atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību no luterāņiem uz baptistiem
ecic_miglā
Iesūtīts: 2008.09.23 22:19:15
Ko Jūs teiktu cilvēkam, kurš paziņo, ka maina savu konfesijas piederību no luterāņiem uz baptistiem?
Pašlaik galvenā tēma, kas tiek apspēlēta ir, ka luterāņu kristība nav spēkā, jo nav pareizā. Tad nu tagad tiks kristīta "pa riktīgam" iekš baptistiem. Un tiek likts liels uzsvars uz to, ka jaunizvēlētā konfesija ir pareizāka...
Un vispār internetā ir atrodama kāda objektīva informācija par šiem jautājumiem, atšķirībām utt., kas nebūtu otras konfesijas nolikšanas līmenī?
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . >>
AutorsZiņas teksts
bitukas
# Iesūtīts: 2011.05.27 16:47:17
Interesanta diskusija, ja tā būtu publiska, ne viens vien atvilktos līdz kādai baptistu draudzei, lai palūkotos, kā tad tur īsti ir. Un ja apmeklētu vairākas būtu pārsteigts, par atšķirībām dažādās draudzēs. Un ne tikai "liturģiiā" Arī Sv. Vakarēdiena un Kristības izpratnē. Tas, lai nu paliek, bet... Mīļie "luturi" varat gānīt mūs tik cik tīk, bet ja jūsu mācītāji iet pie mūsu iestādīta Sv. Vakarēdiena(par saviem vārdiem atbildu), tad es smīnu par viso šo jezgu bārdā.
skolnieks.
# Iesūtīts: 2011.05.27 17:07:37
armilo Zini armilo interesanti ir tas, ka te ir jādiskutē par to, kurš ko nepareizi saprot. manuprāt ir lieki līst otra konfesijā un par to izteikties nievājoši, pārmetoši, vai kā citādi aizskaroši. Tas ir tas, ko vēlos pateikt. Nesalīdzinaties savā starpā bet salīdzināt sevi ar Kristu un viss būs OK.
skolnieks.
# Iesūtīts: 2011.05.27 17:11:23
neielog. Vardarbe [212.70.169.66] Vakarēdiens ir ēdamais? Mājās nevari paēst?
Diemžēl jā - ēdamais, un vārda vistiešākajā nozīmē. Tā pat kā Bībele un Dieva vārds Un kas nav dabujis, nav paēdis. Tas ēd citus.

Man patika viena mācītāja teiktais. Nēediet cits citu ēdiet Kristu.
armilo
# Iesūtīts: 2011.05.27 17:18:14
bitukas, skolnieks.

Vai es esmu kā aizskāris baptistu brāļus? Jā tā ir, tad es atvainošos.
Vienkārši balss
# Labojis Vienkārši balss: 2011.05.27 17:47:10
armilo
Labāk būtu runāt tagadnē, nevis nākotnes formā, vai ne?
(Man kopumā ļoti patīk Tavi teksti. Šo diskusiju neesmu lasījusi.)
P.S. Un bitukas un skolnieka - arī!
Aivars
# Iesūtīts: 2011.05.27 18:09:57
bitukas
man jau liekas, te ne visi runātāji ir `luturi`
Bet vispār interesanti no Tevis vairākkārt dzirdēt par lielu atšķirību sakramenta izpratnē pie Latvijas baptistiem. Luterāņu vidē šie ortodoksijas-heterodoksijas jautājumi klasisiski tiek uztverti kā Baznīcas vienības jautājums. Kā Tu no savas puses raksturotu, kas teiksim ir tie punkti, kas mācībā vieno baptistus kā baptistus?
lūgums [80.233.216.75]
# Iesūtīts: 2011.05.27 18:55:10
skolnieks.
To kura no konfesijām Tev šķiet vispiemērotākā vari izzināt tikai Tu pats. Tavs jautājums pēc būtības, kuru jūs izvēlētos, ir zobens. Kāpēc jautā?


Jautājums nebija domāts, lai izraisītu strīdus. Tiešām vēlos uzzināt jūsu viedokļus. Neesmu īsti vēl kristietis, tāpēc izpratnes nav, bet jūtu, ka vēlos iesaistīties kādā draudzē. Pieņemamākās pagaidām šķiet luterāņu un baptistu.
skolnieks.
# Labojis skolnieks.: 2011.05.27 19:00:55
lūgums [80.233.216.75] Kas Tevi pamudināja iesaistīties? Priekš kam Tev to vajag?
Neuztver kā uzbraucienu. Mani patiešām interesē.
Piemēram es vairs nēeju uz baznīcu. Zinu tas nav pareizi. Tāpēc Varēšu Tev iedot padomu no tiem laikiem, kad gāju. Liekas ir labi, ja baznīca nav tālu no mājām, kaut var visu mūžu nodzīvot mājā, kuras logs ir blakus baznīcas zvanam un tā arī neaiziet. Ja esi sajutis, ka Tevi sauc, tad esi īpašs un vienkārši pastaigā pa baznīcām, varbūt satiksi kādu paziņu, kuru pat iedomāties nevarēji, ka satiksi , izstaigā visas, kurās gribas ieiet un atradīsi . Un gan jau Tev ir jautājumi un tur, kur saņemsi atbildes visticamāk arī vēlēsies palikt. Veiksmi Tev...
PS: ieej arī Katoļu un Pareizticīgajā baznīcā...
lūgums [80.233.216.75]
# Iesūtīts: 2011.05.27 19:31:17
skolnieks.
Neuztvēru to kā uzbraucienu, vienkārši negribu, lai cilvēki domā, ka mērķis ir izraisīt strīdus, jo tiešām gribu dzirdēt sakarīgas atbildes

Kas pamudināja iesaistīties?
Nezinu, ļoti ilgi jau ir kristietība interesējusi, bet līdz šim izpēte ir bijusi tikai pašam uz savu roku, lasot Bībeli un klausoties šo to internetā. Kaut kā pašlaik ir vēlēšanās iesaistīties
skolnieks.
# Labojis skolnieks.: 2011.05.27 19:40:24
lūgums [80.233.216.75] Tad uz priekšu
Lauku draudzē Tevi pamanīs uzreiz. Bez jautājumiem neaizmuksi Pilsētas draudzē būsi kā adata siena čupā, bet pietiekoši asa, lai iedurtos Kādam dibenā, sevišķi tad ja būsi iesēdies vietā kur kāds vienmēr ir sēdējis. Un varbūt tieši tā sāksies Tava iepazīšanās ar kādu no draudzes locekļiem . Bet ja esi jaunietis , tad aizlaid uz kādu tusiņu, kur kristieši zīmē varavīksnes un samīļo viens otru...
Aivars
# Iesūtīts: 2011.05.27 19:45:18
lūgums [80.233.216.75]
Domāju, ir jauki, ka vēlies šīs lietas priekš sevis sakārtot, bet nedaudz zinot foruma vidi, diemžēl jāsaka, ka tā nebūs Tev lielākais palīgs šajā ziņā. Būdams luterānis, labrāt Tevi redzētu mūsu pulkā, bet nu izšķiršanās ir Tava. Kā es to saredzu, tad līdzās citām, tas jautājums, kas šādi vai tādi parādās kā atšķirības zīme ir ne tikai sakramentoloģija, bet izpratne par grēka un cilvēka gribas attiecībām.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.05.27 19:46:31
skolnieks.
Klau, nu nepārspīlē, ok!
skolnieks.
# Labojis skolnieks.: 2011.05.27 19:53:41
Aivars Vispār es rakstu pietiekoši draudzīgi. Un tā ir patiesība. Tā ar pirmo draudzes locekli iepazinos es. Tāpēc lūdzu nepārproti mani un mana pieredze namaz nebija slikta. Varbūt es uzrakstu nedaudz ar kādu asumiņu, bet nav jau vienmēr jāglauda. Un manuprāt lūgums [80.233.216.75] manis rakstīto saprata. Ja tā nav- es atvainojos.

Manuprāt svarīgākais cilvēkam redzēt draudzē, ka tur patiešām cilvēki ar savu darbību sniedz to, ko viņi paša spēkiem nespēj, ja to jaunienācējs sajutīs, redzēs tad viņš vēlēsies tur palikt. Un tad būs sakramentoloģija un vēl visādas loģijas.
lūgums [80.233.216.75]
# Iesūtīts: 2011.05.27 20:03:05
skolnieks.
Pilsētas draudzē būsi kā adata sienas čupā, bet pietiekoši asa, lai iedurtos kādam dibenā, sevišķi tad ja būsi iesēdies vietā kur kāds vienmēr ir sēdējis.
Dzīvoju Rīgā..., tā kā laikam pēc tevis teiktā zinu, kas man draud.

Problēma ir tā, ka ir lietas, kur vairāk piekrītu luterāņiem, bet citur atkal baptistiem. Piemēram par kristībām vairāk baptistiem, bet vakarēdienu luterāņiem. Man svarīga ir nevis draudze, kura "nedzer, nedejo", vai "kur smukākas meitenes" , bet gan draudze, kuras uzskatiem es piekrītu. Vai Latvijas baptistiem ir lielas atšķirības savā starpā? Man patīk, ka luterāņiem ir skaidri un gaiši uzrakstīts, kam viņi tic, bet par batistiem tāda informācija nav

Kāda ir jūsu pieredze konfesijas izvēlē? Ko jūs darījāt, ja konfesijās bija lietas, kam piekrītat, gan nepiekrītat? Vai tādā gadījumā iesaistīties nebūtu nedaudz liekulīgi?
Aivars
# Iesūtīts: 2011.05.27 20:03:39
skolnieks.
Ok. Katram sava pieredze. Es kautrīgs būdams pēc dabas baznīcā iegājis pirmoreiz uzreiz kancelē neapsēdos, un tad nu mani neviens netramdīja
Aivars
# Iesūtīts: 2011.05.27 20:06:55
lūgums [80.233.216.75]
Domāju, ka tad drīzāk ir vērts parunāties par Kristību izpratni citā diskusijā. Paskaties, te laikam daža laba tāda jau bijusi. Tikai rēķinies, ka aktīvākie foruma pļāpas te pārsvarā ir neluterāņi.
No baptistiem, cik zinu, kompetents būs bitukas
lūgums [80.233.216.75]
# Iesūtīts: 2011.05.27 20:23:12
Aivars
Šīs diskusijas autors jau ir izvirzījis jautājumu par kristību, tāpēc jau arī savu jautājumu uzdevu šajā diskusijā.

Tad atkārtoju ecic_miglā jautājumu
Un vispār internetā ir atrodama kāda objektīva informācija par šiem jautājumiem, atšķirībām utt., kas nebūtu otras konfesijas nolikšanas līmenī?

skolnieks.
# Labojis skolnieks.: 2011.05.27 20:25:49
lūgums [80.233.216.75] Mana pieredze tieši konfesijas izvēlē nebūs sevišķi vērā ņemama, jo kad pievērsos ticībai, tie bija laiki, kad mūsu valsts atkal kļuva neatkarīga. Un liela aktivitāte tai laikā bija, vismaz pilsētā kurā dzīvoju, luterāņu baznīcā. Manā dzīvē notika viens nepatīkams moments un tad es pievērsos ticībai. mani vilka uz baznīcu. Punktu, nē drīzāk komatu, pielika ērģeles .Tur satiku jauniešus un tā mēs ņēmām bībeli, studējām, pasijām mācītājam. Man nebija vēl sava viedokļa, kā ir pareizi. Tas man veidojās un es lietas pieņēmu un bija arī ko nepieņēmu. Liekulība- tā ir visur un arī baznīcā , bet tas nenozīmē ka tāpēc jābēg. Tieši tāpēc tur ir jāiet, lai to izskaustu. Jo ja to pamani, tas nozīmē ka spēj labot pie sevis to, ko varbūt kāds vēl neredz.
Esmu sapratis, ka nav jāiet pret straumi ar ruporu. Pret straumi ir jāiet klusu - tā pat kā klusi gāja Kristus un tad arī būs sekotāji kas redzēs, ka ne tu, bet Kristus dara.. Es tā nemāku. Vienmēr nav jāiet pret straumi. Der izkāpt arī krastā, uzkurināt ugunskuru un pavērot, kā tā upe tek
Par kristību- manā uztverē nav pareiza vai nepareiza Kristība. Var būt tikai cienīga vai nenecienīga attieksme pret saņemto.. Ja cilvēks meklē Kristību, tad Dievs viņam to sniedz, ar cilvēka rokām. Un pieļauju, ka pat ja nebūtu šā cilvēka kas veic šo Kristību cilvēks saņemtu to no Dieva ja ļoti vēlēsies to saņemt.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.05.27 20:28:01
lūgums [80.233.216.75]
Ko nozīmē `objektīva informācija` internetā?
Vai neesi mēģinājis uzdot jautājumus par lietām, kas liekas konkrētajā denominācijā ne visai saprotams, attiecīgajam mācītājam?
lūgums [80.233.216.75]
# Iesūtīts: 2011.05.27 20:44:10
Aivars
Ko nozīmē `objektīva informācija` internetā?
Informācijai, kurai tu pats uzticētos, nevis piemēram foruma diskusija
Kādi kvalitatīvi raksti, video utt.

Nē, neesmu, kā jau teicu iepriekš, galvenie izziņas avoti ir Bībele un internets. Pie mācītājiem neesmu "sadūšojies" iet Esmu tikai pa dievkalpojumiem pastaigājis.
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 48 , pavisam kopa bijuši: 25538