atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Doma par Elli
Mulders
Iesūtīts: 2007.11.05 14:29:54
Interesanta atskārsme man uznāca.

Visi droši zin klasisko argumentu no aktuālā ļaunuma, kas formulējas rupjā formā apmēram tā: "Mīloša Dieva nav, jo pasaulē ir daudz ļaunuma". No aktuālā ļaunuma tiek secināta Dieva neesamība!

Tālāk mana tēze:

Saliekot kopā Kristīgo uzskatu, ka elle būs vieta, kur Dieva nebūs, jeb absolūta nošķiršana no Dieva, bet paradīze būs absolūta Dieva klātesamības manifestācija. Saliekot kopā, ka elle tiek solīta kā nemiera, mocību un šausmu vieta, bet paradīze kā miera, mīlestības un pilnības vieta, tad šis arguments no ļaunuma būtībā ir cilvēciski dabīgā apjausma par elli!
Mēs kristieši gan vienmēr aceramies otru argumenta pusi, tas labais, skaistas ko novērojam ir īstena Mīloša Dieva manifestācija, tādējādi Kristietība demonstrē arī Paradīzes nojausmu. Un taisnība ir šeit uz Zemes manifestējas abas Valstības, jo tās nav nošķirtas šeit...
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 16 . 17 . >>
AutorsZiņas teksts
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.11.06 14:29:37
Mulders
Ja Ctulhu atstās šajā pozīcijā mūžīgi, tad pat pēc galīga laika perioda viņa "kiborgizācija" kļūs par elli, nerunājot par mūžību!
Kāpēc?
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.06 14:31:07
>Ja Ctulhu atstās šajā pozīcijā mūžīgi, tad pat pēc galīga laika perioda
>viņa "kiborgizācija" kļūs par elli, nerunājot par mūžību!
>Kāpēc?

Jo ja kaut kas darbojas ne pēc "by-design" projekta, agri vai vēlu tas salūzt, degradējas, iznīkst! Nu nevari tu aizbraukt tālu ar auto, kuram stūre sagriezta uz labo pusi! Kādu laiku parinķosi, un nojūgsies!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.11.06 14:36:13
Mulders
Tāpēc, ja kāds brīvo gibu izmanto nepareizi, nevajag nekādu mūžīgo moku, bet gan vajag dot vēl un vēl iespējas apdomāties un laboties.

Tajā postā 2 rindiņas augstāk!
Nu jau ridiņas sajukušas, iedod citātu vai atsauci uz laiku!

Nu re, tu nemaz nezini, kas ir mūžība.
Tātad, pēc tavas mācības, pēc nāves iestājās kaut kas līdzīgs stāvokļa sastingumam un nav iespējamas izmaiņas? Nevar pārdomāt, ja nākusi jauna informācija?
Tad bail pat iedomāties, kas notiek pēc nāves ar zīdaiņiem un garīgi nepilnvērtīgajiem!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.11.06 14:38:17
Mulders
Toties ar cirvi var mierīgi dzīt naglas, nekas tur nesabojāsies, būs tikai ne tik ērti kā ar āmuru!

Taču šeit pat ir atļauts darboties pēc ne by-design projekta, tātad ir padomāts arī par citiem darba režīmiem.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.06 14:39:01
>Tāpēc, ja kāds brīvo gibu izmanto nepareizi, nevajag nekādu mūžīgo
>moku, bet gan vajag dot vēl un vēl iespējas apdomāties un laboties.

Un tā mūžīgi! Elle! Ko tad es saku?
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.11.06 14:48:23
Mulders
Kāpēc mūžīgi? Ir cerība, ka vienreiz šim apniks un izvēlēsies citu strateģiju, pamēģinās ko jaunu.
Kāpēc nē?
Mēs taču zinām daudzus cilvēkus, kas bija neticīgi, un tad pieņēma kādu ticību, tad atkal citu, tad atkal neticēja, līdz beidzot aizgāja līdz Pareizajam Pasaules Uzskatam (Mulderam = kristietība), un jutās laimīgi un piepildīti.
Ja apziņa pēc nāves turpinās, tad kas viņai aizliedz rīkoties tāpat? Kas viņu iesaldē mūžīgā nemainīgā stāvoklī?
Mulders
# Labojis Mulders: 2007.11.06 14:53:40
>Kāpēc mūžīgi? Ir cerība, ka vienreiz šim apniks un izvēlēsies citu
>strateģiju, pamēģinās ko jaunu.
>Kāpēc nē?

Acīmredzot mums ir neizpratne par to kas ir šis "ES", kas nosaka cilvēka būtību, vai tā ir atdalīta ar to ko cilvēks uzskata un kam tic vai nē? Es apgalvoju un piekrītu Kristīgajai vēstij un atziņai par cilvēka būtību - cūka atgriežas dubļos lai kā tu šamo mazgātu un "dresētu". Lācis ir lācis un mērkaķis ir mērkaķis.
Ja tu gribi lai lācis ir mērkaķis, nepietiek, ka tu lācim iemāci mērkaķoties, tev jāmaina lāča "lācība" par "mērkaķību".
Tas ir tas jautājums par to "kas ir cilvēks"... un šīs mūžīgās mocības izriet no šīs cilvēka būtības... kas viņš IR. Tas ko tu piedāvā ir mūžīgu mācīšanos, bet nesaproti, ka problēma ir šajā "lācībā".
Kristietība tamdēļ nerunā par izmaiņām, bet par nāvi un augšāmcelšanos garīgo un fizisko. Garīgā ir šī tik bieži dzirdētā "jaunatdzimšana" to vairāk Harizmāti lieto, bet tas ir leģitīms termins. Vecais mirst, jaunais top! Kristieši vairs nav tie paši cilvēki kas bij pirms ieticēja, pirms kristījās! Ārēji tas pats (pietam ārēji ne tiaki fiziski) bet būtība, core serde cita!

Nu tas tāpat kā skatīties uz tārpiem... no malas visi tārpi, bet daži reiz par taureņiem pārvērtīsies... jo viņu būtībā šī "taurenība" ir ieslēpta, un nekāds tārps par taureni nekļūs, ja viņā nebūs šis potenciāls šī būtība... tu vari vicināt rokas cik gribi, dinozaurs var lēkāt cik grib, viņš par arhipterixu nekad netaps!
Tā ir evolucioniskā domāšana, ka ja akmeni pietiekoši ilgi mētāsi gaisā, šis lidot iemācīsies! Mēs sakām - nē akmenim jāmaina būtība, lai tas lidotu! Protams, tā ir līdzība... tak pat ja tu akmeni izdrāzīsi aerodinamiskā formā, neviens nepiekritīs, ka tas ir putns un pat šeit, ir kāds ārējs "drāzējs" kas akmeni padara lidotspējīgu, tas nv no akmens atkarīgs!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.11.06 15:02:06
Mulders
Lāči, mērkaķi, cūkas ir tādi pēc dabas. Tādi piedzimuši un nemaināmi jau no piedzimšanas brīža.
Mēs turpretī runājam par viena tipa būtni - cilvēks. Ir novērots praksē, ka cilvēks var mainīt savu uzskatu sistēmu.

Tu saki, ka notiek "jaunatdzimšana". Tātad tā notiek kaut kādā laika momentā, pieņemsim, kādam cilvēkam 50 gadu vecumā. Līdz tam viņš bija pretendents uz elli. Tad domāja, pārdomāja, pieredzēja, sajuta, un 50 gados "jaunatdzima".
Tagad, pieņemsim, ka 25 gadu vecumā, pašā ateisma uzplaukuma laikā šim cilvēkam uzkrīt ķieģelis uz galvas un viņš nenodzīvo līd 50 gadiem. Kāpēc tad lai viņš nevarētu pēc nāves "iziet" to pašu, ko viņš gāja līdz 50 gadu vecumam?
Kāda ir atšķirība?

Piemērs par akmens mētāšanu nozīmē to, ka šis akmens jau tāds ir radīts, un tā nav viņa vaina, ka namāk lidot. Sekojoši - akmeni par to nevar sodīt.
Tavā piemērā nav izvēles brīvības.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.11.06 15:05:30
Mulders
Ja pat mainam "lācību" par "mērkaķību", tad kādas problēmas ir to darīt ilgā laikā?
Tas ir, nevis mūžīga mācīšanās, bet ilga gaidīšana uz to, ka "lācis" piesakās, lai viņu pārtaisa par "mērkaķi".
Tieši tāpat, kā tagad tas notiek šīs dzīves laikā.
Ja tas notiek dzīves laikā, tad kāpēc lai tas pats nevarētu notikt pēc dzīves?
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.06 15:12:57
KarotesNav, būtība ir kas vairāk kā "uzskatu komplekts"! Daudz dziļāka! Un šī būtība ir grēka sačakarēta, jo tavi senči pacentās to sačakarēt. Tā ši garīgā slimība nododas no paaudzes paaudzē. Līdzīgi kā no paaudzes paaudzē nododās fiziskie vecāku parametri, tik tie nav tik kaitīgi!
Šī būtība neļauj cilvēkam laboties, tāpat kā atkarība no alkohola tieši ir tā, kas neļauj cilvēkam būt atturībniekam, ja šis iesācis dzert... Ir jāizravē tieši šī "atkarība" un jāiestāda jauna, nesamaitāta vietā (caurumu arī nevar atstāt).
Tātad tev ir jaātsakās no tā kas tu esi, jākļust par kaut ko citu! Un jebkurš Kristietis tev pateiks, ka viņš ir cits nekā bij pirms ieticēja. Izņēmumi varētu būt tādi kā es, kas kristīti zīdaiņa vecumā, tamdēļ mana "pāreja" bij lēna un nemanāma, jo būtībā bij šī vecā noārdīšana un jaunā uzcelšana, man nav pieredzē šis lūzums straujais. Bet man ir pieejami citi kristieši, kam daudz krasāk var redzēt šo būtības maiņu un uzskatu maiņa ir sekas!
Tas kā lācību nomaina ar mērkaķību un parādās izteitka mīlestība pret banāniem!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.11.06 15:17:28
Mulders
Bet kādas problēmas to visu darīt ilgā laikā, mēģināt atkal un atkal?
Kur te ir laika ierobežojumi?
Sk. piemēru par ķieģeļa uzkrišanu uz galvas 25 g vecumā!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.06 15:23:15
KarotesNav, problēma ir utopijā. Kā jau teicu. Evolūcijas NAV! Nevari tu cūku par pingvīnu pataisīt, nenogalinot cūku un neinstallējot Pingvīnu! Taču šeit ir gadījums, kad cūka grib pingvīna tiesības bet cūkas pienākumus. Tb cūka grib palikt cūka un tomēr valdīt kā Lauva! Nu tas ir neiespējami, jo ir pterunā... pasaule ir kārtīga!
Tu tač pats reiz Ctulhu mācīji, ka "laimes" ir dažādas... un Ja tu Cūku padari par Pingvīnu, tad Cūka ir nelaimīga, jeb pareizāk sakot, visas Cūkas tādu pārveidotāju par sadistu zīmē. Kad Pingvīni saka, ka tās Cūkas, aks grib palikt par cūkām, tādas arī paliks, tad atkal Cūkas sauc pārveidotāju par Sadistu, kas noraksta Cūkas uz mūžīgiem dubļiem, kāmēr Pingvīniem mūžīgo okeānu apsola!

Nu nelīmējas tas kopā... saku, tu putro uzskatus, informāciju, viedokli ar to būtību, kas kārto, filtrē un darbina šos uzskatus informāciju un viedokli!

Mums ir dators un mums ir softs! Nevari tu uz ZX Spectruma Pentiuma softu darbināt! Tu vari ZX Spectrumu dresēt un "optimizēt" do posiņeņija, neizdosies tev Windows VISTA uz šamā iedarbināt un dzenāt tos pašus World of Warcraft!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.06 15:33:39
KarotesNav, citiem vārdiem - problēma ir kvalitatīva nevis kvantitatīva!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.11.06 15:35:47
Mulders
Mēģināšu jautājumu uzdot savādāk:
Tev ir zināms, ka process "jaundzimšana" var notikt šīs dzīves laikā.
Kāpēc lai tas pats process nevarētu notikt arī pēc šīs dzīves?

Piemēram, tu redzi šīs dzīves laikā cilvēka secīgus stāvokļus
20 g.vec. = "cūka, visi pingvīni ir stulbi",
23 = "cūka, cienu arī pingvīnus un bruņurupučus",
26 = "negribu būt cūka, bet nezinu ko darīt, taču pingvīni un bruņurupuči nav tas kas man vajadzīgs",
28 = "bruņurupucis, man patīk būt bruņurupucim "
32 = "bruņurupucis, kaut kas te nav kārtībā"
35 = "pingvīns", līdz mūža galam
Tā teikt, cilvēks garīgos meklējumos.

Un otrs cilvēks, kas būtu nonācis tais pašos stāvokļos, ja ne ķieģelis pa galvu 28 gadu vecumā.
Kādas problēmas turpināt pēc nāves?
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.06 15:55:44
KarotesNav, tā kā Luterāņi mača, ka šī "jaunatdzimšana" nav cilvēka nopelns, tad laiks kurā notiek jaunatdzimšana būtībā nav mūsu kontrolē. Mēs darbojamies tās informačijas ietvaros kas ir dots.
Ja man ir dota atklāsme par to kā sistēma darbojas, un ja šeit runa ir par tik delikātu lietu kā mūžīgā dzīvība, tad experimentēt ir riskanti...
Te parādās ticības faktors, to starp citu pārdzīvo visi Kristieši, kad ir dzīvē brīdis, kad brūk burtiski VISS, jo objektīvi notiek Dieva darbs, kad viņš atņem cilvēkam viņa elkus... interesants periods, uzzināt kas IR tavi elki. Tad cilvēkam nekas cic neatliek kā pieķerties Kristum!
Kad tas notiks kā, kādos apstākļos, to es nevaru pateikt. Es arī droši nezinu kāpēc šāda robeža nosprausta, kas notiek pēc nāves un vai papuasu jaundzimušais, kas mirst no malārijas iet paradīzē!
Kas man svarīgi ir, ka man ir paša Radītāja apsolījums, ka tie, kas uz Kristu tic, tie gan nonāk Paradīzē!

Zin kā... ir pat filmās redzēts, experimenti taisīti... aizved mežoņus uz lidostu, viņi paskatās... neko nesaprot, atgriežas savā ciemā un mēģina "lidmašīnu uztaisīt"... sviests...
Tb morāle - tas ka tev ir iedots drošs ceļš, bet tu kaut kur pa ausu galam dzirdi, ka kāds kaut kur 3cm virs zemes lidinās jo ir veģetārietis, var radīt nepilnu priekštatu. Tu kā papuass vari iedomāties - skuju man tas misionārs ar visu viņa mācību par saskaitīšanu pirmā desmita robežas, es redzēju kā veči bez tā visa pa gaisu lido, es arī tā gribu!

Vot tev uzdevums... uzmeklēt kādu apskaidroto Budistu, kas etaki toč 3 cm virs zemes lidinās (dauzos), pasludināt viņam Kristu (vislabāk iedodot izlasīt Evnaģēliju) un paprasīt viņa viedokli par to visu un novērtējumu!
Es nav dzirdējis, ka Budisti jelkad kristietību būtu nolieguši, tač bieži ir gadījumi, kad viņi nenoķer kādu būtisku tēzi, kas neļauj viņu apskaidrotajam prātam apskadiroties līdz galam!

Jo bieži ir tik dziļi laužņi cilvēkā, ka viņš nepamana, ka pats turās pei aplamībām patiesības vērtējumā... Kristietība ir sevis salaušana un sevis nonāvēšana BURTISKI, tikai tā var iemantot skaidro redzi un arī... ilgstošā periodā!

Būtiskais ir lai grauds uzdīgst, nav svarīgi vai tas izaugs par lielu koku vai mazs stiebrs, svarīgi, ka tajā rosās dzīvība pareizā... tamdēļ ir vienalga vai mirst pieredzējis Bīskaps askēts vai zaļknābis, kas knapi Kristus Vārdu var izrunāt... dzīvība ir sākusies! Mūžībai tas ir pietiekoši!

Raksti, protams, neatbild uz jebkuru jautājumu "kāpēc". Kāpēc mums ir viena dzīve nevis 9as kā kaķiem? Nezinu, acīmredzot Dievs uzskata, ka ar to pietiek. Kā tu nevari ielīst mātes miesās atpakaļ, tā tu nevari pēc nāves ielīst atpakaļ šajā pasaulē. Rakstos šī dzīve un pēc dzīve ir salīdzināta ar dzīvi mātes miesās un dzimšanu pēc tam! Būtiski atšķirīgas dzīves ar atšķirīgu funkcionēšanu un atšķirīgu operāciju zonu! Tas ka tu to nevari iedomāties, aptvert un modelēt... tas ir OK, ir naivi iedomāties, ka tārps var aptvert taureni...
Kā Subaču Māris reiz labi rakstīaj - "Ja gribi saprast mākoni, kļūsti par mākoni". Tamdēļ tu nekad līdz galam kristietību un Kristu nesapratīsi nekļūstot viens no mums... kā teica Morfejs, mēs varam tev durvis parādīt, jāiet caur tām tev pašam!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.11.06 17:49:39
a_masiks
Aha, te pat offtopika nav :-)
indriķis
# Iesūtīts: 2007.11.08 11:34:14
Ja Dievs rada jaunas debesis un zemi, kur taisnība (un taisnīgie) mājo, tad viņam taču miskasti vajag, kur samest tās savas radības, kas savā patvaļā Viņu negrib līdz galam. Elle arī ir šāda miskaste.
Sheksna
# Iesūtīts: 2007.11.08 11:51:24
Pats jaukākais ir tas, ka kristiešiem nemaz nav vienotas koncepcijas par to, KĀDA tad tā elle īsti ir. Varam izdalīt populārākās:
1) elle kā vieta, kur debesu valstībā nepieņemtās dvēseles mūžīgi un bezjēdzīgi klīst apkārt un vaimanā par savu bēdu likteni, bet nekādu ekstrā mocību nav;
2) debesu valstībā nepieņemtās dvēseles mūžību ilgi kopā ar vellu deg uguns jūrā, t.i. mocās;
3) nekādas elles nav, debesu valstībā nepieņemtās dvēseles uzreiz pēc Tiesas Dienas tiek neatgriezeniski iznīcinātas.

Visas pārējās kocencpijas (pēc nāves nav nekā, reinkarnācija, šķīstītava) īsti nesavietojas ar kristiešu doktrīnām.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.08 12:15:19
Šeksna, tamdēļ ka Raksti ir skopi elles interjera un iekšējās kārtības noteikumu aprakstā!
Mulders
# Labojis Mulders: 2007.11.08 12:19:35
Ctulhu, nu bet ja radītu uzreiz labu, tad taču tu uzreiz pajautātu, a bet ar ko šitā ir tāda laba... kāpēc "labs" ir labs? Ij ņemtu to vīnogu tomēr apēstu!
A tā, tagad būs uzskates līdzeklis, kamdēļ labs ir labs... un kamdēļ ļauns ir ļauns!

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 16 . 17 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 67 , pavisam kopa bijuši: 78904