atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Kas izraisa nelaimes?
pich_
Iesūtīts: 2011.03.04 08:40:30
Kāds ir kristiešu viedoklis- kas tad īsti izraisa tās nelaimes?

Varētu pieņemt, ka nelaimes izraisa velns. Bet, kā tas mēdz notikt- kad ir notikusi kāda nelaime, cilvēks tieši sāk meklēt Dievu un paliek ticīgs. Līdz ar to velna nedarbi šķiet bezjēdzīgi- viņš taču zaudē vēl vairāk, nekā tad, ja nedara neko.
Un ja nelaimes izraisa vienkārši nošķirtība no Dieva, tad kāda vispār ir velna loma?
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 24 . 25 . >>
AutorsZiņas teksts
Aivars
# Iesūtīts: 2011.03.07 10:00:04
παλαιό ανόητος
Vispār tas ir tikai teikums garākā runā. Bet, acīmredzot, Dieva bērnu Tēvs pat zvirbuļa nedienas piefiksē, kur nu vēl daudz vairāk Dieva bērna likteni. Kamdēļ arī Dievs Kristū ir kopā ar cilvēku pat nāvē, lai Dieva bērnam būtu ļauts ar Dievu būt mūžīgi.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.03.07 10:05:07
masiks [74.63.86.220]
Tev ir aizspriedumi pret Dievu. Un Tavi aizspriedumi nav kristieša ticības pamats. Pēc pirmā perioda vēl nevar spriest par sērijas rezultātu.
masiks [67.159.56.166]
# Iesūtīts: 2011.03.07 10:07:04
Aivars
Kamdēļ arī Dievs Kristū ir kopā ar cilvēku pat nāvē, lai Dieva bērnam būtu ļauts ar Dievu būt mūžīgi.

atļaušos noprecizēt - nāve te ir kas domāts? Vienkārši miesiskā, nešķīstā ķermeņa atstāšana vai "mūžīgā šķirtība no Dieva"? A to, kā jau noskaidrojām -ar vienu vārdu jūs te saprotat samērā atšķirīgas lietas...
masiks [74.63.86.220]
# Iesūtīts: 2011.03.07 10:11:25
Aivars
manuprāt, es izvirzu loģiskus un argumentētus apgalvojumus. Kur tu saskati aizspriedumus?
/to ka loģiski un argumentēti apgalvojumi NAV kristieša ticības pamats -piekrītu, bet ne par to šoreiz ir runa.../

Pēc pirmā perioda vēl nevar spriest par sērijas rezultātu.
ja redz, kā spēlē tiesnesis.... domāju ka var spriest par sērijas rezultātu, pat pilnīgi ignorējot to, kā spēlē paši hokejisti.
masiks [74.63.112.156]
# Iesūtīts: 2011.03.07 10:29:02
ak, jā... par aizspriedumiem runājot.
Man varētu būt aizspriedumi sakarā ar manu jautājumu/atbilžu dzēšanu.
Sakarā ar to, ka tēmai atbilstošie komentāri netika dzēsti, toties tika mēģināts uz tiem atbildēt - man būtu jāatvainojas par saviem aizspriedumiem... ja vien... komentārs, kurš saturēja manus aizspriedumus par dzēšanu - nebūtu pats tapis izdzēsts. Un tagad esmu dīvainā situācijā: no vienas puses - nav vairs par ko atvainoties, no otras - esmu guvis apstiprinājumu saviem aizspriedumiem... mja...
παλαιό ανόητος
# Labojis παλαιό ανόητος: 2011.03.07 11:23:15
Atgriežoties pie tēmas - par nelaimju izcelšanos, apkopošu, ko esmu dzirdējis:

- Sātans ir `šīs pasaules valdnieks`, tātad acīmredzot valda pār visiem neticīgajiem un maldīgi ticīgajiem un, kā jau ļaunuma iemiesojums, sūta visādas nelaimes. To apliecina Lūkas ev. 13:16.

- a) Pār ticīgajiem Sātans nevalda, tie ir atpirkti. Tātad, ja kādas nelaimes notiek ticīgiem tās sūta Dievs, kā pārbaudījumu.
b) Vai arī nelaimes notiek tāpēc, ka, lai arī pie šīs samaitātās pasaules vairs nepiederoši, viņi tomēr te vēl dzīvo. Un nelaimēm te notikt ir dabiski. Bet tas nav nekas traks, jo pēc nāves visas bēdas tiks kompensētas -
masiks [74.63.112.148]
# Iesūtīts: 2011.03.07 11:41:44
παλαιό ανόητος
Tātad, ja kādas nelaimes notiek ticīgiem tās sūta Dievs, kā pārbaudījumu
ja runa ir par lauztu kāju -šāds arguments izklausās OK. Ja runa ir par spontānu abortu - tāds arguments kļūst nevalīds.
Vienkārši balss
# Labojis Vienkārši balss: 2011.03.07 11:46:23
masiks [74.63.112.148]
Ļoti valids!
Šādi pārbaudījumi var būt kā rūdīšanās ticībā, kā paļaušanās un uzticēšanās, neskatoties uz nekādām nelaimēm un bēdām.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2011.03.07 11:50:37
παλαιό ανόητος
Tad nu atkal prasītos statistika, man nez kāpēc ir nelabas aizdomas, ka nelaimes gadījumi notiek ar visiem vienādi neatkarīgi no ticības.
Izņēmumi varētu būt, ja ticība nosaka drošāku dzīvesveidu, vai nedrošāku. (kaut gan - nē, jo mēs runājam par nelaimes gadījumiem tipa zars mežā uz galvas, nevis par pašu cilvēku izraisītiem)
masiks [74.63.112.148]
# Iesūtīts: 2011.03.07 11:51:23
Vienkārši balss
redzi, spontānajā abortā nelaime kuru piemeklē? Vecākus vai nedzimušo cilvēciņu? Tb - nomirt kuram ir nelaime? Tam kurš nomirst, vai tam kurš paliek?
Un ja salauž kāju? kam nelaime notiek? Tam, kurš salauza, vai tam kurš blakus stāvēja?
Vecāki, protams pārdzīvo un uztver to kā SAVU nelaimi... taču viņi, atšķirībā no sava bērna - ir dzīvi.
παλαιό ανόητος
# Iesūtīts: 2011.03.07 11:56:03
EzītisMiglā
Tjipa, nokrīt lidmašīna ar 200 pasažieriem, no kuriem 100 ir kristieši. Ja par kristiešiem atbild viens resors un par pārējiem - cits, turklāt abas šīs iestādes ir savstarpēji naidīgas, kā gan viņi koordinē darbu?
masiks [74.63.112.150]
# Iesūtīts: 2011.03.07 11:56:07
Vienkārši balss
Šādi pārbaudījumi var būt kā rūdīšanās ticībā, kā paļaušanās un uzticēšanās, neskatoties uz nekādām nelaimēm un bēdām .

khmm..... pārāk saprātīgi tas neizklausās. Tjipa tev vīrs dzērājs sit pa seju, bet tu tomēr tici, ka viņš savā būtībā ir ļoti labs, ij trenējies viņam pilnībā uzticēties? nu, nu....
Vienkārši balss
# Iesūtīts: 2011.03.07 11:58:15
masiks [74.63.112.150]
Dzērājs vīrs = Dievs? Būsi nesapratis.
masiks [74.63.86.220]
# Iesūtīts: 2011.03.07 11:59:58
παλαιό ανόητος
kā gan viņi koordinē darbu?
kā savulaik kristieši pret katariem :"laižam visus no kātiem! gan Tas Kungs pats pēc tam sašķiros!".
masiks [74.63.112.149]
# Iesūtīts: 2011.03.07 12:03:00
Vienkārši balss
nu ja tev sūta nelaimes un bēdas - ar ko gan tāds Dievs no dzērāja vīra atšķiras? ja nu vienīgi beigās vīrs varbūt palūgs piedošanu... bet Dievs arī tad tev liks justies pašai vainīgai...
παλαιό ανόητος
# Iesūtīts: 2011.03.07 12:10:22
No otras puses - iedomāsimies ka, ja cilvēks kļūtu par kristieti, tūlīt pat visas viņa kaites tiktu dziedinātas, grēki un grēcīgie paradumi - nomazgāti balti kā sniegs, un nāvei pār viņu vairs nebūtu varas, t.i. - viņš būtu nemirstīgs, turklāt viņš spētu ar ticības spēku kustināt kalnus un tamlīdzīgi.
Kas notiktu? Visas tautas tūlīt pat liktos kristīties. Bet ja tagad cilvēki kristās tāpēc, ka izjūt nepieciešamību pēc kaut kā (man nesaprotama), tad šādā kristības izdevīguma demonstrācijas gadījumā cilvēki kristītos arī, lai sev iegūtu labumu. Tas acīmredzot nav plānā.
pich_
# Labojis pich_: 2011.03.07 12:11:01
EzītisMiglā
Tad nu atkal prasītos statistika, man nez kāpēc ir nelabas aizdomas, ka nelaimes gadījumi notiek ar visiem vienādi neatkarīgi no ticības.

kā izrādās- tu kļūdies. te būtu vietā pieminēt veco labo Dieva pamesto Zviedriju, kurā nelaimes gadījumi (dajebkādi) notiek daudz mazāk kā citās, krietni ticīgākās valstīs.
masiks [74.63.86.220]
# Iesūtīts: 2011.03.07 12:19:18
παλαιό ανόητος
Kas notiktu? Visas tautas tūlīt pat liktos kristīties.
tāds jau arī esot Dieva plāns! Un tā realizācijai tika organizēts kaut kas tāds, ko sauc par evanģelizāciju.

tad šādā kristības izdevīguma demonstrācijas gadījumā cilvēki kristītos arī, lai sev iegūtu labumu. Tas acīmredzot nav plānā.

kristīgā ticība jau arī nozīmē konkrēta labuma gūšanu kristoties - mūžīgās dzīvības iegūšanu aizkapa valstībā.
Es te mēģināju izvilināt no kristiešiem - vai viņi būtu kristieši, ja Kristus negribētu vai nevarētu tiem dot apsolīto mūžīgo dzīvošanu? Tb - kristieši vienkārši tāpat, aiz mīlestības pret Kristu, bez pretenzijām un cerībām. Man, ar niknumā liesmojošam acīm atcirta, ka tas ir nonsens, neiespējama situācija un citas figņas.
Tb - skaties kā gribi - ticība ir andele starp cilvēku un Dievu, abiem kārojot iegūt sev kādu labumu...
pich_
# Iesūtīts: 2011.03.07 12:23:42
mūžīgās dzīvības iegūšanu aizkapa valstībā

bet interesanti ar to mūžīgo dzīvību- Bībele taču māca, ka neticīgie tiks mūžīgi dedzināti sēra jūrās. līdz ar to mūžīgā dzīvība ir jebkurā gadījumā, un vienīgā atšķirība- augšā vai apakšā.
bet kas tad ir nāve, ko Dievs apsolīja, sakot "mirdams mirsi"?
masiks [74.63.112.155]
# Iesūtīts: 2011.03.07 12:29:47
pich_
bet interesanti ar to mūžīgo dzīvību- Bībele taču māca, ka neticīgie tiks mūžīgi dedzināti sēra jūrās.

tās ir loģiskas sekas apgalvojumam, ka dvēsele ir nemirstīga.

līdz ar to mūžīgā dzīvība ir jebkurā gadījumā, un vienīgā atšķirība- augšā vai apakšā.
atticīgi par dzīvošanu tiek uzskatīta tikai dzīvošana augšā.

bet kas tad ir nāve, ko Dievs apsolīja, sakot "mirdams mirsi"?
oi, davai necilājam tagad šo jautājumu? Skat - Aivars vēl nav atbildējis uz analoģisku kveščenu...
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 24 . 25 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 73 , pavisam kopa bijuši: 14273