atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Doma par Elli
Mulders
Iesūtīts: 2007.11.05 14:29:54
Interesanta atskārsme man uznāca.

Visi droši zin klasisko argumentu no aktuālā ļaunuma, kas formulējas rupjā formā apmēram tā: "Mīloša Dieva nav, jo pasaulē ir daudz ļaunuma". No aktuālā ļaunuma tiek secināta Dieva neesamība!

Tālāk mana tēze:

Saliekot kopā Kristīgo uzskatu, ka elle būs vieta, kur Dieva nebūs, jeb absolūta nošķiršana no Dieva, bet paradīze būs absolūta Dieva klātesamības manifestācija. Saliekot kopā, ka elle tiek solīta kā nemiera, mocību un šausmu vieta, bet paradīze kā miera, mīlestības un pilnības vieta, tad šis arguments no ļaunuma būtībā ir cilvēciski dabīgā apjausma par elli!
Mēs kristieši gan vienmēr aceramies otru argumenta pusi, tas labais, skaistas ko novērojam ir īstena Mīloša Dieva manifestācija, tādējādi Kristietība demonstrē arī Paradīzes nojausmu. Un taisnība ir šeit uz Zemes manifestējas abas Valstības, jo tās nav nošķirtas šeit...
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . >>
AutorsZiņas teksts
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.03.12 16:52:54
Ctulhu
tā bija ironija, aizmirsu piezīmēt.
Balss
# Iesūtīts: 2008.03.12 16:56:41
Ctulhu
Tāda izvēle, cik saprotu, nav iespējama - tu vari doties vai nu uz Ziemeļpolu vai Dienvidpolu. Tu nevari atrasties vienlaikus abos. (Lūdzu, nepiesienies līdzībai un nesāc stāstīt, ka būsi polārpētnieks un klejosi pēc patikas.) Gribu ar to teikt, ka tie ir divi diametrāli pretēji virzieni.
Vai tu domā, ka man negribētos, lai tu un jūs visi no NB varētu nonākt nevis konclāģerī, bet Fidži salas kūrortā? Un kā vēl! Bet kuģi iet vai nu uz vienu, vai otru vietu un nevis uz abām reizē...
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.03.12 17:00:47
Balss
Ne jau par divām vienlaicīgām izvēlēm, bet par to, ka patiesībā izvēles nav.
Vai nu tu darīsi Tā, vai nu tevi mocīs!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.03.12 17:03:19
Ctulhu
Apmekleejam vienu, peec tam pagriezamies par 180 grad, ejam, apmekleejam otru.
Nē, vienā punktā kuģis tiek ierauts ftopkā.
Savukārt otrā punktā ir tik labi, ka nekur braukt vairs negribās. Kā arī redzi, ka Pirmajā punktā točno ftopka.
Hmm... patiesībā jau te ir nevis 2 poli, bet n-tie kuģi, un uz katra no tiem "mēs uz Paradīzi". Rulete...
Balss
# Iesūtīts: 2008.03.12 17:05:43
Ctulhu
Tu neesi JK... un tev nebija uzticēta mission impossible...
KarotesNav
Par šīm mocībām Mulders jau kaut kur labi izskaidroja (jūs te raktāt tādos tempos un apjomos, ka, uz brīdi piestājot, nav pat iespējams visu pagūt izlasīt.)
Tās mokas drīzāk ir saprotamas kā bezgalīga nožēla, izmisums, bezcerība, nelabojamība par noraidīto iespēju būt perfektā, lieliskā vietā un vislabākajā iespējamā sabiedrībā - Dieva tuvumā.
Balss
# Iesūtīts: 2008.03.12 17:10:21
a_masiks
ibo dievs varot visu... un kāpēc ne sameloties?
Tu labi zini, ka atkal tīši kacinies.
Uz tavām loģikas konstrukcijām lai papūlas atbildēt Mulders, ja viņam vēl ir laiks un luste.
Taču Dieva cilvēkiem dotā glābšanas vēsts savā būtībā ir tik skaidra un vienkārša, ka to var saprast gan mazs bērns, gan cilvēks ar viszemāko IQ. Vaina ir tā, ka cilvēks savā pārgudrībā to negrib! Jo pats grib būt kā Dievs.
Balss
# Labojis Balss: 2008.03.12 17:11:55
Ctulhu
Tava augstprātība ir... kā lai maigāk pasaka, vienkārši smieklīga... Piedod, ja vari!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.03.12 17:11:58
Balss
jūs te raktāt tādos tempos un apjomos, ka, uz brīdi piestājot, nav pat iespējams visu pagūt izlasīt.

Kur nu mums līdz Mulderam - tas paspēj sarakstīt vienlaikus dažādos topikos un pat forumos!

Tās mokas drīzāk ir saprotamas kā bezgalīga nožēla, izmisums, bezcerība, nelabojamība par noraidīto iespēju būt perfektā, lieliskā vietā un vislabākajā iespējamā sabiedrībā - Dieva tuvumā
Bet tad jau tas ir divkārt nežēlīgi - visu saprast, zināt ka tev nebija taisnība un nez kāpēc neko nevarēt izdarīt.
Vēl var saprast, ka pats mūžīgi negrib mainīties (kaut gan šeit arī nav pieņemams), bet nu ka ir kaut kāds "par vēlu" - tas nu nav pieņemami.
Kāpēc ir "par vēlu"?
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.03.12 17:14:09
cilvēkiem dotā glābšanas vēsts savā būtībā ir tik skaidra un vienkārša, ka to var saprast gan mazs bērns, gan cilvēks ar viszemāko IQ
Varbūt to var saprast tikai tevis minētie. Pareizāk, nevis saprast, bet noticēt.
Viņi nerakņāsies līdz jautājumiem "kā Dievs maksā sev pašam ar sevi pašu par sevi pašu", "kāpēc visiem nav vienādas iespējas", "kāpēc bija tik ilgi jāgaida, līdz Jēzus nāca", utml...
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.03.12 17:14:48
Ctulhu
buus pilna paradiize ar durakiem?
Nē, viņus tur uzlabos, tāpat kā to alkoholiķi.
Balss
# Iesūtīts: 2008.03.12 17:16:25
KarotesNav
Nezinu, kāpēc par vēlu... Tā ir rakstīts Jēzus stāstītajā līdzībā par bagāto vīru, kurš, atrodoties ftopkā, nožēloja un lūdza gan palīdzību sev, gan vēstnesi pie saviem brāļiem, lai viņiem neiziet tikpat čābiski ka viņam. Tomēr tas nebija iespējams. Nezinu, kas tās ir par likumībām un kāpēc. Bet tādēļ jau mums ir šeit un tagad dota šī iespēja izvēlēties labāko - kā raksta reklāmās...
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.03.12 17:19:24
Ctulhu
Ne-durakus izmetiis ellee, durakus savaaks un labos. Hmm, es teiktu - klajš nesaimnieciskums un resursu izniekošana
Būtnei, kas visu rada ar "lai top" nav nekādas atsķirības, ko labot.
Te vairāk ir aspekts - kurš ko pelnījis.
Es gan nesaprotu, kāpēc vispār kāds jāmet ellē un tur jāmoca.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.03.12 17:23:09
Ctulhu
Tur pat nav `kursj ko pelniijis`, bet kursj paspeejis apliecinaat lojalitaati barvedim
Hmm... šķiet, ka tev taisnība. Paradīzē taču tiek arī tie elementi, kas pieņem kristietību aiz aprēķina un bailēm no elles mocībām.
Vai netiek...
Kā ir, kristieši?
Balss
# Iesūtīts: 2008.03.12 17:26:07
Ctulhu
tad esi godiiga liidz galam - kaa Tu vari zinaat, ka dotuie reklaamas apgalvojumi ir patiesi?
1) Esmu izmēģinājusi burtiski uz savas ādas!
(Kosmētiku jāprot inteliģenti lietot - tad būs bauda gan pašai, gan sašai! )
2) Kristīgo reklāmas piedāvājumu tāpat esmu izmēģinājusi un piedzīvojusi par labu esam - man ir miers un prieks un drošība, un skaidrība! Pat ja esmu lētticīga vai dumja - OK! Es i dumš un man i labi! Ha! Man pietiek, ka mans Tēvs Debesīs mani mīl un par mani gādā. Man nav viss jāzin, tieši kā un kāpēc tas notiek!
Balss
# Iesūtīts: 2008.03.12 17:29:33
KarotesNav
Paradīzē taču tiek arī tie elementi, kas pieņem kristietību aiz aprēķina
Man bieži patīk tavas domas, bet te nu gan nevaru tev piekrist! Dievs redz cilvēka sirdi!!! Tas, kurš nevis aiz patiesas nožēlas un savas vainas atzīšanas nāk pie Dieva, tikai lai iegūtu labumu sev, būs tie, kam Dievs teiks: Ejiet prom no manis, jūs ļauna darītāji!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.03.12 17:33:50
Ctulhu
Kaa zinaams, Jahve to paarkaapj.
Baušļi tak domāti cilvēkiem, nevis Dievam.
Tas ir līdzīgi, kā mēs dodam "baušļus" saviem mājdzīvniekiem.

Turklāt, skaidri redzams, ka daudzi baušļu uz Dievu nemaz nevar attiekties, kā "cienīt tēvu un māti", "iekārot" (ko var iekārot, ja jau pašam viss pieder un var uztaisīt dajebko), "laulību pārkāpt" (ir viens vienīgs), "ticēt citiem Dieviem" (ir vienīgais), "svēto dienu svētīt" (Dievs svēta visas dienas).
Balss
# Iesūtīts: 2008.03.12 17:54:02
Ctulhu
1. Jaunībā nelietoju, tad jau vēl bija viss OK. Bet, gadiem ejot, sāk nepatikt skatīties spogulī. Un tagad saprātīgi lietota kosmētika uzlabo man pašsajūtu (un varbūt citiem estētiski ir patīkamāk mani uzlūkot...)
2.Lai nu Dievs dod, ka tev ar to pietiktu arī mūžībā. Lai gan zinu, ka nepietiks...
Balss
# Iesūtīts: 2008.03.12 20:07:44
Ctulhu
1.Līdz zināmai robežai tev taisnība. Bet ne absolūti. (Tad jau tev būtu jābūt vienam no pasaules, nu labi, no Foruma, skaistākajiem vīriešiem, vai tev pašam arī tā šķiet?)
2.Arī bezgalīgajā visumā ir bezgalīgais Dievs...
Balss
# Iesūtīts: 2008.03.15 14:42:01
Fragmenti no Rubeņa - Subača Domas un līdzības:

Elle ir zeme bez mīlestības.
Elle ir izniekota dzīve.
Elli rada cilvēki paši. Dievs rada paradīzi.

Dzīvojot miesā, cilvēks neredz Dievu. Pēc nāves Dievs ir visapkārt. Ja cilvēks tam nav gatavs, paradīze viņam var pārvērsties par elli.

Elle ir pēdējā žēlastība, ko Dievs var dot bezdievīgai dvēselei.

Elle ir bezdievju paradīze. Ellē ar Dievu nevar nokļūt.

Ellē nenonāk neviens mīlošs cilvēks.

Reiz Jēzus vaicāja Tēvam: "Kāpēc ir vajadzīga šī briesmīgā vieta, vai tad cilvēki nevar vienkārši nožēlot grēkus?"
"Tie, kas nožēlo grēkus, ellē nenokļūst,"Tēvs atbildēja.
"Kas nokļūst ellē?"Jēzus vaicāja.
"Tie, kas noliedz Dievu," Tēvs sacīja.
"Kāpēc?"
"Tāpēc, ka Dieva tuvums viņiem būtu ļoti mokošs,"Dievs atbildēja.
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.03.17 14:05:47
Re, cik viss ir pasaulē vienkārši! "Dzīres ar mūziku, dejām, jokiem un draudzīgām sarunām ebreji uzskatīja par laimes augstāko pakāpi, tāpēc Pestītājs savās līdzībās, runājot par debesu valstību, tās izmantoja kā mūžīgās svētlaimes simbolu. Dzīres parasti sāka vēlā vakarā, un tās noritēja pat naktī. Tāpēc katrs viesis atnesa līdzi savu gaismekli, un tie visi tika izmantoti svētku telpas apgaismošanai, kā to lasām līdzībā par desmit jaunavām (Mt 25,1-12), bet ārā valdīja pilnīga tumsa. Gadījās, ka kāds no viesiem, neieturot mēru, par daudz iedzēra un sāka nepieklājīgi uzvesties. Tādiem, lai viņi netraucētu, parasti sasēja rokas un kājas un tos izmeta no svētku nama ārā. Izteiciens “izmest ārējā tumsībā” (Mt 8,12) visiem bija labi zināms, un visi zināja, kādas ciešanas un negodu tas sagādāja. Ne ko sliktāku par šo nevarības pilno “raudāšanu un zobu griešanu” ebreji nespēja iedomāties. Pestītājs šo visiem saprotamo rūgto pieredzi izmantoja, runājot par mūžīgajām ciešanām un elli."
http://www.catholic.lv/seminars/resursi/bibelesarheolog/8.htm
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 30 , pavisam kopa bijuši: 16850