atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Doma par Elli
Mulders
Iesūtīts: 2007.11.05 14:29:54
Interesanta atskārsme man uznāca.

Visi droši zin klasisko argumentu no aktuālā ļaunuma, kas formulējas rupjā formā apmēram tā: "Mīloša Dieva nav, jo pasaulē ir daudz ļaunuma". No aktuālā ļaunuma tiek secināta Dieva neesamība!

Tālāk mana tēze:

Saliekot kopā Kristīgo uzskatu, ka elle būs vieta, kur Dieva nebūs, jeb absolūta nošķiršana no Dieva, bet paradīze būs absolūta Dieva klātesamības manifestācija. Saliekot kopā, ka elle tiek solīta kā nemiera, mocību un šausmu vieta, bet paradīze kā miera, mīlestības un pilnības vieta, tad šis arguments no ļaunuma būtībā ir cilvēciski dabīgā apjausma par elli!
Mēs kristieši gan vienmēr aceramies otru argumenta pusi, tas labais, skaistas ko novērojam ir īstena Mīloša Dieva manifestācija, tādējādi Kristietība demonstrē arī Paradīzes nojausmu. Un taisnība ir šeit uz Zemes manifestējas abas Valstības, jo tās nav nošķirtas šeit...
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . >>
AutorsZiņas teksts
Rausītis
# Labojis Rausītis: 2008.03.17 14:12:26
drusku tā kā par šerpu tie šubačrubeņa apgalvojumi.

duksi, nu bet kā tad lai stāsta, ja ne līdzībās. no šīs līdzības ir jāpaņem: prieks ir tiem, kas ir ar Dievu un šausmas un bailes tiem, kas nav.
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.03.17 14:15:58
Kapēc pa šerpu? Atņemiet kristietim bailes no elles un jūs atņemsiet viņam viņa ticību! Tie diegabikši cilvēki laiku pa laikam ir pamatīgi jāpabaida.
Balss
# Iesūtīts: 2008.03.17 14:16:39
Rausīti,
tā taču nav dogma, bet filosofiska dzeja!...
Mulders
# Iesūtīts: 2008.03.17 14:17:35
Duksis, tobiš, tas ir neetiski baidīt cilvēku ar to, ka, ja viņš rīkosies ļauni, viņam būs sūdīgi ap sirdi?

Nu tad nafig izmetam kriminālkodeksu, jo tā ir viena vienīga baidīšana cilvēku, kas nevienu par paraugpilsoni nepadara!
Balss
# Iesūtīts: 2008.03.17 14:18:16
Kristieši nevis baidās no pēriena, bet intuitīvi vēlas atgriezties (nokļūt) pie Labā, Pilnīgā, Bezgalīgā, kas ir Dievs.
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.03.17 14:18:41
"No tā brīža skabu seju
Sāku rakstīt filodzeju!"
Rausītis
# Iesūtīts: 2008.03.17 14:19:15
Atņemiet kristietim bailes no elles un jūs atņemsiet viņam viņa ticību!
tas ir BS ... ja es neeju pāri pie sarkanās gaismas, tad kā ir - es baidos nomirt vai gribu priecīgi dzīvot tālāk ?!?!?!
Balss
# Iesūtīts: 2008.03.17 14:19:32
*Duksis Tev labi sanāk!
Rausītis
# Iesūtīts: 2008.03.17 14:20:53
Ellē nenonāk neviens mīlošs cilvēks.
baigā jau nu dzeja ... kāds nekristietis to izlasa un padomā, ka ar viņu vai viņa tuvienieku viss ir čikiniekā. kāpēc mētāties ar tādām frāzēm, kuras kāds ticībā vājš var pārprast?
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.03.17 14:21:43
Nu tad nafig izmetam kriminālkodeksu, jo tā ir viena vienīga baidīšana cilvēku, kas nevienu par paraugpilsoni nepadara! Varētu arī izmest. Labiem cilvēkiem, tiem kuriem paša sirdsapziņa ir likums, kriminālkodekss nav vajadzīgs, bet sliktiem tas ir pie kājas.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.03.17 14:26:29
Duksis, tici man... sliktajiem tas nav pie kājas... kad tas uz viņiem sāk runāt! Oi kā noziedznieki ir speči kriminālkodeksa katrā burtā!

Bet tev taisnība... bauslība nav taisnajiem, bet netaisnajiem dota! Tā kā, ja esi labs un bezgrēcīgs, tad nebaidies, tev Debesis ir atvērtas un Kristus tev nav vajadzīgs! Tik jocīgi, ka tu tāds svēts, tomēr citu svēto - Jēzu Kristu - neturi par sevis cienīgu!
*Duksis
# Labojis *Duksis: 2008.03.17 14:29:53
Naf, naf es svēts... Un vēl kā naf! Līdzīgi Jānim Zeltamutem varu teikt,- ja jūs zinātu, kas esmu pa draņķi, tad jūs mani pēc manas nāves pat atkritumu konteinerā neiesviestu!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.03.17 14:30:49
Duksis, nu tātad soda pasludinājums darnķim nav nekāds biedinājums, bet godīga informēšana par objektīvu patiesību!
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.03.17 14:31:37
A tam "informētājam" par melošanu pienākas ne mazāk kā man!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.03.17 14:37:11
Duksis, gadījumā, ja viņš melo, tad jā!

Taču kriminālkodeksa autori paši nav pasargāti no šī kodeksa prasībām! Tas jau skaidrs!
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.03.17 14:51:29
Daži cilvēki ar šauru redzesloku uzskata, ka bailes, ko rada elle, attur cilvēkus no noziegumiem. ... . Bet, kuru gan musulmani bailes no elles atturēs piesavināties svešu labumu, ja viņam radīsies šāda iespēja? ... . Visi zagļi, laupītāji un slepkavas nāk no neizglītotajiem tautas slāņiem. Vai esat kādreiz redzējuši zagli, laupītāju vai slepkavu starp filozofiem vai garīgi attīstītiem un dzīvē ko panākušiem cilvēkiem, kuri netic elles pastāvēšanai? ... . Tātad bailes elles priekšā nevar tikt uzskatītas par cēloni, kas attur no nozieguma izdarīšanas. Pēc mana uzskata par nopietnāku cēloni tam kalpo bailes no policijas vajāšanas, tiesas piespriesta soda, kā arī bailes no sabiedriskās domas, goda un pašcieņas jūtas, veselais saprāts un visvairāk - prāta attīstība. /Mirza Fatali Ahundovs (1812-1878), azerbaidžāņu apgaismotājs/
Balss
# Iesūtīts: 2008.03.17 15:00:06
Visi zagļi, laupītāji un slepkavas nāk no neizglītotajiem tautas slāņiem.
Te nu Mirzam būs tikai daļēja taisnība. Statistika šo uzskatu it kā apstiprina - ka cietumos lielākais vairums ir mazizglītoti cilvēki no asociālas vides.
Tomēr, kā saka tautas paruna - mazos zagļus pakar, lielos - ceļ augstos amatos. Izglītotākie zagļi ir veiklāki, grūtāk pieķerami, grūti notiesājami, pat ja viņu neētiskā rīcība ir skaidri saredzama, tomēr likuma priekšā viņam nevar neko piesiet.
Šad tad jau gadās, ka arī izglītotie un veiklie tomēr iekrīt un nonāk cietumos, lai arī mazākā skaitā. Taču būtība no tā visa nemainās - cilvēks ir grēcīgs, visi mēs tādi esam. Vai mēs ļaujamies Dievam mainīt mūsu garīgo ģenētiku vai nē - tas ir izšķiroši.
Rausītis
# Labojis Rausītis: 2008.03.17 15:08:18
duksi, copy & paste rulz
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.03.17 15:14:30
Daži cilvēki ar šauru redzesloku uzskata, ka bailes, ko rada elle, attur cilvēkus no noziegumiem.

Nezinu vai elle attur no noziegumiem. Taču pārliecība par elles un soda neesamību atraisa visus marodieriskos tieksmes vairumā sabiedrības gan... pārbaudīts praktiski... skat Katrīnu, Abugaribu etc.
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.03.17 15:18:54
Rausīt, lai rullētu "copy & paste" tas teksts no sākuma ir jādabū datorā iekšā. Es esmu vismaz piecus gadus no savas glupās dzīves veltījis, lai šo un to ieklapētu tajā kastē iekšā. Uzskatu, ka man ir morālas tiesības šad un tad papeistoties... .
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 118 , pavisam kopa bijuši: 16793