atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību "Manējo, Manu izredzēto laimei. JĒZUS"
-Jona-
Iesūtīts: 2008.10.16 12:13:27
Es vēlētos iepazīstināt ar kādu Nesalīdzināmu Grāmatu (ja kāds jau lasījis, varētu padalīties iespaidos!). Mūžīgi būšu pateicību parādā katolim, kurš to ieteica man.
Primārais adresāts ir katoļu auditorija (konkrēta atklāsme uzticēta katolim), taču vienlīdz uzrunāts tiek jebkurš godīgs kristietis (un vispār - jebkurš!).

Grāmatā ir Jēzus tiešā runa, adresēta mums visiem šodien - tas izsaka visu. To pārbaudīt gan iespējams tikai pašam paņemot un izlasot Ir jau bezgala lielisku grāmatu par Jēzu, bet šī iemesla pēc šī nudien ir īpaša...
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
AutorsZiņas teksts
aizdomīgais [87.110.151.151]
# Iesūtīts: 2008.10.16 16:58:57
Ctulhu
Vai tad spīdzināšana neved pie nokaušanas?
Ja runājam par VD, tad 3.Moz. 19:16 Nestaigā apkārt ar nolūku celt ļaunu slavu savā tautā un netīko pēc sava tuvākā dzīvības...
Bet piedošanu, atslēdzos - darba laika beigas ....
danar
# Iesūtīts: 2008.10.16 23:41:34
Jona,tu šo gramatu cel augstāk par Bībeli?Es ta īsti nesapratu.
Briinumsons
# Labojis Briinumsons: 2008.10.16 23:53:40
danar
pats šad tad aizdomājos par tēmu:
cik ļoti mani uzrunā vai neuzrunā Bībeles daļas - Odadijas , Habakuka, Cefanjas, Hagaja grāmatas? un Grāmata "Pasaules reliģijas"? - vairāk kā daži labi pravieši...
es nerunāju par Evaņģelijiem , Psalmiem , Apustuļu Darbiem vai Apustuļu vēstulēm

Mulder , Ctulhu
draugi, piedodiet, nelasīju , ko rakstāt
incognito
# Iesūtīts: 2008.10.17 09:19:54
Pārlasīju diskusiju un man radās iespaids, ka fundamentālistiska luterāņa (ko reprezentē Mulders) credo - es biju noziedznieks, bet nu esmu svēts, jo Jēzus ir atdevis par mani savu miesu un vairāk man nekas nav vajadzīgs - ir šaurs.
Domāju, ka JD vēsts ir plašāka, nekā tas, ko no tās paņem luterāņi. Šajā ziņā katoļu un pareizticīgo tradīcijas ir bagātākas.
-Jona-
# Labojis -Jona-: 2008.10.17 09:53:45
danar
Jona,tu šo gramatu cel augstāk par Bībeli?

Ai, nē, tā tas galīgi nav jāsaprot. Sv.Raksti ir pats pamatu pamats, tas uzsvērts visās atklāsmēs, ko esmu apguvusi un iesaku citiem. Bet tieši šais pašos Sv.Rakstos ir arī stingri apsolīts:

2 Vēl daudz kas Man jums sakāms, bet jūs to tagad vēl nespējat nest.
13 Bet, kad nāks Viņš, Patiesības Gars, Tas jūs vadīs visā patiesībā; jo Viņš nerunās no Sevis paša, bet runās to, ko dzirdēs, un darīs jums zināmas nākamās lietas.
14 Tas Mani cels godā, jo Viņš ņems no tā, kas ir Mans, un jums to darīs zināmu.
/Jņ.16/

Nu loģiski taču, ka JD zvejnieki nedz varēja nedz viņiem arī vajadzēja saprast to, ko Jēzus Saviem bērniem adresētu šodien. Bet pasaule šodien (salīdzinot ar JD laikiem) atšķiras nesalīdzināmi vairāk kā Jēzus laiks no Mozus laika!

bet es saprotu tevi, tiešām.. Arī man, lai gan pirms tam jau biju izlsaījusi Delpera grāmatas u.c., tas bija šoks šoks un vēlreiz šoks... mēs te kā tādi vīzdegunīgi knēveļi cīkstamies par savu visīstāko patiesību , par savu vispareizāko Jēzu , kamēr Jēzum Pašam ir vesels Mīlestības Okeāns, ar ko mūs visus bez izsķirības apdāvināt!
Es jau nu nevaru žēloties par savu jaunību - nu skaista un ar mīlestību neapdalīta, bet -
kāā mūs uzrunā, kāādos mīļvārdiņos sauc Viņš! Nobāl pasaules klasikas visas skaistākās pērles, goda vārds



-Jona-
# Iesūtīts: 2008.10.17 09:59:58
incognito
Par laimi, Mulders vēl nebūt nav visi luterāņi
Esmu daudz lasījusi no J.Rubeņa, un - līdz šim neesmu atradusi neko , kas būtu pretrunā ar šīm atklāsmēm. Nesen izlasīju "Teorija un prakse. Mūsdienu latviešu teologu raksti, Zvaigzne ABC, 2006." un secinu to pašu - īsts, godīgs teologs vienalga agri vai vēlu nonāks turpat vien..



-Jona-
# Iesūtīts: 2008.10.17 10:02:38
reku viens mans vecais Delfu koments (19-09-07 18:58):


ja tomēr par atšķirīgo - vērts uzmanīgi izlasīt šo:
http://www.kasmusvieno.lv/sarunas-pardomas.html
Man patīk tur izteiktā doma:

"Patiesā sadalītība vairs neiet starp konfesijām, bet katras konfesijas iekšienē. Tā iet starp tiem, kam ir bail, kas, saspringstot pat elkdievības veidā, grib palikt kā vecie cilvēki, un starp tiem, kas atklāj sevi dzīvojam caur to pašu pamatticību Iemiesošanās un Augšāmcelšanās notikumos, Gara dāvanā, Trīsvienības mistērijā, Baznīcā kā Kristus Miesā, Svētā Gara templī, Tēva mājās."
/O.Klements/

Vēl varētu piemetināt, ka tā neiet pat starp dažādām reliģijām. Godīgi un labas gribas cilvēki sapratīsies vienmēr un visur, bet ar melīgu kristieti es piem. nesapratīšos NEKAD.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.10.17 10:06:53
Jona, tu pilnīgi neko no Rakstiem pat sapratusi neesi!

Jāņa 16 nodaļā rakstītais ir notikums pirms Kristus augšāmcelšanās. Ja tu palasītu tālāk tad redzētu, ka gan Jāņa 20 nodaļā Kristus dod Mācekļiem Svēto Garu, gan Vasarassvētkos nāk svētais gars.

Šeit Rakstu vietas:

Lūkas 24:
45 Tad Viņš tiem saprašanu atdarīja, ka tie rakstus saprata,
...
49 Un redzi, Es jums sūtu Sava Tēva apsolījumu. Bet palieciet jūs pilsētā, līdz kamēr tiksit apģērbti ar spēku no augšienes."

Lūk te sāk piepildīties šajā Jāņa 16 nodaļā rakstītais!

Tālāk, protams Vasarsvētki, kad tiešām nāca Svētais Gars, kā tas Jāņa 16:13 ir apsolīts... Tu nezkamdēļ iedomājies, ka Kristus apsolījumiem jāpiepildās kaut kādā hvz pēc 2000 gadiem, bet tas piepildījās pēc 50 dienām... un Rakstos mēs to visu izlasām un to arī pieņemam par šīs Jāņa 16 piepildījumu. Tā kā... loģiski, ka bez Svētā Gara dāvanas mācekļi nespēja nest visu... taču, kad Svētais Gars vasarsvētkos bij nācis, mācekļiem bij pilnīgas zināšanas. Tieši par to arī Irenejs runā un tieši tā pamato Baznīcas mācības pilnību.

Nu loģiski taču, ka JD zvejnieki nedz varēja nedz viņiem arī vajadzēja saprast to, ko Jēzus Saviem bērniem adresētu šodien. Bet pasaule šodien (salīdzinot ar JD laikiem) atšķiras nesalīdzināmi vairāk kā Jēzus laiks no Mozus laika!

Pilnīgs čau un pilnīga neticība Dieva spēkam te parādās. Tie tavi "zemnieki" bij izgājuši 3 gadu teoloģijas semināru pie paša Dieva Dēla, pie Logosa, pie Dieva Gudrības... viņiem bij vislabākā izglītība kāda vien var būt. Šāda tava augstprātība vien parāda tavu pilnīgo ignoranci pret Dieva apustuliskajiem rakstiem, kuru sapratne un zināšanu pilnība bij tāda, kāda tā nebūs nevienam cilvēkam visā vēsturē, jo viņi bij Kristus aculiecinieki, staigāja ar viņu dien dienā, klausījās viņa vārdos un Vasarsvētkos saņēma pilnīgu Dieva Gara dāvanu, ka varēja visas lietas saprast un mums pasludināt. UN paldies Dievam viņi to ir saglabājuši Rakstos, ko lasām šodien un mums ir dota iespēja atšķirt dažādus maldu garus, kuri sevi ceļ augstāk par Apustuļiem un sevi uzskata par gudrākiem un saprotošākiem nekā tos, kam Kristus pirmkārt uzticēja savu mācību, kuri ir Baznīcas pamats!

Tu tiešām esi vīzdegunīgs knēvelis... Dieva Vārdu nesaprazdama godā cel cilvēku murgus! Ceru ka reiz Dievs tev dos apjēgsmi... jo tu nezini ko tu dari!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.10.17 10:20:49
Jona, arī Rubenis nav visi Luterāņi!

Luterāņu ticības apliecība ir izlasāma tur kur tā rakstīta - Luterāņu Ticības Apliecībā!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.10.17 10:33:20
incognito, nezinu Mūžīgās dzīvības apsolījums man ir pietiekams. Ja kādam ar to ir par maz, lai tā būtu... man ar to pietiek un to es atrodu Kristū!
-Jona-
# Iesūtīts: 2008.10.17 10:35:27
no grāmatas: "Teoloģija: teorija un prakse. Mūsdienu latviešu teologu raksti, Zvaigzne ABC, 2006." :

"Bībeles princips nav pareizība, bet gan ir cilvēcība un sirsnība. Acīmredzot ir teoloģiskas pareizības, kas psiholoģiski un vispārcilvēcīgi ir stulbības un atbaida cilvēkus tikpat lielā mērā kā kliegšana uz viņiem."
/Ralfs Kokins/

"Piemēram, Mātei Terēzei kārtīgs protestantu teologs varētu uzrādīt neskaitāmas doktrinālas kļūdas. Bet viņa paveica to, ko nav spējis gandrīz neviens augsti izglītots teologs..."
/R. Kokins/

"Bībele ir neaizvietojams kristīgās ētikas avots, jo tā satur atklāsmi par Dieva un cilvēka darbību pasaulē, bet Dieva darbs pie cilvēka nav ierobežojams nevienā no Bībeles kanonu versijām. Dievatklāsme ir piedzīvota, pirms ticis uzrakstīts Bībeles teksts, un tā turpinās ik dienu pēc tam, kad Bībeles teksts ir ticis uzrakstīts.
Tāpēc ētiskās refleksijas ... nevar balstīties tikai uz Bībeli, ... ir jāattiecina uz citiem kristīgās ētikas avotiem, to skaitā – cilvēku pieredzi, zinātnes atzinumiem, filozofiskām refleksijām un kristīgo tradīciju."
/N.Kamergrauzis, turpat/

(izcēlumi mani)


Nu ko, ir- teologi, ir - gudri teologi un ir - jadrjonie mulderi

Mulders
# Labojis Mulders: 2008.10.17 10:39:00
Jona,

nevar balstīties tikai uz Bībeli, ... ir jāattiecina uz citiem kristīgās ētikas avotiem, to skaitā – cilvēku pieredzi, zinātnes atzinumiem, filozofiskām refleksijām un kristīgo tradīciju.

Nu ko, ir- teologi, ir - gudri teologi un ir

Es labāk tad ar dumjajiem teologiem palikšu! Ar tiem dumjajiem zvejniekiem!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.10.17 10:42:21
nevar balstīties tikai uz Bībeli, ... ir jāattiecina uz citiem kristīgās ētikas avotiem, to skaitā – cilvēku pieredzi,

To saka "gudrs" teologs uz ko Jona paļaujas!

Lūk ko saka stulbie zemnieku teologi!

Jesaja 2:22 Nepaļaujieties uz cilvēku, kam tikai dvaša nāsīs, jo par ko gan tas turams?

Miha 5:6 Un pāri palikušie no Jēkaba nama būs citu tautu starpā kā Tā Kunga rasa un kā lietus pilieni uz zāles, kas nekā negaida no cilvēkiem un nepaļaujas uz cilvēku bērniem.


146 Psalms
2 Es slavēšu To Kungu, kamēr dzīvošu, es dziedāšu savam Dievam, kamēr vēl še būšu!
3 Nepaļaujieties uz dižciltīgajiem, uz cilvēku bērniem, kas taču nevar palīdzēt!


Lūk... gudro teologu vārdi pret dumjo teologu vārdiem, uz kuriem tak saskaņā ar Gudro teologu Vārdiem nevar balstīties

Kā man patīk šis apsūdzētāja pasaules gudrības Gars... atpazīstams pēc mācības, kas ir tieši par 180 grādiem Dieva Vārda mācība!
-Jona-
# Iesūtīts: 2008.10.17 10:44:01
Mulders
Aiz kāda pārbīļa ta ar zvejniekiem paliksi? (kas noteikti ir vismaz tikpat dumi cik tavuprāt, mājsaimnieces..? ). Tu - pie orkiem un citiem killeriem , plz!
Zvejnieki, vai zinies, sekoja Jēzum visur un visā, nevis laicīgiem iznireļiem/mierīgu pilsētu bombardētājiem.
-Jona-
# Iesūtīts: 2008.10.17 10:46:21
Nepaļaujieties uz cilvēku, kam tikai dvaša nāsīs, jo par ko gan tas turams?

vai manu! zģēc pī tad Matejam un Lūkam un visiem, kas Bībeles kanonu apstiprināja ar!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.10.17 10:50:01
Jona, viens no šiem "zvejniekiem" bij Jūdu Mossada aģents, slepkava! Cits bij Jēzus Kristus nodevējs Tā kā... mani grēki nav nekādi īpašie šajā kompānijā!
Jā viņi sekoja Jēzum Kristum... nevis paļāvās uz "cilvēku ētiku"... Viņi sludināja Dieva Vārdu un tam ticēja, nevis viltus praviešiem... Viņu Vārdus arī mēs sludinām un ticām... un viņu Vārdi būs tie, pret kuriem tiks salīdzināti to vārdi, kas sakās runājam Dieva Vārdā...

Kas svarīgi, viņi brīdināja no viltus praviešiem kas nāks un sludinās citu Jēzu! Arī to mēs ņemam vērā... un viens Zvejnieks ar Dieva Vārdu ir stiprāks par visas pasaules gudrajiem, kas uz savu cilvēku ētiku un zinātni paļaujās!
-Jona-
# Labojis -Jona-: 2008.10.17 10:53:48
Mulders
Viņu Vārdus arī mēs sludinām un ticām... un viņu Vārdi būs tie, pret kuriem tiks salīdzināti to vārdi, kas sakās runājam Dieva Vārdā...

Pag, tad tie nepareizie tagad būtum arī augstākminētie latviešu teologi, kā tu nupat konstatēji? carry on ...
Mulders
# Iesūtīts: 2008.10.17 10:57:15
vai manu! zģēc pī tad Matejam un Lūkam un visiem, kas Bībeles kanonu apstiprināja ar!

Tieši tā... Matejam un Lūkam nav nekādas autoritātes, ja viņi nesludina Dieva Vārdu!

Pat Pāvils saka - Gal 1:8 Bet, ja arī mēs vai kāds eņģelis no debesīm jums sludinātu citu evaņģēliju nekā to, ko esam jums pasludinājuši, lāsts pār to!

Redzi... Pāvils pats apstiprina, ka viņam nav nekādas citas autoritātes, kā tikai tā, kas nāk no Jēzus Kristus Vārda!

Kanonu neviens neapstiprināja, to atklāja... Raksti ir Dieva Vārds nevis tāpēc, ka kāds koncils kaut ko kaut kur nobalsoja, jo no cilvēku balsojuma nav atkarīga Dieva Vārda autoritāte, bet Dieva Vārdam pašam sevī ir spēks un autoritāte. Dieva kalpi pazemīgie tikai to atzina un atpazina. Un loģiski, ka tie, kas ar Kristu kopā bijuši vislabāk kvalificējas šāda Vārda pazīšanā, uz viņiem arī tamdēļ paļaujamies, nevis tamdēļ, ka viņi būtu kaut kādi ūbergudri teologi... pati teici - Zvejnieki... bet Dieva Vārda mācīti ZvejniekI!

Tas, kas Dieva Vārdu netur par Dieva Vārdu, kas no tā nemācās, bet pats savu gudrību ceļ, tas nav nekā vērts... tas nav ne par ko turams! Cilvēkā nav nekādas taisnības un patiesības, tā ir Dieva Vārdā!

Jān 6:63 Gars dara dzīvu, miesa neder nenieka; vārdi, ko Es jums runāju, ir gars un dzīvība.

Jāņ 17:17 Svētī tos patiesībā; Tavi vārdi ir patiesība.

Lūk Dieva Vārds ir patiesība, nevis cilvēka vārds!

Ja Lūka vai Matejs ir ko no sevis runājuši, tad tas nav nekas... bet viņi ir runājuši no Dieva... Dieva Vārdu. Un Dievs nemelo un sev pretīm nerunā, tamdēļ es varu uz šiem vārdiem paļauties un līdz ar to atpazīt citus maldu garus, kas runā pretīm šiem vārdiem!

Un ja kāds Gars pasaka, ka uz šiem vārdiem nevar paļauties, ka tie nav pietiekoši pestīšanai - tad es zinu kas tas par Garu - ja kāds Gars aicina paļauties uz cilvēku ētiku, zinātni un cilvēku tradīciju... tad es zinu kas tas par Garu...
Velns bēg no Dieva Vārda... viņš ir gatavs dot visus šīs pasaules labumus, ja vien tu metīsies ceļos un viņu pielūgsi - Dieva Vārdu atmetot...

Tā kā... sorre... Dieva Vārds ir autoritāte un spēks, cilvēka vārds ir skaņas vibrācija!
-Jona-
# Iesūtīts: 2008.10.17 11:00:08
Nu ka! a ko es vislaik tev Delfos centos ieborēt:

Dievišķais Pirmsākums ir mūsos pašos un viss kas nāk no ārienes (Rakstu lasīšana utt.) ar to tikai REZONĒ. Ja mūsos nekā nebūtu, Svētie Raksti mums būtu tikpat vienaldzīgi ... kā govij Raiņa kopotie

vēl tikai piebildīšu - kā makiavelliskam orkam - Jāņa evaņģēlijs

Mulders
# Iesūtīts: 2008.10.17 11:01:06
Pag, tad tie nepareizie tagad būtum arī augstākminētie latviešu teologi, kā tu nupat konstatēji?

Jau teicu... Pat Pāvils saka, ja viņš ko sludina savādāk nekā ir pasludināts no iesākuma, tad lāsts pār to... Pat Eņģelis no debesīm tiks salīdzināts ar sākumā pasludināto! Tad ja Pāvils sevi un Eņģeļus netur par autoritātem, tad ko tu domā kaut kādus louzy teologus kāds turēs, it īpaši, ja viņi nesludina to pašu vēsti, ko kristieši sludināja no iesākuma... ja vēl šāds "teologs" apgalvo, ka uz Bībeli vien nevar paļauties, laigan tur Pāvils raksta, ka tie ir labi sagatavot cilvēku visiem labiem darbiem un pamācīšanai... tad sorry, arī Kristus laika visādi gudrie farizēji bij augstās skolās mācīti, vareni teologi un tomēr viņi bij tie, kas brēca "Sit viņu krustā"
Teologam, kas sludina pret Kristu būs daudz smagāka tiesa! Jo viņš zinādams patiesību, to netur par Patiesību un sludina cilvēku gudrības!

Redz... tava paļāvība ir cilvēkos... Lutera paļāvība bij Dieva Vārdā tāpēc viņš varēja stāvēt pretīm visai Romas Katoļu Pāvestībai un Maģistrātam - viens parasts mūks apgāza kājām gaisā visu Baznīcu un atņēma tai tās gaisā pakārto autoritāti... balstoies tikai uz Dieva Vārdu, nevis cilvēkiem!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 11 , pavisam kopa bijuši: 16831