atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Kas ir Liberālteoloģija
Mulders
Iesūtīts: 2008.09.25 11:20:19
Vilx uzdava šādu jautājumu!

Es arī uzdodu. Kā jūs to saprotat!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
AutorsZiņas teksts
incognito
# Iesūtīts: 2008.10.16 17:57:42
Ctulhu
Vai ateisti vispār ir ieinteresēti reliģijās?
incognito
# Iesūtīts: 2008.10.18 08:13:26
Ctulhu
Ateistiskais piegājiens reliģijām būtu klasificēt un ievietot muzejā. Es neesmu pārāk pārliecināts, ka tam ir jēga.
Bet komunikācija, protams, ir nepieciešama, lai izvairītos no reliģiski motivētiem konfliktiem un kariem.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.10.21 10:10:49
Šeit piedāvāju vienu rakstu, kas ir refleksija par kādu grāmatu. Tēma ir tieši par šo liberālisma fašismu kas dzimst Ziemeļamerikā un Rietumos vispār!

http://www.uncommondescent.com/intelligent-design/liberal-fascism-what-it-is-and-why-you-should-care/#more-3693

Raksts garš un angliski! Protams, uztveram kā vēl viens viedoklis šajā jautājumā, lasiet, domājiet, izlemjiet!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.10.21 10:35:57
incognito
šī nedaudz offtopiskā tēma par to, kā runāt par citām reliģijām, lai to pārstāvjus neaizvainotu, ir interesanta.
Ir arī tāda doma, ka katrs saņem tādu reliģiju, kāda tam ir vislabāk piemērota. Un tad vairs nevajag kritizēt citus un uzskatīt sevi par pašas labākās nu pareizākās reliģijas piederīgo. Tas būtu kā kritizēt cilvēku, kas nav paņēmis līdzi ūdeni ceļojumam. Tikai vienam ceļojums ir cauri tuksnesim, bet otram - pa upi. Abi nonāks tai pašā punktā, taču viņi ies pa dažādiem ceļiem, un viņiem vajadzēs dažādus aprīkojumus.
Piemēram, kā Ramakrišna, pamēģināja dažādas reliģijas un secināja, ka tās ved pie viena un tā paša.
Dzelzs Felix [80.70.23.14]
# Iesūtīts: 2008.10.21 10:44:51
Ctulhu. Ateist var būt ne kā vienojošais posms starp dažādām reliģijām, bet viņi peld pa virsu kā sūds āliņģī. Būt ateistam ir sekli.
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.10.21 10:51:48
Piemēram, kā Ramakrišna, pamēģināja dažādas reliģijas un secināja, ka tās ved pie viena un tā paša.

Es teiktu, ka tad viņš nebij nonācis galā Varbūt nonāca pēdējā galastacijā, kas ved uz jauno pilsētu...

Jo ir tāds teiciens (es par to vēl neesmu īsti domājis) manuprāt kāreiz no Liberāļiem... ka ir daudz ceļu kas ved pie Kristus, bet Kristus ir vienīgais ceļš kas ved pie Dieva

Tas man patīk! Jo Kristus ir šie vārti... ja tu nevari izturēt "Kristus testu" tu neieiesi Debesu Valstībā!

Šeit visi lasa Jāņa 10 nodaļu!
Dzelzs Felix [80.70.23.14]
# Iesūtīts: 2008.10.21 10:53:04
Ctulhu. Ateismu pazīstu, pats tāds biju, tāēļ arī saprotu kā ir šūpoties āliņģī pa virsu, bet savu textu nolasi skaļi sev priekšā. No pieredzes zinu, ka ateistam labāk nevar pateikt kā esi rakstījis.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.10.21 10:54:07
Ctulhu... bet ko darīt, ja tiešām tas ir sekli... kā tu pērdamies pa peļķi bet domādams, ka tas ir okeāns varētu uzzināt, ka tā ir peļķe. Vienīgais veids ir no tās izkāpt un pacelties augstāk... lai ieraudzītu, ka okeāns ir tepat blakus, bet tu peries pa peļķi ko mazi bērni no okeāna ar spainīti sanesuši!
Taču tu nekad to neuzzināsi un neticēsi nevienam, ja pats neizkāpsi un nepalūkosies... Te ir tā vieta, kur redukcionisms darbojas PRET tevi, tas tevi bremzē redzēt un attīstīties, jo traucē tev paskatīties uz pasauli no putna lidojuma... tikai tur augšā var ieraduzīt, ka Zeme nav plakana, bet apaļa
Mulders
# Iesūtīts: 2008.10.21 11:18:45
Ctulhu, vari tā domāt! Kā jau teicu... tu vari sēdēt peļķē un domāt, ka tā arī ir viss visums... Taču tam, kas ieraudzījis okeānu, kau vai no attāluma vairs tu nevarēsi pārliecināt, ka peļķe ir viss...
Un bēda jau tāda, ka jūs redukcionisti meklējat okeānu rokot peļķi dziļumā... Mēs teisti esam emergentisti (fizikā tas būtu - materiālu fizika pretstatā elementārdaļiņu fizikai) un lūkojamies tālumā un cenšamies nevis rakt dziļumā bet pacelties augstumā... lai ieraudzītu okeānu!

Un tieši tamdēļ ticīgo, kas ieraudzījis šo okeānu vairs nepārliecināsi par pretējo. Protams pasaulē ir arī cilvēki kas pietiekoši augstu pacēlušie slai citas peļķes ieraudizītu, moš kāds ieraudzījis pat ezeru vai upi... arī viņus nepārliecināsi, ka peļķe ir viss!

Lai ieraudzītu materiālisma seklumu ir jāizkāpj ārā no materiālisma. Bet materiālsits to nespēj principā... viņš nespēj pārkāpt uz citām sliedēm pat uz laiku! JO te jau darbojas pavisam cits efekts... cilvēka inerce un konservatīvisms... reti kurš būs tik drosmīgs, lai atzītu, ka viņa dzīves uzskati ir bijuši tukšība... un it īpaši ateisti, kas sevi par racionālistiem dēvē... cilvēka tendence ir racionalizēt pašam savus maldus, tieši tamdēļ ir ļoti grūti mainīt sabiedrības "kursu" jo cilvēki pirms atsacīsies no maldiem, mēģinās to pussabrukušo būdeli sastutēt ar naglām, atsvariem, stutēm un izolācijas lentu... un tad tā cīxtēdama un vējā zvāļodamās stāv un racionālists saka - redz viss stāv... nekas nebrūk!

PRecīzi tas notiek ar Darvinismu šodien... viņi vairs jau nemeklē peirādījumus kā normāli zinātnieki, viņi meklē stutes un mēģina pārdot Darvinismu visādām citām zinātnēm (Sociālais Darvinisms) lai tikai leģitimizētu savas gaisapils existenci!

A kas mums... mēs redzam okeānu!

BTW pārlasi Platona Alas principu (viņa darbā - Valsts) tur Platons precīzi par šo problēmu runā, tik citā aspektā!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.10.21 11:30:20
Mulders
Nez kāpēc tie dažādo okeānu redzētāji par savu okeānu saka, ka tas esot īstais, bet pārējie - mirāžas.
Peļķē sēdētājus tas dara uzmanīgus, jo pastāv liela iespēja, ka visi okeāni ir mirāžas.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.10.21 11:59:13
Nuja, tikai kaada X peec tie okeaana redzeetaaji nevar atnest man pelkjee seedosam okeaana bildes, uudens paraugus, zivis utt. no okeaana.

Maziņi vēl esam... tas ka es redzu Everesta virsotni negarantē, ka es tur varu uzskāpt ar saviem spēciņiem... bet mana nespēja kaut ko izdarīt nepadara okeānu nedz mazāku nedz Everestu zemākU!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.10.21 12:03:30
Nez kāpēc tie dažādo okeānu redzētāji par savu okeānu saka, ka tas esot īstais, bet pārējie - mirāžas.
Peļķē sēdētājus tas dara uzmanīgus, jo pastāv liela iespēja, ka visi okeāni ir mirāžas.


Tāpēc Kristietības centrs ir Kristus... vienīgais, kas Okeānā ir bradājis Un viņš Peļķē darīja tādas lietas un runāja tādus vārdus, ko citi "Okeāna Teicēji" nav nedz darījuši nedz runājuši! Pietam Kristietības pamatu veido aculiecinieku teiktais par to, vīri kas bij tur klāt... kad tas notika... konkrētā laikā un vietā konkrētā Vēsturiskā periodā, neslēpjot nedz kad tas bij, nedz ar ko tas bij, neizlaižot kontextu!

Atliek vien jautājums - vai tu tam tici jeb nē. Ja netici apriori, tad tev atliek sēdēt un zīlēt kur ir mirāža un kur īstenība.

Jau daudzkārt esmu teicis, bez Patiesīabs nav iespējams Patiesību atpazīt. Tāpat... tas kurš reiz ieraudzījis Autostereogramā telpisku zirgu tam tu varis neieborēsi, ka tur ir auto vai kastrolis. Taču autostereogrammu nevar iedot citam, tā pašam jāierauga! Tu nevari sēdēt malā un pārliecināties, ka tā tur ir...

Tā sākās Kristieša ceļš... viņš vispirms notic daudziem, kas redz šo zirgu, un tad ierauga pats... un tad sit sev pa pieri sakot - kā es to neredzēju jau iesākumā!
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.10.21 12:05:13
Un ne no viena okeaana neviens neko nevar aiznest liidz pelkei un paraadiit seedeetaajam.

Tad kad to atnes tu jau nemaz nedomā, ka tas ir no Okeāna Atnestais... tu vienmēr domāsi un ticēsi, ka tas tepat peļķē vien ir radies!

Nu, tevi tak nepārliecnās, ka Zinātniskā Metodoloģija un Modernā Zinātne ir viens šāda Okeāna Zivs... tu vienmēr ticēsi, ka peļķē sēdētāji šo zivi izraka peļķē!

Nu mums... mums vispār tas maz uztrauc, jo ne jau lai lielītos mēs to no okeāna atnesām, bet lai peļķē dzīvotāji varētu tās trepītes uztaisīt augstākas... un kazi kaimiņu peļķi ieraudzīt un ar laiku arī okeānu!

Piemēram, es nezinu vai es būtu Kristietis bez zinātniskās metodoloģijas... bez šīs okeāna zivs!

Bet... tas ka šī zivs te ir, protams, ne visus pārliecinās... īpaši tos, kas nemaz netic, ka existē okeāns... tādējādi apriori ikviena zivs ir šīs peļķes zivs, moš tāda, ko neatrakām senāk, bet noteikti tā nevar būt sveša okeāna zivs, jo tāda okeāna tač nav un to pierāda tas, ka neviens nevienu zivi no šī okeāna nav atnessi!

Redzi šeit es rādu naturālisma ciklisko "aklo punktu" kas neļauj un neļaus naturālistam ieraudzīt okeānu, jo tāds naturālistam neexistē... Tikai iemešana šajā okeāna viņu pārliecinās, bet tur vairs peļķes prasmes nederēs... būs par vēlu atgriezties peļķē!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.10.21 12:36:13
Mulders
vienīgais, kas Okeānā ir bradājis
kā jau katriem okeānistiem, ir savs vienīgais un pareizais.

Kristietības pamatu veido aculiecinieku teiktais
Aculiecinieku teiktajam nevar uzticēties, kā jau pats man norādīji uz "Ilustrētās zinātnes" rakstu par epiozodiskās atmiņas gļukiem.

vīri kas bij tur klāt... kad tas notika...
Kaut kā par evaņģēliju autoriem nav īstas skaidrības, un pierakstīti tie ir desmitiem gadu pēc notikumiem.
Kā arī, nozīmīgus notikumus neitrālivēsturnieki nemaz nepiemin, ne zemestrīces, ne miroņu augšāmcelšanos.

bez Patiesīabs nav iespējams Patiesību atpazīt.
Tas ir bezjēdzīgi. Lai atpazītu X, tev ir vajadzīgs X! Ja X jau tev ir, tad tev nevajaga X priekš viņa paša atpazīšanas. Ja tev nav X, tad tu nevari viņu atpazīt, jo priekš atpazīšanas ir vajadzīgs X!

Tā sākās Kristieša ceļš... viņš vispirms notic daudziem, kas redz šo zirgu, un tad ierauga pats... un tad sit sev pa pieri sakot - kā es to neredzēju jau iesākumā!
Tas ir jebkura X-ista ceļš, un X vērtība "kristietība" nav vienīgais vienādojuma atrisinājums.
Rausītis
# Iesūtīts: 2008.10.21 12:57:18
KarotesNav
... un X vērtība "kristietība" nav vienīgais vienādojuma atrisinājums
ja tu domā, ka nav vienas patiesības, ko tad tu trinies un meklē?
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.10.21 13:05:51
Ctulhu
Zinātniskā metodoloģija drīzāk tāds nevēlams blakus efekts, ibo kristiešu mācībā nekādas pasaules pētīšanas norādes nav. Kā jau katra reliģija, tā aicina uz garīgo.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.10.21 13:06:31
Rausītis
ja tu domā, ka nav vienas patiesības, ko tad tu trinies un meklē?
Ne jau ka nav vienas, bet ka tā jūsējā būtu tā pilnīgi īstākā.
Rausītis
# Labojis Rausītis: 2008.10.21 13:12:51
KarotesNav
Ir jau grūti pieņemt, ka kāds līdzcilvēks tāda pati miesa un asinis apgalvo, ka zin patiesību, liekas, ka viņš ir nenormāli iedomīgs vai muļķis, vai abi kopā.
tāpat šķiet, ka tas ir nenormāli iedomīgs vai jucis, kuram stāsta patiesību, vinš to dzird, bet negrib to pieņemt ... pricipa pēc

Ctulhu
Patiesībai ir jādod miers (te nav domāta apstāšanās un sastingšana), bet ja patiesības ir vairākas, tad miera nebūs nekad ... palūko apkārt jo individuālāka katram patiesība, jo vairāk nemiera ... kā teica Luters "katrs grib dziedāt SAVU dziesmu, tāpēc pasaule ākstu pilna."

par okeānu
ja es iesmeltu glāzē ūdeni no okeāna, rādītu to tev un teikt, "Ctulhu, skaties, re - Okeāns!" es nemelotu, bet vai tev ar to pietiktu
Rausītis
# Labojis Rausītis: 2008.10.21 13:22:00
Ctulhu
tātad vienīgais, kas tev ir vajadzīgs - kaut kas tāds ko tu nepazīsti, kas tavuprāt neeksistē mums zināmajā pasaulē
1 - ļoti jocīgs un nepamatots kritērijs
2- ar tādu negausīgu un neapmierināmu attieksmi nekad neko (nevienu lietu) tā arī līdz galam nevarēsi izprast
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.10.21 13:22:46
Rausītis
Tak vienkāršāk - maza varbūtība, ka viņš zin patiesību. Man te bez kristiešu versijas ir vēl uima citu.
Ne tur kāds muļķis vai iedomīgs.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 114 , pavisam kopa bijuši: 16789