atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību atkal mani jociigie topici-trīsvienība
Gnostiķis
Iesūtīts: 2008.12.11 19:14:08
-kaa mees to saprotam?

Vai mees tai ticam?(es zinu,ka daudzi šeit to ir pienjeemushi pashi par sevi saprotamu)

Vai ir taadi,kuri netic?(te ir arii cilveeki,ar gana interesantu dziiwes skatiijumu)
Tie,kuri tic,vai var pamatot ar Bībeles raxtiem?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 .
AutorsZiņas teksts
-Jona-
# Iesūtīts: 2008.12.16 14:02:40
Ctulhu
Aha. Un vienlīdz graujoši mūs visus - kā nekā mūsu mūžīgās dzīvības labad.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2008.12.17 02:19:04
Ctulhu

Ja buutu taads dieva iebuuveets aizsargmehanisms vai arii dieva realizeeta kontrole, tad kur tas viss ir manaa gadiijumaa?

Tu esi te Tu gan interesējies, gan arī apstrīdi. Tu mēģini būt objektīvs, taču ... nesanāk, jo spītīgi centies noliegt patiesību.

Un visu citu to cilveeku gadiijumaa, kas ir izlasiijusi gan Biibeli, gan kautko citu, un izveeleejusies ne Biibeli?

Grūti pateikt. Minēšu kādu līdzību.
Man cilvēki ir lūguši padomu auto braukšanā. Es neliedzu to. Un ko man ir pāris reizes gadījies dzirdēt? - "Nē, man patīk labāk kā es visu laiku esmu darījis." Saki, kādu padomu šādiem ļaudīm lai dod?
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2008.12.17 02:21:17
Ctulhu

Joprojaam nav skaidrs, kaa vienas sisteemas destrukcija (JK, lai kas vinjs arii buutu) var konstruktiivi ietekmeet citas sistemas.

Vispārīgā gadījumā kamdēļ gan ne. Jebkura mērķtiecīgi vadāma ķīmiska reakcija, kurā izdalās siltums. Piem., iekšdedzes dzinēja darbības laikā tiek destrukturēts benzīns un gaiss, iegūstot derīgo darbu.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2008.12.17 09:22:36
Mārtiņš
"Nē, man patīk labāk kā es visu laiku esmu darījis."
Šo es vienmēr uzsveru sarunās ar Mulderu. Tā ir - ticības ģeogrāfija, jeb - cilvēka uzskatu atkarība no vides, kurā cilvēks ir piedzimis. No kā seko, ka dažiem ir tādi apstākļi, kuros pie Kristus nonākt ir daudz grūtāk. No kā atkal seko nevienlīdzība un netaisnība.
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2008.12.17 11:36:00
EzītisMiglā

Drusku citādi.
Cilvēks, kuram ir nepietiekama auto vadīšanas pieredze, kurš apzinās to un vēlas situāciju uzlabot, vēršas ar šādu lūgumu pie pratēja (pie tam viņa paša atzīta un izvēlēta). Taču ieteikto padomu neņem vērā, jo 1) tas nepatīk, 2) nevēlas mainīt savus paradumus.

Konkrēts piemērs no dzīves.
Mans ieteikums pēc virspusīgas iepazīšanās ar braukšanas stilu bija pirmkārt pareizi apsēsties (tuvāk stūrei, lai rokas nav izstieptas), otrkārt pareizi turēt stūri (ar abām rokām nevis vienu un +/- optimālā pozīcijā, noteikti ne zem stūras rata viduslīnijas). Bet cilvēkam redz nepatīk, viņš ir pieradis citādi un negrib sevi lauzt. Pie tam atzīst, ka augstu līmeni sasniegušie vadītāji (piem., autosportisti) tā arī dara, taču "man to nevajag".
Varbūt viņš vēlas ko citu? Jā – prast ātri izbraukt līkumu. Taču diemžēl nevēlas mācīties un darīt to kā tas ir izdarāms, bet gan rib par varītēm iegūt rezultātu uzreiz. Ir arī grāmatas, kurās var smelties labus padomus, taču daudzi par tām atklāti ņirdz, ka tā esot tufta, ka lūk tāds un šitāds ielas ass ir teicis to un to. Ko man atliek darīt? – novēlēt stipri nesasisties, laikam tas arī viss.

Šāds domāšanas modelis diemžēl ir dominējošs teju visiem cilvēkiem jomās, kurās neesam profesionāļi, bet zināma prakse ir. Garīgos jautājumos, ar kuriem kaut kā ir saistīti 100% visi cilvēki, ir pat vēl sliktāk, jo grūtāk ir mērāms rezultāts (patiesībā tas pat vispār nav pilnībā uzzināms dzīves laikā), kas it kā būtu vienīgais objektīvais atskaites punkts.
Rezultātā ticības jautājumos cilvēki apzinās un nereti pat atzīst, ka problēma pastāv, bet meklē risinājumu, kurš _patīk_ tā vietā, lai ņemtu to, kas _strādā_. Tad nu šī vēlme garīgajā jomā gūt foršu rezultātu bez smaga darba arī rada augsni ezotērikai u.tml. ārprātam, ko mēs novērojam arī šeit.

Tos kristīgās ietekmes kultūru cilvēkus, kas ir lasījuši Bībeli, kas šeit tusē un veic tml. aktivitātes, es pieskaitu pie tiem, kas meklē risinājumu, bet kuriem tas nepatīk. Arī man kādreiz _nepatika_, līdz nonācu pie atskārsmes, ka patikšanai realitātes priekšā nav vērtības.

Par hinduistiem Indijas džungļos precīzu atbildi nespēšu dot, taču domāju (ticu), ka Dievs darbojas arī viņu pestīšanas labad, līdzīgi kā ar pirms Kristus ēras cilvēkiem. Starp citu, iespējams, ka zemēs, kur kristiešus nenogalina, par tādu kļūt ir vieglāk nekā Eiropā. Līdzīgi kā paust budistiskus uzskatus pie mums skaitās stilīgi, taču kristīgus – nereti sabiedrība to uzskata par trulumu.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2008.12.17 20:27:50
Ctulhu
OK, bet vispaariigaa gadiijumaa mees tomeer izveelamies kurinaat dzineeju ar , teiksim, akmenjogleem vai naftu, nevis ar seniem rokrakstiem, gleznaam, vijoleem. Vai ne?

Bet cilvēces glābšana no grēka nāves nav vispārīgs gadījums. Ar to jau Jēzus upuris ir īpašs, ka Dievs parādīja, cik Viņam svarīgi esam mēs visi, jo nekas lielāks, ko atdot, vairs nav.
Ateistiem.lv
# Iesūtīts: 2008.12.19 13:44:29
2.gs sākums - Jēzus bija cilvēks

2.gs vidus - Jēzus nav cilvēks, bet tikai dievišķa atklāsme, kas dod slepenās zināšanas.

Rodas kontraofensīva

2.gs beigas - Jēzus tomēr ir cilvēks, bet taj pašā laikā arī dievišķs, kuri to noliedz ir ķeceri

3.gs sākums - Jēzus cilvēciskumam un dievišķibai pievienojas tēvs un svētais gars

3.gs vidus - Jēzus, svētais gars un tēvs ir trīs Dieva būtības un viens vesels Dievs, jeb vnk Dievs ir 3 in 1, tomēr Jēzus vēl joprojām ir cilvēks..

325.g. Jēzus ir Dievs!!! Svētais gars, tēvs un dēls ir viens vesels, un katrs ir Dievs un visi kopā ir Dievs utt.

Nolādēti visi, kuri apgalvo, ka Jēzus nav Dievs!!! Un tādi patiešām uzrodas, kuri nu nekādi nespēj pieņemt faktu, ka Jēzus ir Dievs.

5.gs. Tie, kas uzdrošinās apgalvot, ka Jēzus nav Dievs tiek pasludināti par ķeceriem, un ja paveicas noslēpties, tad ir iespēja izdzīvot!!


20.gs. daudzi domā, ka jēzus ir bijis Dievs, un viņiem vienalga kā tad tur īsti vēsturiski ir bijis..
Mirga
# Labojis Mirga: 2009.02.01 14:42:57
„Dievs ir milestiba” – trisvieniba:
Dievs Tevs – viens un viss.
Dievs Dels – butiba vienads ar Tevu, nacis pie mums miesa.
Dievs Svetais Gars – iziet no Teva, vina izpausme un darbiba cilvēkos.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.02.01 16:47:53
Ateistiem.lv un avots no kurienes to izraki? Kaut kā vienpusīgs skatījums, īpaši, ja tomēr ir lasīti gan Raksti gan Svētie Tēvi, tai skaitā arī no 2 gadsimta!
Gnostiķis
# Iesūtīts: 2009.02.01 16:55:20
Jēzus tika dievišķots Helleenisma miitu ietekmee,kuros arii ir pienjemts,ka jaadzimst ir no Jaunavas.
haha.
pimajiem jūd-kristiešiem vispār likās,ka cilvēks-dievs ir nepieņemami un zaimojoši.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 .

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 25 , pavisam kopa bijuši: 16700