atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem "Cenu dēlis"
Mekletajs
Iesūtīts: 2008.06.26 20:48:02
http://www.ogres.lelb.lv/?ct=ziedojumi
Vai tas ir pieņemami, ja baznīcā par visu ir noteikta samaksa, var teikt uzlikts "cenu dēlis par salona (baznīcas) pakalpojumiem"? Ja kādai ģimenei ar maziem ienākumiem ir vēlme iesvētīt 3 bērnus draudzē, kurā noteikta tāda samaksa, ir pavisam pagrūti? Man sāp sirds, ka katras draudzes uzskati šajā jautājumā atšķiras- Kristības ir Jēzus pavēle, par kurām, manuprāt, nevar prasīt noteiktu samaksu. Šajā gadījumā sanāk tā- ja Tev nav 10 Ls, uz kristības sakramentu neceri. Mūsdienu cilvēki ir tādi, ka diez vai viņi ies mācītājam vai kādam citam draudzes darbiniekam lūgt, lai ļauj saņemt kristības sakramentu vai iesvēti par mazāku samaksu vai par velti.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 .
AutorsZiņas teksts
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2008.07.01 09:52:09
Padalīšos sev zināmajā par sākotnējo tēmu.

Lutera draudzē nav cenrādis, taču publiski ir minēti baznīcas un draudzes nama uzturēšanas izmaksas. Manuprāt, labs variants, kā cilvēkiem smalkjūtīgi atgādināt, ka, piem., elektrība maksā naudu ne tikai dzīvoklī, bet arī baznīcā.
Uz laulībām (tas bija 2004.g.) jautāju mācītājam par ziedojumu. Viņš atbildēja, ka nekādas maksas nav. Tāpat arī par obligātā ikgadējā ziedojuma apmēru - draudzes darbinieces vienmēr atbild, ka Bībelē spēkā esošs ir tikai viens noteikums - par desmito tiesu. Tas, cik tu ziedo, ir katra sidsapziņas ( = attiecību ar Dievu) jautājums.
Lutera draudzē ir arī atrunāta kārtība, kā pa īstam maznodrošinātajiem var samazināt šos maksājumus. Tāpat var veikt konkrētus darbus kā ziedojumu.

Tiem, kas gaužas par 10Ls, man šķiet vairāk rūp, ka pašiem vajadzētu dalīties ar procentuālu mazumiņu no viņu pārpilnības, nevis patiesa rūpe par īsteni nabagajiem biedriem.
Tajā pat laikā mans viedoklis par konkrētu cenrādi ir negatīvs, jo Dievs pats mums visu sniedz par velti (jo pats Dievs ir samaksājies pārpilnam pie krusta). Baznīcai/draudzei ir jādzīvo no Dieva žēlastības, tāpat kā draudzes locekļi no Dieva želastības dzīvo šajā pasaulē (t.sk. strādā un nopelna) un ar gūtajiem augļiem dalās tāpat kā Jēzus dalās ar mums. Ja draudze no "normāli" organizētiem/saņemtiem ziedojumiem nespēj pastāvēt (mācītājam nav algas), tātad problēma nav viss naudā, bet gan pašā draudzē un tā noteikti ir katra draudzes locekļa ticībā (tās iztrūkumā).

Jāiet apdomāt, vai mani ziedojumi sasniedz 10tās tiesas apmēru. Laikam būs jānokaunas pēc paša moralizēšanas.
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.07.01 10:02:45
zive, par to pestīšanu ticībā, tur toč tev vaig bik izlasīt mūsējos... kaut vai to pašu Auksburgas Ticības Apliecību, tepat saitā atrodama!

Par to, ka neticīgie iet ellē, tas jau ir Rakstos skaidri pateikts... Visticamāk, ka tas, kas tev nepatīk ir tas, ka dažs labs ar raspaļcovku staigā apkārt tā it kā droši zinātu kurš tad ir sirdī ticīgs un kurš nē!

Kā arī ellē iet nevis tamdēļ, ka netic, bet primārais iemesls - tamdēļ, ka grēko! Sakot "neticīgais" gan raksti gan Luterānis visai droši ar to saprot - neatgriezīgi grēcinieki - tas ir tie, kas grēko, savu grēku nenožēlo un Dieva žēlastību noraida!
vasara
# Iesūtīts: 2008.07.01 11:14:09
Zive , par luterāņu izpratni par taisnošanu ticībā iesākumā var palasīt Rom.3:21-28, Rom.4:4-5, Rom.11:6, Gal.2:16,21, Gal.3:22, Gal.5:4,6, Efez.2:8-9, Filip.3:8-9 - lai nebūtu jācilā smagā Vienprāt.Grām..
Darbi apliecina to, ka ticība ir dzīva. Tos darbus mūsos rosina Sv.Gars pēc atgriešanās, kā Sv.Raksti saka - mēs esam sagatavoti, lai dzīvotu labiem darbiem - precīzu rakstvietu neatceros, bet var palasīt Titam 3:5-8.
Piem, mums dievkalpojumā pēc grēksūdzes bieži vien mācītājs saka: piedošanu saņēmuši, ejat un kalpojat Tam Kungam ar prieku - un tā arī ir, ka tā sirds tajā mirklī ir prieka pilna, ka ir piedoti pārkāpumi un gribas iet darīt labu [cik nu sanāk - tas jau cits stāsts...]
Mulders
# Iesūtīts: 2008.07.01 11:41:46
kā Sv.Raksti saka - mēs esam sagatavoti, lai dzīvotu labiem darbiem - precīzu rakstvietu neatceros (C)

Tu tač pati Rakstu vietu iemeti - Efez 2:8-9
vasara
# Iesūtīts: 2008.07.01 11:59:42
Mulder, nu jā =) man likās, ka nupat to izlasīju, bet otrreiz steigā nevarēju atrast. Tas nozīmē, ka vajadzēja pārlasīt lēnāk
Mulders
# Iesūtīts: 2008.07.01 12:12:56
vasara, šitās rakstu vietas Luterānim jāzin dienā un naktī pie jebkuras izpīpētās zālītes daudzuma... arī tad, ja tu nodarbojies ar sexu stāvus karstā dienas laikā šūpuļtīklā pilnā akvalangista ekipējumā!
vasara
# Iesūtīts: 2008.07.01 12:36:49
mulder, nu dajoš
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.07.01 13:18:58
vasara... kārumniece... , nevaru... aizņemts iru
vasara
# Iesūtīts: 2008.07.01 13:38:51
mulder, norausies!!!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.07.01 13:50:29
vasara... labi labi
Ingars
# Iesūtīts: 2008.07.01 21:05:12
Eshkola
# Iesūtīts: 2008.07.02 23:04:16
Artos
Šada attieksme norāda uz pazemības trūkumu, proti lepnību, un tas jau ir grēks.
Viss ir runājams, un neviens, kas ir lūdzis pēc kristības, nav bez tās palicis.
Nevaru nepiekrist, bet...
1) ... šāda attieksme var norādīt ne tikai uz lepnumu, bet arī uz kautrību. Cilvēki ir dažādi. Un, starp citu, kurš gan var apgalvot, ka viņā nav ne mazākās lepnības - pirms, pēc un kristības brīdī?
2)... viss ir runājams, ja cilvēks nonāk līdz runāšanai. Manuprāt, labāk ir cilvēku jebkādā veidā paskubināt uz kristību. Cenu dēlis diemžēl bieži dara pretējo - kavē.
Vajadzētu katram jaunpienācējam draudzē pievērst lielāku uzmanību un rūpēties par viņa garīgo izaugsmi. Tad arī "ienākumi" (10 tiesa, ziedojumi ik dievkalpojumā) būtu daudzreiz lielāki, kā vienreiz izspiesti 20 lati.
vilks
# Iesūtīts: 2008.07.03 01:20:14
Eshkola
Cenu dēlis diemžēl bieži dara pretējo - kavē.

Nezinu, es domāju, daļa cilvēku, manuprāt, varētu būt gluži priecīgi, ka ir oficiāli zināms vajadzīgais ziedojuma apjoms un nav pašiem jālauza galva, cik šādā brīdī ir piedienīgi ziedot.
Eshkola
# Iesūtīts: 2008.07.03 01:39:37
vilks
un cik tad tas ir - piedienīgi ?
vienam 20 lati ir sīkums, citam - pusmēneša iztikšanai.
Ne jau visiem zibens iesper pa pakausi, ka uzreiz gudri paliek. Ja cilvēks pieder draudzei, saprašana ar laiku atnāk - tad arī zin, kāpēc jāziedo un cik.
vilks
# Iesūtīts: 2008.07.03 02:15:25
Eshkola
Ne jau visiem zibens iesper pa pakausi, ka uzreiz gudri paliek. Ja cilvēks pieder draudzei, saprašana ar laiku atnāk - tad arī zin, kāpēc jāziedo un cik.

Nu ja, es jau ar par to pašu. Un līdz tam laikam palīdz cenrādis.

Tas gan nenozīmē, ka es tam piekrītu un uzskatu tādu par vajadzīgu un labu esam - tomēr esmu satikusi draudzē un arī ārpus tās cilvēkus, kam šāds cenrādis šķiet vajadzīgs un noderīgs.
Eshkola
# Iesūtīts: 2008.07.03 02:31:56
vilks
Nu ja, es jau ar par to pašu. Un līdz tam laikam palīdz cenrādis.
Es gan par kaut ko citu runāju. Cenrādis parasti ir viens priekš visiem. Bet iespējas katram citas...
Man gan nav nācies sastapt cilvēku, kurš būtu sajūsmā par šādu cenrādi - reakcija lielākoties ir dusmas un neizpratne (...tai baznīcai un mācītājam tikai naudu vajag utml.) Tāpēc arī domāju, ka labāk draudzei paciesties ar labprātīgu ziedojumu - cik katrs var atļauties un cik nav žēl. Un ar laiku cilvēki paši ierauga, ka mācītājam arī jāēd un ģimene jāuztur, tāpat baznīcai, kā jebkuram namam, vajag savu.
ufabet168 [223.205.229.68]
# Iesūtīts: 2024.03.22 17:09:26
First of all, thank you for your post. Your posts are neatly organized with the information I want, so there are plenty of resources to reference. I bookmark this site and will find your posts frequently in the future. Thanks again. ufa168
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 .

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 65 , pavisam kopa bijuši: 20589