atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību no luterāņiem uz baptistiem
ecic_miglā
Iesūtīts: 2008.09.23 22:19:15
Ko Jūs teiktu cilvēkam, kurš paziņo, ka maina savu konfesijas piederību no luterāņiem uz baptistiem?
Pašlaik galvenā tēma, kas tiek apspēlēta ir, ka luterāņu kristība nav spēkā, jo nav pareizā. Tad nu tagad tiks kristīta "pa riktīgam" iekš baptistiem. Un tiek likts liels uzsvars uz to, ka jaunizvēlētā konfesija ir pareizāka...
Un vispār internetā ir atrodama kāda objektīva informācija par šiem jautājumiem, atšķirībām utt., kas nebūtu otras konfesijas nolikšanas līmenī?
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 16 . 17 . >>
AutorsZiņas teksts
Putnins
# Iesūtīts: 2008.09.23 22:55:57
ecic_miglā
Baptistu konfesija nav pamatkonfesiju "sarakstā" tas vien jau visu izsaka.
Pajautā tam cilvēkam ko viņš saprot ar "pareizā" konfesija? Kādi argumenti, pierādījumi? Vai tās tikai ir emocijas - kuras iegūtas tirinoties dziedājumā pa skatuvi (jo altāra viņiem laikam nav).
Briinumsons
# Iesūtīts: 2008.09.23 23:11:59
- visi , kas mīl Dievu no visas sirds un atzīst Jēzu par Dieva Dēlu , iemantos debesu valstību.

- katram savs ceļš ejams , bet kur vairāk baznīcēnu, senākas tradīcijas , vairāk garīdznieku, varētu būt zināmas prieksrocības....
Balss
# Iesūtīts: 2008.09.23 23:15:40
Putnins
Nevajadzētu nonievāt... vai esi tur bijis un to piedzīvojis? Nevajadzētu mest vienā maisā visus kopā biezputrā.
Jā, ir teoloģiskas atšķirības. Kā jau starp visām konfesijām.
Vecais stāsts par ziloni un 4 aklajiem, kas to aptausta...
Esmu pārliecināta, ka būs, kā tajā anekdotē - ka Debesīs nebūs nevienas konfesijas piederīgo, bet ellē gan no visām - papilnam...
p.l.dassy
# Labojis p.l.dassy: 2008.09.23 23:53:09
ecic_miglā

kāpēc maina konfesiju? argumenti!

Baptistiem nav Sakramenti! Mūsdienu baptisti lielākoties ir ar harizmātisku ievirzi!

Zinu veinu ļoti gudru cilvēku, kurš no dedzīgas baptistu draudzes(jo bija ritīgs baptists) pārnāca uz luterismu! ejot no luterisma uz baptismu notiek tāds kā solis atpakaļ ...

par Kristību izlasi te: http://www.ebaznica.lv/?p=2887
Putnins
# Iesūtīts: 2008.09.23 23:55:37
Balss
nu jā piekrītu.
Tomēr Jēzus ir licis lietot noteiktus sakramentu pēc Jaunās Derības.
varbūt es maldos... es noteikti tuvāk iepazīšos ar Babtistu konfesijas iekārtu un došu papildu komentāru - kāds nu man viņš tur sanāks.
Putnins
# Iesūtīts: 2008.09.23 23:56:05
Balss - vai tu esi bijusi pie Babtistiem?
Janis Diekonts
# Labojis Janis Diekonts: 2008.09.23 23:57:45
Balss Vecais stāsts par ziloni un 4 aklajiem, kas to aptausta...
Šis modelis prasa kādu, kas būtu redzējis ziloni (t.i. nav akls kā tie "pārējie četri" ) pilnā sastāvā un varētu spriest par to, ka katrs no šiem aptaustītājiem stāsta par savu daļu... Tikai tāds varētu teikt šiem četriem, ka viņu priekštats ir nepilnīgs un "patiesība ir daudz lielāka", jo viņam ir pieejama un redzama visa patiesība atšķirībā no šiem četriem aklajiem. Būtiska atšķirība ir tā, ka mums visiem ir pieejama viena Patiesība, Ceļš un Dzīvība. Viena Kristība, viena ticība un viens Kungs. Nevajag taustīties

Esmu daudz apgrozījies pie baptistiem...par pārkristīšanu runāja tikai galēji radikālie. Bet kā man teica viens draugs, ja baptists neliek tev pārkristīties, viņš nav īsts baptists
Balss
# Iesūtīts: 2008.09.24 00:02:10
Putnins
Nē, pie baBtistiem nav gadījies būt, bet pie baPtistiem gan!

(Baptism, from Greek βαπτίζω (baptízô),is a religious act of purification by water usually associated with admission to membership of Christianity) - šķīstīšana ūdenī.
Putnins
# Iesūtīts: 2008.09.24 00:03:16
pārrakstījos
Briinumsons
# Iesūtīts: 2008.09.24 00:04:09
kad biju mazs domāju , ka BaBtisti ir baznīctantiņas
Balss
# Labojis Balss: 2008.09.24 00:04:42
Janis Diekonts
Nez kāpēc nav dzirdēts, ka piem., baptistu māc. Mažis, ar kuru luterāņiem, arī katoļiem un pat ar kādiem ortodoksajiem ir laba ekumēniska sadarbība, būtu licis kādam pārkristīties.
Gribētu redzēt, kurš teiktu, ka Mažis nav īsts baptists...

Paskaka ir pasaka un tikai līdzība. Vai tev ir drosme apgalvot, ka tikai un vienīgi luterāņiem pieder absolūta pareizība visās lietās, un ka visas citas konfesijas māca maldus?
Putnins
# Iesūtīts: 2008.09.24 00:05:29
es neapstrīdu ka Baptisms ir kriestietības virziens, bet kautkas viņiem tur ir nojucis ar sakramentu.
Balss
# Iesūtīts: 2008.09.24 00:07:14
Putnins
Jā, sakramenta izpratne viņiem ir cita. Arī par kristībām.
Janis Diekonts
# Labojis Janis Diekonts: 2008.09.24 00:07:29
Balss es arī zinu tikai vienu tādu radikālu baptistu draudzi, kur luterāņu kristību slauka līdz ar zemi un krista otrreiz.
Vai tev ir drosme apgalvot, ka tikai un vienīgi luterāņiem pieder absolūta pareizība visās lietās
Nē...tāda pareizība piemīt tikai Bībelei. Un tur kā reiz rakstīts: Viena kristība. Tad nu jāsaprot vai kristība ar ūdeni Dieva Tēva, Dēla un Svētā Gara vārdā ir nederīga un vajadzīgs to pašu atkārtot ar vairāk ūdens, tādejādi nievājot Dieva darbu, ko Viņš darījis pirmajā un vienīgajā Kristībā vai arī jāatzīst...jā, esmu kristīts un otrreiz kristīties būtu neticība un Dieva vārda noraidīšana.
p.l.dassy
# Labojis p.l.dassy: 2008.09.24 00:10:44
Dažas domas no manis:
Ja iet runa par kristību - pagremdēšanu...

fiziski un vēsturiski tas ir pareizāk, bet tad jau mums būtu daudzas lietas jādara kā agrāk... piemēram, apgraizīšana! Jēzus taču ar tika apgraizīts!

Luterāņiem kristība ir vairāk ticības akts, kur Dievs mazgā cilvēku un cilvēks kļūst par Dieva īpašumu, nevis ar savu ticību, bet ar Dieva Vārdu

Nezinu cik tas teoloģiski pareizi, ja pieminēšu to vietu, kur Pēteris Jēzum teica, lai mazgā viņu visu, nevis tika kājas pie Vakarēdiena! Te ir cits kontekst, bet doma ir par mazgāšanas būtību
Jņ 13: 9 Sīmanis Pēteris saka Viņam: " Kungs, ne vien manas kājas, bet arī rokas un galvu! "10 Jēzus saka viņam: " Kas ir mazgājies, tam nevajag vairāk kā vien kājas mazgāt, jo viņš viscaurēm ir tīrs . "
p.l.dassy
# Iesūtīts: 2008.09.24 00:15:47
Baptisti pārkrista, galvenokārt, ja luterānis vai cits kāds ir kristīts bērnībā - neapzinātā vecumā, bet ja apzinātā vecumā der tā pati kristība...

man šitas liekas nepareizi, jo kā tad vai tad kristība ir atkarīga no kristāmā ticības? Muļķības - no Dieva žēlastības!
Putnins
# Iesūtīts: 2008.09.24 00:22:05
p.l.dassy
apgraizīšana, upurēšana, svētais mielasts u.c. tas viss ir vecās derības sastāvdaļas, kuras tika atceltas ar jauno derību, kad Kristus lika ēst maizi un dzert vīnu - (kā viņa miesu un asinis ) tā viņu pieminēdami.
p.l.dassy
# Iesūtīts: 2008.09.24 00:29:24
Putnins
es zinu...
bet Jēzu kristīja Jānis Kristītājs ar vecās derības kristību...
vai tad ne?
Putnins
# Iesūtīts: 2008.09.24 00:40:47
Jā p.l.dassy, Jēzus jau sevi nevarēja nokristīt. un Jaunā derība jau vēl nebija noslēgta.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.09.24 00:43:38
Pajautātu viņam šos jautājumus

1. KAS ir kristība?
2. KO tā dod kristāmajam?
3. KURŠ ir tas, kas kristī?

Baptisti atbildēs nepareizi, pietam, kad tiks konfrontēti ar pareizajām atbildēm Rakstos, neticēs tam, ko Raksti saka!

Viņu klasika ir Ap.D. 8 nodaļa, šķiet tur kur runa par Etiopieša kristību. Tur viņi izdara klasisko hermanētisko kļūdu, narratīvu saputro ar imperatīvu! Lielākā daļa baptistu teoloģijas ir latviski sakot - messed up.
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 16 . 17 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 40 , pavisam kopa bijuši: 40435