atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Doma par Elli
Mulders
Iesūtīts: 2007.11.05 14:29:54
Interesanta atskārsme man uznāca.

Visi droši zin klasisko argumentu no aktuālā ļaunuma, kas formulējas rupjā formā apmēram tā: "Mīloša Dieva nav, jo pasaulē ir daudz ļaunuma". No aktuālā ļaunuma tiek secināta Dieva neesamība!

Tālāk mana tēze:

Saliekot kopā Kristīgo uzskatu, ka elle būs vieta, kur Dieva nebūs, jeb absolūta nošķiršana no Dieva, bet paradīze būs absolūta Dieva klātesamības manifestācija. Saliekot kopā, ka elle tiek solīta kā nemiera, mocību un šausmu vieta, bet paradīze kā miera, mīlestības un pilnības vieta, tad šis arguments no ļaunuma būtībā ir cilvēciski dabīgā apjausma par elli!
Mēs kristieši gan vienmēr aceramies otru argumenta pusi, tas labais, skaistas ko novērojam ir īstena Mīloša Dieva manifestācija, tādējādi Kristietība demonstrē arī Paradīzes nojausmu. Un taisnība ir šeit uz Zemes manifestējas abas Valstības, jo tās nav nošķirtas šeit...
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 16 . 17 . >>
AutorsZiņas teksts
Kārlis sj
# Iesūtīts: 2007.11.06 10:07:22
Mulders, nezinu, vai tie ir tie iistie vaardi, ka Kristus `macija par elli`. To vispar nevar salidzinat ar vina maaciishanu par Debesu valstiibu. Mulder, pastasti luudzu, ko Kristus maaciija par elli.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.06 10:12:15
Kārlis sj, 1) Ka tāda vieta ir 2) Ka tur nonāks tie, kas "nekvalificēsies" Debesu Valstībai (ievēro pēdīņas) 3) Vieta izraisa vēlmi tur noteikti nenokļūt 4) Vietā cilvēks visai labi apzināsies kur viņš atrodas 5) Tā ir mocību vieta 6) Tur tiks nogādāti Velns ar visiem dēmoniem, diez koe neperspektīva kompānija, atzīsti!

Tas tā, uz ātru roku aceroties!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.06 10:13:27
a_masiks, vispār jau arī no 3ajām personām īsti nav zināms par Kristus piedzīvojumiem viņsaulē, tikai tik daudz, ka šams tur bij un pasludināja savu uzvaru pār nāvi un elli!
Sheksna
# Iesūtīts: 2007.11.06 10:15:25
A vot kādi ir paša Kristus vārdi šai sakarā?
Bija līdzība par nabago Lācaru un bagātnieku, bagātnieks nonāca ellē un tur dikti cieta (a ļa viņam gribējās dzert, bet nebija ūdens).
Kārlis sj
# Iesūtīts: 2007.11.06 10:21:36
Mulders, vai tik tu tagad seit savu izpratni neuzrakstiji? Vai tieshaam Jeezus maaciija par kaadu objektiivu iisteniibu? Laikam mees lasam tos testus atskjiriigi.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.06 10:35:56
Kārlis sj, nē zin Kristus mācīja subjektīvas pasakas!
Prijehaļi!

Un kad Dievs izteica "Lai Top" tad arī tas tik bij tāds subjektīvs pļursktiens, kam ar objektīvo īstenību nekāda sakara!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.06 10:38:00
a_masiks, vispār jau ar Lācara stāstu nav tik vienkārši, jo tur ir runa par šeol/hades, ko LV tulko kā elle. Bet mēs te par Gehennu runājam, kas arī ir tulkots kā elle, tā radot bardaku tulkojumā. Bet šie vārdi jau norāda uz principālo atšķirību. Tā "īstā" elle ir Gehenna, un tā nav attēlota Lācara gadījumā! Gehenna manifestēsies laiku beigās tikai.
Kārlis sj
# Labojis Kārlis sj: 2007.11.06 10:49:09
Ai, Mulder , atradu tev no taviem braljiem kaadu tekstu . Tur ir rakstits viss apmeram ta, kaa arii es to saprotu.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.06 11:00:10
Kārlis sj, nu bet paga... tu te tagad putro divas koncepcijas. Koncepcija par to vai Elle ir un kāda vilka pēc šamā ir un otra lieta par to kam šī vēsts ir jāsludina par Evanģēlija/Bauslības šķirtību un pasludinājuma kārtību!

Pat tevis norādītais Raksts nekādīgi nenoliedz to, ka Kristus runāja par realitāti. Tak protams, jautājums vai elles koncepcija ir lietojama tā kā to lietoja viduslaiku RKB baznīca, kā biedēšanas un baiļu pātagu ar kuru cilvēkus turēt paklausībā. Ij vēl šodien RKB tēze par Purgatoriju ir aizstājis oriģinālu!

Protams, ka Kristus ar elli nebiedēja tos, kas jau tāpat viņam piederēja... taču tas ir tikai normāli, ka Kristus stāsta pilnīgu bildi, arī to bildes daļu kurā ir uzzīmēti neticīgie... un tā bilde ir nesmuka! Vai tas ticīgajā izraisa ticību un mīlestību uz Dievu - protasm ka nē, jo mīlestība rada mīlestību ne bailes. Vai tas rada neticīgajos bailes un paklausību... tas viņiem jāprasa, dažiem jā dažiem nē... Dieva Vārds kas ir bauslība, izraisa vai nu sirds nocietināšanos vai nožēlu, izmisumu, kuram tad arī seko Evanģēlija pasludinājums!

Tēma ir visai vienkārša, kas noraida Evanģēliju, tas paliek tajā pasludinājuma daļā, kuru mēs apzīmējam ar vārdu elle! Ij kā jau teicu, Kristus zīmē šo vietu nepievilcīgās krāsās... analoģiski kā mēs varam zīmēt jebkuru bildi, kas seko likumpārkāpumam un mīlestības noraidījumam!

Skaic ka pašā ellē neviens nav bijis un atpakaļ atnācis lai pastāstītu kādas tur tapetes...
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.06 11:00:59
a_masiks, nenoteiktība ir tikai tad, ja tu jau zini kā ir īstenībā!
Tā ir lietu vienkāršošana līdz absurdam... Stūrgalvību ar Noteiktību putrojat, sudarj!
Kārlis sj
# Iesūtīts: 2007.11.06 11:06:53
Mulders, ja tev slinkums to vestuli lasit, tad cerams citiem nebus.
Mulders
# Labojis Mulders: 2007.11.06 11:08:44
Kārlis sj, izlasīju to textu. Tā arī neieraudzīju, kur tur tiktu noliegts elles objektīvā realitāte? Iebaxti ar pirxtu! p.s. vienmēr gatavs atzīt kļūdu, jo anglene tomēr mana 3ā valoda, moš ko palaidu garām!
Sheksna
# Iesūtīts: 2007.11.06 11:30:17
ja nē - tad būs jādala uz pusēm un būs situācija, kad 2 grēcinieki atšķirsies par bezgalīgi mazu grēka vienību, bet viens āizies uz elli, otrs uz paradīzi.
Pag pag, dalīsies jau nevis pēc grēka apjoma, bet pēc ticības/nožēlas. T.i. no kliedziena `не убивайте меня!` esamības/neesamības.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.06 11:31:23
a_masiks, Raksti arī atklāj gradāciju - kurš grēkojis nezinot, tas dabūs mazāk pipkas, kurš grēkoja zinot, tas dabūs daudz pipkas!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.06 11:33:11
Sheksna, savukārt ir nav ellē vai Paradīzē gradējas gan bināri... Tb tu visu laiku aizmirsti mūžības faktoru!

Divi vektori kas atšķiras par 1u miljono grādu, bezgalībā būs bezgalīgi tālu viens no otra! Tamdēļ jau kristietībā Dieva prasība cilvēkam ir : Esiet Svēti kā Es esmu Svēts. Tā ir prasība sakrist ar šo Dieva Vektoru tjutjeļka v tjutjeļku, jo citādi mūžībā tu būsi šķirts no Dieva bezgalīgi!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.06 11:43:26
Ctulhu, viņiem - nekāda. Pārējiem - izolācija no ļaunuma! Laigan šis ir tikai mans viedoklis!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.06 11:54:34
Ctulhu, pareizi... no Paradīzē mītošo viedokļa šie arī būs likvidēti tajā kontextā kurā viņi atrodās. Aceries, Kristīgā "nāves" koncepcija ir nošķiršana!
Tā kā būtībā infa par elli aktuāla ir tiem, kas tur nonāks. Mums, Paradīzes iemītneikiem ir do feņi, pietiek, ka grēks nebūs tur kur būsim mēs.
Tev tač neuztrauc ko tagad dara tie gripas vīrusi kas reiz tevi bij apsēduši!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.06 12:00:49
Ctulhu, nepareizi... man ir POFIG kas ar Hitleru notiek vai notiks! Analoģiski, Paradīzē ikviens zinās un apzināsies, ka tie, kas ir ellē tie tur ir pelnījuši būt... atšķirība būs tieši šāda... kā cilvēks un viņa attiexme pret slimību un tās pārnēsātājiem... Līmeņi citi!
Tu nevari pacelties par SB līmeni, jo nez kamdēļ tici, ka SB ir augstākais organizācijas veids, pietam tavs SB līmenis. Tb tu atkal sevi cel par visu lietu mēru, bet es tev saku, ka Paradīznieki no Ellistiem atšķirsies tāpat kā SB no akmens bluķa vai labākā gadījumā - gripas vīrusa!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.06 12:01:55
>Jaaaaa, aazja kaaja izliida. Un šitie biida bazaarus par liidzcietiibu,
>zeelsirdiibu....

Tēma kamdēļ Kristiešiem nav līdzcietība un žēlastība pret Velnu un viņa enģēļiem tika izrunāta. Tu atkal mēģini rādīties "žēlīgāks" un "līdzcietīgāks" par Dievu! Nesanāks...
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.06 12:05:13
Ctulhu, tev izskatās! Man nē!
Man nav žēlastības un līdzcietības pret tiem, pret kuriem pac Dievs ir savu bargo spriedumu pasludinājis, kas būs aktuāls pēc tiesas. Šobrīd gan... man nav tiesību kādu cilvēku norakstīt ellē, pat ne Hitleru vai Staļinu, jo man nav zināms Dieva tiesas spriedums, kas nozīmē, man nav prokurora izmeklēšanas materiālu!
Pac tak saproti, ka nevar taisnu tiesu spriest, ja ir pieejams tikai daļējs materiāls!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 16 . 17 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 149 , pavisam kopa bijuši: 16486