atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem "Cenu dēlis"
Mekletajs
Iesūtīts: 2008.06.26 20:48:02
http://www.ogres.lelb.lv/?ct=ziedojumi
Vai tas ir pieņemami, ja baznīcā par visu ir noteikta samaksa, var teikt uzlikts "cenu dēlis par salona (baznīcas) pakalpojumiem"? Ja kādai ģimenei ar maziem ienākumiem ir vēlme iesvētīt 3 bērnus draudzē, kurā noteikta tāda samaksa, ir pavisam pagrūti? Man sāp sirds, ka katras draudzes uzskati šajā jautājumā atšķiras- Kristības ir Jēzus pavēle, par kurām, manuprāt, nevar prasīt noteiktu samaksu. Šajā gadījumā sanāk tā- ja Tev nav 10 Ls, uz kristības sakramentu neceri. Mūsdienu cilvēki ir tādi, ka diez vai viņi ies mācītājam vai kādam citam draudzes darbiniekam lūgt, lai ļauj saņemt kristības sakramentu vai iesvēti par mazāku samaksu vai par velti.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
AutorsZiņas teksts
Ingars
# Iesūtīts: 2008.06.30 13:40:53
vasara
Nu par virsvaldi vispār labāk neizteikties.........
man viens mācītājs stāstīja, kā viņam gājis vienā no pēdējām sinodēm.....

Bāc nu gan sākam jau kritizēt savējos, bet ir jau tā, ka ir lietas, kuras kā īlēnu maisā nu vienkārši nevar noslēpt un par tām nerunāt
vasara
# Iesūtīts: 2008.06.30 13:41:10
Zive, drusku par vēsturi parunājot, Luters gribēja tās pārmaiņas un strauji, bet kā gan lai izmēž to veco raugu? Noraušot katru dienu tikai pa retam puteklītim jeb paņemot rokā kārtīgi grīdas lupatu? A kur Luteram bija iet? palikt sadraudzībā ar tiem, kas nevēlējās mainīties? Sirdsapziņa taču neļauj. Lielākais stulbums jau bija tas, ka baznīca tolaik nevēlējās diskutēt par patieso stāvokli. Galvenais bija saraust piķi, lai vatikāna rezidenci varētu dabūvēt līdz galam. Uz kādiem mēsliem tā būda ir būvēta?! Pāvestam taču to vajadzētu saprast un pamest to vietu, lai dzīvotu tā kā vismaz mazliet askētiskāk un ar tām zelta lādēm padalīties ar nabagiem.
Zive.
# Iesūtīts: 2008.06.30 13:43:43
Ingars
Nu vo! Značit pacietību un vēsu prātu
Un nivaig viva la revolucia!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.06.30 13:44:16
vilks, nuja nuja... tā viš i!

BTW arī pozitīvā nozīmē pieminēt te nedrīxt mācītājus?
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.06.30 13:44:47
Zive!

Atkāpies sātan! (C)

Ok atkāpos! Tagad tava kārta!
Ingars
# Iesūtīts: 2008.06.30 13:45:18
Patiesībā bij tā, ka Luters gluži vienkārši gribēja draudzīgi ar garīdzniekiem kopā izlabot visu, viņam nekad nebij prātā radīt šķelšanos. Patiesībā viņš jau pats arī neko neiesāka, viņš tikai atbrīvoja jau sen tautā nobriedušus jautājumus, par kuriem pirms tam visi baidījās runāt, kā sak - parāva alus muciņai sprūdu vaļā
Ingars
# Iesūtīts: 2008.06.30 13:47:20
Zive.
grūši kaut ko spriest. esmu bijis kopā ar katoļiem un kamēr nesākas visas tās tradīciju un svēto būšanas, tikmēr nav pat nekādu asumu, bet superīga vienprātība
vasara
# Iesūtīts: 2008.06.30 13:48:25
vilks, piekrītu, ka ir saistības. bet, ja draudzes loceklis nesaprot? tā ir viņa sirdsapziņas lieta. uzskatu, ja draudze nevar samaksāt virsvaldei, tad jau labāk iet un pulcēties zem klajas debess, nevis prasīt naudu. tad arī šis draudzes loceklis sapratīs, ka ja viņš grib iet uz siltu ēku ziemā sprediķi klausīties, tad jānomaksā vismaz komunālie un ka viņam tajā jāpiedalās.
Kundali
# Iesūtīts: 2008.06.30 13:49:00
Zināms "preiskurants" ir vajadzīgs, jo ir izdevumi arī. Lai vismaz godīgi.
Zive.
# Iesūtīts: 2008.06.30 13:50:44
vasara
Par tā laika pāvestiem un baznīcas iekārtu nav īpaši jēgas runāt. Pārāk daudz varas un kārdinājumu un iespēju tas deva. Līdz ar to pārāk daudz cilvēkiem, kam bija absolūti nospļauties par Dievu bija kāre tikt amatos.
Par Luteru. Neba es būšu tā, kas spriedīs par to, ko viņam bija jādara Cilvēks rīkojas tā, kā viņš tobrīd ir spējīgs rīkoties atbilstoši savam temperamentam utt. Vēl piedevām viņa mērķis nebija šķelšanās, tas jau aizgāja tālāk kā loģiskās sekas. Tai pat laikā, baznīcas ietvaros arī ir bijuši, kā mēs viņus saucas svētie, kas ir tikuši daudzīti un tomēr spējuši pazemīgi ar savu piemēru ieviest kādas reformas un gūt atbalstu nesašķeļot baznīcu
Ingars
# Iesūtīts: 2008.06.30 13:52:25
NU mani vienmēr fascinē - kāpēc mums luterāņiem ap šito ir mūžīgas problēmas, bet hariki piemēram godīgi katrs savu desmito noziedo un viņiem paliek pāri vēl visādām ekstrām.

Jau kaut kur iepriekš rakstīju, ka mēs reizēm nosodam, ka viņi izskalo draudzei smadzenes par ziedošanu. Bet vai tad mēs rīkojamies slabāk iekasējot naudu par kristībām, ko starp citu viņi nedara.
Zive.
# Iesūtīts: 2008.06.30 13:52:53
Mulders
Ingars
# Iesūtīts: 2008.06.30 13:54:05
Zive.

un vēl starp citu - Luters neatšķēlās, pāvests viņu izmeta no baznīcas līdz ar visiem sekotājiem.
Zive.
# Iesūtīts: 2008.06.30 13:55:50
Ingars
kamēr nesākas visas tās tradīciju un svēto būšanas
Es domāju, ka pat ar tradīciju varētu tikt galā. Abet svētie - nu ko tur padarīsi, ja ir dažāda izpratne par to, kur cilvēki pēc nāves atrodas un ko dara līdz Jēzus otrai atnākšanai... I jēga arī plēsties par to... nomirsim, redzēsim. Vēl piedevām man tas neliekas tas būtiskākais jautājums.
Zive.
# Iesūtīts: 2008.06.30 13:57:03
Ingars
Zinu A ko padarīsi... izlietu ūdeni apakaļ nesasmelsi.
Ingars
# Iesūtīts: 2008.06.30 13:59:07
Zive.
ne nu saproti kur tā problēma, mēģini iedomāties situāciju. Mēs kopā lūdzam vai dziedam, vai pārrunājam Dieva vārdu, es tāds priecīgs tik saku āmen āmen, aleluja un te pēkšņi sākas.....svētā Jaunava Marija aizliec kādu vārdiņu par mani, vai kaut kā tā un kā tad lai es turpinu savu āmen? Kā lai kopā lūdz, ja viens lūdz Jēzus vārdā, bet otrs Marijas vārdā?
vilks
# Iesūtīts: 2008.06.30 13:59:24
Mulders
pozitīvā nozīmē piemini, cik uziet

vasara
nu nezinu. ja draudzes loceklis nesaprot savu atbildību pret draudzi, tad lai netiecas vismaz būt citiem par garīgo audzinātāju, t.i., krustvecāku. Jo ko otram var iemāčit tas, kas pats nesaprot vienkāršas lietas?
Zive.
# Iesūtīts: 2008.06.30 14:05:09
Ingars
Mmm... nu... man jau liekas, ka ir daudz interesantāk runāties ar kopīgiem draugiem, bet ar tiem, kas ir tikai manējie, nevis kopīgi, es varu parunāt privāti Vairumā gadījumu vismaz tā varētu būt. Es domāju ir izņēmuma gadījumi, bet diez vai tai vajadzētu būt sistēmai.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.06.30 14:06:14
pozitīvā nozīmē piemini, cik uziet (C)

Nu tad gribētos uzteikt Plikpēdiņu ciema mācītāju Vilibaldu Kāpostiņu par viņa pieticību, jo viņš atšķirībā no šeit nenosaucamiem sliktiem pilsētu mācītājiem par kristībām prasa tikai 50Ls no galviņas... Šādiem mācītājiem būtu jābūt viarāk, viņus Mamons nespēj sakārdināt un pakļaut, viņi ir acīmredzami pieticīgi un cik zinu, šī cena nav mainījusies arī inflācijas apstākļos, kas vēlreiz pierāda, Vilibalda patieso dievbijību

p.s. VIsas stāstā minētās personas ir fiktīvas, ja kāds saskata līdzību, pac vainīgs!
Donachka
# Iesūtīts: 2008.06.30 14:08:08
Mulders
Bet plikpakaushu pagastaa maaciitaajs kristiibas pardod optom - tobish - njem divus, maksaa par vienu!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 53 , pavisam kopa bijuši: 22416