atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Vēlreiz par sprediķošanu.
Uldis
Iesūtīts: 2007.08.11 19:05:51
Te tika aizsākta tēma par sprediķošanu, kas kaut kādu iemeslu dēļ ātri vien tika slēgta. Tomēr jautājums tā arī palika neatbildēts: kāda tad ir pareiza sprediķošana vai kādai tai būtu jābūt? Šķiet, ka jautājums ir diezgan plaši definēts, tādējādi dodot iespēju izteikties daudziem interesentiem, nebaidoties izteikties arī varbūt tādās kvalitatīvās kategorijās kā patīk vai nepatīk; labs vai slikts. Būtu ļoti vēlams tomēr savas domas pamatot. Piemēru mums ir ļoti daudz: Svētdienas Rīts, Latvijas Luterānis, kā arī gan jaunās, gan vecās sprediķu grāmatas.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
AutorsZiņas teksts
Andis Atvars [84.237.179.170]
# Iesūtīts: 2007.08.24 22:15:31
Tad sev nosaku: tātad šodien esmu sprediķojis šim vienam un Dievam to tā vajadzēja.
Jānis Kalniņš
Nu tas tad arī saucas labs sprediķis, bet visa tā bauslības un evaņģēlija atdalīšana man galīgi nav saprotama.
Uldis
Te viens otrs noilgojies ( tai skaitā arī es), ko īsti nozīmē bauslības un evaņģēlija nodalīšana sprediķī un kapēc tas vajadzīgs?
indriķis
# Labojis indriķis: 2007.08.25 12:33:00
Nu tas nozīmē to, ka sprediķis tev nerada iespaidu, ka tu tiec izglābts tāpēc ka esi labs cilvēks, kas maksā Dievam 10.tiesu no mētrām un dillēm un uzdāvini kaimiņam lielu kāpostu vai arī ka tev jālabojas un jākļūst vēl labākam lai izglābtos, bet tu tiec apžēlots tikai un vienīgi Jēzus Kristus nopelna dēļ.
Andis Atvars [84.237.179.170]
# Iesūtīts: 2007.08.25 19:07:52
indriķis
Cik saprotu tad tas par tām mētrām un dillēm bija adresēts man... Zinu, kas ir bauslība, kas evaņģēlijs, bet kā tas sprediķī praktiski aptaustāms, tā īsti vienalga nesaprotu...
Balss
# Iesūtīts: 2007.08.25 19:10:58
indriķis Prieks, ka arī tu kādreiz pasaki kādu prātīgu vārdu!
Uldis
# Labojis Uldis: 2007.08.25 22:30:04
Bauslības un Evaņģēlija nošķiršana it kā ir vienkārša lieta, tomēr tajā pašā laikā arī grūta. Tipiskā lieta - bauslības un Evaņģēlija jaukšana. Mīļākais un saprotamākais darbs - tā ir bauslība. Lūk, Ugāles mācītājs Jānis Kalniņš pats apstiprina šo lietu. Viņš saka, ka jāsludina lietas, kas cilvēkiem ir aktuālas un saprotamas. Tieši tā ir tīrā bauslība. Taču tas, kas rada ticību, dāvā pestījošo ticību - tas taču ir Evanģēlijs. Šķiet, ka Jānis nemaz nezina, kas tad ir Evaņģēlijs.
Īsi sakot, viss tas, ko mēs darām vai prasām no citiem, tā ir tīrā bauslība. Viss tas, ko Kristus ir darījis un dara mūsu labad - ir Evaņģēlijs. Tipiskais jaukšanas piemŗs ir, lūk, kaut vai šis. Diezgan daudz tiek sprediķots no kancelēm tiek aicināts būt derīgiem Kristum, atbildēt Kristus aicinājumam utt. Nekas slikts nebūtu, ja sludinātājs ar to domātu bauslības darbus. Taču viņš tās pasludina par Evaņģēliju. RKB patīk runāt par, tā saucamajiem, evaņģēliskajiem baušļiem. Bptisti Sv. Kristību ir padarījuši par grēcīgā cilvēka darbu. Tāpat arī attiecībā un Sv. VAkarēdienu. Šo sarakstu varētu turpināt līdz bezgalībai. Bet visi tie ir tipsiski bauslības un Evaņģēlija jaukšanas gadījumi.

PS
Tīrs Evaņģēlijs ir tas, ko dzirdam Sv. Kristībā; Sv. VAkarēdienā; tad, kad dzirdam vārdus: tavi grēki tev ir piedoti trīsvienīgā Dieva vārdā.
Mirga
# Iesūtīts: 2007.08.26 12:18:47
Un ja nu tās lietas, kas cilvēkiem ir aktuālas, ir evanģēlijs?
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2007.08.26 13:24:23
Uldis ,

Es te pārskatīju savus iepriekšējos komentārus un nekādi nevarēju atrast, kur esmu rakstījis, ka bauslība ir saprotamākais darbs? Un nespried par citiem pēc sevis un varbūt savas draudzes! Ja Tavai draudzei aktuāla un saprotama ir bauslība, bet evaņģēlijs nav ne aktuāls, ne saprotams, tad tā nu ir Tava problēma! Tu jau man esi devis padomu likt mierā mācītāja darbu, paldies par to, bet ne Tev to izlemt! Šķiet, ka Tu ļoti daudz zini par Dievu, bet pats personīgi viņu nepazīsti!
moritz [81.198.157.130]
# Iesūtīts: 2007.08.26 14:17:09
Uldis
bet nu tomeer, varbuut vareetu nelielu ieskatu B&E lietoshanaa un noshkjirshanaa jau mineetajaa Ilaara spredikii...
Andis Atvars [84.237.179.170]
# Iesūtīts: 2007.08.26 18:57:03
moritz
Vispār jau pirmo reizi jautājot Uldim, par tām "slepenām zināšanām", devi arī atbildi. Var jau ko teorētiski atdalīt, bet kamēr pa šo zemīti staigājam esam pakļauti bauslībai un tādēļ jau nav tās skaidrās atbildes. Atmetīsim bauslību un galā saņemsim Jēzus doto žēlastību! Vai spēsim, vai mums būs jēl kādas ticības?
lietas, kas cilvēkiem ir aktuālas un saprotamas. Tieši tā ir tīrā bauslība. Taču tas, kas rada ticību, dāvā pestījošo ticību - tas taču ir Evanģēlijs.
Uldis
Nekas tā nerada ticību Jēzus Kristus pestījošam upurim kā bauslība- apziņa, ka nespējam to izpildīt. Varbūt problēma ir tur, ko dara vai nedara bauslība, bet ne, kā to atdalīt no Evaņģēlija?

Juris Saivars
# Iesūtīts: 2007.08.26 21:08:16
Uldis: .. Mīļākais un saprotamākais darbs - tā ir bauslība .. jāsludina lietas, kas cilvēkiem ir aktuālas un saprotamas. Tieši tā ir tīrā bauslība.
------------
Konkordijas Formula V ".. Arī Šmalkaldes artikulos rakstīts: "Jaunā Derība patur un pilda arī bauslības amatu, kas atklāj grēku un Dieva dusmību ...""

Paklau, puis` - vai Tu maz saproti, kādās grāvī iebrauci?
Tu publiski esi pasludinājis skaidru herēzi - tā padarot par heterodoksiem visus savus kolēģus ...
Apsveicu!
Uldis
# Iesūtīts: 2007.08.26 23:01:56
Juris Saivars Vai nevarētu konkretizēt, kur slēpjas mana herēze? No tava skaidrojuma,atklāti sakot, nekas nav saprotams.
Samuēls
# Iesūtīts: 2007.08.27 09:29:27
Uldis ir nevien bauslības un evaņģēlija nošķiršanas eksperts, bet arī eksperts zināt kā RKB un baptisti māca, proti, nejēdz ne rīta ne vakara no bauslības un evaņģēlija. Un tā kā Ugāles mācītājs Jānis arī šamajo atšķirt neprot, tātad LELB arī aizgājusi par burbuli. KLB ir palikusi tā vienīgā ortodoksā saliņa Latvijā, kurā izdzīvojuši šo fundamentālo patiesību eksperti. Varbūt varētu Miesnieku ielā varētu atvērt kādu biroju, kurā visu konfesiju garīdznieki varētu iesniegt savus sprediķus un par zināmu samaksu ekspertu komisijas slēdziens savā termiņā būtu gatavs?
Zaurs
# Iesūtīts: 2007.08.27 10:36:22
Mīļie brāļi un māsas. Pareiza bauslības un evaņģēlija atšķiršana jau apspriesta ne vienu reizi vien, piemēram te - http://www.lelb.lv/forums/?fu=l&rid=3&id=24.
Ja tas ir vienīgais, ko laba sprediķošana pieprasa, tad šī diskusija slēdzama, jo atkārto jau bijušo.
Ja tas nav vienīgais, kas dara sprediķi par labu vai nelabu, lūdzu minēt konkrētus parametrus (Uldis varētu sākt, lai citiem nav kautrīgi).
Mulders
# Iesūtīts: 2007.08.27 11:06:55
Laba sprediķošana ir šī:
Bet šīs ir rakstītas, lai jūs ticētu, ka Jēzus ir Kristus, Dieva Dēls, un lai jūs, pie ticības nākuši, dzīvību iegūtu Viņa Vārdā. (Jan 20:31)
moritz :) [213.21.215.97]
# Iesūtīts: 2007.08.27 11:48:42
Andis Atvars [84.237.179.170]
es neprasiiju, ko noziimee (tas bija tavs jautaajums), bet kur spredikjii konkreeti lietoti B&E... taa, ka uldis veel joprojaam man neko nav atbildeejis...
Mulders
# Iesūtīts: 2007.08.27 11:50:37
moritz, nu tas vienkārši... kad Luterāņi raksta sprediķus, viņi pirms bauslības teikumiem liek lielu B burtu bet pirms evanģēlija teikumiem E burtu, tādējādi ikvienam dundukam ir skaidri redzams B & E dalījums Protams, kad to lasa no kanceles, tad B un E burtiņus neredz, bet nu kā te bij teikts, tā ir mācītāja ne laju prasme... nodalīt

p.s. lūdzu nesitiet mani, man jautrs prāts!
Balss
# Iesūtīts: 2007.08.27 13:13:41
Mulders
Nu ta beidzot es ar ko sapratīšu!!!
Bet vai zini par to čigānu tēvu, kas, atnākot mājās, nopēris visus bērneļus pēc kārtas - uz priekšdienām!
Nu, tad tev par to jautro prātu pirmdienā - lai tev saulīte spīd arī tad, kad lietiņš līst!
moritz :) [213.21.215.97]
# Iesūtīts: 2007.08.27 13:46:07
Mulders
ugu... es veel ierosinaatu maaciitaajus izveidot 2 taapeles uz kaetinja, uz vienas raksts B, uz otras E... kad sludina bausliibu, tad pacelj taapeli B, kad tiek sludinaats evangeelijs, tad pacelj taapeli E... naakotnee var izveersties, piestikjeet pie kanceles iekaartu, darbinaamu ar pogaam...
Uldis
# Iesūtīts: 2007.08.27 18:33:29
Samuēls Redzi, es tiešām esmu zināmu laiku veltījis studijām RKB katehsima izpētē. Tāpat ir iespējams pēc sprediķošanas noteikt pie kādas konfesijas pieder sprediķotājs. Bet par speciāllistu bauslības un Evaņģēlija lietās es sevi neuzskatu. Esmu puteklis un niecība šajā ziņā un būtu bijis priecīgs, ja kaut simtā daļa no tā, kas bija Luteram, būtu arī man. Tomēr teikšu, ka šai mācībai es tiešām esmu veltījis daudz laika un lūgšanas.
Zaurs Pēc šīm diskusijām ir vairāk kā redzams, ka ne tuvu šis jautājums ir iztirzāts un nevajaga tik ļoti steigties ar slēgšanu. Ļauj cilvēkiem izteikties, lai kādas arī būtu viņu domas!
Zaurs
# Iesūtīts: 2007.08.27 19:23:03
Uldis
Tad ierīkojam tēmu kuŗā runā/raksta par pareizu baizlības un evaņģēlija atšķiršanu. Un tēmā par sprediķiem apspriež sprediķošanas paņēmienus, izjūtas un tādas lietas. Citādi sanāk viss vienā maisā.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 67 , pavisam kopa bijuši: 16404