saka, kā tur būs, taču viņiem tur ir pārsvarā rotaļas, spēles, ar peibildi ka tās ir pārpasaulīgas un mīlestības pilnas. Manuprāt, kristieši tam neiebilst.
Sieviete
# Iesūtīts: 2007.11.23 16:57:54
a_masiks
Jūs gribat no mums, aklajiem, izspiest, lai mēs jums, arī aklajiem, izstāstām, kas ir saulriets un kāpēc tas ir skaists!
KarotesNav
# Labojis KarotesNav: 2007.11.23 17:00:08
Ctulhu
Tad sorry, sanaak elle. Vai arii robezas salausana.

Vai spēle. Brīvprātīga ierobežojumu pieņemšana uz noteiktu laiku.

Ja nu bezgalīgs progress principā nav iespējams? Vai nu viss izrādās izpētāms un atliek spēlēties ar pašizdomātām mākslīgām konstrukcijām? Vai arī, ja pētāmā ir bezgalīgi daudz, bet pētītājs ir ierobežots? Tad viņš sāk bezgalīgi tuvoties savu spēju robežai, un pats taču to saprot - tātad saprot, ka praktiski ir apstājies.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.11.23 17:00:53
Sieviete
Jūs gribat no mums, aklajiem, izspiest, lai mēs jums, arī aklajiem, izstāstām, kas ir saulriets un kāpēc tas ir skaists!
Šis būs visprecīzāk pateikts!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.23 17:13:16
a_masiks, nu bet kāpēc tu prasi kaut ko ko mēs (nu labi es) nezinām? Nu nezinām un viss... Gribi uzzināt, nāc bariņā pagaidīsi pārdesmit gadus un arī uzzināsi!
Sieviete
# Iesūtīts: 2007.11.23 17:15:17
a_masiks
Jā, mēs uzticamies Dievam, jo Viņu pazīstam kā uzticības cienīgu, vērtīgu. Tāpēc arī uzticamies, kad Viņš mums saka, ka tur būs fantastiski labi. Tieši kā? To nezinām, jo acīmredzot tā ir cita dimensija, kuru nepazīstam ne mēs, ne jūs. Tāpēc arī tuvāk izstāstīt nevaram.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.11.23 17:16:00
Ctulhu
desants uz Zemi un kaartiibas ieveiesana tajaa

Vispār jau kristiešu atbilde ir tāda, ka pēc nāves dvēseles ir tādas neaktīvas, atrodas neaktīvā stāvoklī, tipa guļ, un gaida Tiesas dienu. Musulmaņiem tas pats - ka mirušajam tiesas dienā liksies, ka viņš miris tikai vakar.

Karmistiem ir cita atbilde - zeme kā spēļu laukums, kas kaut kad brīvprātīgi izvēlēts. Tāpēc "kārtības ieviešana" neattiecas uz lietu. Tas būtu apmēram kā ielauzties lugā un ar saucieniem "nežņaudz Desdemoni!" piespiest spēlēt citu, "labāku" lugu.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.11.23 17:18:19
Mulders
a_masiks, nu bet kāpēc tu prasi kaut ko ko mēs (nu labi es) nezinām?
a_masikam nepietiek ar "ticu, ka tur viss būs kruto". Viņš tāpēc prasa, kā tieši. Tak jūs nevarat atbildēt pat aptuveni.
No vienas puses, nesanāk tāda izgāšanās kā musulmaņiem ar savu prasto paradīzi.
No otras puses, krišnaītu atbildes uz to pašu jautājumu ierullē tīri pieņemami.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.23 17:37:49
KN, tad es nesaprotu, vai producēt patiesu vai a_masikam (u.c.) pieņemamu atbildi?
Patiesu es nevaru, jo nezinu! Pieņemamu - nu nezinu, sci-fi man te rakstīt? Negribu!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.11.23 17:39:02
Mulders
Savas domas izsaki. Kaut gan - ja tev tādu nav, tad nekā, tad viss OK.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.23 17:45:24
a_masiks, ir atšķirība jautājumos VAI un KĀ!
Sieviete
# Iesūtīts: 2007.11.23 17:46:56
a_masiks
Es nesaprotu, ko tu īsti gribi? Lai pasaku, ka arī maniem bērniem būs rumpīši? Droši vien, ka būs! Kādi? Tādi paši kā citiem. Ka mans bērniņš tur nesūkās pupu, bet būs mīļa, man pazīstama personība - tā ir mana ticība. Neko es Tev pierādīt nevaru. Vienkārši - es uzticos Dievam, jo esmu pieredzējusi, ka varu Viņam uzticēties. Būtu pateicīga, ja Tu diskusijā nelietotu žargonvārdus, kas balansē uz necenzēto robežas. Tas man traucē saprast tavu domu.
Sieviete
# Iesūtīts: 2007.11.23 17:58:19
a_masiks Paldies par izpratni! Man nav iebildumu pret jociņiem un asprātībām savā reizē un vietā!
>Piem - visi stāvēs rindiņā, slavēs, stāvēs un slavēs....<
Nē, tāda jocīga garlaicība debesīs ir primitīvo padomju laika ateistu Debesu tulkojums, tevis necienīgs.
Es spēju šo Dieva nepārtraukto slavēšanu iztēloties kā fantastisku prieku un apbrīnu par kaut ko vienreizēju, ko tu ieraugi vai piedzīvo - teiksim, stāvi pie Grand Canyon un lūkojies tajā ar sajūsmu un apbrīnu. Vai - izbaudi braucienu ar slēpēm no grūta, bet skaista kalna tā, ka pašam elpa aizraujas, vai skaties kādu tik skaistu ainavu, ko pat aprakstīt nevari, vai klausies kādu mūziku, kas liek asarām sariesties acīs vai lasi dzejoli, kas tik labi izsaka tavas izjūtas, ka... Apmēram tā...
Sieviete
# Iesūtīts: 2007.11.23 18:06:15
Ctulhu
Var jau būt, ka lūkojoties Dievā un iedvesmojoties, mums tādas iespējas arī būs! Ne jau nu ko skaistāku, jo vismaz es nevaru un pat negribētu pārspēt Dievu - man šādas ambīcijas liekas vienkārši smieklīgas. Vai atceries mūsu diskusiju, ka mazs puišelis virsskaņas lidmašīnā grib sākt pamācīt pilotu, kā pareizi jālido?
Sieviete
# Iesūtīts: 2007.11.23 18:11:38
Pilots jau viņu var mācīt - skolā, treniņu lidojumā. Bet ar pašreizējo saprātu tas būtu dumjš un iedomīgs puišelis, kas to gribētu. Starp citu, reiz Krievijā nogāzās kāda pasažieru lidmašīna neskaidros apstākļos - visa tehnika kārtībā, laika apstākļi OK. Izrādās - pilots bija atļāvis pastūrēt savam dēlam, (atrada puikas līķīti pilota krēslā) un lidmašīna iegāja neizlīdzināmā grīstē...
Sieviete
# Iesūtīts: 2007.11.23 18:21:22
Ctulhu Kā jau visi salīdzinājumi, arī šis ir ierobežots, daļējs. Tāpēc, ka Dieva radījums nevar kļūt gudrāks un varenāks par pašu Radītāju. Loģiski, vai ne?
Sieviete
# Iesūtīts: 2007.11.23 18:26:53
Ctulhu Mūsu radītais mākslīgais intelekts varētu mūs pārspēt skaitļošanā u.c. tml. funkcijās. Bet ne visā pārējā, kas kopumā veido cilvēku.
Sheksna
# Iesūtīts: 2007.11.23 21:43:47
Mani Debesu valstībā sagaida LAIME DIEVA TUVUMĀ!
Ļoti labi, bet ar ko tas PĒC BŪTĪBAS acšķiras no musulmaņu hedonistu paradīzes?

Jūs gribat no mums, aklajiem, izspiest, lai mēs jums, arī aklajiem, izstāstām, kas ir saulriets un kāpēc tas ir skaists!
JŪS to reklamējat, kā pašu-pašu. Kaut arī, kā pareizi norādīja masiks, neesat to redzējuši. Da i pat lasījuši cik necik detalizētus aprakstus neesat

Es spēju šo Dieva nepārtraukto slavēšanu iztēloties kā fantastisku prieku un apbrīnu par kaut ko vienreizēju, ko tu ieraugi vai piedzīvo - teiksim, stāvi pie Grand Canyon un lūkojies tajā ar sajūsmu un apbrīnu. Vai - izbaudi braucienu ar slēpēm no grūta, bet skaista kalna tā, ka pašam elpa aizraujas, vai skaties kādu tik skaistu ainavu, ko pat aprakstīt nevari, vai klausies kādu mūziku, kas liek asarām sariesties acīs vai lasi dzejoli, kas tik labi izsaka tavas izjūtas, ka... Apmēram tā...
Un tagad iedomājies, ka Tu BEZGALĪGI ILGI stāvi pie kanjona, brauc no kalna, klausies mūziku vai lasi dzejoli... agri vai vēlu PIEGRIEZĪSIES, tur ir tā problēma.

Mūsu radītais mākslīgais intelekts varētu mūs pārspēt skaitļošanā u.c. tml. funkcijās. Bet ne visā pārējā, kas kopumā veido cilvēku.
KAS tad ir tas, kas veido cilvēku, KAS ir cilvēka esence?
Sieviete
# Iesūtīts: 2007.11.23 23:59:45
Sheksna
1) Mulders un Karote jau to atskiribu ir skaidrojushi. Izlasi velreiz!
2)Es nereklameju. Lai gan tiesham domaju, ka Debesu Valstiba ir pats pats labakais... Jus no mums spiezat aprakstus, kadu mums nav. Tad nu dodu vienkarsi savus prieksstatus par to, ja jau jus tik loti gribat.
3)Redz, tur jau tas joks, ka Dievs un Vinja kraashnjums ir bezgaligs - jo aizvien ir kas jauns, vel lielaks un skaistaks, ko piedzivot.
4)Tad pasaki man pats, vai TU esi tavas matematiskas un analitiskas zinashanas? Jeb kaut kas vairak - tu, kas esi tu pats?
Cilveka ES ir vinja personiba, tas, ko tu sevi iekshaa juuti. Tavs ES, kas jut, domaa, dzivo...
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 74 , pavisam kopa bijuši: 16411