atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Doma par Elli
Mulders
Iesūtīts: 2007.11.05 14:29:54
Interesanta atskārsme man uznāca.

Visi droši zin klasisko argumentu no aktuālā ļaunuma, kas formulējas rupjā formā apmēram tā: "Mīloša Dieva nav, jo pasaulē ir daudz ļaunuma". No aktuālā ļaunuma tiek secināta Dieva neesamība!

Tālāk mana tēze:

Saliekot kopā Kristīgo uzskatu, ka elle būs vieta, kur Dieva nebūs, jeb absolūta nošķiršana no Dieva, bet paradīze būs absolūta Dieva klātesamības manifestācija. Saliekot kopā, ka elle tiek solīta kā nemiera, mocību un šausmu vieta, bet paradīze kā miera, mīlestības un pilnības vieta, tad šis arguments no ļaunuma būtībā ir cilvēciski dabīgā apjausma par elli!
Mēs kristieši gan vienmēr aceramies otru argumenta pusi, tas labais, skaistas ko novērojam ir īstena Mīloša Dieva manifestācija, tādējādi Kristietība demonstrē arī Paradīzes nojausmu. Un taisnība ir šeit uz Zemes manifestējas abas Valstības, jo tās nav nošķirtas šeit...
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 16 . 17 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.06 12:06:36
Ctulhu, nezinu nezinu, vai tad tu esi cita persona nekā tas Ctulhu kurš bij 2-3 gadu vecs, tīnis, etc.?
Tik tur šis attālums būs bezgalīgi liels... tā pati persona, tikai augstākā līmenī... A elles iemītnieki - tie paši vecie, zemie tārpiņi!

Tārps-Taurenis!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.06 12:46:01
Ctulhu, lēta sofistika!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.06 12:55:43
Ctulhu, tu atkal putro jēdzienus "savs" un "oriģināls/atšķirīgs" viedoklis!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.11.06 12:55:52
Pat Hitlers nav pelnījis mūžīgas mokas. Neviens tās nav pelnījis, kaut vai tāpēc, ka tās ir bezjēdzīgas. Nekas uz labo pusi taču nemainās.

Vajag pāraudzināt, nevis mocīt.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.06 12:57:04
KarotesNav, baidos, ka šai jautājumā nedz tev nedz man nav balsstiesību! Neesam mēs tiesneši kaut vai aiz tā apstākļa, ka lietas mteriāli un lietas būtība mums nav zināmi!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.11.06 13:21:36
Mulders

Nevar būt tādu nodarījumu, par kuriem ir mūžīgs sods un mocības.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.06 13:25:51
>Nevar būt tādu nodarījumu, par kuriem ir mūžīgs sods un mocības.

Analoģiski, nevar būt tāds nopelns un nodarījums kas būtu jāatalgo ar mūžigo dzīvību!

Bet nu, tavs viedoklis joprojām ir un paliek tavs viedoklis! Kā jau teicu, tev lietas materiāli nav zināmi, tak ja tu šādu tēzi pieņem par sava uzskatu pamatpremisu, tad es tai nepiekrītu. A pamatot vari savu šo tēzi, iļi tā ir tā... prosto dogma?
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.11.06 13:26:47
Ctulhu
Pat ja cilvēks pats sevi ir iedzinis Šaurajā Bezizejā, mocās un neredz izeju 2 metru no sava deguna - ja tāds stāvoklis ir gatavs turpināties mužīgi, es uzskatu, ka tāds cilvēks ir aiz ausīm jāpievelk pie izejas klāt.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.11.06 13:29:29
Mulders
Mūžīgā dzīvība jau tāpat ir, by default kā būtnes iedzimta īpašība.
Tu pats saki, ka nāve ir tikai ķermeņa nāve, bet apziņa paliek.

Tev tiešām vajag pamatojumu tēzei, kāpēc nedrīkst nevienu mūžīgi mocīt?
Kaut vai tāpēc, ka tas nav racionāli, no tā nekas nemainās. Plus - kāda būtne mūžžigi izbauda ļoti nepatīkamas emocijas.
Ar to nepietiek?
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.11.06 13:35:39
Mulders
Mūžīgās mokas tāpēc, ka ir mūžīgā dzīvība? Tā teikt, līdzsvaram?
Ftopku tādu sistēmu!
Ja es varētu savu mūžīgo dzīvību atdot par to, lai kāds beidz mūžīgi mocīties, un mēs abi vienkārši pārstātu eksistēt, tad es tā arī darītu!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.06 13:38:19
KarotesNav, bet tu laikam nespēj apjēgt vienkāršu elementāru realitāti... ka ir cilvēki aks NEGRIB iet Paradīzē un GRIB būt ellē. Te pat Ctulhu, viņš ir gatavs iet uz Elli, ka tik nebūtu jāatzīst, ka Dievam bij taisnība, bet Ctulhu tuftu dzinis, Ctulhu NAV gatavs pakļauties Dieva taisnības priekšā tikai tā iemesla dēļ, ka tā ir DIeva ne Ctulhu taisnība. Tb tas ir apburtais loks kas saslēdzas un kolapsē uz iekšu, pašlaik tas nemanifistējas tik bezcerīgi, bet tur... tur tā lamata aizslēdzas un sakrīt kopā... ka cilvēks vairs nevar izkārpīties no tā slazda kurā pats sevi ievelk... nu tas ir tas ko es demonstrēju ar domas experimentu... vai tu vari gribēt ko citu nekā tu gribi? Vai tu vari piespiest sevi ticēt Kristietībai vai Ateismam (vai jebkuram citam uzskatam, kam tu netici)?
Un tagad pareizini šo nespēju un negribēšanu ar bezgalību! Tava koncepcija izriet no tā, ka tu domā, ka tur mūžībā viss būs tāpat kā te... pēc tiem pašiem principiem... bet tā nebūs!

Pavēro to tēmu, ko es vakar atvēru par patiesību!

Ctulhu izpildījumā vārds "pakļauties" ir ekvivalents vārdam "ļaunums", Ctulhu nekādīgi nespēj paciest vārdus "Ctulhu" un "Pakļauties" bez nolieguma vienā teikumā, neatkarīgi no tā, kas ir vārda "pakļauties" objekts... vārds "pakļauties" priekš Ctulhu ir kā bullim sarkana lupata, un pofig kas aiz lupatas, Ctulhu pagriežas pa 180 grādiem un dodas prom... kas parāda ka Ctulhu ir vadāms kā robots... tik pareizās vietās jāizvieto "pakļauties" koncepcija un Ctulhu ies pretējā virzienā!

Tieši uz to jau Velns arī nospēlēja... ieborēja durakiem Ievai un Ādamam, ka vot Dievs grib jūs turēt paklausībā, slēpj informāciju, čakarē, melo un vispār par opija apstulbinātiem zombijiem tur!

Ctulhu tieši tāpat ir apčakarēts, tak viņš to nesaprot... viņš pakļaujas šim antispēkam, domādams, ka tā ir viņa paša "neatkarība"!!! Bet vai tad tas nav visideālākais pārvaldes forma... skaļi runāt par to, ko tu apriori noraidīsi, lai klusējot tu pieņemtu to, kas skaļi netiek pateikts, tā radot tev ilūziju, ka tā bij tava ideja!

Rezultāts vienkāršs... cilvēks kļūst šī nolieguma, pretestības un Dieva nepaklausības manifestācija. Kamdēļ tu domā, ka Ctulhu pakļautos Dievam, ja Dievs šo kādsu 1000 gadus pacepinātu? Ctulhu ir pilnīgā pārliecībā, ka Dievs ir sadists un ka tādam pakļauties ir pret Ctulhu būtību... šīs ugunis vēl vairāk Ctulhu pārliecinās, ka Dievam pakļauties ir pakļauties tirānam! Redze ir modificēta, Ctulhu un Mulders Dievu redz pilnīgi atšķirīgi un arī Dievs rādās atšķirīgi mums, tik šobrīd vēl ir čancis... šobrīd vēl laiks ir un man ir stipras aizdomas, ka Dievs dara lielu darbu un ka pienāks brīdis kad Ctulhu atgriezīsies... ne viņš pirmais ne pēdējais, kas agri vai vēlu pamet savu ateismu, kad sāk to kritiski izvērtēt un domāt... tāpat kā Antonijs Flū - prominents 20 gadsita ateists... beigu galā viņa paša ateisms salūza ierpetīm jautājumiem, kurus viņš nebaidījās pats sev uzdot...
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.06 13:41:39
> Mūžīgā dzīvība jau tāpat ir, by default kā būtnes iedzimta īpašība.

Tātad, ar to mēs saprotam, ka neexistence nemirstīgai būtnei ir neiespējama. Tātad vienīgā alternatīva ir - existence... un tagad jautājums, vai taisnīgi būtu sajaukt vienā sabiedrībā mūžīgi tos, kas Dievu mīl un uz viņu paļaujas un tos, kas Dievu ienīst un ienīst visus, kas Dievu mīl? Kamdēļ lai Dievs pirmo dzīvi padarītu par elli, ļaujot otriem turpināt mūžīgi uzdarboties.
Taču Dievs rīkojas godīgi vienas mūžīgas dvēseles nodalot no otrām, lai otrie pirmajiem nevarētu kaitēt un darīt pāri, bet lai paši savā sulā vārās... tā teikt... pamest ļaunos viņu pašu ļaunumā un grēkos!

Zin kādas mocības ir Bērnu izvarotājam megapedofīlam manjakam, ja viņam nav neviena bērna ko izvarot, nav neviena iespēja ralizēt savu ļaunumu... elle Kamdēļ tu par netaisnību uzskati, ka šādi mūdži tiek nodalīti no bērniem, kas mūžīgi baudīs Dieva svētlaimi!

Es savukārt par nežēlīgu un Sadistisku uzskatītu tādu Dievu, kas ļautu šādam manjakam kopā ar viņa upuriem svinēt "svētkus"!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.06 13:50:10
>Ja es varētu savu mūžīgo dzīvību atdot par to, lai kāds beidz mūžīgi
>mocīties, un mēs abi vienkārši pārstātu eksistēt, tad es tā arī darītu!

Nav dots... pats tak atdzini, ka cilvēks by design ir mūžīgs! Dievs visu radīja, lai tas būtu... ja cilvēks savu mūžības dāvanu izmanto lai sevi degradētu, tad tāda ir viņa dzīve... tā teikt, izdari izvēli un dzīvo ar šo izvēli mūžīgi... Tev ir dauds dots, no tevis daudz atprasīs. Tev ir daudz dots, tu daudz vari sačakarēt!

Tieši tamdēļ īpaši ir svarīgi, lai nedz tu nedz citi cilvēki nenonāk šajā ftopkā. Vai tagad tu apjaut to nozīmi un darbu, ko Kristus ir darījis, viņš tieši to arī izdarīja... maxāja savu dzīvību, lai tev nebūtu ftopkā jāiet... Un tomēr... kad kāds izdara to, ko tu par vērtīgu uzskati, tu to met miskastē, tam netici un to noraidi...
Prosto... tas cilvēks, par kuru tu esi gatavs mirt un izraut no elles, viņš uzspļauj tavam upurim... viņš pasūta tevi bekot, viņam tava nāve nav vērtīga... viņš to nenovērtē, tu to nenovērtē... tavs šāds upuris pasauli neuzlabo, tikai pasaule zaudē labu cilvēku - tevi! Priekš kam? Tavai sirdsapziņas mieram, ka kaut ur kāds necieš... Nu tad lec ftopkā uzreiz, jo ja mērķis ir - nonākt stāvoklī, kad tu neapzinies citu ciešanas, tad nebūtība ir tas kur tas ir iespējams!
Savukārt, apziņa, ka Velns un visa ļaunuma iemiesojums un avots kaut kur "cieš`` man ir vienaldzīgs... Man ir vienalga, ka manu tuvinieku pāridarītājs cieš vai necieš, ir cietumā vai kapā... svarīgi ir, ka viņš vairs nekad maniem tuvajiem nedarīs pāri!

Tas ir... uz ko tava mīlestība ir vērsta, uz savu tuvāko vai uz savu ienaidnieku. Nevajag jaukt mīlestību pret ienaidnieku ar nodevību! Ja tu nodevību uzskati par vērtību, tad kā tu vari ieņemt morālo higroundu?

Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.06 13:56:56
> A paarleicinaat oponentus argumenteeti -slabo?

Oponents nepieņem argumentus. Ir brīdis, kad argumenti tiek traktēti kā vardarbība, viedokļa uzspiešana, netolerance, elles uguns!

Tā "uguns" jau arī būs šie argumenti, pret kuriem tu neko iebilst nevari, bet pieņemt tos arī nevrēsi, jo pats sevi bloķē. Es saku... neticība ir psiholoģiskais bloks. Tu tak joprojām neesi ieraudzījis savas domāšanas paradigmas kļūdas, neesi sapratis atsķirību starp metodoloģisko naturālismu un filosofisko naturālismu... kā lai tevi pārleicina, ja tu vienkārši sašaurini savu redzi un viss, visu pārējo noraidi apriori!

Savukārt, ja Dievs tevi garīgi "izvarotu" un tā teikt pārstādītu smadzenes, tad tak tu teiktu - Dievs tavu gribu salauž, Dievs nogalina Ctulhu un rada Ctulhu karikatūru... Vai tad tu vari Dievam izteikt šo lūģsānu - Dievs izņem manu akmens sirdi un dod jaunu miesas sirdi? Nevari, jo tu principā nepieņem šo diagnozi, ka tu esi neticīgs un līdz ar to ļauns, bet Dievs labs un taisns! Tu pats gribi būt Dievs, tad nu kamdēļ tu protestē, ka Dievs šādus "pašdievus" arī atstāj viņu pašu pasaulītē? Dievs neveiks nekādu aktīvu mocību, tikai pametīs tevi, ja tu viņu pametīsi! Tu varēsi autonomi existēt bez jebkādas Dieva klātesamības, traucējošiem faktoriem un koncepcijas, neviens tev neuzbāzisies ar savu kristīgo morāli un Evanģēliju, tu būsi viens savā paaulē... varēsi darīt ko vien ienāk pra`tā ar tiem resursiem, kas ir TAVI, ne Dieva. Dievs savu īpašumu gan paņems prom... un tad paliks... tas Ctulhu, kas esi tu, bez tā visa, kā dēļ cilvēki tevi ciena, mīl un vērtē par labu!

Protams, es ļoti ceru un ticu, ka tā nenotiks, ka tomēr galu beigās Ctulhu aizdomāsies un ieraudzīs un sapratīs sava šaurā skatījuma tukšību un Dieva Valstības bagātību un brīvību!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.11.06 14:07:12
Mulders

Vai tu vari piespiest sevi ticēt Kristietībai vai Ateismam (vai jebkuram citam uzskatam, kam tu netici)
Kāpēc ne? Ja kāds no tiem piegādās pārliecinošus faktus, tad es tam arī noticēšu. Piem, uz doto brīdi, pēc mana necilā vērtējuma, ID un evolūcijas teorijai abām ir plusi un mīnusi, neviena pārliecinoši nerullē.

vai taisnīgi būtu sajaukt vienā sabiedrībā mūžīgi tos, kas Dievu mīl un uz viņu paļaujas un tos, kas Dievu ienīst

Aizmirsi, ka cilvēks (jeb būtne) var mainīties! Pat šeit ir redzams, ka cilvēki maina savus uzskatus, neticīgie kļūst ticīgi un otrādi. Kāpēc lai mūžīga būtne nevarētu mainīt savas domas? Viņai taču laika pārdomāt ir pietiekami.
Var sadalīt būtnes pa dzīves vietām pēc to tieksmēm, dodot iespēju pārdomāt un izaugt līdz iespējai dzīvot citā vietā.

man ir stipras aizdomas, ka Dievs dara lielu darbu un ka pienāks brīdis kad Ctulhu atgriezīsies...

Re, tas par to pašu - būtne domā, ir gatava mainīties. Kāpēc lai pēc nāves pēkšņi iestātos sastingums, fiksēts stāvoklis, bez tālākām iespējām?

Zin kādas mocības ir Bērnu izvarotājam megapedofīlam manjakam, ja viņam nav neviena bērna ko izvarot, nav neviena iespēja ralizēt savu ļaunumu...
Tapēc jāārstējas. Jāmaina sevi.
Vai nu arī - ja nekas nav līdzams, tad šāda būtne vienkārši jāiznīcina.
Hmm, reinkarnācija paglābj no tādas ieciklēšanās ;-)

lai paši savā sulā vārās...
Tas būtu tad, ja Ctulhu atstātu tādos apstākļos, kā viņš ir tagad. Viņš varētu vārīties, kiborgizēties, pētīt pasauli un darboties savā operāciju zonā. Taču tā vietā viņu iemet ellē un moca. Kāpēc?
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.06 14:09:00
>Aizmirsi, ka cilvēks (jeb būtne) var mainīties!

Laikā jā? Vai mūžībā arī?
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.06 14:12:29
>Tas būtu tad, ja Ctulhu atstātu tādos apstākļos, kā viņš ir tagad. Viņš varētu
>vārīties, kiborgizēties, pētīt pasauli un darboties savā operāciju zonā. Taču tā
>vietā viņu iemet ellē un moca. Kāpēc?

Atkal nesaprati! Ja Ctulhu atstās šajā pozīcijā mūžīgi, tad pat pēc galīga laika perioda viņa "kiborgizācija" kļūs par elli, nerunājot par mūžību! Tu to vienkārši nespēj redzēt no šī partikulārā laika skatiena!
Nu nav elle kā holivudas filmās - zāle ar katliem un grēciniekiem tajos un velni apkārt...

Es neaceros, bet šķiet vai nu Grieķu vai kādā citā mitoloģijā ir kaut kāds stāsts par Dievieti kas lūgusi savam mīļotajam cilvēkam mūžīgo dzīvību. Dabūja un aplauzās, jo cilvēka novecošanu un samaitātība palikās, bet nu jau mūžīgā ķermenī... kā tev tāda perspektīva?
Redz, ja cilvēks ir "iepelējis" tad šis pelējums pareizināts ar mūžību ir mūžīga korupcija... un elle pati par sevi! Elle nav externāla bet internāls dvēseles stāvoklis... katram savs unikāls!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.06 14:13:05
p.s. un man nepatīk Ctulhu lietot kā "Elles pretendenta modeli" tas ir negodīgi un netaisni, lai arī viņš pats pat neiebilst...
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.11.06 14:24:56
Mulders
Nav dots... pats tak atdzini, ka cilvēks by design ir mūžīgs! Dievs visu radīja, lai tas būtu... ja cilvēks savu mūžības dāvanu izmanto lai sevi degradētu, tad tāda ir viņa dzīve..
Tas nevar būt, jo tad mums ir uzražota būtne, kas pie noteiktiem apstākļiem cieš mūžīgas mokas. Tur jābūt vienaldzīgam vai sadistam, lai ražotu tādas būtnes.
Vai nu arī designu var mainīt, un padarīt būtni mirstīgu.

... maxāja savu dzīvību, lai tev nebūtu ftopkā jāiet...
1) nemaksāja ar dzīvību, jo nevienu brīdi nepārtrūka Kristus apziņa. Vai arī tu uzskati, ka Kristum bija ļoti žēl viena ķermeņa tipa "homo sapiens" un viņam dikti patika dzīvot nevis paradīzē, bet būt ierobežotam uz zemes? Tas, ko Kristus zaudēja, ir - ciešanas. Taču ne dzīvība.
2) ... neteikšu, jo tad mēs aiziesm līdz vietai, no kuras mēdz pazust komentāri vai visa tēma ;-)

Man ir vienalga, ka manu tuvinieku pāridarītājs cieš vai necieš, ir cietumā vai kapā..

Tad tev līdz sava ienaidnieka mīlēšanai vēl jāaug. Kaut vai līdz ateista Ctulhu līmenim :-)

Nevajag jaukt mīlestību pret ienaidnieku ar nodevību!
Kur es to daru?

Laikā jā? Vai mūžībā arī?
Vai mūžībā būs sastingusi apziņa, nespējīga uztvert jaunu informāciju un mainīties? Kas ir mūžība?
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.06 14:28:57
>Tas nevar būt, jo tad mums ir uzražota būtne, kas pie noteiktiem
>apstākļiem cieš mūžīgas mokas. Tur jābūt vienaldzīgam vai sadistam,
>lai ražotu tādas būtnes.

Vai arī brīvajai gribai. Vai tagad sāc apjēgt kas IR Brīvība... tā ir svētība un mūžīga laime, ja to izmanto by-design, un tas kļūst par tādu pašu lāstu, ja to čakarē un izmanto nelietīgi! Dieva Dāvanas ir MILZĪGAS un tik pat MILZĪGS ir posts, ja šīs dāvanas izmanto nelietīgi!

>Nevajag jaukt mīlestību pret ienaidnieku ar nodevību!
>Kur es to daru?


Tajā postā 2 rindiņas augstāk!

>Vai mūžībā būs sastingusi apziņa, nespējīga uztvert jaunu
>informāciju un mainīties? Kas ir mūžība?

Te nu ir robeža kuru es nepratīšu stāstīt, jo neesmu vēl mūžībā pilnībā iegājis! DOmāju gan ka varēs uzņemt jaunu infu etc, tak tava būtība ir tā, kas nosaka ko tu uztver, ko nē, ko noraidi un ko pieņem, tavi uzsakti IR TU... un šī daļa paliek nemainīga!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 16 . 17 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 82 , pavisam kopa bijuši: 78919