atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Vēlreiz par sprediķošanu.
Uldis
Iesūtīts: 2007.08.11 19:05:51
Te tika aizsākta tēma par sprediķošanu, kas kaut kādu iemeslu dēļ ātri vien tika slēgta. Tomēr jautājums tā arī palika neatbildēts: kāda tad ir pareiza sprediķošana vai kādai tai būtu jābūt? Šķiet, ka jautājums ir diezgan plaši definēts, tādējādi dodot iespēju izteikties daudziem interesentiem, nebaidoties izteikties arī varbūt tādās kvalitatīvās kategorijās kā patīk vai nepatīk; labs vai slikts. Būtu ļoti vēlams tomēr savas domas pamatot. Piemēru mums ir ļoti daudz: Svētdienas Rīts, Latvijas Luterānis, kā arī gan jaunās, gan vecās sprediķu grāmatas.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
AutorsZiņas teksts
Uldis
# Iesūtīts: 2007.08.28 11:52:14
Moritz Par Ilāra sprediķi. Varbūt atveri citu dialogu par šo tēmu. Bet es šeit gribu aplūkot un dalīties ar jums pārdomās un visā tajā problemātikas lokā, kas saistīta ar, kā norādījā Zaurs, vienu no būtiskākajiem sprediķošanas aspektiem.
moritz :) [213.21.215.97]
# Iesūtīts: 2007.08.28 11:57:05
Mulders
vinjs gan maaciija nepacelties paar to, kas rakstiits...
Uldis
varam arii privaati... godiigi sakot, ljoti interesee...
Mulders
# Iesūtīts: 2007.08.28 12:01:46
moritz, pārlasīju Pāvila teikto. Tas atšķiras no Ulda teiktā. Uldis drīzāk runā par Jan 20:31, bet tu par 1 Tim 1:5 Tā arī ir B un E šķiršana! Tu tos sameti vienā podā. Nav jau aizliegts, bet kā jau teicu...
Ja Uldis un Jānis runāja par Vārdu, kas rada ticību. Tad Pāvils tevis norādītajā vietā runā jau par ticības augļiem un pavēl labos darbus, kas ir bauslība!
Uldis
# Iesūtīts: 2007.08.28 12:14:20
Vikentijs "Pēc tavas domas tad sanāk, ka dažos cilvēkos Dievs neko nedara, jo viņi tā arī nomirst neticīgi, lai aizlūgti un mudināti klausīt evaņģēliju. Es neticu tādai nolemtības mācībai."

Evaņģēlijs noko neuzspiež. Tāpēc tam var pretoties. Piemēram, kā visiem zināmais Ctulhu. Uzspiešanu, brīdināšanu, piedraudēšanu - to dara bauslība. Protams, tev satrauc tas, ka arī tos darbus, ko tu mīlestibā dari, esmu nosaucis par bauslības darbiem. Tev noteikti nešķiet, ka tavi darbi būtu saistīti ar tādām lietām kā brīdināšana, draudēšana, biedēšana utt. Tā ir tā jaunā paklausība, par ko runāja Mulders. te ir runa par tiem, kas jau kļuvuši ticīgi un Dieva Gars ir viņos, ka viņi mīl to, no kā iepriekš baidījās, proti, Dieva baušļus. Dieva Gars tevi vada, ka tu centies darīt labu nesavtīgi savam tuvākajiem, vienalga kas tas arī būtu. Kaut vai tavs nelabvēlis!
moritz :) [213.21.215.97]
# Iesūtīts: 2007.08.28 12:20:15
Mulders
uldis: sludinaashanas meerkjis ir ticiiba...
paavils: ticiiba naak no sludinaashanas... un- sludinaashanas meerkjis ir miilestiiba (1.tim.1:5)...
taalaak vinjs runaa par bausliibas sludinaashanu, bet miilestiibu neliek bausliibas kategorijaa...
uldis saka, ka "muusu miilestiiba arii ir bausliibas darbs"... es gan rakstos (rom.5:5) lasu, ka miilestiiba muusos ienaak ar sv.garu... tad kas taa ir - darbu kopums, vai sirds staavoklis?
Uldis
# Iesūtīts: 2007.08.28 12:22:32
Moritz TE nav pretruna. Es piekrītu Muldera teiktajam. Krietna, skaidra mīlestība ir ticības augļi. Kam nav šādas ticības, tam nav arī šo augļu.

Mulders Uz tavu jautājumu par Rakstu skadirošanu atbildēšu vēlāk. Diemžēl, draugi, man šis forums uz kādu brīdi jāpamet, lai veiktu pienākumus, kas saistīti ar dievnama celtniecības lietām. Dieva svētību un gudrību tālākās pārdomās.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.08.28 12:23:02
moritz, un atkal... tu putro cēloni ar sekām.
Sv. Gars ir cēlonis mīlestībai. Bet mīlestība manifestējas darbos! Ticība nāk ar Dieva Vārdu, bet manifistējas darbos!
Ticība ir vertikāle, mīlestība horizontāle, abas divas redzamas top darbos!
Uldis
# Iesūtīts: 2007.08.28 12:25:55
Vēl tikai mirklīti!
Moritz Lūk, tavos vārdos arī atrodu klasisku bauslības un Evaņģēlija jaukšanas gadījumu. Ko tu esi sajaucis? Tu esi sajaucis Dieva mīles`tibas darbu ar savu mīlestības darbu.
Par pārējo, kā jau teicu, vēlāk.
moritz :) [213.21.215.97]
# Iesūtīts: 2007.08.28 12:35:32
MuldersUldis
jaa, vechi, pacietiibas jums pietruukst, no jums tikai naak: putro, nesaproti, jauc utt... ceru, ka ar saveejiem bazniiceeniem esat leeniigaaki...
mulders tolkova atbildeeja...

Uldis
# Labojis Uldis: 2007.08.29 09:58:47
Tēma, ko šeit vairāki disputanti aizskāruši, ir saistīta ar, tā saucamo, bauslības trešo pielietojumu. Lai mēs varētu par to sakarīgi diskutēt, būt labi,ja mēs visi to vispirms izlasītu. To mēs varam atrast Vienprātības grāmatā, 571.-576. lpp.
Dieva palīgu!

PS
Zauram gribu pateikt, ka arī šī tēma attiecas uz sprediķošanu.
Samuēls
# Iesūtīts: 2007.08.29 17:24:53
Uldis gribu pateikt, ka arī šī tēma attiecas uz sprediķošanu.
Arī tas, ka jūs še vāraties un kaelbisti neko citu neprot kā tikai par bauslības un evaņģēlija pielietojumu attiecas uz sprediķošanu.

Varbūt kāds varētu uzrakstīt sprediķi par kaelbistu problēmu vārīties vienīgi savā sulā? Būtu vareni laba sprediķa ierosme!
indriķis
# Iesūtīts: 2007.08.29 17:41:58
A, Samuēlīts no bauslības un Evaņģēlija ne bū, ne bē! vien gānīties meistars.
indriķis
# Iesūtīts: 2007.08.29 18:00:47
Tev gan tās raganas ir dikti mīļas. Sajūti garīgu radniecību, vai ne!
indriķis
# Iesūtīts: 2007.08.29 18:09:32
Aha, tātad vienā kompānijā es un kristīgie mocekļi - otrā - tu, komunisti un raganas. Manējā ir labāka - vai ne tā!
indriķis
# Labojis indriķis: 2007.08.29 18:16:13
No tavas kompānijas vienīgi Galilejs ir sakarīgs vīrs, abus pārējos putrotājus tu vari droši paturēt. Un pričom te Valdess - ja tu domā viduslaiku pirmsreformācijas evaņģēliskās kustības aizsācēju.
Uldis
# Iesūtīts: 2007.08.29 23:04:15
Ctulhu Mēs nerunājam par neliešiem. Nelieši esam mēs visi. Mēs runājam par Evaņģēliju, par brīvību, par mūzīgo dzīvošanu.
Samuēls
# Iesūtīts: 2007.08.29 23:30:14
Uldi , kāpēc nerunājam par neliešiem? Sanāks bauslības sprediķošana, runāsim par brīvību, evaņģēliju, sanāks evaņģēlija sprediķošana. Saliksim abus kopā un iznāks Konkordijas grāmatai atbilstošs vareni labs sprediķis, vai ne?
Dzelzs Felix [80.70.23.14]
# Iesūtīts: 2007.08.30 08:21:56
Kurš bez manis te neliešus pieminēja?
Uldis
# Labojis Uldis: 2007.08.30 08:52:27
Kā tad ir, draugi, ar bauslības 3. pielietojumu? Vai izlasījāt?

PS
Atgādināšu par avotiem, kur meklēt. Tātad: Vienprātības grāmata, 571.-576. lpp.
moritz :) [213.21.215.97]
# Iesūtīts: 2007.08.31 11:47:39
Uldis
man nav vienpratiibas graamatas, pieejama tikai luteranis.lv versijaa... noraadi, kaada nodalja jaalasa?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 60 , pavisam kopa bijuši: 16397