atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību no luterāņiem uz baptistiem
ecic_miglā
Iesūtīts: 2008.09.23 22:19:15
Ko Jūs teiktu cilvēkam, kurš paziņo, ka maina savu konfesijas piederību no luterāņiem uz baptistiem?
Pašlaik galvenā tēma, kas tiek apspēlēta ir, ka luterāņu kristība nav spēkā, jo nav pareizā. Tad nu tagad tiks kristīta "pa riktīgam" iekš baptistiem. Un tiek likts liels uzsvars uz to, ka jaunizvēlētā konfesija ir pareizāka...
Un vispār internetā ir atrodama kāda objektīva informācija par šiem jautājumiem, atšķirībām utt., kas nebūtu otras konfesijas nolikšanas līmenī?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 16 . 17 . >>
AutorsZiņas teksts
rainars
# Iesūtīts: 2008.09.29 20:01:29
Redzat cilvēks gājis mācībās un zin kas ir evanģēlijs .kad mani kristīja 1995 gadā 25 gadu vecumā biju tik iepriekš vienu reizi uz Dievkalpojumu.Vai ar to pietiek lai kristītu?
Varbūt Jony
# Iesūtīts: 2008.09.29 20:18:09
Nu gan Mulders te kāsīti apstrādājis...bet man tagad citāds jautājums-vai baptistu kristība ir pieņemama luterāņiem?...vai luterāņi nepārkrista tādus, kas konvertējušies no baptistiem , adventistiem...vai vēl trakāk, no mormoņiem un Jehovas lieciniekiem?
vilks
# Iesūtīts: 2008.09.29 20:29:25
Solveiga neielog. [92.49.19.108]
drīkst atbildēt?

ja cilvēks nomirst, nepaspējis nokristīties, bet jau ir gatavojies kristībām, tad viņam to ieskaita par kristību. To laikam Senajā Baznīcā sauca par vēlēšanās kristību. Vēl bija asins kristība - ja cilvēks kļuva par kristieti un nepaspējis nokristīties kļuva par asinsliecinieku - mocekli. (tika nogalināts ticības dēļ)
vilks
# Iesūtīts: 2008.09.29 20:32:21
Varbūt Jony
vai luterāņi nepārkrista tādus, kas konvertējušies no baptistiem , adventistiem...vai vēl trakāk, no mormoņiem un Jehovas lieciniekiem?

nepārkrista nevienu, kurš ticis kristīts ar ūdeni (vienalga, cik daudz) Trīsvienīgā Dieva vārdā. Mēdz būt problēma (kad krista tā sacīt ar nosacījumu, ka ja nu cilvēks nav ticis īsti kristīts), ja cilvēks atnācis no kādas jaunās draudzes, kura kristī tikai Jēzus vārdā.

Cik zinu, tad ne mormoņi, ne Jehovas liecinieki nekrista Trīsvienīgā Dieva vārdā (bet varu kļūdīties), tad viņu kristība netiek atzīta par derīgu.
Varbūt Jony
# Iesūtīts: 2008.09.29 20:38:24
vilks Jehovas liecinieki krista Tēva Dēla un Sv. Gara vārdā, bet trīsvienību noliedz
vilks
# Iesūtīts: 2008.09.29 20:58:44
Varbūt Jony
Interesants jautājums, atbildi šoreiz nezinu..
Mulders
# Iesūtīts: 2008.09.30 00:34:10
Mulder a Mulder, man Tev tāds tīri praktiskas dabas jautājiens: atgriezos 28 gadu vecumā, dabiski, pirms kristībām gāju iesvētes mācībā... ja es būtu šajā laikā nomirusi, kur es būtu nonākusi - debesīs vai ellē?

Kā lai es to zinu!

Bet spriežot pēc tā, ka tu tiecies pēc šīs Kristības, tad Paradīzē!

Kā teica Luters, ne jau Kristības neesamība pazudina, bet tās noniecināšana! Ja tu lasīji, tad pamanīji, ka es Kristību salīdzinu ar augsni, kurā tiek iesēta sēkla. Taču tas, kas ir svarīgs pļaujas laikā (kad tu mirsti) vai šī sēkla ir dzīva vai nav dzīva.

Tas arī labi parāda, ka ne visi kristītie automātiski nonāk paradīzē, ja šī sēkla ir sapuvusi šajā augsnē, tad kā es teicu kaut kur - Kristība netraucē bezdievim nonākt ellē! Taču daudzi mūsdienās iegūst šo dzīvību bez augsnes... Ja tu parotaļāsies ar sēklām vai pat sīpolu, tad tas var uzdīgt un pat augt bez augsnes. Taču šāda augšana nav tik laba un droša kā tā, kas ir augsnē. Šāda sēkla dīgst no tā, kas tai tāpat dots, bet jaunus spēkus tai ir grūti saņemt... Taču Dievs iekārtojis tā, ka ikviens, kas ticīgs tapis pirms kristības (kā likums, caur Dieva Vārda dzirdēšanu) tiecas un meklē šo kristību - šo dzīvību dodošo augsni, kurā "iestādīties"...

Tāpēc nebrīnies, arī kāds, kas izlasījis bībeli un noticējis, ja dodās uz tuvējo baznīcu kristīties, bet viņu notriec auto, tomēr būs paradīzē, jo uz pļaujas laiku viņš bija dzīvs grauds un tādu Dievs nepazudina!

Bet lai grauds varētu augt un pastāvēt grūtībās, mums vajag šo augsni!

Jo kur gan tu vēl tversies vajāšanu un grūtos laikos, ja ne pie savas kristības, kurā Dievs tieši tev tieši personīgi ar ļoti personīgu apsolījumu ir apsolījis grēku piedošanu un Svēto Garu!

Tieši tamdēļ es varu pastāvēt stiprs ticībā, jo manā Kristībā mans Dievs man kaut ko pateica... un to ko Dievs saka, tas kļūst par realitāti. Dievs ar Vārdu rada realitāti... tamdēļ vārdi "Es tevi Kristīju Dieva Tēva, Dēla un Svētā Gara Vārdā" RADA objektīvu, no cilvēka neatkarīgu īstu un patiesu realitāti!
Ticēt Kristībai ir tik pat droši kā ticēt vārdiem "Lai Top" un tapa Kalni... un zini... kā saka Jesaja - Kalni sakustēsies un Pakalni šaubīsies, bet mana Derība nešaubīsies! Kristība ir vēl īstāka klints pie kā tverties, kad visi citi striķi trūkst un tu pat vairs nezini vai tev maz ir ticība... tad es atceros šo Dieva Vārdus, man dotos Kristībā... Jā es biju zīdainis, jā es neko nesapratu... un tomēr Dieva Vārds caur savu žēlastību izdarīja un turpina darīt to, kam Dievs to ir sūtījis. Patiesi saka Jesaja - Dieva Vārds neatgriezīsies, pirms nebūs savu darbu padarījis!

Tā kā nebaidies... tava ticība uz Dieva apsolījumu tevi pestī! Kristība ir šis apsolījums mums iedots ikvienam kabatā... mums var nebūt Bībele līdzi, mums var būt ievainots gars un dvēsele un miesa, bet šie vārdi, ko saņemam Kristībā kā zelta pavediens mūs izved no tumsas gaismā!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.09.30 00:37:13
vilks Jehovas liecinieki krista Tēva Dēla un Sv. Gara vārdā, bet trīsvienību noliedz

Cik es zinu, tad Jehovas Liecinieki kristī Dieva Tēva, Dēla un Svētā Gara inspirētās organizācijas vārdā!

Viņu kristība nav īsta un netiek atzīta baznīcā!

Baptistu Kristība tiek atzīta, jo ir pareiza!

Vēl man patika no RKB teoloģijas, lai Kristība būtu īsta, ir jābūt šim kristīšanas motīvam. Tas ir - ja tev gadās uzgāzt sev ūdens bļodu brīdī, kad pa radio skan kristību formula, tad tomēr tā nebūs kristība!
Ingars
# Iesūtīts: 2008.09.30 11:55:54
kasitis [194.8.16.3]

Cilvēks spēj izdarīt izvēli par labu Dievam tikai tad, kad ir jau piedzimis no augšienes. Nu kas tas i, ka nevari ticēt tam kas rakstīts - ja Dievs teica Ādamam - tanī dienā, kad tu ēdīsi no tā koka, tu mirdams mirsi, tad tā arī notika. tāpat arī Pāvils rakstīja - jūs bijāt miruši savos grēkos. Jēzus sacīja - neviens nevar nākt pie Manis, ja tas viņam nav Tēva dots.

Mūžīgās dzīvības apsolījums ir visiem cilvēkiem, taču tikai Dieva bērni ir cienīgi to saņemt. Ne no cilvēka gribēšanas vai skriešanas, bet viss no Dieva žēlastības

Apustuļi ticēja Jēzum jo Jēzus bij ar viņiem, bet pēc Jēzus aizgāja, tad Viņš ar viņiem un arī ar mums ir caur Svēto Garu. Jaunpiedzim`sana no augšienes ir pilnībā Dieva darbs.

Par jaunpiedzimšanu no augšienes nav rakstīts, ka tā ir cilvēka gribas izvēle, bet gan ka tas no Dieva žēlastības.

Tu sacīsis - bet ir taču rkastīts, ka mutes lietība dod pestīšanu. Bet es tev teikšu - viss, kas nenāk no ticības, ir grēks. Nekas kas nešķīsts nedrīkst rādīties Dieva priekšā, tādas tiesības ir tikai Viņa bērniem, jaunpiedzimušajiem no augšienes. tātad - ja tu ar savu muti apliecini Jēzu par savu kungu, tad tu jau esi jaunpiedzimis

Ir taču rakstīts - neviens nevar sacīt - Kungs ir Jēzus, kā vien Svētajā Garā.

redzi? Viss ir jāskaidro kontekstā, neivs izraujot no tā atsevišķus pantus
Mulders
# Iesūtīts: 2008.09.30 13:04:06
Ingars, jā paldies, tu tā forši savilki to ko es biju pateicis! Paldies!
Artis [195.13.153.110]
# Iesūtīts: 2008.09.30 13:58:02
Nebiju domājis, ka luterāņiem ir tik negatīva attieksme pret citām konfesijām... diezgan nožēlojami.... katrai konfesijai ir kādi mīnusi, bet var redzēt, ka luterāņu starpā nav mīlestības. un ja runā par kristībām, tad kur Bībelē ir minēts, ka tiktu kristīti mazi bērni?????? Tika kristīti pieauguši cilvēki!!!!!
vilks
# Labojis vilks: 2008.09.30 14:10:57
Artis [195.13.153.110]
Ej nu ej, Arti, vai uzmanīgi lasīji? Pret citām konfesijām luterāņi nav negatīvi noskaņoti, pret dažām citu konfesiju praksēm reizēm, bet drīzāk nevis negatīvi, bet noraidoši, jo atzīst, ka tās nav pamatotas Bībelē.
Tavs komentārs arī diez ko nespīd no mīlestības.
(kā vispār no diskusijām var redzēt ko par mīlestību? Bet tas vispār ir citas diskusijas jautājums)

Par kristību, lūdzu, nesāc šeit diskusiju no jauna, bet vispirms izlasi (un visi iebildumu rakstītāji arī izlasa, vai atbildi uz Arta jautājumu nav uzrakstījuši jau citur):
Par kristību
Vēlreiz Par kristību
Svētā Gara kristības
Vai kristība atkarīga no ūdens daudzuma?
Vai kristība bez kristāmā ticības ir glābjoša?
Vēlreiz par kristību
Artis [195.13.153.110]
# Iesūtīts: 2008.09.30 14:15:48
Nav brīnums, ka R-Eiropā katoļu un luterāņu baznīcas tiek pārtaisītas par diskotēkām, peldbaseiniem, jo cilvēkiem jau līdz kaklam šī divkosība, augstprātība, citu konfesiju apsmiešana! Neesmu redzējis, ka baptisti tik slikti izteiktos par citiem kristiešiem kā to dara luterāņi (vismaz šajā forumā!!!!). Teišām paliek pretīgi lasot šos visus komentārus - nekad nebiju domājis, ka ā`da attieksme var būt no kristiešu puses!
Artis [195.13.153.110]
# Iesūtīts: 2008.09.30 14:23:57
Paldies, kad būs laiks palasīšu! Jāāā... pāršāvu pār strīpu... piedodiet...
Mulders
# Iesūtīts: 2008.09.30 15:04:28
tad kur Bībelē ir minēts, ka tiktu kristīti mazi bērni?????? Tika kristīti pieauguši cilvēki!!!!!

Bībelē tas nav minēts. Bībelē ir pavēlēts to darīt!

Bībelē nav arī minēts Baptistu liturģija... tad kāpēc tā ir tāda?

Neputro narratīvu ar imperatīvu! Tas arī Baptistiem pieklibo, ka stāstu interpretē kā pavēli, bet pavēli kā stāstu!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.09.30 15:13:46
Teišām paliek pretīgi lasot šos visus komentārus - nekad nebiju domājis, ka ā`da attieksme var būt no kristiešu puses!

Jā un kā nosauksi attiexmi kad bērnam, kuri vislabāk kvalificējas Dieva Valstībai tātad jau vispirms jau PIRMAJAIS Dieva Valstības ķīlai, tāds "visu mīlošs baptists" AIZLIEDZ šo Dieva pavēlēto Dāvanu!

Lūk... tu runā par attiexmi, bet vai esi paskatījies uz sevi spogulī!

Mat 21
15 Bet, kad augstie priesteri un rakstu mācītāji redzēja brīnuma darbus, ko Viņš darīja, un dzirdēja bērnus Templī kliedzam un saucam: Ozianna Dāvida dēlam! - tad tie apskaitās
16 un sacīja Viņam: "Vai Tu nedzirdi, ko šie saka?" Bet Jēzus saka tiem: "Dzirdu gan. Vai jūs nekad neesat lasījuši: no bērniņu un zīdaiņu mutes Tu Sev slavu sagādājis?"

Matejs 18:

1 Tanī pašā stundā mācekļi gāja pie Jēzus un sacīja: "Kas gan ir lielākais Debesu valstībā?"
2 Un Jēzus pasauca bērnu, nostatīja to viņu vidū
3 un sacīja: "Patiesi Es jums saku: ja jūs neatgriežaties un netopat kā bērni, tad jūs nenāksit Debesu valstībā.
4 Tāpēc, kas pats pazemojas kā šis bērns, tas ir lielākais Debesu valstībā.
5 Un, kas uzņem tādu bērnu Manā Vārdā, tas uzņem Mani.
6 Bet, kas apgrēcina vienu no šiem vismazākiem, kas tic uz Mani, tam būtu labāk, ka tam piesietu dzirnu akmeni pie kakla un to noslīcinātu jūras dziļumā.

Lūdzu... Te mums ir Kristus attiexme... un pretīm mums ir Farizēju un Baptistu attiexme!

Tu saki ka mums nav mīlestības, bet kā tu domā savienot mīlestību ar tādu naidu un ļaunumu pret Debesu Valstības PIRMAJIEM un LABĀKAJIEM iemītniekiem. Kas jūs, Baptistus, ir iecēlis par pasaules soģiem un Dieva Vārda kalpiem, ja jūs ar tādu nicinājumu un ļaunumu attiecaties pret tiem, par kuriem Kristus leicina, ka viņi ir daudz labāki daudz taisnāki un daudz kvalificētāki Debesu Valstībai nekā es vai tu! Kādu attiexmi tu sagaidi no mums, ja tu sakies, ka tu tici Dievam un viņam Klausi, un tai pat brīdī dari Kristu par meli, sakot, ka bērni nevar ticēt, bet Kristus saka, ka ja tu apgrēcināsi vienu no šiem, kas uz viņu Tic, tev būs slikti!

Priecājies, ka pirms dzirnakmens tev kaklā kārts, ka ir kādi kašķīgi Luterāņi, kas liek tev aizdomāties... brīdina un sauc atpakaļ... novērsies no šīs maldu mācības, kas māca paļauties uz cilvēka vārdiem un maldu mācībām, nevis ticēt uz Jēzu kristu un viņa liecību par bērniem!

Ja tu aizraidi ticīgus vecākus ar viņu bērniņu no altāra, pasakot, ka šis bērniņš nevar saņemt Debesu Valstības dāvanas, kuras Dievs ir pavēlējis dot, tad kā vēl tavas kājas nejūt karstumu? Kā tu vari bērniņam, kas tic uz Jēzu Kristu paziņot, ka tamdēļ, ka tu neko nesaproti, Dievs tevi nepieņem un Dievs tev nevar dot grēku piedošanu un Svētā Gara dāvanu, kā tā ir apsolīta kristībā?

Artis [195.13.153.110]
# Iesūtīts: 2008.09.30 15:50:59
Paldies, Mulder, par komentāriem! Par kristību tēmu varētu turpināt diskusiju tam piemērotākās sadaļās - to drošvien arī darīšu, kad būs laiks.
1) nevajag mani pielīdzināt visiem baptistiem! Pats zini, ka tā darīt nav pareizi! Un pats arī teici, ka baptisti diezgan atšķiras savā starpā!
2) nezinu, ko nozīmē vārds liturģija! Dievkalpojuma kārtība?
3) es (par visiem baptistiem nemācēšu teikt) nesaku, ka nedrīkst kristīt mazus bērnus (t.i. zīdaiņus), tikai nesaprotu, kāpēc tas ir vajadzīgs, jo bērni tā pat nokļūs debesu valstībā.
4) kas tev liek domāt, ka man ir naids un ļaunums pret bērniem? Nekad tāds pat prātā nav nācis!
5) cik baptistus tu pazīsti un, kas tev liek domāt, ka viņi domā, ka kāds viņus ir iecēlis par pasaules soģiem? Kāpēc izdari vispārinājumus par visiem baptistiem?
6) Jā, man liekas, ka dažus mēnēsus vecs bērns nevar kaut kam ticēt? Pamato, ja es kļūdos!
7) kas tev liek domāt, ka bērni n
vilks
# Iesūtīts: 2008.09.30 15:52:51
Artis [195.13.153.110]
Iesaku Tev reģistrēties, tad nebūs komentāru garuma ierobežojuma.
Artis [195.13.153.110]
# Iesūtīts: 2008.09.30 15:53:42
8) Ja bērns tiešām tic (t.i. vairs nav zīdainis spēj saprast lietu būtību), tad, pēc manām domā, viņu var kristīt (nu sākot no kādiem 4-5 gadiem)! Un arī nav svarīgi, vai tā ir pilna pagremde vai ūdens uzliešana uz galvas!
Artis [195.13.153.110]
# Iesūtīts: 2008.09.30 16:05:47
9) Jā, esmu uz sevi paskatījies spogulī un bieži vien nepatīk tas, ko redzu! Nepatīk, ka sanāk būt ātrsirdīgam. Vēlētos būt pazemīgāks un tāds, kurš spēj mīlēt arī tos, kas ir ienaidnieki... Arī tagad vēlos, kaut būtu mierīgākā tonī uzrakstījis savus pirmos komentārus...
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 16 . 17 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 17 , pavisam kopa bijuši: 45641