atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem "Cenu dēlis"
Mekletajs
Iesūtīts: 2008.06.26 20:48:02
http://www.ogres.lelb.lv/?ct=ziedojumi
Vai tas ir pieņemami, ja baznīcā par visu ir noteikta samaksa, var teikt uzlikts "cenu dēlis par salona (baznīcas) pakalpojumiem"? Ja kādai ģimenei ar maziem ienākumiem ir vēlme iesvētīt 3 bērnus draudzē, kurā noteikta tāda samaksa, ir pavisam pagrūti? Man sāp sirds, ka katras draudzes uzskati šajā jautājumā atšķiras- Kristības ir Jēzus pavēle, par kurām, manuprāt, nevar prasīt noteiktu samaksu. Šajā gadījumā sanāk tā- ja Tev nav 10 Ls, uz kristības sakramentu neceri. Mūsdienu cilvēki ir tādi, ka diez vai viņi ies mācītājam vai kādam citam draudzes darbiniekam lūgt, lai ļauj saņemt kristības sakramentu vai iesvēti par mazāku samaksu vai par velti.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
AutorsZiņas teksts
Mekletajs
# Iesūtīts: 2008.06.30 14:50:53
Man nupat ienāca prātā doma, mēs varētu būt nedaudz bērnišķīgi un uzrakstīt tiem mācītājiem, kuri pieprasa konkrētas samaksas par Dieva žēlastības līdzekļiem uzrakstīt vēstuli!
Vēstuli varam uzrakstīt kā komentārus šajā dskusijā un visi apakšā parakstīties!
Ko teiksiet?
Ingars
# Iesūtīts: 2008.06.30 14:51:25
Zive.
nu tādā gadījienā labāk ne vienu ne otru, lai labāk bērns pagaidām ir bez krustvecākiem. Jo krustvecākam jābūt atbildīgam tieši par bērna kristīgo izaugsmi

Mekletajs
a vot neraksta tāpēc, ka cenzūra. Negribas atzīt, tomēr daļēji taisnība ir tiem konfesionālajiem luterāņiem. ir tā saujiņa tur augšā, kas tais visādas mahinācijas. Nu nav jau viņi protams nekādi nelieši, taču ļoti miesīga tā reizēm šķiet viņu rīcība un runāšana. Patiesībā visi, kas LELBā ir kādā amatā un sāk celt to šmuci augšā, tiek ātri vien aizsūtīti garā garā "atvaļinājumā" tā nu tas diemžēl ir
Mekletajs
# Iesūtīts: 2008.06.30 14:52:32
Zive., piedod, bet mēs nedziedam tādas pielūgsmes dziesmas Maarijai u.c. svētajiem, ko katoļi uzskata par nevainīgu godināšanu!
lamby [81.198.232.197]
# Iesūtīts: 2008.06.30 14:53:22
nevajag par katoljiem spriest tikai pec viduslaikiem. Noticis ir 2. Vatikana koncils, pec kura daudz kas ir mainijies. Latviski izdots arii jaunais katolju katehisms (sinepju krasas vaakos), ieteiktu izlasit par to, kadi ir oficialie katolju uzskati par dazhadiem jautajumiem.
Mekletajs
# Iesūtīts: 2008.06.30 14:53:45
Ko teiksiet par to vēstuli?
Ingars
# Iesūtīts: 2008.06.30 14:54:09
Mekletajs
nu domā, ka viņi nezin, domā, ka šamie neko nesaprot? Tici man - gan viņiem ir kāds trumpis azotē, kā atbildēt, par ko tu nemaz nenojaut un arī nezinātu ko pretī teikt. Tā ļaunuma sakne ir daudz dziļāka un izraut to nebūs vis tik viegli. Turklāt tā ir tikai viena atvase, patiesībā visas tādas nebūšanas ir kopā un tām ir kopīgi cēloņi
Ingars
# Iesūtīts: 2008.06.30 14:54:58
lamby [81.198.232.197]
vai tajā koncilā pāvests ir atsucis lāstu pret Luteru un viņa darbiem?
Zive.
# Iesūtīts: 2008.06.30 14:55:33
Mekletajs
Oj! Točna! Tev taisnība! Par baznīcas dziesmām es biju piemirsusi, tās mēdz būt dažādas...
Mulders
# Iesūtīts: 2008.06.30 14:57:31
Es ceru, ka tā tak bija ironija? (C)

Nu tas ir Joks ar savu daļu joka! Vispār novērojumi liecina, ka visādas jocīgas sektas - tur PB, RKB, Reformāti, Baptisti praksē un ikdienā ir daudz Krsitīgāki nekā savā teoloģijā un tajā, ko raksta uz papīra! Tamdēļ es daudz labāk sadzīvoju ar Zivēm, Trilobītēm ikdienā daudz labāk nekā ar RKB dogmatiku!
Ingars
# Iesūtīts: 2008.06.30 15:00:57
Mulders
100 % tev piekrītu, jo nācies runāt ar dažādu konfesiju pārstāvjiem, kuri arī ir mani draugi un patiesībā ir pat viens harizmāts, kurš man arī izskaidroja lietas būtību un pateica, ka daudz kam arī nepiekrīt. Galugalā ar ierindas kristiešiem ir vieglāk kontaktēt, jo viņi nav tik dziļi iekapsulējušies savas denominācijas mācībā. Būtībā viņiem tā dogmatika ir mazāk svarīga un pamatlietās jau tāpat mums visiem ir vienprātība (vismaz parasti tā ir)
Zive.
# Iesūtīts: 2008.06.30 15:01:19
Mulders
Tu esi lasījis to biezu RKB katehismu? Baigi sakarīgi, manuprāt.
Un, ja godīgi, tad es zināmā mērā varētu skaitīties herētiķe, jo man ar ir problēmas ar pāvesta nemaldīgumu un vēl šo to Bet tomēr tik vai tā RKB mācība ir vistuvākā tam kā es ticu.
Ingars
# Iesūtīts: 2008.06.30 15:01:46
Mekletajs
Lūdz Dievu par to.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.06.30 15:02:59
Zive!

Tāpēc arī es reizēm ieminos vecamtēvam (kurš jau ir atā atā), lai palūdzas par mani, kamēr es dauzu galvu pret sienu un neesmu spējīga pati lūgties

Vot šito mans Luterāņa prāts nu nekādi nespēj saprast. Zive, draugs, paskadiro man - nekatolim - kā jūs spējat lūk šādā formātā vispār veidot dievbijību! Es te neņirgājos, es patiesi gribētu šo vietu saprast... nu KĀ stāvoklī, kad tu pati nespēj lūgt Dievu tu tomēr spēj lūgt radību ? KĀ tas iespējams? Pietam ja tu lūgšanā vārdu "vecaistēvs" aizstāj ar "Dievs" tad taču lūgšana ir daudz īsāka un tātad manuprāt daudz loģiskāka situācijā, kad esi izmisumā un kā tu saki - nevari lūgt. Izteikt īsāku lūgšanu tak vieglāk ir nekā garāku?

Tak ja vēl aceramies Pāvila vārdus - Rom 8:26 Bez tam arī Gars nāk palīgā mūsu nespēkam; jo mēs nezinām, ko mums būs lūgt un kā; bet pats Gars aizlūdz par mums ar bezvārdu nopūtām.

Tātad Dievu var lūgt vispār - ar nopūtām vien - es nesaprotu kādā jēgā pa vidu vēl vectēvus vajag jaukt? Pietam, kā tu zini, ka viņš maz tevi dzird?

Vari paskaidrot KĀ RKB adepts spriež savā galvā, šādā situācijā? Kāpēc tad kad nevar lūg Dievu (a kāpēc tā?) tomēr radību var lūgt?
Ingars
# Iesūtīts: 2008.06.30 15:03:19
Zive.
da nu tak ej uz kuru draudzi gribi, tik skaties lai tur būtu visas pamatlietas un paliec mūsu māsa Kristū
Mekletajs
# Iesūtīts: 2008.06.30 15:03:21
Ingars, jā, tas jādara mums visiem!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.06.30 15:04:34
Tu esi lasījis to biezu RKB katehismu? Baigi sakarīgi, manuprāt. (C)

Esmu lasījis - tur sakarīgums mijās ar tādu sviestu dažkārt un pat atklātiem Rakstu izkropļojumiem - ka labāk tomēr komunicēju ar individuāliem RKB adeptiem un tā teikt "tiesāju pēc fakta", jo tiesāt RKB adeptu par to, ko viņš "parakstās" tikai teorētiski, bet praksē par tādu Tridentas koncilu pat neko dzirdējis nav, ir bezjēdzīgi!
Ingars
# Iesūtīts: 2008.06.30 15:05:21
Mekletajs
tad arī visi vienosimies kopīgā lūgšanā.
taču paturi prātā, ka problēma ir daudz dziļāka nekā tu domā. Dažs labs mācītājs var arī ļoti apvainoties
Mekletajs
# Iesūtīts: 2008.06.30 15:08:31
Ingars, par ko viņš var apvainoties? Par to, ka es nesaprotu kādēļ viņš par kristībām pieprasa samaksu?
Ingars
# Iesūtīts: 2008.06.30 15:09:53
Mekletajs
kaut vai par to, jā
lamby [81.198.232.197]
# Iesūtīts: 2008.06.30 15:11:27
MULDERS
Tu esi lasījis to biezu RKB katehismu? Baigi sakarīgi, manuprāt. (C)
Esmu lasījis - tur sakarīgums mijās ar tādu sviestu dažkārt un pat atklātiem Rakstu izkropļojumiem...

To pashu var teikt par lielako dalju latviski izdoto luteranju dogmatisko literaturu, piemeram, Millera "Kristigaa"(?) dogmatika, maigi izsakoties, ir kristigais rasisms, lai neteiktu skarbak....
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 88 , pavisam kopa bijuši: 22007