atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Kas izraisa nelaimes?
pich_
Iesūtīts: 2011.03.04 08:40:30
Kāds ir kristiešu viedoklis- kas tad īsti izraisa tās nelaimes?

Varētu pieņemt, ka nelaimes izraisa velns. Bet, kā tas mēdz notikt- kad ir notikusi kāda nelaime, cilvēks tieši sāk meklēt Dievu un paliek ticīgs. Līdz ar to velna nedarbi šķiet bezjēdzīgi- viņš taču zaudē vēl vairāk, nekā tad, ja nedara neko.
Un ja nelaimes izraisa vienkārši nošķirtība no Dieva, tad kāda vispār ir velna loma?
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 24 . 25 . >>
AutorsZiņas teksts
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2011.03.04 16:55:42
Ctulhu
Uzraksti īsi, kas ir robots.
masiks [74.63.112.150]
# Iesūtīts: 2011.03.04 16:56:15
upsss.. kļūda: manuprāt, ja Dievs ir mūžīgs un nemainīgs
masiks [67.159.56.165]
# Iesūtīts: 2011.03.04 16:57:35
Mārtiņš

robots1 [robots] -a, v.
1. Programmējams automāts, parasti ar dažādiem mehāniskiem manipulatoriem, kas veic sarežģītas operācijas, kuras atgādina apzinātu cilvēka darbību.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2011.03.04 16:57:54
Līkcepure [90.130.171.139]
Kristiešiem noteikti kāds ir jāsoda. Jēzus arī izcieta sodu kāda cita vietā. Vajadzēja kādu sodīt. Kāpēc tas tā, man nepielec.
ravenx
# Iesūtīts: 2011.03.04 17:31:40
Aivars
Vai ledus ir ļaunums un nelaime? Bet nu kāds lauž kaulus uz tā krītot, kādu ķer lāsteka, vēl kāds paspēj nosisties avarējot. Bet vai ledus pats par sevi ir nelaime? Laikam jau galīgi ne.

Nope. Ledus pats par sevi nav nelaime.
Bet defektīva psihe gan ir nelaime. Pati par sevi. Slikts raksturs ir nelaime. Iedzimts "ne tāds" temperaments ir nelaime. Pārliecīgs vājums ir nelaime. Mulķība arī, kaut gan tajā jau parasti apkārtējā vide un audzināšana vainīgas. Kas vainīgs pie pārējām minētajām?
παλαιό ανόητος
# Iesūtīts: 2011.03.04 20:24:34
Man visloģiskākā liekas karmas teorija, resp. cilvēki, kas piedzīvo nelaimes, ir radījuši tam cēloņus šajā vai kādā no iepriekšējām dzīvēm. Bet apzinos, ka tā nav kristīga teorija.
biča
# Iesūtīts: 2011.03.04 21:15:07
Nelaimes ir priekš tam, lai novērstu stagnāciju.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.03.04 22:01:05
EzītisMiglā
Kristiešiem noteikti kāds ir jāsoda. Jēzus arī izcieta sodu kāda cita vietā. Vajadzēja kādu sodīt. Kāpēc tas tā, man nepielec.

Hm, es atkal te novēroju, ka ezīšiem nezkādēļ noteikti kāds vainīgais jāatrod.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.03.04 23:44:16
Trilobīte
Lai cik `loģiska` un vienlaikus reti ciniska šī teorija nebūtu, tā tomēr ir pretrunā ar Kunga un Glābēja teikto.
Jāņa 9:2 Viņa mācekļi Viņam jautāja: "Rabi, kas ir grēkojis, viņš pats vai viņa vecāki, ka viņš neredzīgs piedzimis?"
3 Jēzus atbildēja: "Ne viņš ir grēkojis, ne viņa vecāki, bet Dieva darbiem vajag parādīties viņā.


Lūkas 13:1 Tanī pašā laikā atnāca ļaudis, kas Viņam stāstīja par galiliešiem, kuru asinis Pilāts bija sajaucis ar viņu upuriem.
2 Un Viņš tiem atbildēja un sacīja: "Vai jūs domājat, ka šie galilieši ir bijuši lielāki grēcinieki nekā visi pārējie galilieši, tāpēc ka tie to cietuši?
3 Es jums saku: nebūt ne, bet, ja jūs neatgriezīsities no grēkiem, tad jūs visi tāpat iesit bojā.
4 Jeb vai jums šķiet, ka tie astoņpadsmit, uz kuriem krita Ziloas tornis un tos nosita, bija vairāk vainīgi nekā visi pārējie Jeruzālemes iedzīvotāji?
5 Es jums saku: nebūt ne, bet, ja jūs neatgriezīsities no grēkiem, jūs visi ņemsit tādu pašu galu."
Aivars
# Iesūtīts: 2011.03.05 00:32:18
Trilobīte
Jumsim gan jocīgas interpretācijas. Vai var kādu atsaucīti?
παλαιό ανόητος
# Labojis παλαιό ανόητος: 2011.03.05 07:20:00
Kā jau minēju, karma var būt nekristīga ideja (vai vismaz neluterāniska - cik saprotu, katoļiem ir metodes `dzimtas sakņu dziedināšanai`), bet kas tur cinisks?

cinisks -ais; s. -a, -ā;
1. Tāds, kam raksturīgs cinisms.
// Tāds, kurā izpaužas cinisms.
Ciniskā skola — Sokrāta mācekļa Antistena dibināta ap 380. g. p. m. ē., par lielāko labumu pasaulē atzina pilnīgu svabadību no likumiem, cilvēku aizspriedumiem un jeblkādiem sadzīves noteikumiem.
n.biča [46.109.92.149]
# Iesūtīts: 2011.03.05 11:44:48
Trilobīte
Tobiš, tavuprāt, Dievs izdomā -davai, kas es šodien jums zemestrīci uzsūtīšu, citādi jums sen nekā interesanta nav bijis?

Ne gluži, drīzāk, lai ātrāk izdomātu, kā būvēt mājas, kas būtu pēc iespējas piemērotas dzīvei zemestrīču apgabalos.

Sakarā ar EM iemīļotajām urāna raktuvēm, cilvēki dažu paaudžu laikā noteikti pamanītu, ka tāda vieta ir dzīvošanai nepiemērotāka kā citas un, ja būtu pietiekami saprātīgi - labi naski no turienes aizvāktos.
n.biča [46.109.92.149]
# Iesūtīts: 2011.03.05 11:58:28
Cilvēks vispār ēd, dzer, pārvietojas, lieto valodu un kaut ko jaunu izdomā tikai tāpēc, lai novērstu ciešanas vai lai tiktu no tām prom.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.03.05 12:00:20
Trilobīte
Par to 3. Mozus ir lasītas interesantas studijas ar visām ebreju teksta niansēm. Tur tā bilde ir drusku sarežģītāka

par 2. Mozus - tās ir paaudzes, ko cilvēks pasaulē sastop un notiek savstaprēja ietekme, tā ka varētu runāt par kādu bagāžu vai mantojumu, bet Dieva žēlastības apsolījuma pārsvars skaidri parāda, ka bērni nav nonāvējami tēvu grēku dēļ (5. Mozus 24:16 Tēviem nebūs tapt nonāvētiem dēlu dēļ, un dēliem nebūs tapt nonāvētiem tēvu dēļ, bet ikviens lai mirst pats par saviem grēkiem. )
Līdz ar to nebūs pareizi uzskatīt, ka ja bērns aiziet bojā, tad tas ir kāds Dieva sods vai `karma`.
Karma vispār ir tāds termins, kas saistās ar pilnīgi citu filosofiju par sāmsaras ratu, kurā sapinamies pārāk kaislīgi dzīvojot un maļamies atkal un atkal pārdzimstot, līdz `izpūšanas` jeb totālas vienaldzības sasniegšanai. Un tur nu tiešām nav piedošana un žēlastība, jo tā pat varētu tikai atņemt laiku karmas izciešanai.
Interesanti tikai, ka šī karmas štelle nepaskaidro, par kādiem noziegumiem gan tad tā dvēsele vispār pirmoreiz tika iemesta materiālajā pasaulē.
n.biča [46.109.92.149]
# Iesūtīts: 2011.03.05 12:10:00
Vienu lietu gan es nesaprotu, kāpēc mūsdienās, pie šībrīža zinātnes sasniegumiem, cilvēki sen jau nav izvākušies no visām bīstamajām vietām. Bet nē, vēl joprojām miljoni dzīvo vulkānu pakājēs, pat nelaimīgie Pompeji ir uzbūvēti no jauna. Vai tiešām cilvēkiem ir tik ļoti vienalga dabūt verdošu lavu uz galvas? Tāpat ar tām piekrastēm, kur regulāri parādās cunami - ka tik vieta smuka, štrunts, ka var noslīkt. Pie šāda veida lielajām nelaimēm cilvēki ir pilnībā vainīgi paši, jo nepamet bīstamās teritorijas. Ar lielajām vētrām gan ir sarežģītāk - tās var gadīties gandrīz jebkur, tāpēc tām ir vienkārši jāpielāgojas.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.03.05 12:24:12
n.biča [46.109.92.149]
Vai ne? Un tāpat cilvēki mēdz riskēt ar savu un citu veselību un dzīvību. Bet kā kas, tā vainīgs Dievs.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.03.05 12:47:22
Trilobīte
Tu laikam neuztver pret ko es iebilstu. Grēka ietekme ir neapšaubāma, bet Sv. Raksti nekur nesaka, ka šī pasaule ir TAISNĪGA, bet gan ka tā ir GRĒCĪGA, defektīva, ievainota. `karma` savukārt ir pavisam cita ideoloģija. Zīdaiņu pēkšņās nāves sindromu varbūt gan varētu izraisīt nepareiza gulēšanas poza vai kāds medikaments, bet tā nav pazīme, ka māte ir pārkāpusi laulību, vai tēvs krāpies ar nodokļiem. Autoavārijās neiet bojā tie, kas vairāk vainīgi, un slepkavībās upuri nav lielāki noziedznieki par savām slepkavām.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.03.05 12:59:09
Trilobīte
Redzi, karmas teorija nozīmē, ka zīdaiņa nāve ir taisnības izpausme. Rakstos grēks kā tāds ir netaisnība, un atrisinājums ir nevis vainīgām meklēšana, bet Dieva sastapšana, kurš īsteno taisnību nevis atriebjoties `vainīgajam`, bet novēršot grēka netaisnību.
Tas, protams, ir daudz plašāks temats, kas pārsniedz šīs diskusijas tēmu.
παλαιό ανόητος
# Iesūtīts: 2011.03.05 19:30:35
Aivars
Karmas teorija nozīmē, ka zīdaiņa nāve ir taisnības izpausme. Rakstos grēks kā tāds ir netaisnība...

Tas mani tiešām mulsina. Vai tad pēc kristiešu mācības arī nesanāk, ka zīdaiņa nāve ir Dieva taisnīguma izpausme, sods par grēku? Un atrisinājums - kad Dievs taisnīgumu nomaina pret žēlastību?
παλαιό ανόητος
# Iesūtīts: 2011.03.05 20:00:31
n.biča
Vienu lietu gan es nesaprotu, kāpēc mūsdienās, pie šībrīža zinātnes sasniegumiem, cilvēki sen jau nav izvākušies no visām bīstamajām vietām.

Cilvēku kļūst aizvien vairāk, bet dzīvošanai piemērotu vietu vairāk nekļūst. Piemēram, dzīvojam taču Rīgā, lai arī zinām, ka ja celsies pasaules okeāna līmenis, tad šī jaukā pilsēta applūdīs .
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 24 . 25 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 80 , pavisam kopa bijuši: 14517