atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Luteroļi jeb katolāņi?
Aivars
Iesūtīts: 2010.08.22 22:50:34
Jaunais katoļu arhibīskaps apgalvojot :
Ja arī katoļi un luterāņi apvienosies, tad abas puses saglabās savu identitāti, jo nevienu neinkorporēs ar varu vai pret viņu gribu, svētdien pārraidītā intervijā LTV raidījumam "de facto" atzīst jaunais katoļu arhibīskaps Zbigņevs Stankevičs.
<< 1 ... 36 . 37 . 38 . 39 . 40 . 41 . 42 . 43 . 44 . 45 . 46 ... 47 . >>
AutorsZiņas teksts
alusarīirasula [213.226.141.110]
# Iesūtīts: 2010.09.28 08:13:56
latvju luterānim derētu ielāgot,
ka fragmentiņš par svētdarīšanu taisnošanas posmu kā redakcionāli mazliet neprecīzs no paša sākuma ir ticis izņemts ārā no teksta. Cilvēks cīnās ar ilūziju.
Pīlēns Pēks
# Iesūtīts: 2010.09.28 08:54:05
alusarīirasula
Pīlēns Pēks atļausies pazemīgi norādīt, ka viņa rīcībā ir toreiz vēl sliktā indriķa un viņa biedru pašrocīgi parakstīts, rūpīgi iesiets oriģināls "svētdarīšana ir neizslēdzams posms taisnošanā". Tas nekad nav ticis publiski atsaukts. Turklāt "redakcionāli mazliet neprecīzs" izklausās pēc "konfūziju radoša", ne ķecerīga - kāds patiesībā ir izteikums par taisnošanas posmiem. Piemuļķot var tikai tos, kam luteriskā teoloģija neinteresē vai kas to ienīst.

indriķi (labs)
Labrīt, mans virtuālais sarunu biedrs!
Ko jums LA stāstīja par augšminēto Valtera citātu? Tu taču nebūsi lekcijās gulējis. Kā tad iznāk, ka tu runā pilnīgi pretējo?
indriķis (labs)
# Labojis indriķis (labs): 2010.09.28 09:23:53
pēkucīt , kas tad ies tevis dēļ kaut ko atsaukt vai neatsaukt..
Jau toreiz baznīca būtu nogāzusies no klints, uz kuras tā ir dibināta - ģeķīgs teksts.
Kuri tad ir tie Atlanti, kas tur šo vienmēr gāzties gatavo klinti? Tu, shizmatiķis?
Ja Atanazijs toreiz būtu noliedzis Kristus patiesu dievišķību,
vnk
baznīcas vēstures grāmatās mēs tagad lasītu par citu ticības apliecinātāju.
Aivar , paldies par šo citātu- Certainly it would, obviously, be wrong to shatter the bond of brotherly and churchly fellowship for the sake of what are truly mere, secondary doctrines, which are not included in the golden cask of the revealed articles of faith from God to save us.” (C.F.W. Walther)
H.Zassem arī ir līdzīgs aizrādījums, kurā viņš brīdina par bīstamību uz šauru personisku ekseģēžu pamata pārtraukt baznīcas sadraudzību ar mazliet savādāk domājošiem luterāņiem.
Pīlēns Pēks
# Labojis Pīlēns Pēks: 2010.09.28 09:37:48
indriķi (labs)

Paldies par atklātību, ka tu K.F.V. Valteru sauc par ģeķi. Atliekt tikai vēl tikpat drosmīgi izteikties par LTA un Raktiem un pēkucīts tevi uzslavēs par godīgumu. Vai tu arī misūriešiem saki, ka viņu
Valters bija tāds muļķis un nepastāvīgs cilvēks savos izteikumos?

Pēkucīša dēļ tik tiešām vari neatsaukt sevis parakstītos nekristīgos izteikumus. Taču, ja tev svarīga ir savu klausītāju dvēseļu labklājība, tad tev to nāktos darīt. Kaut vai pilsoniskas taisnības dēļ, proti, lai neapmelotu LTA. Vienīgais, kas tevi var atturēt no sava vēstījuma atsaukšanas, ir "svēta" pārliecība, ka svētdarīšana ir neizslēdzams taisnošanas posms, proti, ka tavi labie darbi ir nepieciešami tavu grēku piedošanai. Bet nu tā jau ir Romas mācība. Bet, ja atklāti to apliecināsi, atkal tevi paslavēšu par godīgumu.

1.Kor.15:17 Un, ja Kristus nav uzmodināts, tad veltīga ir jūsu ticība..

Aklais indirķi, vai arī Pāvils tāpat kā Valters ir ģeķis, šādi runādams?
Pīlēns Pēks
# Iesūtīts: 2010.09.28 14:32:07
Par nepiekāpības mācības jautājumos svētību - K.F.V. Valters, Bauslība un Evaņģēlijs, 40:


Lai svētīti tādēļ visi tie uzticīgie, kuri ir cīnījušies, netīkojot iegūt cilvēku labvēlību un arī nebaidoties no tiem, cīnījušies par katru kristīgās mācības punktu! Negods, ko tiem ir nācies piedzīvot, nav bijis veltīgs, kaut arī tas dažkārt ir bijis ļoti liels. Kā nolādēti tie ir staigājuši līdz pat savai nāvei, taču tagad viņi nes goda vainagu un ir svētlaimīgo pulkā ar Kristu, eņģeļiem un izredzētajiem. Viņu darbs un sīvā cīņa nav bijusi veltīga, jo vēl tagad, pēc vairāk nekā pusotra gadu tūkstoša, vai vismaz pēc vairākiem gadsimtiem, baznīca vāc to ražu, ko viņi ir sējuši.

Tāpēc, mani draugi, turēsimies arī mēs pie skaidrās mācības dārgumiem! Nebūsim pārsteigti, ja arī mums nāksies nest šādu negodu, bet apdomāsim, ka tad arī par mums būs sacīti vārdi, ko lasām Sīraka gudrības grāmatā 4:33: "Aizstāvi patiesību līdz nāvei, tad Dievs tas Kungs cīnīsies par tevi!" Tas lai būtu jūsu moto! Cīnieties par patiesību līdz nāvei, tad Dievs tas Kungs cīnīsies par jums!
Aivars
# Iesūtīts: 2010.09.28 15:05:42
Pīlēns Pēks
Kaut kas jūsu izpausmēs še atgādina Vladimira Buzajeva kunga aktivitātes un viņa `cīņu pret fašismu`. Vai nav laiks griezties pie kāda psihologa vai sakarīga mācītāja un mēģināt noskaidrot, kur ir tā vilšanās un tukšuma sajūta dzimusi, kas tik izmisīgi tiek gaiņāta tēlojot martīru, kas ir visu atmests patiesības dēļ?
Saprotu, ka Valterāņu baznīcā KFValters ir tas pats, kas Dž. Smits mormoņiem, un tomēr, atļaujos pazemīgi aizrādīt, ka Vienprātības grāmatā nav iekļauta "Valtera nemaldības doktrīna`.
Pīlēns Pēks
# Iesūtīts: 2010.09.28 15:21:28
Aivar

Valtera Bauslība un Evaņģēlijs ir obligātā literatūra visos uzticamos luterāņu semināros nevis tāpēc, ka Valters būtu nemaldīgs, bet gan tāpēc, ka viņš māca saskaņā ar Rakstiem. Tev pienāktos pierādīt pretējo. Jo vai tad viņš saka kaut ko citu kā LTA, kas pieprasa pilnīgu vienprātību visos kristīgās ticības artikulos un sakramentu pārvaldīšanā pirms pasludināt, ka baznīcu starpā ir vienība?

Tava izvairīšanās atgādina politiķu saukli - nemeklēsim vainīgos, bet iesim tik uz priekšu - mūsu vadībā! Proti, sekojiet Aivaram, jo viņa mācība ir patiesa, kaut arī viņš tajā nemaz negrib iedziļināties, turklāt vienu pēc otras atmet kristīgās ticības patiesības (sadraudzības mācību, katra mācības artikula svarīgumu). Vai Rakstu mācības izklāsts maniem paša vārdiem atkal būs iemesls mani dzēst no Foruma Grāmatas?
masiks [217.199.116.136]
# Iesūtīts: 2010.09.28 15:24:03
Aivars

peec wiki spriezhot, juus tur esat vismaz 3 dazhaadas mastes...

Laika gaitā ir nostiprinājušies divi lielākie luterisma virzieni: t.s. liberālais luterisms, kas savā mācībā un praksē, visbiežāk, līdzinās protestantismam un konfesionāls jeb ortodokss luterisms, kas par savas mācības un prakses pamatu uzskata Bībeli un apliecina ticību atbilstoši Vienprātības grāmatā apkopotajām ticības apliecībām. Vēl sastopams evaņģēliskais katolicisms, luterisma virziens, kas paturot visas ortodoksa luterisma iezīmes, uzsver luterāņu baznīcas kontinuitāti attiecībā pret seno katolisko baznīcu.

http://lv.wikipedia.org/wiki/Luterisms
masiks [217.199.116.136]
# Iesūtīts: 2010.09.28 15:26:30
Pīlēns Pēks
Starp citu, vienmeer aizmirstu uzjautaat - Tu maaciitaajs?

Un tagad ariii tevi pieskaitiis apeediis!(c)
Aivars
# Iesūtīts: 2010.09.28 15:29:29
Pīlēns Pēks
Klau, nu buzajevs, kas buzajevs! Fašizm ņepraiģot un pārējais pa pieskari. Kur Tu te kaut vienā acī redzi, ka es pasludinu pilnīgu vienprātību un vienotību Luterāņu un Romas katoļu starpā?
Varbūt, necenties te pierakstīt nez kuru lapu ar burtiņiem, kuru jēgu pašam grūti izlobīt.
Pīlēns Pēks
# Iesūtīts: 2010.09.28 15:43:02
Aivar

Runa taču nav par pāvestību un tiem nabaga kristiešiem, kas tajā no Dieva žēlastības tiek mūžīgi atpestīti par spīti neskaitāmām maldu mācībām.

Jautājums vispirms ir par pašu principu, krisītīgās ticības artikulu, un - ja vēlies - par LELB. Vai tu esi pārliecināts, ka visi tās mācītāji varētu vienoties par visiem ATA artikuliem, ja godīgi teiktu, kam tic, ko māca un apliecina? Palasi kaut vai tautā reiz tik iemīļotā mācītāja sprediķus un intervijas. Tur tak pašatpestīšanās tiek mācīta! Un, lūk, LELB draudzīgais indriķis ar saviem taisnošanas posmiem, kas tiešām var kādu pazudināt. Varbūt beidzot būtu laiks ņemt iesvētību vai ordinācijas dienā dotos solījumus nopietni un nebūt tik vieglprātīgiem pret savas baznīcas ticību? Vai arī - godīgi atzīt, kā citviet pasaulē "luterāņi" dara - mums uz to visu ...
Pīlēns Pēks
# Iesūtīts: 2010.09.28 15:53:46
Ctulhu
Esmu, esmu, un Ctulhu ir mans virtuālais, ne īpaši centīgais katehūmens. Bet es neesmu tavs vecākais draugs, par kādu pindriķis mani te visu laiku taisa.
indriķis (labs)
# Labojis indriķis (labs): 2010.09.28 19:37:18
Jau toreiz baznīca būtu nogāzusies no klints
Neprecīzs izteikums.
Kā Kristus Baznīca var nogāzties no Jēzus Kristus apsolījuma klints?
Acīmredzot arī Valteram gadās savi "posmi".
Pēc latvju pīlēna loģikas viņam tagad vajadzētu sākt vaimanāt par Valtera bīstamību baznīcai.
----
"Certainly it would, obviously, be wrong to shatter the bond of brotherly and churchly fellowship for the sake of what are truly mere, secondary doctrines, which are not included in the golden cask of the revealed articles of faith from God to save us.”

Valtera citāts labi paskaidro to vienprātību mācībā, par kuru runā LTA, proti, the revealed articles of faith from God to save us , kas apkopotas LTA.
Ne separātistu&shizmatiķu imagināro "vienprātību" visās lietās.
Pīlēns Pēks
# Labojis Pīlēns Pēks: 2010.09.28 22:38:30
Par mācības un sludināšanas skaidrību - K.F.V. Valters, B&E, 41-42:

Dieva vārdi prasa, lai mēs tos turētu skaidrus un nesagrozītus, lai mēs, kāpjot no kanceles, varētu sacīt: "Es esmu godīgi sludinājis Dieva vārdus, un es varu to apzvērēt kaut vai Debesu eņģelim!" Tādēļ Luters var sacīt šos diezgan paradoksālos vārdus: kad mācītājs kāpj lejā no kanceles, viņam nav jāskaita Tēvreize, tas esot jādara pirms sprediķa; patiesam mācītājam neesot pēc sprediķa jāsaka: "Piedod man manus parādus," bet gan: "Es esmu sludinājis tīru patiesību." Taču, ja kāds šodien kaut ko tādu teiktu, to uzskatītu par pusjukušu. Tik ļoti mēs esam ieslīguši skepticismā.

Dieva vārds saka: "Kam atklājies Mans vārds, tas lai to pasludina pēc patiesības! Kas kopējs salmiem ar graudiem?" (Jer. 23:28)Tātad tikai kviešiem, bet ne salmiem jābūt mūsu sprediķos.

Apustulis Pāvils atgādina galatiešiem: "Nedaudz rauga saraudzē visu mīklu." (Gal. 5:9) Viņš grib sacīt, ka pat viena aplama mācība sabojā visu mācību.

Un jau Mozus brīdina: "Nepielieciet pie tā vārda, ko es jums dodu, neko klāt, nedz no tā ko atraujiet" (5. Moz. 4:2), un Jānis noslēdz visu Bībeli ar šiem vārdiem. Tagad mēdz sacīt: "Tā tas nebūs nekad, ka kāds spētu izklāstīt visas kristīgās mācības saskaņā ar Svētajiem Rakstiem," ­- tas ir velnišķīgs apgalvojums. It īpaši, ja to dzird studenti, tad tās ir kā elles nāves zāles, ko tie uzņem savās sirdīs; jo tad viņi vairs necentīsies nokļūt patiesības dziļumos un noskaidrot patiesību.
Pīlēns Pēks
# Iesūtīts: 2010.09.28 22:46:23
Mod ,
Vai šajā forumā ir atļauts sava tuvākā (K.F.V. Valtera) godu aizstāvēt pret nepatiesām apsūdzībām no indriķa, vai ne? Vai šajā forumā drīkst labu darīt vai ne?
indriķis (labs)
# Labojis indriķis (labs): 2010.09.29 09:21:43
arii liidziigs izteiksmes veids.
Es saku - viens pret vienu - gan stils, gan forma.
Arī raksturīgā apzināta oponenta domas pārgrozīšana,
lai pret to varētu vērsties ar visu savu "apliecinātāja" (kareivīga shizmatiķa) dedzību.
Savā shizmatiskajā bez jēgas konfrontācijā bārstoties ar Valtera citātiem, nekāds labais Valtera popularizētājs no tevis, latvju pīlēn ,vis nesanāk.
Tev tomēr nāksies harmonizēt šo citātu Certainly it would, obviously, be wrong to shatter the bond of brotherly and churchly fellowship for the sake of what are truly mere, secondary doctrines , which are not included in the golden cask of the revealed articles of faith from God to save us . ar pārējiem Valtera citātiem.

Labs piemērs ir tā arī nepanāktā sadraudzība starp Somijas konfesionālo luterisko baznīcu un Viskonsīnas Sinodi.
Klupšanas akmens - ,
lai arī abas puses turas pie LTA kalpošanas amata izpratnes,
kad šī amata izpratne jāpārstāsta ar saviem vārdiem un jāuzraksta uz papīra, nesakrīt.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.09.29 10:47:51
Pīlēns Pēks
Klau, beidz šo beztēmu - savas un Indriķa personības apspriešanu, KLB kašķu izvēršanu un iedomu ienaidnieku zākāšanu.
Mateja 23:13 Bet vai jums, rakstu mācītāji un farizeji, jūs liekuļi! Jo jūs aizslēdzat Debesu valstību cilvēkiem; jūs paši neejat iekšā un neļaujat tiem, kas vēlas, tur ieiet.

Filipiešiem 1:18 Ko tad nu? Par katru veidu, kādā Kristus tiek pasludināts - vai ar izlikšanos vai patiesībā, es priecāšos.
Pīlēns Pēks
# Iesūtīts: 2010.09.29 11:08:27
Aivar

"Tas, kas ir pretrunā mūsu vienprātīgajam ticības apliecinājumam, - ir noraidāms un nosodāms." (KF/VG 467)

Vai šie luteriskās baznīcas ticības apliecības vārdi ir beztēma? Vai luteriskās ticības tēvi bija kašķīgi iedomātu ienaidnieku meklētāji? Vai līdz ar viņiem nomira vecais Ādams un pasaulē vairs nav nekādu maldu, kas lauztos iekšā baznīcā? Vai Kristus būtu maldījies, brīdinādams par viltus praviešiem? Vai tad tikai indriķim šajā forumā piemīt Rakstos nepamatota tolerance pret dvēseles pazudinošiem maldiem?

Pierādi, ka es ar savu mācību liedzu kādam Debesis. Bet, ja to nespēj, tad labāk priecājies, ka es pasludinu Kristu patiesībā. Ja jau šajā forumā ir ļauts pagāniem un citādi ticošajiem zaimot kristīgo mācību, kāpēc tad tu negribi ļaut man nosodīt citādi ticošo un mācošo maldus, balstoties Rakstos?
Aivars
# Iesūtīts: 2010.09.29 11:24:45
Pīlēns Pēks
Labāk nemaz nepielīdzini sevi Luteriskajiem tēviem. Pārāk augstu plauktu esi izvēlējies. Šajā diskusijā Tu vairāk līdzinies bargajai kundzei Helgai, kas lateksā parodētā uniformā vicinās ar pletnīti, sarauktu pieri visiem solot pa ziemeļpusi. Pie tam, uzskati to par autentisku luterismu.
Ieteiktu palasīt Lutera `samierināšanas sprediķus`, kas reiz tika lasīti gavēņa laikā reliģisku kaislību plosītajā Vitenbergā.
Jau vairākkārt aizrādīju, ka jūsu personiskās antipātijas abiem ar Indriķi būtu noskaidrojamas ārpus ŠĪS tēmas. Tā nav visas luteriskās Baznīcas aktualitāte
indriķis (labs)
# Labojis indriķis (labs): 2010.09.29 11:29:52
Aivar Tā nav visas luteriskās Baznīcas aktualitāte
Ej nu ej, kā tur bija par Kristus Miesu un tās locekļiem, kas cieš.
Cieš mazs loceklītis, cieš visa miesa.
Man, piemēram, patiesi sāp sirds par satversmjkontroversēm un cik daudz brāļu mīlestības tām var palikt par ķīlu.
Jo tā pēdējā ir dievišķa vērtība, tās pirmās salīdzinājumā ar pēdējo ir čiks .
<< 1 ... 36 . 37 . 38 . 39 . 40 . 41 . 42 . 43 . 44 . 45 . 46 ... 47 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 73 , pavisam kopa bijuši: 34636