atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Viss ir Viens budismā vs kristietība
Mulders
Iesūtīts: 2007.11.23 10:25:47
Šitāda tēma ienācās!

Cik manas necilās zināšanas dod, tad budistiskā Nirvāna ir kā indivīds-piliens izšķīst lielajā visumā (vai kā tur to Budismā sauc) kā piliens jūrā!

Arī kristietībā ir koncepcija "Jūs visi būsiet viens kā Es un Tēvs esam viens" "Visi vienā Garā" "Visi ir Viens Kristū" etc.

Ar ko atšķiras jūsuprāt šīs koncepcijas?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
AutorsZiņas teksts
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2007.11.24 00:08:11
Varbūt es te mazliet ne par tēmu vai atkārtojos, ja godīgi, man nebija pacietības izlasīt visu diskusiju, tādēļ sorry!, ja atkārtoju jau iepriekš izsacīto.

tātad sāksim jau ar to, ka budismā NAV ticības vienam Dievam Radītājam, tātad arī pestītājam, līdz ar to visa pārējā diskusija - kas labāks vai sliktāks ir vienkārši neauglīga, ja neņemam vērā šo pamattēzi.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.11.26 09:50:09
Ctulhu
Nujaa, bet tad naakamaa dabiigaa veeleesanaas ir uztaisiit kautko veel skaistaaku

Pataisīt apli vēl apaļāku?

Tas visss taisniiba, bet kaadeelj puika kaadreiz nevar kljuut par labaaku pilotu, nekaa skolotaajs?
Tāpēc, ka skolotājs ir ideāls pilots. Lido tā, ka vēl labāk vienkārši nav iespējams. Kā arī pēc savas dabas ir spēcīgāks - var izturēt pārslodzes, pie kurām puika būtu saspiests plācenī; māk lidot ar gaismas ātrumu, utt, utt.
Skolotājs = suga "dievs", puika = suga "cilvēks".
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.11.26 09:52:34
Jānis Kalniņš
Šajā sakarā jautājums - kas notiek ar budistiem pēc nāves, no kristiešu redzes punkta?
Mulders
# Labojis Mulders: 2007.11.26 10:08:52
KarotesNav, šādu jautājumu ir nekorekti uzdot, jo tu prasi no cilvēka tiesas spriedumu pār citiem. Tiesnesis būs Kristus, un Kristus Vārds būs tas, kas šo tiesu spriedīs. Neko citu nevaram pateikt kā tikai to ko Kristus ir teicis - "Es esmu Ceļš, neviens nenāk pie Tēva kā vien caru Mani". Vai "Kas tic un top kristīts, tas taps izglābts, bet kas netic, taps pazudināts"

Vēl daudz skarbāki vārdi izskan no Pāvila spalvas!

"Ja kas nemīl Kungu Jēzu Kristu, tas lai ir nolādēts." 1 Kor 16:22

Tik fīča tāda, ka mēs jau nezinām budista sirdi attiecībā uz Kristu!


Bieži šādus apgalvojumus neticīgie tulko kā kaut kādas kompartijas paziņojumus. Tak vieglāk būtu saprast (neticīgajiem) ja vārdu Kristus aizstātu ar "Patiesība" "Dzīvība" "Mīlestība", tad šāds apgalvojums skan ļoti pat loģiski! Jo Kristus ir šī mīlestība, dzīvība, augšāmcelšanās, patiesība - inkarnēts. Kad cilvēks iemīl patiesību, viņam paliek vairs viens solis lai iemīlētu patiesību inkarnēto.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.11.26 10:16:57
Mulders
Tu tik viltīgi izlocies! Vai tad no "es esmu Ceļš, ... tikai caur mani" un "kas kristīts - izglābts, kas nekristīts - pazudināts" viennozīmīgi neseko ftopka visiem ne-kristiešiem? Nu, labi, ne visiem 100%, bet 99,99%?

Kristu var aizstāt ar "Patiesība", "Mīlestība", un tad mēs jau redzam daudzus budistus u.c. izglābtus.
Taču, ar ko aizstāsi "kristīt"? Ja neesi kristīts, esi pazudis!

Tu bieži saki, ka Tiesai cauri netiks neviens, bet Kristus "savējos" izglābs. Taču te teikts, ka ja neesi kristīts, tad cauri!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.26 10:23:57
KarotesNav, ne jau kristības neesamība nolād, bet kristības nicināšana!

Nu pavēro VD, tur tač daudziem nebij tieši Kristus Jēzus vārds zināms, taču tas pats Ābrahams tika taisnots no savas ticības - uz ko - uz Dieva apsolījumu dāvāt viņa pēctečiem veselu tautu!

Jebkurā gadījumā Kristus ir lakmuas papīrītis ftopkai. Ja mīli Kristu un uz viņu paļaujies, pat varbūt nezinot viņu vārdā - tiksi izglābts. Ja nepaļaujies uz Kristu bet tikai uz sevi, iesi bojā!

Cik nu es saprotu no Budisma, tas ir savdabīgs heidonisms... tik mazliet viedāks! Tas ir vērsts nevis uz baudu veicinošu lietu iegūšanu, bet atsacīšanos un norobežošanos no visa, kas rada ciešanas. Tas savā ziņā ir gudri, nevis raudi par to kas tev nav, bet priecājies par mazumiņu kas ir. Jo mazāk tu gribi jo vieglāk to sasniegt!
Labs tikums, tak ar to nepietiek! Jāiemīl Kristus, pat ja tu viņu nepazīsti personīgi!

Kā teica kāds gudrs vīrs, kad viņam prasīja, vai nekristieši taps pestīti!

Viņš atbildēja: "Par viņiem nezinu, bet zinu, ka ticīgie uz Kristu taps pestīti noteikti" Lab nepiesienies vārdiem, ideju saprati!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.26 10:26:15
KN, pilnīgs offtopiks, es te caur LELB tev epastu sūtīju - linku vienu kādu laiciņu atpakaļ - aizgāja?
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.26 10:27:12
a_masiks, baidos ka Kristus/Dieva izpratne par patiesību noteikti nav postmoderniska! Patiesība nekad nav pretrunīga, bet tās interpretācijas gan tādas var būt!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.11.26 10:36:37
a_masiks
Mulders
Par patiesību es domāju drīzāk, ka tā ir pārāk sarežģīta, lai to aptvertu pilnībā, tāpēc mums ir tikai dažādi patiesības tuvinājumi. Kā jau tuvinājumi, tie var būt pretrunīgi.
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2007.11.26 10:37:50
KarotesNav

Mazliet ieskatu par tiesas principiem sv. Raksti dod ne vien attiecībā uz budistiem, bet arī uz visiem citiem nekristiešiem: tie bez Kristus tiks tiesāti pēc bauslības, proti, pēc tgās bauslības, kura ikkatram ir zināma un dota viņa sirdsapziņā vai kādā citādā veidā. Tātad, ja tu esi pilnīgi pārliecināts(-a), ka esi pilnīgi nevainojams saskaņā ar tev zināmo bauslību, viss ir kārtībā. Ja tomēr apzinies kaut vienu pārkāpumu ...
Sheksna
# Iesūtīts: 2007.11.26 10:41:43
Tātad, ja tu esi pilnīgi pārliecināts(-a), ka esi pilnīgi nevainojams saskaņā ar tev zināmo bauslību, viss ir kārtībā. Ja tomēr apzinies kaut vienu pārkāpumu ..
Tas pats postmodernisms vien sanāk. Attiecinām šamējo uz inkvizitoriem, nacistiem un čekistiem, un ko iegūstam? Pilnu debesu valstību ar šamiem?
KarotesNav
# Labojis KarotesNav: 2007.11.26 10:50:28
Jānis Kalniņš
Nu lūk, tu saki to pašu.
Ja tomēr apzinies kaut vienu pārkāpumu
Nav taču reāli neviena cilvēka, kurš nebūtu ko pārkāpis.

ja tu esi pilnīgi pārliecināts(-a), ka esi pilnīgi nevainojams saskaņā ar tev zināmo bauslību
Ctulhu izskatās esam ļoti pārliecināts. Taču, vai cilvēku glābs pārliecība par kaut ko vai arī tas, kas ir īstenībā. Es varu būt pārliecināts, ka tagad ir 16. gadsimts, taču patiesībā ir 21.

Tas ir, reāli tu saki, ka "neesi kristietis - cauri ar tevi!"
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.26 10:55:19
a_masiks

Tb - tev nevar būt nekādu argumentu, lai pierādītu to, ka tava patiesība ir patiesība nevis kārtējā interpretācija. Ja ir - pastāsti. Bet mani šaubas māc, ka tā būs atkal tikai tava interpretācija....

Neputro patiesības objektivitāti ar manu spēju šo patiesību atklāt gan sev gan tev! Var gadīties, ka kaut ko es tev nevaru atklāt kaut vai tā iemesla dēļ, ka tu vienkārši netici kaut kādiem pamatuzstādījumiem, kas ir patiesi, bet tu tos noraidi!

Par patiesību visvieglāk pārliecināties to ignorējot. Ja ignorēsi ilūzijas, nekas briesmīgs nenotiks, a ja ignorēsi patiesību... a viņai ta kas... pārbrauks tev pāri ka slapja vieta nepaliks.

Tik šāds empīrisks experiments būs bezjēdzīgs, jo tu par to nevarēsi nevienam īsti pastāstīt!

Kas interesanti, kad postmodernists nonāk pie ārsta, viņš tomēr grib lai viņu ārstē atbilstoši visiem medicīnas kanoniem bez voluntārām interpretācijām!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.26 10:57:52
KarotesNav, nepareizi - to ko Jānis Kalniņš saka - esi grēcinieks, un uz Kristu neceri, cauri ar tevi! Teicu jau neviens ellē nenāk tamdēļ ka Kristu nav pazinis, uz elli iet tamdēļ, ka ir grēkojuši. Tas ir tikai taisnīgi un godīgi, ka grēks top nosodīts. Teikt, ka nezināji kas ir grēks nevarēsi, jo ikvienam defaultā sirdsapziņa ir dota, tak, protams, cilvēki to mēdz izvarot un pārvērst, tad tas neskaitās...
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2007.11.26 10:59:18
Sheksna
Es saprotu, ka Tavās acīs ir kaut kādi grēki, kuri nav piedodami. Dievam (tam, kurš ir Kristus Tēvs!) ir viens nepiedodams grēks: grēks pret Svēto Garu, kas savā dziļākajā būtībā reducējas uz neticību Kristum.

Ja kāds no šamiem, kā Tu saki, no sirds atgriežas un lūdz Tēvam piedošanu, pieņem Kristus upuri, man nudien nav nekas pretī ar viņu būt Debesu valstībā! Tā kā nekāds postmodernisms jau te nesanāk, jo atgriešanās jau nenāk no cilvēka, bet no Dieva! (Tikai lūdzu, neieslīgsim debatēs par predestināciju šeit, ja gribi, atver citu diskusiju!)
Esmu saticis tādus "Postmodernistus", kuri tāpat apele`ja pie iespējas pēdējā savas dzīves minūtē atgriezties, bet līdz tam dzīvot zaļi. Tādam vienam bija gaužām traģisks gals: Dievs viņam deva iespēju piepildīt savas idejas. Mēnesi pēc mūsu sarunas par šo tēmu viņš dabuja kuņģa vēzi un aizgāja 2 mēnešu laikā 31 gada vecumā. Tu vari vien minēt, vai viņš atgriezās, man par to nekas nav zināms, jo piederīgie mācītāju pielaida klāt vien pēc nāves!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.11.26 11:01:19
Mulders
neviens ellē nenāk tamdēļ ka Kristu nav pazinis, uz elli iet tamdēļ, ka ir grēkojuši.
Uz elli iet, jo ir grēkojuši, bet grēko visi! Tātad visi iet uz elli. Dažiem no viņiem paveicās satikt Kristu, un Kristus viņus izglābj no elles. Tiem, kuriem nepaveicās satikt Krist, taču turpinās ceļš uz elli? Jo vienīgais glābiņš ir Kristus?
Te sanāk, ka iet uz elli, jo nepazīst Kristu.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.26 11:04:52
KarotesNav, tamdēļ ļoti svarīgi ir Kristu iepazīt un nenoraidīt! Dievs nepaliek apslēpts...
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2007.11.26 11:04:56
KarotesNav

Nu tā jau ir! Bet kādi ir iebildumi? Pretoties tam ir tikpat stulbi, kā celt ierunas ārstam, ,kurš saka: tev ir apendicīts, jāoperē, aber tu saki: ņeēē, dod piles!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.11.26 11:15:16
Mulders
Tad atkal nonākam pie mullas Otomāra kalnu ciematā. Mullam par Kristu viss pateikts Korānā, cita starpā arī tas, ka kristieši kļūdās! Otomārs godīgi pilda visus savas reliģijas priekšrakstus, un beigās - kas? Paradīzes dārzu vietā ftopka? Tā īsti nebūtu par ko....

Jānis Kalniņš
Te jau ir vesela kaudze ar ārstiem, un katrs no tiem uzmetās ārstēt slimību (tās būtu vairākas reliģijas). Vēl daži saka, ka slimības nav (ateisti). Droši pierādīt to nevar, kā tas būtu apendicīta gadījumā. Nevar pierādīt līdz pat pašām beigām, nāvei.
Tā ka paliek atkal loterija? Uzmini pareizo dakteri?
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.26 11:19:15
KarotesNav, nuvo... ij mēs izvēlamies to dakteri, par kuru ir nodota liecība, ka šis ij miroņus cēla augšā, ij kad pats sevi inficēja ar cilvēces šo galveno slimību - grēku - un nomira, tad arī pats cēlās augšām uzvarēdams šo grēku, tā radot universālo īmunšotu, ko taad ikviens ticīgais var saņemt un izglābties!

Tā kā jautājums ir nevis par to "uzmini īsto dakteri" bet, vai tu tici reportiem par daktera ārstēšanas metodēm un panākumiem!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 75 , pavisam kopa bijuši: 16750