atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību no luterāņiem uz baptistiem
ecic_miglā
Iesūtīts: 2008.09.23 22:19:15
Ko Jūs teiktu cilvēkam, kurš paziņo, ka maina savu konfesijas piederību no luterāņiem uz baptistiem?
Pašlaik galvenā tēma, kas tiek apspēlēta ir, ka luterāņu kristība nav spēkā, jo nav pareizā. Tad nu tagad tiks kristīta "pa riktīgam" iekš baptistiem. Un tiek likts liels uzsvars uz to, ka jaunizvēlētā konfesija ir pareizāka...
Un vispār internetā ir atrodama kāda objektīva informācija par šiem jautājumiem, atšķirībām utt., kas nebūtu otras konfesijas nolikšanas līmenī?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 16 . 17 . >>
AutorsZiņas teksts
p.l.dassy
# Labojis p.l.dassy: 2008.09.24 00:43:54
Jēzum nemaz sevi nevajadzēja kristīt (Jaunās derības izpratnē), jo Viņš bija 100% cilvēks un 100% Dievs
Balss
# Iesūtīts: 2008.09.24 02:03:28
Mulders
Lūdzu, atbildi pats uz saviem jautājumiem!
Un vēl pastāsti, kāpēc Jēzus likās kristīties.
p.l.dassy
# Labojis p.l.dassy: 2008.09.24 08:37:11
Neesmu Muldrs, bet laikam es neuzmanīgi pateicu par kristību:

Kristus kristījās, jo darīja Dieva Tēva prātu cilvēku dēļ un sākas Viņa pestīšnas misiju! Uzņem uz savi visu cilvēku grēkus un Viņš ir Dieva Jērs mūsu vietā dārgi atpircis mūs no grēkiem, lai mēs varētu dzīvot un būt Dieva bērni.

Rom. 6:4 Jo mēs līdz ar Viņu kristībā esam aprakti nāvē, lai, tāpat kā Kristus Sava Tēva godības spēkā uzcelts no mirušiem, arī mēs dzīvotu atjaunotā dzīvē.
never [212.70.163.101]
# Iesūtīts: 2008.09.24 10:05:36
Nezinu, ar ko domāta pareizā vai nepareiza kristība, bet iespējams tā ir pagremdēšana, tad ne jau ūdens daudzumā ir kristības būtība. Ūdens ir ūdens. Kaut arī esmu dzirdējis, ka arī pie luterāņiem pagremdēšana nav noliegta, ja kristāmais to vēlas tad to var darīt. Tikai nav neviena man zināma piemēra.
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.09.24 10:07:22
Lūdzu, atbildi pats uz saviem jautājumiem!
Un vēl pastāsti, kāpēc Jēzus likās kristīties.


Lai tiktu piepildīta visa taisnība. Viņš tač to teica!

Nē es uz saviem jautājumiem neatbildēšu... jo atbildēts ir daudzkārt. Taču kāreiz šie 3 jautājumi visai viegli izceļ Baptistu šķībo interpretāciju. Tas pats tests var tikt izveikts ar vakarēdienu... arī baptistiem būs "sēdies divi" atbildes!

Tomēr mēs nemācām, ka Baptisti noteitki nonāks ellē. Viens žēlastības līdzeklis viņiem ir saglabāts - Dieva Vārds! Tādējādi mēs nevaram teikt, ka viņi to pazudināti, jo ticam un mācām, ka Dieva Vārds rada ticību, tātad arī Baptistu baznīcā noteikti ir izglābtie, lai arī no ārpuses, protams, to nevar nemaz redzēt... vpročem kā citās baznīcās! Ticību neredz ārēji!
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.09.24 10:13:15
never, īstenībā ar baptistiem ir viegls paradox...

Viņi uzstāj uz "pareizu" kristību un tai pat laikā noliedz, ka tā dod ko objektīvu pestīšanas labā. Tobiš viņi uzstāj uz pareizu nebūtiska rituāla izpildi... figņa kaut kāda.

BTW ar šito slimo visi neluteriskā protestantu varza! Tamdēļ brīnos ka no Luterāņiem iet uz citiem protestantiem, nekā uz pareizticīgajiem vai RKB... Pareizticīgajiem, jo tiem labāka teoloģija nekā RKB uz RKB tamdēļ, ka vēsturiski Luterāņi ir RKB sekta!
Kundali
# Iesūtīts: 2008.09.24 10:15:01
Absurds - un kur lai tagad atrod taisnību, ja mums "pareizā kristība" neder ?!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.09.24 10:26:22
Kundali, vienīgais, kam pieder taisnība ir Dievs. Tātad... Dieva Vārda lasīšana, studēšana un izglītošanās... bet pats galvenais, ticēt tam, ko Dievs tev saka caur savu Vārdu!
lamby
# Iesūtīts: 2008.09.24 10:28:17
p.l.dassy
Labi, pieņemsim, Jēzum sevi nemaz nevajadzēja kristīt, bet kāpēc JD nekur nav minēts, ka viņš kristīja apustuļus (kas būtu normāli), ja reiz ir svarīga apustuliskā sukcesija, bet tā vietā lasām ko citu Jāņa ev. 4, 1-3.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.09.24 10:35:19
lamby, Kristība ir līdzeklis, kas atstāts Kristus Baznīca pēc tam, kad Kristus ir paaugstināts. Līdz tam Kristus pa tiešo iecēla savus mācekļus u.c. ticīgos debesīs. Kristība ir Dieva Vārds - apsolījums. Vārdi ar Dievišķu autoritāti un Dievišķi objektīvu spēku... Tādējādi ja pats Dieva Dēls kādam ticīgajam, kas gan ir sodīts par laupīšanām, pasaka "Patiesi patiesi es tev saku, šodien tu būsi ar mani paradīzē", tad kādu tur vēl Kristību vajag, tie ir tie paši Dieva Vārdi, kas apsola Paradīzi.

lamby
# Iesūtīts: 2008.09.24 10:39:06
Mulders, Tu neatbildēji uz jautājumu - kāpēc tad Kristus zemes dzīves laikā mācekļi kristīja citus? Pats Kristus kristās, par mācekļiem nevar īsti saprast...
Mulders
# Iesūtīts: 2008.09.24 11:35:56
kāpēc tad Kristus zemes dzīves laikā mācekļi kristīja citus?

Lai šie citi iemantotu grēku piedošanu un Svētā Gara dāvanu, kad tā nāca. Kas tur tik nesaprotams?

Par kristību [194.213.9.26]
# Iesūtīts: 2008.09.24 11:44:19
Vai kristība ir atkarīga no ūdens daudzuma?
http://www.ebaznica.lv/?p=1200

Baznīctēvi par zīdaiņu kristīšanu
http://www.ebaznica.lv/?p=1149

Kristība - pārpratumi un īstenība
http://www.ebaznica.lv/?p=667
Mulders
# Iesūtīts: 2008.09.24 11:52:00
"Par kristību" paldies, bet diez vai Baptistiemt as būs arguments, jo ja Dieva Vārds runā pretī tam, kam cilvēks tic, tad Dieva Vārds nevis cilvēka ticība aplamā tiek atmesta!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.09.24 16:35:19
Dončik, iedomājies... ko darīt nabaga Baptistam, kurš šitajā raspaļcovkā staigā... un tad uzzina, ka Mulders ir kristīts RKB baznīcā, pietam zīdaiņa vecumā, pietam es nehrena to pats neaceros

Balss
# Iesūtīts: 2008.09.24 16:38:18
Donachka
SUPER!!!!

Mulders
cIK ZINU, KA JA TU PIEŅEM UN ATZĪSTI SAVU KRISTĪBU, TAD SAKARĪGI BAPTISTI NELIEK PĀRKRISTĪTIES.
vAI GRIBI PĀRAPLOKŠŅOTIES?

Sorry par lielo druku - es nebļaustos...
p.l.dassy
# Iesūtīts: 2008.09.24 16:41:20
Ak dieniņās kādi jūs te nepareizi es visu laiku domāju visi te tīri glīti luterānieši...

Balss
es saprotu... Tu raksti,lai tas kurš ir vājredzīgs var labāk saredzēt
Balss
# Iesūtīts: 2008.09.24 16:43:08
p.l.dassy
Nē, nē, TU vienīgā esi mums pati labākā un pati pareizākā, vai ne?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.09.24 16:43:24
Balss, nu par to jau bazars...

Un tad iedomājies, tu atnāc pie Baptistiem vai Harikiem, tev izkompostrē smadzenes tā, ka tu nepieņem šo kristību, tev piedāvā... Tev ieborē, ka Dieva Apsolījums ir atkarīgs no ūdens daudzuma kurš savienots ar šo apsolījumu!
Vēl vairāk... Baptisti tak tāpat netic, ka Kristība jelko objektīvu dod cilvēka pestīšanā... tad par ko cepšanās par "pareizo" kristību?
p.l.dassy
# Labojis p.l.dassy: 2008.09.24 16:51:49
Balss

es ar eSmu nogrēkojusies(atdzīstos un to nožēloju)... veselu pus otru gadu(1,6mēneši) oficāli biju baptistu draudzē...
dažreiz esmu ciemojusies pie harizmātiem... - daži draugi man tur pārgāja...

bet es nu bez Sakramenta nevarētu... lai arī viņi dažreiz sauc, ka viņiem ar ir Sakraments, bet tomēr, tas viņiem tur ir piemiņas mielsts... Un gars visu vada(tikai kāds gars?)
un tagad es esmu pārliecinātāka luterāne nekā pirms tam... unnesūdzos par savu piederību, manuprāt vēl ideālāku konfesiju nevarētu atrast virs zemes kā LUTERISMU ...
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 16 . 17 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 102 , pavisam kopa bijuši: 401