atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību no luterāņiem uz baptistiem
ecic_miglā
Iesūtīts: 2008.09.23 22:19:15
Ko Jūs teiktu cilvēkam, kurš paziņo, ka maina savu konfesijas piederību no luterāņiem uz baptistiem?
Pašlaik galvenā tēma, kas tiek apspēlēta ir, ka luterāņu kristība nav spēkā, jo nav pareizā. Tad nu tagad tiks kristīta "pa riktīgam" iekš baptistiem. Un tiek likts liels uzsvars uz to, ka jaunizvēlētā konfesija ir pareizāka...
Un vispār internetā ir atrodama kāda objektīva informācija par šiem jautājumiem, atšķirībām utt., kas nebūtu otras konfesijas nolikšanas līmenī?
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . >>
AutorsZiņas teksts
Aivars
# Iesūtīts: 2011.05.27 20:49:41
lūgums [80.233.216.75]
Lielākoties mācītāji nemaz tik lieli cilvēknīdēji nav, kā pirmajā brīdī izskatās. Nebīsties, tici vien!
Vienkārši balss
# Labojis Vienkārši balss: 2011.05.27 20:54:17
Aivars
Man gan liekas, ka mācītāji parasti ir cilvēkmīļi, nevis cilvēkēdāji! Nezinu, varbūt pa starpu kāds arī ir iešmugulējies?
Un vai tad izskatās? Kurš to teica?
lūgums [80.233.216.75]
# Iesūtīts: 2011.05.27 20:55:07
skolnieks.
Paldies, par pieredzi. Varbūt liekulība nav tas kas īsti biedē, bet gan "nepareiza mācība". Vai tad visas konfesijas neuzsver to, ka ir jābūt pareizai izpratnei? Kā tad paliek ar tām plaši skandētajām "maldu mācībām". Vai tas neietekmē to saucamo glābšanu?
Par kristību, esmu kristīts bērnībā. Man ir stipras aizdomas, ka tad tā bija tādi pati modes lieta, kā bieži vien mūsdienās. Bet kā jau teicu, vairāk nosliecos uz baptistu nostāju.
skolnieks.
# Iesūtīts: 2011.05.27 21:15:59
lūgums [80.233.216.75] Kā pats jūti tā dari. Jo ja Dievs ko kādam grib pavēstīt, tad noteikti tas cilvēks to uzzinās
Pareizā mācība? šis jautājums bija pirms 2000 gadiem, ir šodien un būs rīt. Tas katram ir jāpieņem priekš sevis pašam, bet nedrīkst nolikt to, pie kā ir nonākuši brāļi un māsas kristu. Glābšana? vai Tev šķiet, ka Dievs ir tik negants, ka cilvēku kas Viņu meklē ļaus pazudināt? Muļķības! Bļaustīšanās par "maldu mācībām" tā ir drīzāk atsevišķu mācītāju paaugstināšanās. Jo paskaties un paklausies. Visi nebļauj.
Vienkārši balss
# Iesūtīts: 2011.05.27 21:49:57
skolnieks.
Principā jā, kā saka Armēņu radio, bet... ir jau nu gan arī maldu mācības... Kā ir ar tiem, kas sēdēja alā, mira vai nost, bet gaidīja pasaules galu Krievijā? Vai sektas, kas izdara kolektīvās pašnāvības?
svētais
# Labojis svētais : 2011.05.27 21:58:59
lūgums [80.233.216.75]
Kāda ir jūsu pieredze konfesijas izvēlē? Ko jūs darījāt, ja konfesijās bija lietas, kam piekrītat, gan nepiekrītat? Vai tādā gadījumā iesaistīties nebūtu nedaudz liekulīgi?

iesaku tev visu salidzinat pret Rakstiem. Pat ja kaut kur kādā konfesijā ir kaut kas izklāstīts, tas nenozīmē, ka visi tam pilnībā tic un pēc tā dzīvo. Rekomendēju pašam pārliecināties par katras mācības patiesīgumu meklējot to Rakstos. Tā pēc iespeājs mazāk nokludisies. Jasaprot, ka galvenais ir pamata lietas par ko kristiesi vairak vai mazak ir vienoti no Rakstiem. Tas nozime, ka nelielas novirzes var pielaut.Tomer ja novirzes ir pamatigakas, tad neieteiktu ilgi uztureties tada vide, jo taa tevi gariigi baro ar nepareizo, kas nestimule tavu ticibu un atzinu.

Vel variants ir tads, ka katra konfesija ir savi uzsvari un savas stipras un vaajas puses. Taas lidzsvarojot var iegut pilnigaku ieskatu par jautajumiem. Piem. es pieversos Dievam pie luteraaniem. Tacu saskaries ar harizmaatiem ( ta vinus diemzel sauc - runatajus meelees) , es piedzivoju lielaku ticibas izaugsmi. Jaateic taa, ka sobrid loti augsti savukart noverteju baptistu konfesijaa sasniegto, tur ir cilveki, kas loti labi kalpo ar Vaardu. Vini ir stipri taja, stipraaki, nekaa harizmati vai luterāņi. Piem. es kalpodams cietumaa pie ieslodzitajiem (sobriid aizvietodams cietuma kapelanu), nemu lidzi kalposanaa baptistu, bet nevis meelees runaataaju no savas draudzes, jo vins nav tai kalposanai tik loti noderiigs, taadelj, ka nav stiprs Biibeles atzinu un atklāsmju kontekstaa. Lai gan kādam " harizmātam" tas var izklausīties pretrunīgi, kā gan tā, es runāju mēlēs, bet kalpot ņemu tādu kas nerunā mēlēs, kau tkādu baptistu ( un šādu attieksmi esmu piedzīvojis). Tad es atsaku, ka katrs ir kaut ko labu pie Dieva iemācījies un ieguvis un var kalpot ar to, ko saneemis un sapratis. Tapec man sai zinaa nav ierobezojoso faktoru.

Tu vari savaa izaugsmes laikā naakotne piedzivot arii taadu paraadiibu, ka Dievs tevi ved no vienas konfesijas citaa ar noluku, lai tu iepaziitu kaadu patiesiibu vai atzinu no cita skatu punkta. Man pasam tas ir lieti kalpojis un paliidzeejis. Sobrrid es varu pienemt daudz liellakaa pakaapoe daudzus citu konfesiju bralus, nevis izcelt savu kaa vienigo vispareizo. Jo pie katra var kaut ko macities.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2011.05.27 22:02:19
lūgums [80.233.216.75]
Varbūt liekulība nav tas kas īsti biedē, bet gan "nepareiza mācība". Vai tad visas konfesijas neuzsver to, ka ir jābūt pareizai izpratnei? Kā tad paliek ar tām plaši skandētajām "maldu mācībām". Vai tas neietekmē to saucamo glābšanu?

Mācības pareizība vienmēr būs saistīta ar konfesionālo piederību vai teoloģisko pārliecību, bet vienīgais objektīvais vērtējums ir tas, ko Dievs pats sniegs - nekāds cits ārējs kritērijs nav.
Labs veids kā izvēlēties sev piemērotāko (un ļaut Dievam darboties) - ir apmeklēt iesvētību kursu. Cik zinu, parasti tas ir diezgan brīvs pasākums tādā ziņā, ka nepieprasa par varītēm stāties konkrētajā draudzē.
skolnieks.
# Labojis skolnieks.: 2011.05.27 22:06:47
Vienkārši balss Kā ir ar tiem, kas sēdēja alā, mira vai nost, bet gaidīja pasaules galu Krievijā? Vai sektas, kas izdara kolektīvās pašnāvības?
Nekā. Es esmu Latvijā Bet manuprāt Tos kuri ir pieviltie Dievs neaizmirsīs. Citādi tas nav nekāds Dievs.
svētais
# Labojis svētais : 2011.05.27 22:07:49
lūgums [80.233.216.75]
es reizeem apzinaati esmu kadam pat ieteicis doties pie luteraaniem, jo redzu, ka vins ir savas ticibas dzives iesakuma, un luterani ir loti mili un draudzigi. vinu konfesija viss notiek mierigi un bez spiediena. pie baptisitiem savukart bus stingraka nostaja dazados jautajumos. esmu kalpojis ari sludinadams Vārdu baptistu draudzē. Tur ir savas attieksmes konkretos jautjumos kaa te jau dazi mineeja.

Bet tiesaam luudz DIevu, tu pats sanemsi , kas ir nepieciesams tev sobriid, kuraa vietaa Dievs velas redzet tavu izaugsmi. Galvenais jau ir , ka tu gribi sekot Jeezum, tad nu DIevs arri vadiis uz to, bet konfesijai vai druadzei sajaa gadiijumaa nav tik buutiskas noziimes. Taapeec es nekad neagiteeju nevienu uz savu draudzi, jo apzinos, ka ikvienu Dievs ved pa savu celu kaa vins pieaug DIevaa.
svētais
# Iesūtīts: 2011.05.27 22:16:15
lūgums [80.233.216.75]
Bet vislielaaakaa mana kļūda bija, ka es kādu laiku vispār neatrados draudzē un tas ir ļoti ļoti ļoti nepareizi. Jo tā var ļoti viegli nomaldities un novirzīties no Kristus, jo Dievs dzīvo savos ļaudīs un caur viņiem runā uz tevi. Taapeec, ko noveelu tev, noteikti atrasties kādā no draudzēm, tas ir ļoti nepieciešams katram ticīgajam.
lūgums [80.233.216.75]
# Iesūtīts: 2011.05.27 22:50:10
svētais Mārtiņš
paldies par padomiem

svētais
Tur ir savas attieksmes konkretos jautjumos kaa te jau dazi mineeja.

Piemēram?
dafne
# Iesūtīts: 2011.05.28 13:56:07
skolnieks.
Muļķības! Bļaustīšanās par "maldu mācībām" tā ir drīzāk atsevišķu mācītāju paaugstināšanās. Jo paskaties un paklausies. Visi nebļauj
Nez vai mulkibas ari Jezus runaja,kad mus bridinaja no maldu macitajiem..ne vienu reizi vien.Macibai ir liela nozime
svētais
# Iesūtīts: 2011.05.28 22:34:06
lūgums [80.233.216.75]
nu piem.baptistiem ir ļoti daudz pozitīvā. Vinu draudzē es redzu mīlestību vienam pret otru, ļoti stipru mācību. Lai gan mācība ir vienkārša, tomēr šie pamati tur ir izteikti spēcīgāki un tiek ielikti pamatīgāk, nekā citiem. tur izteikti ir pret alkoholu. pret runāšanu mēlēs, lai gan tas ir bibliski. tur ir mājīgi, iemāca cieņu pret Dievu un apkārtējiem.Baptistu konfesijā īpaši viens par otru rūpējās un atbalsta. Citās konfesijās to dara mazāk. pie viņiem tiek īstenota vairāk praktiskā kristietība, piem., atšķirībā no harizmātiem ( runātājiem mēlēs) . tāpēc spriežot pēc viņu augļiem man ļoti patīk baptisti. tiešām vairāk, nekā luterāņi, lai gan mīlu abus vienādi. man ir ļoti daudz draugu un paziņu arī starp luterāņiem, kuriem ir ļoti daudz spēcīgu pušu arīdzan. piemēram viņu pazemība, arīdzan diezgan stipra mācība, liela mīlestība viņu starpā.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.05.28 23:08:19
svētais
Ak vai, nu Tu gan lej!
Un pat nevar saprast kādēļ.
dafne
# Iesūtīts: 2011.05.28 23:11:36
Aivars
tu par to ka luteraniem augli maz?
Aivars
# Iesūtīts: 2011.05.28 23:27:05
dafne
Nu es tur lasu un nespēju neņirgt. Tur ir daudz tādu momentu.. sākot jau ar bibliskuma vērtēšanu no personas, kas praktiski norok Bībeles patiesību sekojot savai `iekšējai atklāsmei`.
Varbūt, tā vienkārši ir pieredze un informācijas bagāža, ka esmu redzējis daudzus un dažādus cilvēkus no dažādām denominācijām un šo to zinu, ka iedzimtais grēks nav gājis nevienai secen. Bet nu negribu te to izvērst, jo šitā cilvēku ne mācības vērtēšana, manuprāt ir vienkārši muļķīga un nepamatota tiesāšana.
dafne
# Iesūtīts: 2011.05.28 23:42:06
Aivars
nu skaidrs ir viens,svetais ir baptists kluvis
Aivars
# Iesūtīts: 2011.05.28 23:55:31
dafne
Baidos, ka ne. Ar bitukas tomēr saruna par Rakstiem ir citāda.
Vienkārši balss
# Iesūtīts: 2011.05.29 16:22:29
lasu un nespēju neņirgt.
Vai kristietim vispār jebkad vajadzētu ņirgt?...
Aivars
# Iesūtīts: 2011.05.29 17:21:40
Vienkārši balss
Zini, reizēm izlaužas!
Lai gan tiešām vairāk priecātos, ja daži fiksie spriedumu mētātāji vairāk Sv. Rakstus būtu studējuši.
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 96 , pavisam kopa bijuši: 25586