atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību atkal mani jociigie topici-trīsvienība
Gnostiķis
Iesūtīts: 2008.12.11 19:14:08
-kaa mees to saprotam?

Vai mees tai ticam?(es zinu,ka daudzi šeit to ir pienjeemushi pashi par sevi saprotamu)

Vai ir taadi,kuri netic?(te ir arii cilveeki,ar gana interesantu dziiwes skatiijumu)
Tie,kuri tic,vai var pamatot ar Bībeles raxtiem?
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
AutorsZiņas teksts
Gnostiķis
# Iesūtīts: 2008.12.11 19:15:57
vao pasaulē pastāv vēl unitārieši?

(kristiesi,kuri tic vienam Dievam,ne triisvieniibai)

dassy
# Iesūtīts: 2008.12.11 19:17:15
Gnostiķis
kāda jēga, ka Tu kristīgā forumā uzdod šādu jautājujmu?
Gnostiķis
# Iesūtīts: 2008.12.11 19:28:08
nu. Jēga,ir.

mani interesee kaa cilveeki to ir sapratushi un piedziiwojushi.

dassy
# Iesūtīts: 2008.12.11 19:30:07
Gnostiķis
Dievs dod sapratni..!
Gnostiķis
# Iesūtīts: 2008.12.11 19:36:48
wowo.

Mulders
# Iesūtīts: 2008.12.11 19:39:30
(kristiesi,kuri tic vienam Dievam,ne triisvieniibai)

Šis koments nozīmē to, ka tu nemaz nezini kā trīsvienība tiek definēta!
incognito
# Labojis incognito: 2008.12.11 19:52:01
Man liekas, trīsvienība apzīmē trīs dažādus veidus kā cilvēks var komunicēt ar Dieva ideju.
Viens būtu izjust bijāšanu, tādu baiļu un cieņas apvienojumu,
otrs - izjust mīlestību
trešais - izjust nepastarpinātu kontaktu ar Tā Kunga lumen gloriae, mistiķu iecienītā metode.

Nupat Vikipēdijā atradu, ka šie uzskati ir ķecerība ar nosaukumu sibeliānisms. Neveicas man.
Gnostiķis
# Iesūtīts: 2008.12.11 20:35:19
es esmu dzirdeejis lekciju par trisvieniibu un sho to lasiijis.

nu un pat lektors,manupraat,taaiisti neizskaidroja,tikai kaut ko pamatiigi samurgoja.
LittleWonder
# Iesūtīts: 2008.12.11 21:45:03
Gnostiķis
Dievs ir trisvienīgs, to māca Bībele. Kā to izskaidrot? Tam ir jātic, tas nav jāizskaidro. Mēs uzdodam pārāk daudz jautājumu, tajā pat laikā Dievs no mums prasa ticību. Ticību tam, ko mēs neredzam, ticību tam, ko nesaprotam. Dievs sagaida vienk. aklu uzticību. Es tā domāju
Mazliet domīgais Jony
# Labojis Mazliet domīgais Jony: 2008.12.11 21:46:48
Gnostiķis Es šo tēmu jau esmu iztirzājis ar Mulderu...pameklē.
http://www.lelb.lv/forums/?fu=l&id=700&rid=2&start=1
..... [81.198.229.65]
# Iesūtīts: 2008.12.11 21:47:39
LittleWonder trīsvienība ir vēls kristietības produkts (3.-4.gs.)
LittleWonder
# Iesūtīts: 2008.12.11 21:53:31
..... [81.198.229.65]
jaunā derība tad arī ir vienk. kristietības produkts, nekas vairāk par dažu Kristus fanu izdomāti stāstiņi. Just for fun
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.12.11 22:08:51
es esmu dzirdeejis lekciju par trisvieniibu un sho to lasiijis.
nu un pat lektors,manupraat,taaiisti neizskaidroja,tikai kaut ko pamatiigi samurgoja.


Lai kaut ko saprastu, bez ausīm vajag arī domāšanas spējas... Bet saprašana ir Dieva dāvana, kam ir un kam nav!

Jebkurā gadījumā, tavs texts liecina, ka tu vienkārši NEZINI kas ir Trīsvienība un kā to saprot Kristietībā... Šķiet, ka tu to saproti vai nu kā modālists vai kā politeists, kas abi aizšauj garām!

Vēl vairāk, šķiet, ka tu neizproti Kristietības jēdzienu par to ko nozīmē vārds "Dievs" un ar ko tas atšķiras no jēdziena "Persona"... ja to nesaprot, tad arī nav brīnums, ka Trīsvienību tu uztver kā kaut kādu karikatūru... jo nespēj (un kā teicu, tā ir Dieva dāvana) apjēgt, ko Kristietība saprot ar trīsvienību!
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2008.12.12 00:56:29
Mulders
>>es esmu dzirdeejis lekciju par trisvieniibu un sho to lasiijis.
>>nu un pat lektors,manupraat,taaiisti neizskaidroja,tikai kaut ko pamatiigi samurgoja.
>Lai kaut ko saprastu, bez ausīm vajag arī domāšanas spējas...


Bet ja nu tiešām lektors pamatīgi samurgoja, Tu tak tur nebiji klāt?

Trīsvienība, cik zinu, ir tradīcijā izveidota un JD balstīta koncepcija, kura noformulēta (akceptēta?) ir tikai 4.gs.
Trīsvienības saprašana, atkarībā no cilvēka informatīvās bāzes, tiešām var būt netriviāla. `Normālam` baznīcēnam tā ir ticības apliecības sastāvdaļa, izskaidrojumam (kāpēc tieši tā?) nemaz nenododoties, ar ko principā ticībai arī pietiek.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2008.12.12 09:03:14
Mulders
tavs texts liecina, ka tu vienkārši NEZINI kas ir Trīsvienība un kā to saprot Kristietībā... Šķiet, ka tu to saproti vai nu kā modālists vai kā politeists, kas abi aizšauj garām!
Bet paskaidrot, kas tas ir, neviens tā īsti nevar. Mēs te daudzi tādi, kas nesaprot.

Vispār - vai pestīšanai ir kāda nozīme tam, cik vienīgs ir Dievs?
Juventus
# Iesūtīts: 2008.12.12 09:06:39
EzītisMiglā
Vispār jau, ņemot vērā, ka Dievam ir visai liela personīga loma pie tās pestīšanas procedūras, pastiprināta interese par viņa vienīgumu no pestīšanai pakļautās personas puses ir tikai pašsaprotama.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2008.12.12 09:11:08
Juventus
Jā, taču kas būtiski mainās, ja cilvēks, piem, domā, ka Dievs kā Jēzus atnāca uz šo zemi. T.i. Dievs apmēram spēlēja Jēzus lomu?
Juventus
# Iesūtīts: 2008.12.12 09:19:16
Problēma rodas citā apstāklī: ja Dievs atnāca uz zemi kā Jēzus, tad kā tas nākas, ka viņš cilvēku grēku izpirkšanai upurēja sev pats sevi (vai daļu sevis). Kaut kā nesaprotami sanāk.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2008.12.12 09:26:15
Juventus
Ar trīsvienību nesanāk saprotamāk. Tāpat viena daļa upurē sevi citām sevis daļām. Var jau tās daļas nosaukt par hipostāzēm vai kā savādāk, un pateikt, ka tās nav daļas, bet mums nesaprotamais. No tā nepaliek skaidrāk. Ja nu tikai kādam, kam viss aizbīdās uz "nesaprotamais", un miers mājās, nav vairāk jādomā.
Juventus
# Iesūtīts: 2008.12.12 09:28:52
Par to jau es arī runāju. Tā trīsvienības ideja īsti skaidra nav, kas traucē ticībai.
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 123 , pavisam kopa bijuši: 16635