atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Luteroļi jeb katolāņi?
Aivars
Iesūtīts: 2010.08.22 22:50:34
Jaunais katoļu arhibīskaps apgalvojot :
Ja arī katoļi un luterāņi apvienosies, tad abas puses saglabās savu identitāti, jo nevienu neinkorporēs ar varu vai pret viņu gribu, svētdien pārraidītā intervijā LTV raidījumam "de facto" atzīst jaunais katoļu arhibīskaps Zbigņevs Stankevičs.
<< 1 ... 36 . 37 . 38 . 39 . 40 . 41 . 42 . 43 . 44 . 45 . 46 ... 47 . >>
AutorsZiņas teksts
Latvju luterānis
# Labojis Latvju luterānis: 2010.09.20 14:44:12
indriķi (labs)

Tev ir Mozus un pravieši, pierādi, ka Raksti ļauj kopā lūgt un saņemt Sakramentu ar tiem, ar ko nav pilnīga vienprātība mācībā un sakramentu pārvaldīšanā. Vai tad tas nebiju tu, kas vēl ne tik sen ar savu nu jau bijušo draugu strostēji viņa nu jau bijušo mācītāju, kurš Pēterbeznīcā esot noturējis dievkalpojumu citādi ticīgajiem?

Un pie vienas reizes - norādi tos LTA nosodījumus pāvestiešiem, kas steigšus būtu jāatceļ.
indriķis (labs)
# Iesūtīts: 2010.09.20 17:13:40
Latvju luterāni, Mūsu ticības apliecību rakstu veidotāji Dieva spēkā un Svētā Gara vadībā skaidri ir nojautuši to postu, ko var nest abstrakta taisnošanas mācības gabalu apgūšana – šis Dieva vēstures "īsais kurss", kas runā par ticību un ignorē mīlestību. Tās var radīt teoloģiskus monstrus, kas ar Dieva vārdu uz lūpām turpina nīst un nežēlīgi apkarot savus tuvākos, savu drošību un attaisnojumu meklēdami aplamā atsaucē uz Kristu.


Latvju luterānis
# Iesūtīts: 2010.09.20 17:33:42
indriķi (labs)

Vai tad luterāņu teologam nevajdzētu spēt diskutēt par teoloģiju pat ar tiem, kurus viņš uzskata par saviem ienaidniekiem? Līdz šim tu neesi atbildējis ne uz vienu jautājumu, kas tieši vai netieši skar cilvēka mūžīgo labklājību. Vai tiešām tev nemaz neinteresē visos artikulos skaidra kristīgā mācība un cilvēku pestīšana? Jeb tu esi pēkšņi kļuvis pārliecināts, ka nemaz īsti nevar zināt, kas ir pareiza mācība? Tad tā arī godīgi pasaki, lai Latvju luteranis tev neko par teoloģiju vairs nejautā, tāpēc ka Labais Indriķis gatavs pūst tā stabulē, kurš labāk baro (kaut vai Romas), jo kristīgā mācība viņam pie ... Tas tikai būtu godīgi pret foruma lasītājiem.
indriķis (labs)
# Iesūtīts: 2010.09.20 18:25:38
Garlaicīgs tu paliec, Latvju luterāni .
Mazliet mēlnesības no kluso telefoniņu atstāstiem,
mazliet teoloģiskas pārgudrības.
Es taču, ja apmeklētu psihoneiroloģisko pansonātu, kādreiz ir iznācis kalpot šiem apdalītajiem, bet sirsnīgajiem cilvēkiem nu jau likvidētā pansionātā, nesāktu uz līdzenas vietas runāt par teoloģiju ar katru mīļo pacientu.
Tas pats attiecas arī uz teologu, kurš tādā tonī uzprasās uz diskusiju.
Lasi Bībeli, draugs, ja tev ir jautājumi. Tā ir nebeidzamu gudrību krātuve.
Latvju luterānis
# Iesūtīts: 2010.09.20 18:42:57
indriķi (labs)

Kas gan tavai lielajai mutei būtu saldāks kā Latvju luterāņa muļķības un Rakstu nezināšanas atmaskoša? Vai tu to nedari tāpēc, ka LL ir taisnība un viņš pareizi izprot gan Rakstus, gan LTA? Tu esi gatavs uzbāzties visiem un spriedelēt par triviālām un adiaforām lietām, bet par dvēseļu mūžīgo labklājību tu atsakies runāt pat tad, kad tev uzdod konkrētus jautājumus. Kaut kur tajā grāmata, ko tu man iesaki lasīt ir runāts par cilvēkiem, kuru Dievs ir vēders un kuriem kauns ir gods. Jo par naudu, pietam svešu, tu runāt esi gatavs vienmēr.
indriķis (labs)
# Labojis indriķis (labs): 2010.09.21 13:10:21
Latvju luterāni,
tu esi pēdējais, kas varētu runāt par godu , kaunu un vēderu, cilvēks, kas pats savu baznīciņu izpostīji, lai tikai to piepildītu.
Kas attiecas uz tavu muļķības un Rakstu nezināšanas atmaskošanu, tu pats sevi atmasko ar šo uzbāzīgo diskusiju, kurā redzams, ka sludināšanas mērķi, par ko runā Pāvils, tā arī neesi sapratis.
Viens gan ir skaidrs.
Tava luterisma sektantisma paradigma ir - strupceļš.
To pats esi iemācījis ar darbiem un piemēriem.
Punkts.
Latvju luterānis
# Labojis Latvju luterānis: 2010.09.21 13:39:44
indriķi (labs)

Tu aizvien vairāk līdzinies šeit ielīdušajiem virtuālajiem romiešu tēliem, kuri ne par ko neatklāj, kam viņi patiesībā tic, ko māca un apliecina. Suns zina, ko ēdis. Vai tad tiešām vienaldzība pret kristīgo mācību un dvēseļu pestīšanu ir kļuvusi par neatraujamu labā indriķa identitāti, mudinot LELB staigāt Romas taciņu? Vai tad tev nebūtu jāklausa man, kad saku patiesību, pat ja es pats tam neticētu un to neievērotu? Kāpēc tu vairies no visnopietnākajiem jautājumiem, tai pat laikā spriedelēdams par nebūtiskām tēmām?

Tev ir Mozus un pravieši, pierādi, ka es maldos, pamāci neprātīgo, atklāj, ka ietveru citētajos Rakstos un LTA citu nozīmi, nekā stāv rakstīts. Jeb nu jau tu arī bez Rakstiem varētu iztikt, tikai sekojot bazņicas traģicijai? Ceri uz kanonizāciju līdzīgi reiz paša tik skarbi kritizētajam Ņūmenam?
indriķis (labs)
# Labojis indriķis (labs): 2010.09.21 19:08:34
Vai tad tev nebūtu jāklausa man, kad saku patiesību, pat ja es pats tam neticētu un to neievērotu ?
Šis labi atklāj norises tavā dvēselītē.
Un kāda tāda tā tava patiesību , ja ne klasiskas sektanta refleksijas.

Vai tev nav pašam apnikusi sava skābā gara nopietnība?
Es tev kā risinājumu piedāvāju smieklu terapiju.
Uzspēlēsim lomu spēles.
Piemēram, "Velna kalpi"un "Velna kalpi velna dzirnavās".
Lomās, atceries - trīs velna kalpi, klostera priekšniece ( lai būtu arī kāds romietis), superintendants, zviedru kungi, barons u.c..
Kādu lomu tu gribētu?
Tā, kas sauca-"Tie vella kalpi staigā pa Rīgu" vai arī Ērmanīša -"Man vēl vien cuciņ"
Latvju luterānis
# Iesūtīts: 2010.09.21 19:19:15
indriķi (labs)

Vai foruma lasītāji un LELB locekļi, kuriem tu tēlojies draudzīgs esam, nebūtu pelnījuši zināt, kam tu īsti tici, ko māci un apliecini? Kur Bībelē stāv rakstīts, ka kāds no kristīgās mācības artikuliem ir nenopietni uztverams - kā kāds joks vai teātris? Vai tiešām pirms tu kļuvi (labs), tu naudas dēļ tikai izlikies, ka tici tam, ko apliecini ar muti, bet patiesībā tev viss bija vienalga? Vienkārši godīgi to atzīsti un apliecini savu romveidīgo universālismu, tad neviens tev neko nepārmetīs. Ak, bet tad jau vairs nevarēs luteriskās baznīcas vārdu izmantot savas iekāres apmierināšanai!
Aivars
# Iesūtīts: 2010.09.21 19:49:50
Latvju luterānis
Vai jums pašiem nav apnicis? No malas izskatās, ka viens otram brūti esat nocēluši, ij pēc tam nezināt kā otram no augsta plaukta publiski uzspļaut. Pavisam nelāga liecība par jūsu denominācijas garīgo atmosfēru.
indriķis (labs)
# Labojis indriķis (labs): 2010.09.22 10:30:19
Aivar, tas ir vienīgais, ko tu vari no sevis izdabūt viens otram brūti esat nocēluši ?
Un vai tad tik slikti ieraudzīt kādas nu jau pajukušas denominācijas garīgo atmosfēru. Un tās pajukšanas cēloņus.
Lai paši mācītos un lai citi nekļūdītos.
Ko tad es teicu, caur personisko pieredzi pārliecinājies - Luterisma sektantisma paradigma ir - strupceļš.


Latvju luterānis
# Iesūtīts: 2010.09.22 10:50:04
indriķi (labs)

Tu ļoti atgādini šīs svētdienas perikopes klusējošos farizejus, kas nespēj vai nevēlas atbildēt uz Jēzus jautājumiem. Bauslības aizsegā tie nevēlas darīt labu, proti, uzskata ūdenssērdzīgā dziedināšanu par svētās dienas nesvētīšanu. Tu, savukārt, mīlestības vārda aizsegā, noliedz, piemēram, skaidro kristīgo sadraudzības mācību. Tu, tev pašam vislabāk zināmu mērķu dēļ, labāk liekuļo vienprātību mācībā un sakramentu pārvaldīšanā, kaut arī patiesībā šādas vienprātības nav. Būdams liekulis, pats gan tu prasi, lai tavu maldīgo mācību pieņemtu un atzītu par patiesu. Tos, kas vēlas turēties pie Rakstiem, tu pa visu pasauli pasludini par sektantiem. Tu izrādi ārēju dievbijību, runā augstus, skaistus vārdus, bet pret Tā Kunga mācību izturies teju vai kā mani virtuālie pagānu draugi - kā pret kādu pasaku, ko nav vērts ņemt nopietni. (Viņi vismaz to godīgi atzīst! )Tu līdzīgi farizejiem uzmeties Tam Kungam par mācītāju, bet nespēj atbildēt ne uz vienu Viņa jautājumu, nespēj paskaidrot Rakstu un LTA citātus. Ja LELB ir tādi draugi kā tu, tad tai vairs ienaidniekus nevajag.
indriķis (labs)
# Labojis indriķis (labs): 2010.09.22 11:04:53
Latvju luterāni , es jūtu, ka tev vajag atslābināties.
----
Tipiska lieluma mānijas pārņemta sektas līdera atzīšanās- Vai tad tev nebūtu jāklausa man, kad saku patiesību, pat ja es pats tam neticētu un to neievērotu .
----
Tev tāda kā neirozīte pret indriķi vai uzmācīga ideja - punkķiks izveidojies.
----
( Kristīgo sadraudzības mācību ? Kristīgo? Vai tu to nopietni? Vai drīzāk hate cult tipa ienaidības mācību?
Tipa, kā tavs draudzes loceklis Tālis ebaznīcā-
kas ir lelb??antiteist
... LELB = Lamājams Ekumēnismā Līdēju Bars
savukārt RKB = Reliģiozu Kretī*u Banda (kas to lielo ekumēnismu organizē)

Un vispār, kas man ar tevi te ko sadraudzēties, drauģelis atradies.
----
Es jau kaut kur teicu, ka tu man atgādini farizejus,
kas Jēzu gribēja pieķert vārdos...
Bet lai tu nekristu vēlreiz tamlīdzīgā grēkā,
varbūt tomēr labāk uzspēlēsim lomu spēles.
Ja negribi "Velna kalpus", es tev vēl varētu piedāvāt angļu seriālu par Robinu Hudu, to kur viņš ar draugiem katrā sērijā glāba Merionu. Tur bija šerifs, tēvs Tuks un daudzi romieši.
Tas tev noteikti patiks.
godwit
# Iesūtīts: 2010.09.22 11:06:56
Latvju luterānis
"Tu izrādi ārēju dievbijību, runā augstus, skaistus vārdus, bet pret Tā Kunga mācību izturies teju vai kā mani virtuālie pagānu draugi - kā pret kādu pasaku, ko nav vērts ņemt nopietni. (Viņi vismaz to godīgi atzīst! )Tu līdzīgi farizejiem uzmeties Tam Kungam par mācītāju, bet nespēj atbildēt ne uz vienu Viņa jautājumu, nespēj paskaidrot Rakstu un LTA citātus. Ja LELB ir tādi draugi kā tu, tad tai vairs ienaidniekus nevajag."

Man šķiet, ka Jūs pārspīlējat. Ja nespējat Indriķī saskatīt nevienu labu īpašību, tad jādomā, ka Jums pašam ir lielas problēmas ar savu pašvērtējumu. Jūsu uzturētā beztēma neko labu neliecina par Jūsu atbildības sajūtu forumā. Lieciet jaunu tēmu "Indriķis ir slikts cilvēks", pie dažādiem jautājumiem, un tur izkratiet savu sirdi (netīro veļu). Vēl labāk būtu, ja jūs Kristus priekšā izlīgtu, un nodarbotos ar ko auglīgāku. Lai Jums labi klājās!
indriķis (labs)
# Labojis indriķis (labs): 2010.09.22 11:53:37
godwit, es ( mēs) ar šo cilvēku mēģināju izlīgt Kristus priekšā pusotru gadu, bet šai procesā atklājās šāda pasākuma bezcerīgums.
Sektantisma augstprātības ierauga apcietināta sirds ir stiprāka par Dieva vārda vienkāršību.( Pats zinu. Tur vajag Dieva šoka terapiju, par kuras ieroci viņš kalpoja pie mums. Nebūtu viņa, mēs būtu palikuši savā geto.)
Un tagad, kā Dieva vārds māca, viņš man muitnieks un grēcinieks .
Latvju luterānis
# Iesūtīts: 2010.09.22 11:59:11
indriķi (labs)

Rādās, ka tu esi uz vienu roku ar tiem virtuālajiem romiešu tēliem, kuri cenšas šo forumu pataisīt par tādu kā sarkano lukturu rajonu, nevis nopietnu teoloģisku diskusiju vietu.

Vai tad tādam mutīgam oratoram kā tev trūkst vārdu, lai aizstāvētu savu vienaldzības mācību? Nu izskaidro nabaga luterāņiem kaut vai šo savu ticības apliecību: "svētdarīšana ir neizslēdzams posms taisnošanā".

godwit

Es nerunāju par kādām indriķa īpašībām, vājībām vai nepilnībām, (kuru arī man kā grēcīgam cilvēkam netrūkst) bet par viņa ticības apliecību un uzstājīgu ilgstošu rīcību. Viņš ir nodarījis lielu postu vienai baznīcai, un, šķiet, ka grasās to atkārtot, tikai šoreiz daudz lielākā - LELB mērogā. Vai tad tiešām Jūs atkal vēlaties dzirdēt par LELB visu to gānīšanos, ko viņš reiz tai veltīja, bet tagad velta saviem bijušajiem ticības biedriem? Un nav taču iespējams izlīgt ar cilvēku, kas neatgriežas un grēkus nenožēlo, jo nabaga indriķis, būdams mācītājs, tā arī īsti neapguva pat pirmo mācības gabalu - baušļus. Bet ieguvums no šādas asas vārdu apmaiņas varētu būt tāds, ka citi baznīcpolitiķi, shēmotāji un sava labuma meklētāji pievaldītos, redzot, ka agri vai vēlu viss nāk gaismā.
indriķis (labs)
# Labojis indriķis (labs): 2010.09.22 12:06:02
Latvju luterāni , tavējā ticības apliecība nabaga luterāņiem gan ir vairāk nekā skaidra- Vai tad tev nebūtu jāklausa man, kad saku patiesību, pat ja es pats tam neticētu un to neievērotu
Tad nu tavs draudzes loceklis Tālis&Co tev klausa, pārlikdami kā papagaiļi tavu smalko teoloģisko "patiesību" lajiem saprotamākā veidā. -
" kas ir lelb??
... LELB = Lamājams Ekumēnismā Līdēju Bars

----
Pateicība Dievam, un cik paradoksāli zīmīgi, ka mūsu izlīgšana dievišķajā providencē Kristus priekšā notika ar šo Lamājamo Ekumēnismā Līdēju Baru.
Tāda nu reiz ir kristietības būtība - izlīgšana, samierināšanās un piedošana , kuru tu tā arī nekādi nespēji satvert.

Mūsu ticības apliecību rakstu veidotāji Dieva spēkā un Svētā Gara vadībā skaidri ir nojautuši to postu, ko var nest abstrakta taisnošanas mācības gabalu apgūšana – šis Dieva vēstures "īsais kurss", kas runā par ticību un ignorē mīlestību. Tās var radīt teoloģiskus monstrus, kas ar Dieva vārdu uz lūpām turpina nīst un nežēlīgi apkarot savus tuvākos , savu drošību un attaisnojumu meklēdami aplamā atsaucē uz Kristu.

citi baznīcpolitiķi, shēmotāji un sava labuma meklētāji pievaldītos, redzot, ka agri vai vēlu viss nāk gaismā.
Tas arī notika, kad nāca gaismā tavas manipulācijas ar Klb&AI, un atklājās, cik dziļi tu šajās lietās esi atradis savu labumu, ka savā trakošanā neapstājies nedz Patiesības, nedz kristīgas mācības priekšā, nerunājot nemaz par "kibernētiem evaņģēlija aizstāvētājiem" tik nenozīmīgām lietām kā satversmes un citi baznīcu dokumenti.

Latvju luterānis
# Iesūtīts: 2010.09.22 12:37:48
indriķi (labs)

Manā draudzē nav neviena Tāļa. Ja tu viņu tik labi pazīsti, pajautā viņam pašam, ko viņš ar to domā. Manā draudzē cilvēki zina, ka, piemēram, LTA, nosodot pāvestību, nenolād visus pāvestam pakļautos kristiešus. Vai nevarētu būt, ka arī tevis minētais cilvēks tev teiks to pašu un tu viņa teikto apzināti izskaidro vissliktākajā gaismā?

Bet tev gan nāktos paskaidrot, ko tu domāji, kad parakstīji apgalvojumu: "svētdarīšana ir neizslēdzams posms taisnošanā".
indriķis (labs)
# Labojis indriķis (labs): 2010.09.22 13:05:09
Nav tavā, ir G.B. vai kādā citā tml. draudzē. Kāda starpība.
Es ticu, ka tu nenolādi visus kopā, bet katru pa savam atsevišķi un tāda lamāšanās vairāk ir raksturīga tavam šaurākam fanu pulciņam.
Jo draudze pie šādas attieksmes, paradoksāli, ātri vien dotos prom ( un atpakaļ ) uz to pašu Lamājamo Baru.
Latvju luterānis
# Labojis Latvju luterānis: 2010.09.22 13:17:38
indriķi (labs)

Vai tev labāk patiktu apgalvojums, ka LELB ir heterodoksa baznīca: "Visas baznīcas, kuras pacieš šādus [piemēram, kā tu] dievišķās patiesības izkropļotājus un seko viņiem, tiek dēvētas par heterodoksām.." (skat. Millers, 575)

Tā nu redzi, ka man nav ko slēpt. Bet tu gan klusē kā farizejs un nepaskaidro, kāpēc parakstīji šādu ķecerīgu apgalvojumu: "svētdarīšana ir neizslēdzams posms taisnošanā".

Un pretstatā tev, es neuzņemos Dieva lomu kādu nolādēt. Es tikai varu atkārtot tos nosodījumus maldiem un maldu mācītājiem, kurus ir izteicis Viņš. Tu gan esi "ekskomunicējis" uzticamus Dieva vārda kalpus, pretēji skaidrajai luteriskās baznīcas mācībai.

<< 1 ... 36 . 37 . 38 . 39 . 40 . 41 . 42 . 43 . 44 . 45 . 46 ... 47 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 29 , pavisam kopa bijuši: 34477